PSIEbiegnij się ze Spartakusami, czyli sportowa zabawa na cztery łapy i dwie nogi [AUDIO]

2019-11-29 10:00 mj-s
PSIEbiegnij ze Spratakusami
Autor: Pixabay

Biegacze doskonale wiedzą, że nie ma złej pogody na bieganie, są tylko złe ciuchy… Dlatego członkowie bełchatowskiego Klubu Spartakus zachęcają do wspólnej sportowej aktywności. Co ciekawe, tym razem, bieganie ma się odbyć w duetach, a uściślając w zespołach pies – człowiek. Inicjatywa ma wymiar rodzinnego pikniku z charytatywnym celem w roli głównej!

PSIEbiegnij się ze Spartakusami w Bełchatowie odbędzie się na stadionie Powiatowego Centrum Sportu już w najbliższą sobotę, 30 listopada.

- Pobiegamy ze swoimi pupilami, ścieżkami leśnymi na dystansie: 2 km lub 5km, o długości trasy zdecydują oczywiście sami zawodnicy. Rasa, wielkość, wiek nie grają roli, każdego psiaka kochamy tak samo! W programie imprezy zaplanowaliśmy również bieg dla najmłodszych z maskotką. Każde dziecko z pewnością ma swojego ulubionego pluszaka, niech go zabierze i wspólnie pokonają trasę! - mówi Anna Szymczak ze Spratakusa

Jak sama podkreśla celem wydarzenia jest popularyzacja biegania, zdrowego stylu życia i zasad „fair play”. „Psiejska” obecność ma z kolei zwrócić uwagę na naszych braci mniejszych, ze szczególnym akcentem na problem bezdomności oraz porzuceń zwierząt. Dlatego też poza zabawą i rekreacją podczas imprezy zbierane będą datki na rzecz bełchatowskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę, 30 listopada. Biuro zawodów zostanie otwarte o godzinie 10.00. Zapisy potrwają do 11.30. Punktualnie w południe, biegacze wystartują. Po biegu każdy może liczyć na talerz pysznej grochówki!

PSIEbiegnij się ze Spartakusami w Bełchatowie otrzymało mikrogrant z programu „Łódzkie na plus”

PSIEbiegnij się ze Spartakusami w Bełchatowie, o szczegółach imprezy opowiada Anna Szymczak: