Blokada dk 12 w Srocku. Rolnicy będą protestować 2 dni

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Tama66 /zdjęcie ilustracyjne

Blokada dk 12 w Srocku. Rolnicy będą protestować 2 dni

2021-08-24 8:20

Uwaga kierowcy! Utrudnienia na dk 12 w Srocku pod Piotrkowem Trybunalskim. Dziś (24.08.2021) od rana protest rolników z Agrounii. Manifestacja będzie miała miejsce na 2-kilometrowym odcinku drogi krajowej nr 12. Blokada ma potrwać 48 godzin. Policja wyznaczyła objazdy.

Protest rolników na dk nr 12 w Srocku rozpoczął się dziś (24.08) rano. Dla kierowców oznacza to duże utrudnienia. Rolnicy zapowiedzieli, że będę blokować drogę 48 godzin. Jak poinformował PAP w poniedziałek rzecznik GDDKiA w Łodzi Maciej Zalewski, blokada obejmuje nieco ponad 2-kilometrowy odcinek trasy na wysokości Srocka. Policja wyznaczyła objazdy. Jadący drogą S8 od strony Tomaszowa Mazowieckiego i Warszawy, podróżując w kierunku Łodzi powinni zjechać z węzła Piotrków Trybunalski Wschód na drogę wojewódzką 716 (do Łodzi i Brzezin). Alternatywą jest dotarcie do węzła Piotrków Trybunalski Południe (A1/DK74j), zawrócenie na węźle i kontynuacja podróży autostradą A1. Z kolei jadący w kierunku Katowic z węzła Piotrków Trybunalski Wschód powinni kierować się na drogę krajową 91 lub autostradę A1.

To WOJNA O WIEŚ! Tak protestowali rolnicy 20 lipca

Dla jadących z Łodzi i Gdańska do Piotrkowa Trybunalskiego zalecana jest tylko autostrada A1. "Z węzła Tuszyn nie zjeżdżamy na drogę krajową 12/91. Dojeżdżamy do węzła Piotrków Trybunalski Południe i tam wjeżdżamy do miasta, analogicznie w przeciwnym kierunku, nie kierujemy się na drogę krajową 12/91, tylko wyjeżdżamy z miasta bezpośrednio na autostradę A1" - wyjaśnił Zalewski.

Z kolei przejazd na kierunkach: Łódź/Gdańsk – Katowice (A1), Warszawa – Katowice (S8-A1) i Katowice Warszawa (A1-S8) powinien się odbywać bez przeszkód.