Bójka w czasie finału WOŚP w Bełchatowie! Przerażeni ludzie świadkami ataku na wolontariusza

i

Autor: Shutterstock, Sebastian Wielechowski/Super Express W czasie finału WOŚP w Bełchatowie doszło do bójki, której prowodyrem miał być 19-latek

Awantura na oczach ludzi

Bójka w czasie finału WOŚP w Bełchatowie! Przerażeni ludzie świadkami ataku na wolontariusza

2023-01-31 14:51

W czasie finału WOŚP w Bełchatowie doszło do bójki, której prowodyrem miał być 19-latek. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, chłopak podszedł on do 20-letniego wolontariusza akcji, którego znał i z którym miał już wcześniej zatarg. Po kłótni i szarpaninie 19-latek uderzył starszego chłopaka, co zrobił na oczach wielu osób. Na miejscu pojawiła się policja.

Bójka w czasie finału WOŚP w Bełchatowie! Wolontariusz zaatakowany

Policja w Bełchatowie wyjaśnia okoliczności bójki, do jakiej doszło w czasie finału WOŚP pod budynkiem tamtejszego Miejskiego Centrum Kultury. W niedzielę, 29 stycznia, doszło tam do scysji między 19-latkiem a o rok starszym wolontariuszem akcji. Jak informuje policja, obaj mieli znać się od dawna i już wcześniej byli skonfliktowani. Kłótnia szybko przerodziła się w szarpaninę, a następnie w bójkę, bo 19-latek uderzył swojego znajomego. Wszystko działo się na oczach tłumnie zgromadzonych na placu Narutowicza ludzi, którzy patrząc na wszystko, postanowili wezwać policję.

- Na miejsce wysłano patrol mundurowych, który zatrzymał 19-latka. Chłopak wcale się nie uspokoił i nadal był agresywny. Okazało się, że znajduje się pod wpływem alkoholu, więc został zabrany do komendy, by wytrzeźwiał - mówi nadkomisarz Iwona Kaszewska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie.

Agresorowi grozi teraz odpowiedzialność za zakłócanie porządku publicznego, co podlega pod kodeks wykroczeń.

O sprawie napisał wcześniej ddbelchatow.pl.

Sonda
Czy wsparłeś WOŚP?
Zatrzymali podejrzanego o zabójstwo na Nowym Świecie! Łukasz G. w rękach policji

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki