Boże Ciało 2020. Czy ulicami Bełchatowa przejdą tradycyjne procesje? Zapytaliśmy w kurii

2020-05-29 11:52 mj-s
Boże Ciało 2020. Czy ulicami Bełchatowa przejdą tradycyjne procesje?
Autor: Pixabay/ GoranH Boże Ciało 2020. Czy ulicami Bełchatowa przejdą tradycyjne procesje?

Czy 11 czerwca odbędą się procesje z okazji święta Bożego Ciała? 27 maja Ministerstwo Zdrowia poinformowało o czwartym etapie zniesienia obostrzeń. Wśród nich jest m.in. zniesienie limitów i ograniczeń dotyczących ilości wiernych w kościołach. Tym czasem zbliża się wielkimi krokami Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa, czyli Boże Ciało. Czy tego dnia odbędą się procesje? Sprawdź.

W środę 27 maja premier Mateusz Morawiecki ogłosił kolejny etap odmrażania gospodarki. Jednym z nowych postanowień jest zniesienie limitu osób w kościołach pod warunkiem zachowania dwóch metrów odległości. Nie przedstawiono jednak żadnych szczegółowych informacji. Rąbka tajemnicy uchylił w rozmowie z WP.pl minister Łukasz Szumowski.

- Jest to kult religijny, ale to też grupa osób, która się przemieszcza ulicami, więc trwają intensywne prace. Jak będziemy mieli gotowe stanowisko, to je zakomunikujemy. Analizujemy sytuację - stwierdził Szumowski.

Czy zatem procesje w Boże Ciało w Bełchatowie się odbędą?

W rozmowie z nami ks. Paweł Kłys, dyrektor biura prasowego i rzecznik prasowy łódzkiej kurii podkreślił, że w przypadku Łódzkiego decyzja zapadła 29 maja w południe. Zgodnie z nią: 

- Procesje Bożego Ciała mogą być organizowane w tradycyjnej formie, przy jednoczesnym zachowaniu zaleceń sanitarnych to znaczy. To oznacza, że w procesji może uczestniczyć maksymalnie 150 uczestników. Między nimi konieczne jest zachowanie dwumetrowego dystansu - mówił ks. Paweł Kłys.

Wierni, zgodnie z obowiązującymi zasadami zobowiązani są do noszenia maseczek ochronnych.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Krakowskie targowiska tętnią życiem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.