Koronawirus w Bełchatowie: Miała być w marcu, będzie w czerwcu! MOPS rusza z przeprowadzką!

2020-05-29 11:04 mj-s
Koronawirus w Bełchatowie: Miała być w marcu, będzie w czerwcu! MOPS rusza z przeprowadzką!
Autor: UM Bełchatów Koronawirus w Bełchatowie: Miała być w marcu, będzie w czerwcu! MOPS rusza z przeprowadzką!

Bełchatowski MOPS o krok od przeprowadzki do nowej siedziby przy ulicy Staszica. Pierwotnie miało to nastąpić już w marcu, ale w związku z pandemią koronawirusa tę decyzję trzeba było odłożyć w czasie. Po 3-miesięcznym poślizgu, pracownicy już przygotowują się do zagospodarowania nowych pomieszczeń.

Wszystkie prace budowlano-adaptacyjne w nowej siedzibie przy ulicy Staszica skończyły się planowo, na przełomie lutego i marca. Magistrat planował przekazać budynek MOPS-owi na początku marca. Wtedy też miała ruszyć przeprowadzka placówki. Niestety, epidemia koronawirusa skutecznie te plany pokrzyżowała. Od kilku dni większość urzędów i instytucji powróciła do „normalnej” pracy, możliwe są też przenosiny.

- Miejski Ośrodek Pomocy jest już w trakcie przygotowywania sobie miejsc pracy, tak, by w miarę szybko je zagospodarować. Sądzę, że to jest perspektywa czerwca, kiedy będzie możliwa przeprowadzka – mówi Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.

Nowa siedziba, lepszy komfort pracy i obsługi

Zakres prac jaki przeprowadzono w budynku przy Staszica był ogromny. W pierwszej kolejności wymienione zostały okna, później remont przeszły podłogi i sanitariaty. W budynku zamontowano instalację wentylacyjną, na ścianach położono nowe listwy i kanały instalacji elektrycznej. We wszystkich pomieszczeniach biurowych położone zostały nowe tynki i gładzie, a ściany zostały pomalowane

Całkowicie przebudowany został parter, gdzie postawiono kilka przedzielonych ściankami kartonowo – gipsowymi boksów. Takie rozwiązanie zapewni klientom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej komfortowe warunki do przeprowadzania rozmówi i załatwiania – zdarza się, że bardzo osobistych i krępujących spraw.

Co bardzo istotne nowa siedziba MOPS-u została wyposażona w podjazd i zewnętrzną windę, co niewątpliwie ułatwi zarówno osobom niepełnosprawnym, jak i rodzicom z wózkami korzystanie z usług placówki. Przy biurowcu znajdują się miejsca parkingowe, a obok przystanek, na którym zatrzymują się autobusy komunikacji miejskiej.

Modernizacja budynku kosztowała budżet miasta blisko 1,9 mln zł.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Lekarz zrobił TEST na KORONAWIRUSA na WIZJI [Super Raport]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.