Brat chciał uderzyć go krzesłem, odwrócił się i dźgnął go nożem

2021-08-02 11:35
Prokurator wobec podejrzanego zastosował dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego
Autor: Policja /KWP Łódź

Do niebezpiecznych wydarzeń doszło w jednym z domów w gminie Bełchatów. Kiedy jeden z braci szykował sobie jedzenie, drugi chwycił krzesło i chciał go uderzyć. Brat odwrócił się i dźgnął go nożem.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu wieczorem, po jednej z zakrapianych imprez. Policjanci ustalili, że pomiędzy dwoma mieszkającymi razem braćmi doszło do awantury. W czasie kiedy 40-latek szykował posiłek został zaatakowany przez starszego o dwa lata brata, który chciał uderzyć go krzesłem. "Między mężczyznami doszło do szarpaniny, w wyniku której 40-latek zadał pokrzywdzonemu uderzenia ostrzem noża. Po zdarzeniu pokrzywdzony położył się spać. Sprawca wrócił do kuchni, natomiast o sytuacji telefonicznie poinformował siostrę. Kobieta, kiedy zastała leżącego w łóżku, rannego brata poinformowała służby ratunkowe" - podaje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

Proboszcz broni pijanego wikariusza! SZOKUJĄCE tłumaczenie i pretensje do policji. "Za dużo mówią"

Obaj mężczyźni byli pod wyraźnym wpływem alkoholu. Pokrzywdzony trafił do bełchatowskiego szpitala, natomiast sprawca został zatrzymany. Śledczy z technikiem kryminalistyki wykonali oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady kryminalistyczne, w tym nóż kuchenny. Całość zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego doprowadziła do przedstawienia 40-letniemu mieszkańcowi gminy Bełchatów zarzutu naruszenia czynności narządów ciała na czas powyżej 7 dni. Prokurator wobec podejrzanego zastosował dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.

Śledczy ustalili, że do nieporozumień między braćmi w czasie zakrapianych alkoholem biesiad dochodziło już od kilku dni.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE