Całonocne interwencje strażaków w Łódzkiem. ULEWA dała się we znaki! Pogoda nie odpuszcza!

2020-10-14 8:51 mj-s, PAP
ULEWNY DESZCZ na południu Polski. Synoptycy OSTRZEGAJĄ! Alert IMGW II stopnia
Autor: Pixabay/_Alicja_

Kilkadziesiąt wyjazdów związanych z długotrwałymi opadami deszczu zanotowali strażacy w województwie łódzkim. Zgłoszenia przede wszystkim dotyczą połamanych drzew. Konary, pod naporem silnego wiatru i intensywnego deszczu spadały na drogi. Dochodziło też do podtopień piwnic.

160 zgłoszeń otrzymali strażacy w związku z opadami atmosferycznymi w województwie łódzkim - poinformował dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi. Wśród zgłoszeń, sporo dotyczyło lokalnych podtopień i pomocy pożarników w wypompowaniu wody z piwnic. Strażacy usuwali też przewrócone przez wiatr drzewa.

Szczęśliwie służby nie informują o osobach poszkodowanych.

Według danych Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, w związku z opadami deszczu, najwięcej zgłoszeń było z Łodzi, Zgierza, Łęczycy i Łasku.

- Sytuacja jest rozwojowa, choć muszę jasno podkreślić, że nie są to bardzo poważne zdarzenia. Przeważnie dotyczą kłopotów z naruszoną strukturą drzew - mł. bryg. inż. Sławomir Wągrowski, rzecznik prasowy PSP w Łasku.

Pomimo dynamicznej aury dość spokojnie było w powiecie bełchatowskim. Strażacy dwukrotnie wyjeżdżali do akcji wypompowywania wody.

Co dalej w pododzie?

Zgodnie z prognozami IMGW, intensywne opadu deszczu w naszym regionie od południowego-wschodu odpuszczają, ale o przyjemnej pogodzie nie ma co marzyć!

- W dzień zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Opady deszczu. Temperatura maksymalna od 8°C do 10°C. Wiatr umiarkowany, okresami w porywach do 70 km/h, z kierunków północnych - informują synoptycy z IMGW.

Sytuacja pogodowa na terenie zachodnich i północno zachodnich regionów kraju nadal jest bardzo dynamiczna, w wielu województwach obowiązują pogodowe alerty I i II stopnia.

Wybuch bomby Tallboy w Świnoujściu
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE