Czterech na jednego! Brutalnie pobili 19-latka, bo ten stanął w obronie swojej koleżanki!

2021-01-12 10:36 mj-s
Brutalnie napadli 19-latka. Pobity nastolatek stanął w obronie swojej koleżanki!
Autor: KPP Wieluń Brutalnie napadli 19-latka. Pobity nastolatek stanął w obronie swojej koleżanki!

Czterech agresywnych mężczyzn napadło 19-latka, który stanął w obronie swojej koleżanki. Oprawcy bili swoją ofiarę po głowie, kiedy napadniętemu udało się wyswobodzić od ciosów, uciekł i zgłosił się na policję. Jeszcze tego samego dnia wieluńscy mundurowi schwytali całą czwórkę agresorów. Mężczyznom w wieku od 20 do 22 lat grozi im kara nawet do 5 lat więzienia.

Do ataku doszło 10 stycznia. Po godzinie 3.00 w nocy wieluńscy policjanci zostali powiadomieni o pobiciu 19-letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego. Mundurowi ustalili, iż do zdarzenia doszło w Wieluniu nieopodal ul. Powstańców 1863 r.

- Z relacji pokrzywdzonego wynikało, iż w sobotni wieczór spotkał się towarzysko z trójką znajomych. Około godziny 2.30 wspólnie siedzieli w samochodzie zaparkowanym w rejonie wieluńskiego skateparku. Na parkingu stało również audi, w którym była czwórka młodych, nieznanych im mężczyzn. W pewnym momencie jeden z nich zaczepił słownie koleżankę 19-latka, która na chwilę wysiadła z samochodu. Młody człowiek stanął w jej obronie i pomiędzy mężczyznami wywiązała się utarczka słowna, która następnie przerodziła się w agresję fizyczną – informują wieluńscy policjanci.

CZYTAJ: Radomsko: Zmieniał koło, wtedy nadjechała ciężarówka. 26-latka „zmiotło” z drogi, NIE PRZEŻYŁ

Jeden z napastników uderzył 19-latka pięścią w twarz, a później dołączyli do niego trzej pozostali napastnicy bijąc pokrzywdzonego po głowie. W trakcie bójki uszkodzony został telefon komórkowy o wartości ponad 1 700 złotych należący do pokrzywdzonego 19-latka. Pokrzywdzony wraz ze swoimi znajomymi obawiali się agresywnych mężczyzn, więc odjechali z miejsca zdarzenia i powiadomili policjantów.

- Na szczęście w wyniku tego zajścia 19-latek doznał jedynie niegroźnych obrażeń ciała. Sprawą zajęli się wieluńscy kryminalni. Rozpoczęli poszukiwania sprawców oraz zbierali i weryfikowali informacje mogące mieć związek z tym zdarzeniem. Dzięki wnikliwej analizie zebranych dowodów jeszcze tego samego dnia cała czwóra została zatrzymana. Byli to mieszkańcy powiatu pajęczańskiego w wieku od 20 do 22 lat – wyjaśniają policjanci z KPP w Wieluniu.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Zabija niezwykle skutecznie i systematycznie. Służby apelują: Nie bądźmy OBOJĘTNI!

Wszyscy usłyszeli zarzuty pobicia 19-latka oraz zniszczenia mienia. Za przestępstwo pobicia grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a za zniszczenie mienia nawet do 5 lat więzienia.

Bandyta zamordował pana Stasia w jego sklepie