Długi weekend za pasem. Co czeka nas w pogodzie? [PROGNOZA]

2019-11-08 10:36 mj-s
Prognoza pogody
Autor: Pixabay

Planujesz wyjazd, a może chcesz aktywnie spędzić długi weekend? Sprawdziliśmy co czeka nas w pogodzie w najbliższych dniach. Czy aura będzie nam sprzyjać czy raczej zachęci do pozostania w domu?

Z pewnością nie ma co spodziewać się ciepła i wysokich kilkunastostopniowych temperatur, choć pogodowego dramatu też nie będzie.

Początek weekendu, piątek to sporo rozpogodzeń, bo synoptycy prognozują tylko przejściowe zachmurzenie. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia to 10 st C.

W sobotę nad naszym regionem nadal poświeci słońce, ale może popadać również deszcz. Synoptycy zapowiadają bowiem jego przelotne opady. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia ma osiągnąć 14 st. C, ale przy delikatnym wietrze odczuwalna będzie nieci niższa i uplasuje się na poziomie 10 st. C. W nocy słupki rtęci spadną do 2 st. C.

Niedziela i poniedziałek, to już niestety mniej słońca i niższe temperatury. 10 listopada prognozowana jest temperatura na poziomie 6 st. C, ale przebijające się przez chmury promienie słońca będą nas jeszcze nieco rozpieszczać. W nocy z 10 na 11 listopada mają pojawić się opady deszczu. Uwaga kierowcy, synoptycy prognozują, że temperatura może być bliska 0 st C, a nawet lokalnie mogą pojawić się przymrozki, warto więc przy porannych podróżach wziąć to pod uwagę!

Poniedziałek będzie raczej brzydki i dość zimny, z temperaturą na poziomie 7-8 st. C, będzie pochmurno z przelotnymi opadami.