Do akcji „PSYgarniemy choinki” włączają się Miłośnicy Lasów! Członkowie Leszy odbiorą drzewka spod domu!

2021-01-20 8:04 mj-s
Do akcji „PSYgarniemy choinki” włączają się Miłośnicy Lasów! Członkowie Leszy odbiorą drzewka spod domu!
Autor: Schronisko dla bezdomnych zwierząt Bełchatów Do akcji „PSYgarniemy choinki” włączają się Miłośnicy Lasów! Członkowie Leszy odbiorą drzewka spod domu!

W bełchatowskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt trwa akcja "PSYgarniemy choinki". Trafiło tam już kilkanaście drzewek, które posadzone przy kojcach będą służyć czworonogom. Zimą będą je chronić przed wiatrem, a latem przed słońcem. W najbliższych dniach (20 i 23 stycznia) od kolejnych mieszkańców pomogą je odebrać i dostarczyć osoby z bełchatowskiej grupy "LESZY- miłośnicy czystych lasów". Wystarczy wykonać jeden telefon.

Świąteczna choinka nie musi trafić do śmietnika, można ją przekazać w dobre ręce i dać drugie życie. Schronisko w Bełchatowie przyjmuje każde drzewko, pod warunkiem, że jest ukorzenione w doniczce, a nie ścięte. Do tej pory trafiło tam 15 choinek. Przywożą je nie tylko mieszkańcy Bełchatowa, ale też dalszych zakątków. Jedno z drzewek przywiozła rodzina z....Tarnowskich Gór.

CZYTAJ: Bełchatów: Czeka nas PARALIŻ na drogach? Pogoda zapowiada się strasznie! Synoptycy ostrzegają!

- Dobrze się czujemy, gdy czegoś nie marnujemy. Wiemy, że choinki były hodowane po to, aby cieszyły nas podczas świąt. Ale jeśli jest szansa, aby dać im drugie życie i mogły posłużyć, to każdego to cieszy - mówi kierownik schroniska Mariusz Półbrat.

Pracownicy schroniska liczą, że tych drzewek będzie jeszcze więcej. Z PSIOmocą właśnie ruszyła ekipa "LESZY - miłośnicy czystych lasów" z Bełchatowa, która zorganizuje i przywiezie do schroniska choinki od osób, które same nie mogą ich dostarczyć.

PRZECZYTAJ: Horror: Przywiązał psa łańcuchem do budy. „Przeraźliwy skowyt było słychać z daleka” [FOTO]

Załoga LESZY, która znana jest z akcji sprzątania okolicznych lasów, odbierze ukorzenione w doniczkach choinki w dniach 20 i 23 stycznia ze wskazanych miejsc na terenie Bełchatowa. Ze względu na panujące warunki epidemiologiczne organizatorzy akcji proszą o pozostawienie drzewek przed domem lub blokiem.

Miejsce odbioru należy zgłosić najpóźniej na dzień przed terminem odbioru pod numerem telefonu 509-551-071.

TO WARTO WIEDZIEĆ >>> Łódzkie: Kolejny atak internetowych oszustów! Teraz „wabią” na 500 plus i wyłudzają dane!

Strajk rolników z Agrounii w Strykowie!