Łódzkie: Kolejny atak internetowych oszustów! Teraz „wabią” na 500 plus i wyłudzają dane!

2021-01-19 9:50 mj-s
Łódzkie: Kolejny atak internetowych oszustów! Teraz „wabią” na 500 plus i wyłudzają dane!
Autor: Facebook/ Łódzka Policja Łódzkie: Kolejny atak internetowych oszustów! Teraz „wabią” na 500 plus i wyłudzają dane!

Policja w Łódzkiem przestrzega przed internetowymi oszustami. Jak się okazuje, nowy rodzaj wyłudzania informacji o naszych danych do logowania, przestępcy chcą uzyskać wrzucając do sieci fałszywe informacje na temat świadczenia 500 plus. Jak uchronić się przed wirtualnym niebezpieczeństwem? Na co zwrócić uwagę, by nie paść ofiarą oszustwa? Sprawdźcie w artykule!

Policjanci z łódzkiej, wojewódzkiej komendy informują, że zaobserwowali w internecie kampanię podszywającą się pod Wirtualną Polskę, na łamach portalu przestępcy informującą o zmianie charakteru świadczenia 500+ na bony. W rzeczywistości artykuł nie ma nic wspólnego z rzetelną informacją, a jest jedną wielką ściemą.

POLECAMY: Horror: Przywiązał psa łańcuchem do budy. „Przeraźliwy skowyt było słychać z daleka” [FOTO]

- Aby przeczytać cały artykuł wymagane jest zalogowanie do Facebooka na podstawionym przez cyberprzestępców fałszywym panelu logowania. Konsekwencje wpisania tam swojego loginu i hasła, a w rezultacie przejęcia konta to nie tylko dostęp osób niepowołanych do waszej prywatnej korespondencji i zdjęć, ale także możliwe próby wyłudzenia pieniędzy od waszych znajomych na Messengerze czy wykorzystanie Waszego konta do dalszego rozpowszechniania oszustw – informują policjanci z KWP w Łodzi.

CZYTAJ: Rusza odcinkowy pomiar prędkości na autostradzie A1! GDZIE SĄ KAMERY?

Jak informują mundurowi, złośliwe domeny to: wiadomoscinewsy[.]live, wiadomoscinewsy[.]online i e-wiadomosci[.]online. Co robić, by nie paść ofiarą oszustów? Policjanci przypominają, że bardzo wiele zależy od naszej czujności i rozwagi, pierwszą podstawową sprawą jest ochrona kont w mediach społecznościowych. Warto używać na przykład uwierzytelniania dwuskładnikowego, aby zmniejszyć ryzyko utraty dostępu do kont. Jak to zrobić na Facebooku przeczytacie TUTAJ.

PRZECZYTAJ: Łódzkie: 5-letnia dziewczynka wypadła z balkonu na czwartym piętrze! Jej stan jest CIĘŻKI

- Przed opisywanym tu schematem oszustwa przestrzegaliśmy wielokrotnie. Za każdym razem wykorzystywane są sensacyjne informacje, np. o porwaniu dziecka lub brutalnym przestępstwie. Niestety, przestępcy są cały czas aktywni - w związku z tym procederem wpisaliśmy ponad kilkaset domen na naszą listę ostrzeżeń! Wiele z tych adresów zostało przysłanych przez mieszkańców. Jeśli widzicie podejrzane wiadomości - zgłaszajcie je na naszej stronie: incydent.cert.pl – dodają funkcjonariusze.

TO WARTO WIEDZIEĆ >>> Bat na niezdyscyplinowanych? Urząd Pracy WZYWA PRZEDSIĘBIORCÓW do składania oświadczeń!

22-latek podłożył ogień pod kiosk, a później patrzył jak płonie
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE