Bełchatów: Czeka nas PARALIŻ na drogach? Pogoda zapowiada się strasznie! Synoptycy ostrzegają!

2021-01-19 14:17 mj-s PAP
Bełchatów: Czeka nas PARALIŻ na drogach? Pogoda zapowiada się strasznie! Synoptycy ostrzegają!
Autor: Pixabay/ pasja1000 Bełchatów: Czeka nas PARALIŻ na drogach? Pogoda zapowiada się strasznie! Synoptycy ostrzegają!

Po ostatnich mroźnych i śnieżnych dniach przyszło ocieplenie, słupki rtęci już dziś (19 stycznia) wskazują zdecydowanie wyższe temperatury niż w miniony weekend. Na tym jednak nie koniec, od środy (20 stycznia) całym kraju można spodziewać się dodatniej temperatury i OGROMNYCH ROZTOPÓW! W tej sytuacji nie trudno o przewidzenie warunków dla kierowców - topniejący śnieg, błoto i marznące opady spowodują, że na drogach będzie bardzo ślisko i niebezpiecznie. Lokalnie warunki mogą być straszne! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega wydając żółty alert dla naszego regionu.

W powiecie bełchatowskim obowiązuje I stopień zagrożenia. Alert wydano od dnia 19 stycznia, od godziny 22.00 do środy 20 stycznia, do godziny 10.00.

- Prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź – informuje ostrzeżenie IMGW.

PRZECZYTAJ: Bełchatów: Problem z odśnieżeniem ulicy? Dzwoń! Jak drogowcy radzą sobie w akcji „zima”?

Jak zaznaczył Kamil Walczak, synoptyk Instytutu, nadchodząca noc - choć cieplejsza od poprzedniej - to nadal, w niektórych częściach kraju będzie mroźna. Jednocześnie dodał, będzie to ostatnia tak zimna noc w nadchodzącym czasie.

- Na północnym wschodzie nadchodząca noc będzie mroźna. W województwie podlaskim prognozowana jest temperatura minimalna -18 st. , a wchodzie województwa warmińsko-mazurskiego -16 st. Cieplej ma być w centrum i na zachodzie kraju. W okolicach Łodzi i Warszawy temperatura minimalna wyniesie od ok. -1 do -2 st. Na zachodzie temperatura minimalna wyniesie natomiast ok. 1 st. - powiedział Kamil Walczak w rozmowie z PAP.

TO WARTO WIEDZIEĆ >>> ZIMA i jej mniej urocze oblicze! To zaniedbanie może DUŻO KOSZTOWAĆ! Straty mogą sięgać tysięcy!

Według synoptyków nadchodzącej nocy można się spodziewać różnorodnych opadów. Na wschodzie spadnie śnieg, w centrum kraju prognozowane są natomiast opady śniegu przechodzące w marznący deszcz powodujący gołoledź.

W środę front, który przynosi nam ciepłe powietrze przemieści się na wschód i w zasadzie cały kraj znajdzie się w cieplejszej masie powietrza. W czwartek będzie jeszcze cieplejszy. Temperatura maksymalna powyżej zera wzrośnie nawet na wschodzie. Tam ok. 1-2 st. Na zachodzie lokalnie temperatura maksymalna może dojść nawet do 7 st. W piątek spodziewane jest ponownie niewielkie ochłodzenie.

POLECAMY: Łódzkie: Kolejny atak internetowych oszustów! Teraz „wabią” na 500 plus i wyłudzają dane!

- Z północnego-zachodu nasunie się strefa chłodnego frontu atmosferycznego. Za nim napłynie nieco chłodniejsze powietrze, ale nie będzie to duże ochłodzenie. W nocy i lokalnie temperatury mogą spadać poniżej zera, ale w dzień będą utrzymywać się temperatury dodatnie - poinformowało IMGW.

CZYTAJ: Horror: Przywiązał psa łańcuchem do budy. „Przeraźliwy skowyt było słychać z daleka” [FOTO]

Super Raport 19.01 (Goście: Leszek Miller - eurodeputowany SLD, były premier oraz dr Tomasz Karauda - lekarz chorób płuc)