Jest rondo - jest drogowy ARMAGEDON. A1 koło Piotrkowa stoi, są 1,5-godzinne korki!

2019-12-12 10:12
Jest rondo - jest drogowy ARMAGEDON. A1 koło Piotrkowa stoi, są 1,5-godzinne korki!
Autor: Pixabay

A1 daje kierowcom w kość. Kto nie musi niech omija odcinek tej drogi na wysokości Piotrkowa Trybunalskiego, na węźle Południe. To właśnie w tej lokalizacji na autostradzie tworzą się gigantyczne wręcz korki. Wczoraj (11 grudnia) kierowcy tracili w nich po półtorej godziny!

Tak duże utrudnienia, to efekt zmiany organizacji ruchu na węźle Piotrków Trybunalski Południe. Wiadukt, potocznie nazywany „bełchatowskim” łączy nie tylko dwa miasta, ale także autostradę A1 z DK 74. 11 grudnia drogowcy wyłączali ten drogowy obiekt z ruchu, a kierowcy zostali przekierowywani na wybudowane ogromne rondo.

Cała operacja „przerzutu” niestety nie obyła się bez drogowych zastojów – kierowcy ze wszystkich stron – od Piotrkowa, Bełchatowa i ci podróżujący A1 w obu kierunkach, czekali w ogromnych korkach zanim wjechali na rondo. Bywało, że i w nim ruch na kilka minut stawał.

Niestety, dzisiejszy poranek wykazał, że nowe rozwiązanie drogowe będzie wymagało zdecydowanie dłuższego czasu podróży. Już teraz kierowcy podkreślają, że korki są od każdej strony – czy od Łodzi czy od Katowic w przypadku jadących A1. Taka sama sytuacja dotyczy kierowców na trasie Bełchatów – Piotrków Trybunalski. Ci jadący DK 74 od Bełchatowa często zatrzymują się już zaraz za Gomulinem. Kierowcy jadący od Piotrkowa stoją już za al. Concordii.

W tej chwili podróż relacji Bełchatów - Piotrków Trybunalski zajmuje minimum godzinę.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE