QUIZ. Sprawdź, czy jesteś EKO! Karton po mleku, resztki jedzenia - wiesz, gdzie wyrzucić te śmieci?

2021-01-30 15:00
QUIZ. Sprawdź, czy jesteś EKO! Karton po mleku, resztki jedzenia - wiesz, gdzie wyrzucić te śmieci?
Autor: Pixabay/ Tomasz_Mikolajczyk QUIZ. Sprawdź, czy jesteś EKO! Karton po mleku, resztki jedzenia - wiesz, gdzie wyrzucić te śmieci?

Choć pytanie z pozoru może wydawać się błahe, to doświadczenia firm gospodarujących odpadami nie pozostawiają złudzeń – nie zawsze prawidłowo segregujemy śmieci! Karton po soku czy mleku wyrzucić do papieru, czy pojemnika z metalem? Przecież składa się z jednego i drugiego surowca! A co zrobić z opakowaniami po lekach, albo resztkami jedzenia? Takich pytań przy koszu na śmieci może pojawić się więcej. Dziś zachęcamy Was do zabawy, w której sprawdzicie jak dobrze potraficie segregować śmieci! Jesteś eko? Komplet punktów nie powinien być problemem!

W 2020 roku, odpadem, o który najczęściej pytano wyrażając wątpliwości, gdzie go wyrzucić był... karton po mleku. Odpowiedzi na pytanie, w którym pojemniku go zutylizować szukano, tylko w samej Warszawie, ponad 73 tys. razy! Śmieci powstają wszędzie, niezależnie od lokalizacji i wszędzie trzeba je segregować, czy ROBISZ TO PRAWIDŁOWO? Sprawdźmy! Zaczniemy od tych kartonów.

PRZECZYTAJ TAKŻE: 100-latkowie z pokaźnymi emeryturami! Jakie kwoty wpływają na konta sędziwych emerytów?

Gdzie wyrzucić karton po mleku? Ta odpowiedź może was zaskoczyć!

PRZECZYTAJ TAKŻE: To chyba rekord! 400 zarzutów dla złodziei masek i rękawiczek! Okradli swoich kolegów z pracy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE