Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem 2020. Gdzie w Bełchatowie szukać porady?

2020-02-21 9:05 mj-s
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem 2020. Gdzie w Bełchatowie szukać porady?
Autor: Pixabay

Od dziś (21 lutego) przez najbliższe siedem dni będzie trwać Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Sądy i prokuratury w całej Polsce przygotowały dla ofiar specjalne dyżury podczas, których bezpłatnie można zasięgnąć opinii prawnej. Do jakich instytucji możemy się zgłosić w Bełchatowie?

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, to okazja, by uzyskać w prokuraturze lub sądzie poradę prawną lub podzielić się z przedstawicielami prawa sytuacjami wydawałoby się bez wyjścia - na przykład w aspekcie przemocy domowej.

We wszystkich instytucjach zorganizowano dyżury podczas których aplikanci, asesorzy, asystenci prokuratorów i prokuratorzy, a także sędziowie i kuratorzy będą udzielać osobom pokrzywdzonym przestępstwem informacji o przysługujących im uprawnieniach i możliwych działaniach prawnych.

Gdzie szukać pomocy?

W prokuraturach okręgu piotrkowskiego tj. Prokuraturze Okręgowej i Rejonowej w Piotrkowie Trybunalskim, oraz w Prokuraturze Rejonowej w Radomsku, Opocznie, Tomaszowie i Bełchatowie w dniach 21-28 lutego 2020 r. w godzinach 8:00 – 15:00 zorganizowane będą dyżury pracowników tych jednostek. Prokuratura Rejonowa w Bełchatowie mieści się przy ulicy Kościuszki 13 (budynek Urzędu Gminy Bełchatów)

W bełchatowskim Sądzie Rejonowym przy ulicy Okrzei 4 dyżurować będą asystenci sędziów i kuratorzy sądowi. Szczegółowa lista wraz z godzinami znajduje się na stronie sądu TUTAJ.

Porad będą także udzielać policjanci. W budynku Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie funkcjonariusze będą dyżurować w godzinach od 8.00 do 15:00. Pokrzywdzeni mogą osobiście zgłosić się do jednostki policji lub skontaktować się telefonicznie pod numerem: 44 635 52 57.