Kiedy za #hot16challenge2 bierze się Thrudy! Zobacz co nagrali muzycy z Bełchatowa!

i

Autor: Facebook/ Thrudy Choć hip-hop, to kompletnie nie nasza stylistyka, nie mogliśmy nie podjąć wyzwania - mówi wokalista Thrudy

Kiedy za #hot16challenge2 bierze się Thrudy! Zobacz, co nagrali muzycy z Bełchatowa! [WIDEO]

2020-05-14 16:32

Rapują, grają i nagrywają jak Polska długa i szeroka. W wyzwanie #hot16challenge2 włączają się zarówno anonimowi ludzie, jak i znani z pierwszych stron gazet: artyści, komicy, aktorzy czy nawet politycy (z prezydentem Andrzejem Dudą włącznie). Także Bełchatów ma tych, którzy podjęli wyzwanie i wyrapowali osławionych 16 wersów. Thrudy - zespół, którego w mieście nie trzeba specjalnie przedstawiać - nagrał swoją wersję „szesnastki”. Zobaczcie, jak poradzili sobie z wyzwaniem.

Czym jest #hot16challenge2?

Muzyczną akcję w rytmie rapu zapoczątkował Solar - Karol Poziemski. Wyzwanie polega na nagraniu materiału wideo, w którym występujący wyrapuje tak zwaną "szesnastkę", czyli 16 wersów pod dowolny beat (podkład muzyczny najczęściej wykorzystywany w utworach hip-hopowych). Po tym „wykonie” następuje coś szalenie istotnego – nominacje kolejnych osób, które mają się zmierzyć w ciągu 72 godzin z identycznym zadaniem.

Tegoroczna odsłona hip-hopowego wyzwania jest już drugą edycją. Po raz pierwszy Solar zainicjował Hot16Challenge pod koniec sierpnia 2014 roku. W tegorocznym wspólnym rapowaniu i wyzwaniu jest jeszcze coś… Akcja ma wymiar charytatywny.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Bełchatowscy uczniowie NIE WRÓCĄ do szkół na lekcje? Są konkretne plany MEN!

- W związku z panującą pandemią, integralną częścią akcji staje się zbiórka charytatywna - Beef z koronawirusem #hot16challenge - organizowana wraz z fundacją Siepomaga.pl. Do udziału w zbiórce chciałbym zachęcić nie tylko nominowanych, ale i wszystkich słuchaczy. Możesz wpłacić pieniądze na zbiórkę którą stworzyłem, ale jeśli wolisz wesprzeć inaczej, żaden problem – pisze na Siepomaga.pl Solar i dodaje: - Pamiętajmy jednak, że to nie jest zabawa dla bogaczy, ani wyścig zbrojeń, jakakolwiek pomoc jest super. Ostateczny wybór zostawiam Tobie. Tak czy inaczej byłoby super obserwować jak licznik rośnie, a na końcu zobaczyć nagłówek “Polski Hip-Hop zebrał milion na walkę z koronawirusem"! - napisał Solar.

Zebrał zdecydowanie więcej! Na koncie zbiórki jest już ponad 2 miliony złotych, a licznik ciągle się kręci i to w zawrotnym tempie. Tak samo jak przybywa rapujących i nominowanych.

Thrudy i ich hot

Bełchatowski zespół Thrudy jest znany ze zdecydowanie innych nurtów muzycznych niż hip – hop. Piątka z Bełchatowa gra rocka, choć sprawnie bawi się innymi gatunkami muzycznymi takimi jak reggae czy rock progresywny, łącząc je w swoich wykonaniach, ale… Rapowanie, to była spora nowość.

- Choć hip-hop, to kompletnie nie nasza stylistyka, nie mogliśmy nie podjąć wyzwania. Przyznam jednak szczerze: musieliśmy się solidnie nagłowić, żeby to wszystko ładnie zagrało. Mieliśmy obawy czy nie będzie śmiesznie, ale chyba nie jest… - mówi Piotr „Gorzel” Gorzelak, wokalista Thrudy i dodaje: - W sumie to była dobra, muzyczna wprawka, a biorąc pod uwagę, jak pięknie cała Polska bawi się tym wyzwaniem, to zaszczyt, że staliśmy się malutką częścią tego pozytywnego zrywu.

Za test "szesnastki" odpowiedzialny jest właśnie „Gorzel” i to on został nominowany przez Kamila Kaczmarka, zaprzyjaźnionego artystę ze Zduńskiej Woli. Oczywiście nie obyło się bez dalszych nominacji, rockmani z Bełchatowa nominowali kolejnych artystów. Padło na: Artura Jadwiszczaka (Dubkultura), Michau'a Quesha (Tabula Raza), Marcina Opalińskiego (Bitter Mint), Włodka 'Woody' Hechłacza (Woody & the Joys).

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ TUTAJ.

#Hot16Challenge - Zespół Śląsk
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany