Kolejny przerażający atak na komornika! Sprawca jest poszukiwany

i

Autor: kirahoffmann/cc0/Pixabay.com Kolejny atak na kancelarią komorniczą, tym razem w Piotrkowie Trybunalskim

Samorząd komorniczy apeluje

Kolejny przerażający atak na komornika! Sprawca jest poszukiwany

Kolejny atak na kancelarią komorniczą, tym razem w Piotrkowie Trybunalskim. Po tym jak zginęła 44-latka z województwa lubelskiego, nieznany mężczyzna zjawił się przed biurem na terenie miasta, które było jednak zamknięte, o czym poinformował go sam komornik, mieszkający w tym samym budynku. Wtedy agresor wyciągnął nóż i wybił szybę w drzwiach wejściowych.

Atak na kancelarię komorniczą w Piotrkowie Trybunalskim. Sprawca poszukiwany przez policję

Policja w Piotrkowie Trybunalskim poszukuje sprawcy ataku na jedną z miejscowych kancelarii komorniczych. Do zdarzenia doszło w środę, 30 listopada, ok. godz. 18, gdy zjawił się przed nią nieznany mężczyzna. Jak informuje PAP, jak się później okazało, pomylił on mieszkającego w tym samym budynku komornika z innym funkcjonariuszem o podobnie brzmiącym nazwisku, którego biuro znajdowało się jednak w innym punkcie Piotrkowa Trybunalskiego. Napastnik głośno i w wulgarnych słowach domagał się kontaktu z komornikiem, co usłyszał przebywający w swoim mieszkaniu z córką drugi z funkcjonariuszy, który stał się obiektem pretensji. Agresor nie przyjmował wyjaśnień, że kancelaria jest już zamknięta i że mężczyzna, którego szuka, pracuje gdzie indziej, po czym sięgnął po ostre narzędzie, prawdopodobnie nóż, i wybił szybę w drzwiach kancelarii, po czym uciekł, a teraz jest poszukiwany przez tamtejszą policję. Za uszkodzenie mienia grozi do pięciu lat więzienia, a za zakłócenie miru domowego m.in. kara grzywny i jeden rok więzienia.

Kolejny atak na komornika

Jak informuje PAP, samorząd komorniczy poinformował w komunikacie, że o ataku oprócz policji zawiadomiono także Ministerstwo Sprawiedliwości. Przypomniano, że to kolejna w ostatnich dniach napaść na komornika sądowego. Do najtragiczniejszego ataku doszło 18 listopada - we własnej kancelarii zamordowana została przez dłużnika alimentacyjnego Ewa Kochańska, komornik przy Sądzie Rejonowym w Łukowie.

- Główną przyczyną tej tragedii, są w ocenie samorządu komorniczego hejt, agresja słowna i dezawuowanie pracy komorników, artykułowane od lat pod naszym adresem. Prasa, telewizja, a zwłaszcza media społecznościowe są wprost przepełnione językiem nienawiści, na który, jak mamy wrażenie, istnieje powszechne przyzwolenie - napisali komornicy w oświadczeniu.

Jak informuje PAP, "samorząd komorniczy domaga się od wszystkich, a w szczególności od polityków, przedstawicieli mediów i osób publicznie wypowiadających się o pracy komornika sądowego szacunku i zrozumienia. Przypomina, że praca komorników polega na wykonywaniu orzeczeń wydanych w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej przez niezawisłe sądy. Dlatego Rada oczekuje stanowczej i natychmiastowej reakcji władz państwowych na każdy przejaw agresji wobec komorników sądowych i ich współpracowników".

Sonda
Czy miałeś już do czynienia z komornikiem?
Auto kobiety stoi w poprzek drogi. Nic nie można zrobić?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają