Koniec drogowych KŁOPOTÓW na Staszica? Wprowadzono ZMIANY w sygnalizacji!

2019-12-03 9:42 mj-s
Wprowadzono zmiany w SYGNALIZACJI!
Autor: UM Bełchatów

Na jednym z bardziej ruchliwych bełchatowskich skrzyżowań zmodernizowano sygnalizację świetlną. Wszystko po to, by było bezpieczniej i płynniej. Nowe światła obowiązują na skrzyżowaniu Staszica z ulicą Budryka i umożliwiają kierowcom bezkolizyjny skręt na Binków.

 Zanim magistrat zdecydował o wprowadzeniu takiego rozwiązania na skrzyżowaniu przeprowadzony został pomiar ruchu. Wykazał on, że w godzinach porannych, między 7 a 8, skrzyżowanie Staszica – Budryka pokonuje średnio ponad tysiąc kierowców. Jeszcze więcej pojazdów – bo średnio ponad 2 tys., przejeżdża przez nie popołudniami, to znaczy od 15 do 16.

- Wyniki pomiaru ruchu pokazały również, że pojawia się kłopot przy skręcaniu ze Staszica w lewo. Przy dużym ruchu z przeciwnej strony kierowcy zwyczajnie mają problem, aby zdążyć ze skrętem – mówi Marcin Michalak, zastępca dyrektora Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska w bełchatowskim magistracie.

Dlatego magistrat zdecydował by wprowadzić sygnalizację z wyodrębnionym cyklem pasa lewoskrętu. Urzędnicy podkreślają, że taka organizacja została w tej chwili uruchomiona na próbę.

– Będziemy monitorować jak sprawdza się wprowadzone rozwiązanie. Jeśli nie zda ono egzaminu znajdziemy inny sposób, aby jeździło się przez to skrzyżowanie bezpieczniej i płynniej – podsumowuje Michalak.