Koronawirus: Gmina Kleszczów daje ponad 2 miliony szpitalom w Łódzkiem!

2020-04-01 9:17 mj-s
Koronawirus: Kleszczów dał ponad 2 miliony na łódzkie szpitale
Autor: Pixabay/ geralt Koronawirus: Kleszczów dał ponad 2 miliony na łódzkie szpitale

Radni najbogatszej, polskiej gminy wesprą kilka placówek medycznych w województwie łódzkim. Gmina Kleszczów przekaże szpitalom dodatkowe środki na walkę w koronawirusem. Łącznie samorządowcy z „polskiego Kuwejtu” zdecydowali o rozdysponowaniu ponad 2 milionów złotych.

O tym, że gmina Kleszczów planuje wesprzeć medyków w walce z koronawirusem mówiliśmy już w ubiegłym tygodniu. Wczoraj, 31 maca zebrała się Rada Gminy i decyzją radnych na szpitale w Łódzkiem zdecydowano przeznaczyć 2 miliony 122 tysiące złotych.

Do kogo trafią pieniądze?

Najwięcej, bo aż 700 tysięcy złotych otrzyma Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. M. Skłodowskiej-Curie w Zgierzu, który zgodnie z zarządzeniem resortu zdrowia został przekształcony w jednoimienny szpital. To właśnie ta placówka jest w tej chwili na pierwszym froncie walki z COVID-19, bo to do niej trafiają chorzy na koronawirusa z całego województwa. Pieniądze przekazano na zakup środków ochrony osobistej, środków do dezynfekcji oraz sprzętu jednorazowego użytku.

Specjalistyczny Szpital im. Biegańskiego w Łodzi zostanie wsparty kwotą 500 tys. zł. Pieniądze mają być przeznaczone na zakup sprzętu medycznego do dezaktywacji i likwidacji mikroorganizmów oraz aparatu RTG dla potrzeb oddziałów zakaźnych.

Identyczne pieniądze trafią do Szpitala Wojewódzkiego im. J. Pawła II w Bełchatowie. Radni zdecydowali, że pula tych pieniędzy ma zostać podzielona po połowie - 250 tysięcy złotych ma zostać spożytkowane na zakup sprzętu medycznego, a drugie tyle na zakup środków ochrony indywidualnej, w tym środków jednorazowego użytku dla oddziału zakaźnego.

Radni Kleszczowa zdecydowali też o wsparciu szpitala w Radomsku kwotą 300 tys. zł (zakup środków ochrony indywidualnej oraz sprzętu jednorazowego użytku) oraz dla Tomaszowskiego Centrum Zdrowia. Placówka w Tomaszowie Mazowieckim ma otrzymać 122 tys. zł na zakup środków ochrony osobistej oraz 80 tys. zł na zakup sprzętu medycznego do diagnostyki i leczenia chorych.

CZYTAJ TAKŻE: Koronawirus w Polsce. Dwie kolejne ofiary, dramatyczna prognoza: 250 tysięcy ZGONÓW [RELACJA NA ŻYWO]

Koronawirus w Polsce. Rząd wprowadza nowe zakazy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.