Kiedy szczyt zachorowań? 57 OFIAR ŚMIERTELNYCH w kraju. Koronawirus w Polsce [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

2020-04-03 6:01
Ewakuacja w szpitalu w Toruniu z powodu koronawirusa
Autor: Paweł Skraba/SUPER EXPRESS

Koronawirus w Polsce. Choroba zbiera śmiertelne żniwo. Minionej doby z powodu koronawirusa zmarło 10 osób. Liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 wzrosła w Polsce do 57. W całym kraju odnotowano do tej pory 2,946 zakażeń. Od 1 kwietnia 2020 roku weszły w życie kolejne obostrzenia, które mają na celu ograniczenie liczbę zachorowań i zgonów na COVID-19. Niepełnoletni nie mogą już opuszczać domów bez rodziców bądź opiekunów prawnych, z kolei starsze osoby mają dla siebie wydzielone godziny w korzystaniu ze wszystkich sklepów. Czy to zahamuje epidemię koronawirusa w Polsce? Jak wygląda aktualna sytuacja w Polsce i na świecie? Śledź naszą relację na żywo!

Koronawirus w Polsce. Nowe obostrzenia, rośnie liczba zakażeń

Do tej pory w kraju odnotowano 2946 przypadki zachorowań, z czego 57 okazało się śmiertelnych. Z informacji Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego wynika jednak, że wszystko, co najgorsze, ma dopiero nadejść. Najbliższe kilka, kilkanaście dni pokaże, jak radzimy sobie w najtrudniejszych sytuacjach jako państwo, ale i społeczeństwo.

Koronawirus w Polsce [RELACJA NA ŻYWO]

Czy niepełnoletni odnajdą się w nowej rzeczywistości? Akcja "Zostań w domu" miała do tej pory charakter zalecenia, które nie zawsze było przestrzegane. Ostatniego dnia marca zapadła jednak decyzja, że wszystkie osoby do 18. roku życia nie wyjdą na dwór bez towarzystwa rodzica, opiekuna prawnego lub innej dorosłej osoby. Czy te radykalne kroki pozwolą zdyscyplinować polską młodzież? M.in. te informacje postarają się dla was zdobyć reporterzy "Super Expressu" z całej Polski, którzy przybliżą wam temat koronawirusa w Polsce i wszystkich konsekwencji epidemii dla naszego kraju.

7.00 Dziękujemy za śledzenie relacji!

Zapraszamy do śledzenia nowej relacji tutaj.

6.30 W USA szczyt nadejdzie w połowie kwietnia? Kiedy u nas?

Biały Dom prognozuje, że szczyt zachorowań przypadnie w połowie kwietnia - podaje onet.pl. Oznaczałoby to szczyt górki zachorowań, a za nią...spadek. Kiedy u nas nastąpi podobny szczyt zachorowań? Prof. Włodzimierz Gut, pytany w TOK FM odparł, że prawdopodobnie na przełomie kwietnia i maja. Oznaczałoby to, że przed nami jeszcze blisko miesiąc wzrostów.

6.10 Ogromne grzywny. Za wyjście ze śmieciami - też.

5 tys. zł za wyniesienie śmieci w kwarantannie - podaje tvn24. Taką karę będzie musiała zapłacić mieszkanka Chełmna (woj. lubelskie). 51-latka wyniosła śmieci, o czym policję poinformowały osoby postronne. Została ukarana przez sąd karą 5 tys. zł i 550 zł - w ramach opłat. W samym regionie w sądzie toczy się blisko 30 podobnych spraw, postępowań wyjaśniających.

Czytaj też: Lubelskie: Surowe WYROKI za złamanie kwarantanny. Kary idą w TYSIĄCE ZŁOTYCH

5.50 Rodzinnej Wielkanocy nie będzie. Łódź ma alternatywę

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska poinformowała o współpracy miasta z fundacją - dzięki niej, mimo że nie spędzimy tych świąt, jak zwykliśmy to robić przez lata, najbardziej potrzebujący mieszkańcy będą mogli liczyć na świąteczny poczęstunek, prosto pod domowe drzwi.

"12 kwietnia 2020 r. Fundacja dostarczy najbardziej potrzebującym łodzianom paczki zawierające gotowe śniadanie wielkanocne wraz z kartkami, życzeniami i dekoracjami świątecznymi. Paczki trafią do 1000 osób" - czytamy w komunikacie na stronie urzędu miasta. Zainteresowane osoby mogą się zgłaszać:

 • pod infolinię z zapisami dla Łodzi pod nr: 42 298 08 98,
 • można także skorzystać z formularza kontaktowego umieszczonego na stronie: wolnemiejsce.pl

5.30 W Chinach 31 przypadków koronawirusa w 24 godziny. 4 zgony

Wszystkie przypadki śmiertelne miały miejsce w Wuhan. W sumie od początku epidemii - 81.620 zarażeń i 3.332 zgonów. Co ciekawe, jak podał portal wnp.pl, wykryto koronawirusa u 60 osób, u których nie było objawów zarażenia.

5.00 Tylko od północy w USA prawie 5 tysięcy przypadków

Dziesięć minut po północy informowaliśmy o 240,395 potwierdzonych przypadkach zakażenia na terenie Stanów Zjednoczonych. O 5.00 (czasu Polskiego) - według danych worldmeters.info - za oceanem jest już 245,080. To prawie 5 tysięcy nowych zarażeń. Dla porównania - największy przyrost w Polsce odnotowaliśmy wczoraj (w czwartek 2 kwietnia) - 392 przypadki.

4.50 Chińczycy zachowawczo. Za wcześnie na świętowanie?

W Chinach panuje atmosfera niepewności. Kraj właściwie uporał się już z groźnym wirusem...ale czy na pewno?

- 8 kwietnia władze planują rozluźnić ograniczenia w poruszaniu się po mieście - podaje Polskie Radio. Jednak lokalne władze wciąż przestrzegają o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Według Reuters, władze Pekinu także zalecają zachowanie ostrożności. W Chinach odnotowano 3 318 zgonów. Obawy przed drugą falą nie słabną.

4.10 Szwecja ma inną metodę na koronawirusa. Skuteczną?

Większość krajów odwołało wszystkie masowe imprezy, pozamykało szkoły, restauracje, niektóre stosują restrykcyjne zasady dot. swobodnego przemieszczania się. Szwecja postawiła na inną kartę.

Codzienne życie w Szwecji opisuje Rzeczpospolita; co ciekawe, wcale nie stanęło. Wciąż można korzystać z restauracji kawiarni, czy barów, choć ulice się "wyludniły". Zamknięte są uniwersytety i gimnazja, ale szkoły podstawowe pozostają otwarte (z zachowaniem pewnych dodatkowych procedur;uczniowie jedzą w osobnych pomieszczeniach, mają mierzoną temperaturę). 7 kwietnia mają zostać zamknięte wyciągi narciarskie, które do tej pory wciąż pozostaną otwarte! W Szwecji jest 5.568 chorych i 308 zgonów.

3.55 Maseczki: Nosić, czy nie? Kolejne zmiany w USA

Szef policji z Los Angeles podał na Twitterze, że od dzisiaj funkcjonariusze będą chodzić w maseczkach ochronnych. W komunikacie nie przekazał dosłownie, że nowe zasady są obowiązkowe.

W Polsce wciąż nie obowiązuje obowiązek stosowania maseczki ochronnej. Na razie aktualne jest oficjalne stanowisko głoszące, że maseczki są dla osób chorych oraz tych, którzy chorymi się zajmują.

3.40 Ogromna migracja ratowników medycznych. Zjeżdżają się z całego kraju

Medycy i ratownicy medyczni zjeżdżają się z całych Stanów Zjednoczonych, żeby wesprzeć Nowy Jork. Do epicentrum pandemii zjeżdżają się z różnych stron kraju; Waszyngtonu, Alabamy, czy Pennsylvanii.

- [...] przybyli z jednego powodu: ratowania życia - pisze City Of New York, oficjalna strona miasta na Twitterze.

3.00 Samsung zamyka fabrykę w Stanach Zjednoczonych! Potwierdzone przypadki COVID-19

W piątek gigant z Korei Południowej zamknął swoją firmę w Stanach Zjednoczonych po tym, jak u dwóch pracowników wykryto koronawirusa - informuje Reuters.

Obiekt położony w Południowej Karolinie jest teraz „dokładnie czyszczony i odkażany”. Wznowi działalność w poniedziałek.

2.30 Korea Południowa szykuje się na wybory mimo pandemii

Korea Płd. przygotowuje się do wyborów - podaje wnp.pl. W czwartek ruszyła tam oficjalna kampania wyborcza. Według agencji prasowej Yonhap., którą cytuje portal, przez zalecenia społecznej kwarantanny, politycy przenoszą swoją kampanię do internetu.

Przypomnijmy, że dotychczas z wyborów zrezygnowało już kilka krajów: Wielka Brytania (wybory lokalne w Anglii i Walii), Serbia, USA (wybory prezydenckie w kilku stanach), Macedonia Płn. W Polsce wciąż nie wiadomo, czy wybory odbędą się 10 maja. 

Czytaj więcej: Wybory prezydenckie 2020 tylko zdalnie? Mają zamknąć lokale wyborcze. WOJNA na prawicy

2.15 Prezydent Nowego Jorku: "Najgorsze tygodnie są przed nami". Są nowe wytyczne dla nowojorczyków!

- Najgorsze tygodnie są przed nami, ale NIE poddamy się. Nie tacy jesteśmy. [...] Jestem bardzo, bardzo dumny z was wszystkich - napisał na Twitterze prezydent Nowego Jorku, epicentrum koronawirusa w Stanach Zjednoczonych.

Nowe wytyczne dla nowojorczyków. Czy zasady dotrą do Polski?

O nowych wytycznych nowojorski prezydent poinformował m.in. na Twitterze. 

- Radzimy Nowojorczykom zakładać zasłonę na twarz, gdy wychodzisz na zewnątrz i blisko innych. Może to być szalik, chustka [...] Ale PROSZĘ: zachowaj maski medyczne dla naszych pracowników służby zdrowia i ratowników, którzy naprawdę ich potrzebują - czytamy w komunikacie.

Przypominamy, że według oficjalnych zaleceń Ministerstwa Zdrowia, maseczka ochronna jest przeznaczona dla osób chorych, żeby nie zarażały zdrowych.

2.00 Poskarżył się władzom, że nie zajęli się chorymi. Kapitan USS Theodore Roosevelt zwolniony

Lotniskowiec z prawie 5 tysięczną załogą zawinął do portu na wyspie Guam (terytorium nieinkorporowane Stanów Zjednoczonych Ameryki). Blisko 3 tys. marynarzy i oficerów ma zostać w piątek (3 kwietnia) ewakuowanych z okrętu i poddanych kwarantannie. U 100 marynarzy wykryto koronawirusa, żaden nie został poddany hospitalizacji.

Kapitan tego lotniskowca zaapelował do władz o pomoc i krytykował dowództwo za "niewystarczające działania". W czwartek został zwolniony ze stanowiska. Na briefingu prasowym w Pentagonie mówiono, że kapitan Brett Crozier postąpił niewłaściwie - bo apel wystosował do wielu osób, kiedy przełożeni już działali w tym kierunku i organizowali pomoc.

1.44 Policjanci z Barcelony oddają hołd koledze, który zmarł na COVID-19

Jeden z policjantów z Barcelony został zaklasyfikowany, jako śmiertelna ofiara COVID-19 - podaje ABC News. Jego koledzy oddali mu hołd zbiorowym aplauzem.

1:35 American Airlines przewiduje ogromne cięcia. Nie tylko latem będzie mniej lotów

Wiceprezes American Airlines Vasu Raja powiedział Agencji Reuters, że już w kwietniu firma ogranicza loty od 70 do 75 proc. W maju ograniczenia sięgną prawie 90 proc. lotów międzynarodowych. Powołując się na brak rezerwacji przewidział, że popyt światowy pozostanie w słabej kondycji do maja.

1:25 Trump przeszedł drugi test na koronawirusa

Agencja Reuters informuje, że prezydent USA Donalnd Trump w czwartek przeszedł drugi test na COVID-19. Dzięki szybkiej diagnostyce, wynik otrzymał po blisko 15 minutach - negatywny. Nie został zainfekowany.

- [...] Nowy Jork stał się epicentrum pandemii w USA z liczbą ponad 47.000 potwierdzonych przypadków zarażeń - podaje Reuters.

00:40 Bayer: Jeśli firma ma lek, przekaże go rządom za darmo?

Werner Baumann, szef koncernu w czwartek w rozmowie z dziennikiem "Handelsblatt" powiedział, że jeśli okaże się, że firma jest na dobrym tropie leku przeciwko koronawirusowi, przekaże go światowym rządom za darmo.

Bayer jest na dobrym tropie? Jak donosi Onet, Resochin (lek przeciwko malarii) na razie jest jeszcze badany. Żeby mógł zostać wdrożony na masową skalę, jego skuteczność musi zostać potwierdzona. Jak przekazał szef koncernu, produkcja tego leku jest dość tania.

00:10 Na światowym liczniku już ponad milion zarażonych

Na całym świecie stwierdzono już 1,009,452 zachorowań na COVID-19. Najwięcej w Stanach Zjednoczonych - 240,395. Najmniej odnotowano w Timorze Wschodnim (Państwo w Azji) - tylko jeden potwierdzony przypadek, i w Papua-Nowej Gwinei - także jeden potwierdzony przypadek.

00:00 Kraków dziękuje medykom! Zobacz niesamowity pokaz na TAURON Arenie

Na Tauron Arenie w Krakowie odbył się niezwykły pokaz.

- Za Wasz wysiłek, ofiarność i poświęcenie, Kraków dziękuje lekarzom i całemu personelowi medycznemu za stanie na posterunku w walce z #koronawirusem. Brawo, jesteście wielcy! - czytamy w komunikacie miasta.

23:50 Jesteśmy w fazie wzrostu - wynika z analiz

Ilu Polaków zachoruje na COVID-19? Prognozy liczby zachorowań nie pozostawiają złudzeń - wciąż jesteśmy w fazie wzrostu.

Piotr Wójtowicz, prezes StatSoft Polska wypowiadał się nt. hipotetycznego terminu spadku liczby zachorowań, a tym samym wyhamowania pandemii. "Niestety w tym momencie mamy za mało danych, aby przewidzieć, kiedy nastąpi spadek liczby nowych zakażeń w Polsce" - mówi.

>> Ilu Polaków zachoruje na COVID-19? Analitycy już to wiedzą

23:25 Prawie 400 przypadków zarażenia COVID-19 jednego dnia

Dziś do godziny 23.27 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 392 przypadkach i czternastu zgonach. W sumie w Polsce zdiagnozowano 2946 zarażeń, 57 osób zmarło. 

22:55 Koronawirus w Holandii

W Holandii w ciągu ostatniej doby o 1083 wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem - poinformował w czwartek Krajowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska. O 166 wzrosła liczba osób zmarłych na Covid-19, a ponad 600 kolejnych osób przyjęto do szpitali.

22:38 Osiem nowych przypadków w Zachodniopomorskiem. Już 89 zarażonych!

W czwartek wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 254 przypadkach zarażenia koronawirusem. Resort poinformował również o śmierci siedmiu kolejnych osób zakażonych COVID-19.

22:25 W Radomiu i powiecie radomskim wzrosła liczba zarażonych. W sumie to 124 osoby!

Według danych z czwartku, 2 kwietnia, z godziny 13, w Radomiu i powiecie radomskim jest 124 osoby zarażone koronawirusem. To wzrost aż o 63 zachorowania [CZYTAJ WIĘCEJ]

22:10 Siedem nowych przypadków w Małopolsce. W Limanowej zmarła jedna osoba

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 254 przypadkach zarażenia koronawirusem. Resort poinformował również o śmierci siedmiu kolejnych osób zakażonych COVID-19. Wśród ofiar śmiertelnych jest starsza kobieta z Limanowej. WIĘCEJ >>> Koronawirus. 7 nowych przypadków w Małopolsce. W Limanowej zmarła jedna osoba

21:59 Trzy nowe przypadki w Wielkopolsce. W Pleszewie zmarła jedna osoba

W województwie wielkopolskim potwierdzono łącznie 3 kolejne przypadki zarażenia COVID-19. Wśród ofiar śmiertelnych jest 75-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Pleszewie.

21:51 3 nowe przypadki w Wielkopolsce. Nie żyje jedna osoba

W województwie wielkopolskim potwierdzono 3 kolejne przypadki zarażenia COVID-19. Niestety jest kolejna ofiara śmiertelna. W szpitalu w Poznaniu zmarł 65-letni mężczyzna. WIĘCEJ >>> Koronawirus. 3 nowe przypadki w Wielkopolsce. Nie żyje jedna osoba

21:45 7 nowych przypadków w Małopolsce. Jedna osoba nie żyje

W województwie małopolskim potwierdzono 7 kolejnych przypadków zarażenia COVID-19. Niestety jest kolejna ofiara śmiertelna. W szpitalu w Krakowie zmarł 61-letni mężczyzna.

21:35 Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo. Nie żyją dwie osoby z Radomia

W czwartek wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 254 przypadkach zarażenia koronawirusem. Resort poinformował również o śmierci siedmiu kolejnych osób zakażonych COVID-19. Niestety wśród ofiar śmiertelnych są dwie osoby z Radomia.

21:25 Nowe dane milion zakażeń koronawirusem!

Liczba zakażonych koronawirusem na całym świecie przekroczyła właśnie milion! Jedynie niespełna jedna dziesiąta tych wszystkich pacjentów zachorowała w Chinach. Obecnie krajem, gdzie choruje najwięcej osób, są Stany Zjednoczone. Liczba ofiar śmiertelnych to 51 tysięcy ludzi.

21:20 Nowe potwierdzone przypadki koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 254 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą:
142 osób z woj. mazowieckiego, 73 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 8 osób z woj. zachodniopomorskiego, 7 osób z woj. małopolskiego, 6 osób z woj. świętokrzyskiego, 4 osób z woj. łódzkiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego oraz 1 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego i 1 osoby z woj. lubuskiego.

Ministerstwo poinformowało również o o śmierci siedmiu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 77-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, 83-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, 77-letni mężczyzna ze szpitala w Warszawie, 61-letni mężczyzna ze szpitala w Krakowie, 87-letnia kobieta ze szpitala w Limanowej, 65-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu oraz 75-letni mężczyzna ze szpitala w Pleszewie. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

21:19 Lubuscy policjanci pilnują przestrzegania zaostrzonych przepisów

Policjanci w województwie lubuskim sprawdzają, jak przestrzegane są nowe przepisy. Choć większość mieszkańców je rozumie, zdarzają się przypadki ich lekceważenia. Takie osoby narażają nie tylko siebie, ale i innych, dlatego muszą liczyć się z konsekwencjami.

21:05 W Radomiu wyzdrowiała pacjentka chora na koronawirusa

W środę Radomski Szpital Specjalistyczny opuściła pacjentka, u której kolejne wyniki badań nie wykazały już obecności koronawirusa. Kobieta trafiła na oddział obserwacyjno-zakaźny ponad 2 tygodnie temu.

20:52 Koronawirus we Francji

We Francji w ciągu ostatniej doby zmarło 471 osób zakażonych koronawirusem - podało ministerstwo zdrowia Francji. Liczba zgonów wzrosła do 4503.

20:37 100 tysięcy na testy dla szczecińskich medyków

100 tysięcy złotych zostanie przeznaczone na zakup testów na koronawirusa dla szczecińskich medyków medyków. Taką decyzję podjęły władze miasta. WIĘCEJ >>> Koronawirus. 100 tysięcy na testy dla szczecińskich medyków

20:25 Na stres najlepsza jest muzyka! Ratownik medyczny ze Szczecina dał wyjątkowy koncert

W czasie oczekiwania na test pacjenta medyk usiadł do pianina i dla zabicia czasu i poprawy humoru zaczął na nim grać. Podczas tego wyjątkowego koncertu można było usłyszeć m.in. hymn Pogoni Szczecin, utwór z filmu "Piraci z Karaibów" czy znane hity z list przebojów. >>> ZOBACZ WYJĄTKOWY KONCERT MEDYKA <<<

20:13 Parlament Portugalii wydłużył stan wyjątkowy

Jak informuje PAP, parlament Portugalii zatwierdził podczas czwartkowego posiedzenia decyzję o wydłużeniu stanu wyjątkowego w związku z nasilającą się epidemią Covid-19. Będzie on obowiązywał do 17 kwietnia.

20:00 461 osób personelu medycznego jest zakażonych koronawirusem

Jak wynika z danych udostępnionych PAP w czwartek przez Główny Inspektorat Sanitarny, u 461 osób personelu medycznego, m.in. lekarzy, pielęgniarek i ratowników, badania potwierdziły zakażenie koronawirusem; 4,5 tys. jest w kwarantannie.

19:49 Zignorowała kwarantannę i wyszła wyrzucić śmieci

Kwarantanna polega na tym, że pod żadnym pozorem nie wolno opuszczać miejsca zamieszkania. Mieszkankę Chełma czekają poważne konsekwencje. Kobieta złamała zasady kwarantanny i wyszła wyrzucić śmieci. WIĘCEJ >>> Chełm: Zignorowała kwarantannę i wyszła wyrzucić śmieci. To będzie ją drogo kosztować!

19:36 Koronawirus w Rosji

Jak podaje PAP, prezydent Władimir Putin poinformował w czwartek, że dni wolne od pracy zostaną w Rosji przedłużone do końca kwietnia. Wcześniej obowiązywały one do 5 kwietnia. Putin wskazał, że szczyt epidemii koronawirusa w Rosji i na świecie jeszcze nie nastąpił.

19:25 Mieszkanka Otwocka oddaje maseczki ochronne za darmo

Wielu mieszkańców Warszawy i okolic podejmuje się wyzwania i szyje bawełniane maseczki w swoich domach. Najczęściej robią to dla siebie i swoich najbliższych, spora część z nich idzie również na sprzedaż. Pewna mieszkanka Otwocka jednak rozdaje uszyte przez siebie maseczki za darmo!

19:11 Koronawirus we Włoszech

We Włoszech w ciągu doby zmarło 760 osób zakażonych koronawirusem. Łączny bilans zgonów to 13 915. Od początku kryzysu potwierdzono ponad 115 tysięcy infekcji.

19:03 Blisko 50 tys. obywateli wróciło do kraju w ramach akcji "Lot do domu"

Od początku akcji "Lot do domu" do 1 kwietnia odbyło się 322 lotów, a 47 444 obywateli wróciło do Polski - poinformowała PAP w czwartek rzecznik MSZ Monika Szatyńska-Luft. Rzecznik resortu dyplomacji dodała, że PLL LOT w ramach akcji przewiozły także 749 obywateli innych państw europejskich.

18:56 Podwarszawska gmina wspiera Szpital Bielański

Sytuacja robi się coraz trudniejsza: wiele placówek alarmuje, że brakuje nie tylko personelu, ale przede wszystkim - środków ochrony osobistej. Dlatego tak ważny jest każdy gest, każdy dar. Do akcji przyłączyła się gmina Wieliszew, która Szpitalowi Bielańskiemu przekazała transport środków ochrony osobistej.

18:45 1000 maseczek dla kierowców MPK w Łodzi

Dwie internetowe grupy „Łodzianie ratują” oraz „Łódź szyje dla medyków” przekazały tysiąc maseczek kierowcom i motorniczym z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. [CZYTAJ WIĘCEJ]

18:33 Rodzina nie przyjęła mężczyzny na kwarantannę

To nie pierwszy taki przypadek na Śląsku. Wcześniej bezdomny szukał schronienia u ojca w Gliwicach, ale pomocy nie znalazł. Musiał się udać do ośrodka w Szczyrku. Tym razem na pomoc rodziny liczył 43-latek, który wrócił z zagranicy. Nie przyjęli go.

CZYTAJ WIĘCEJ >>> ZNIECZULICA w czasach zarazy! Rodzina nie przyjęła mężczyzny na kwarantannę

18:20 Pogoń Szczecin ogłosiła rozwiązanie umowy ze swoją gwiazdą

Pogoń Szczecin ogłosiła rozwiązanie umowy ze Zvonimirem Kozuljem (27 l.)! Choć urodzony w Bośni pomocnik to jeden z najlepszych piłkarzy Dumy Pomorza, to szczecinianie przyznali, że nie będzie ich stać na utrzymanie tego zawodnika. To szokująca decyzja i niestety dowód, że wirus już zbiera swoje żniwo w polskim świecie piłkarskim.

18:11 Dom Pomocy Społecznej w Tomczycach na kwarantannie

W województwie mazowieckim kolejny Dom Pomocy Społecznej został objęty kwarantanną. Mowa o ośrodku w Tomczycach w gminie Mogielnica w powiecie grójeckim. W środę sanepid podjął taką decyzję, po tym jak potwierdzono zakażenie konronawirusem u jednej z pielęgniarek. WIĘCEJ >>> Koronawirus. Dom Pomocy Społecznej w Tomczycach na kwarantannie. Ponad 100 osób czeka na wyniki!

18:03 Nowe przypadki w Małopolsce. Jedna osoba nie żyje

W województwie małopolskim potwierdzono 3 kolejne przypadki zarażenia COVID-19. Liczba zarażonych wzrosła do 223. Jest także kolejna ofiara śmiertelna.

17:56 Mężczyzna najpierw nakaszlał na kobietę, a następnie dodał, że ma koronawirusa

Skrajnie nieodpowiedzialne, a wręcz głupie zachowanie będzie miało swój finał w sądzie. 31-letniego mieszkańca Świnoujścia czekają poważne kłopoty. Mężczyzna najpierw nakaszlał na kobietę, a następnie dodał, że ma koronawirusa. Swoje zachowanie tłumaczył, że był to żart primaaprilisowy.

17:44 Koronawirus we wrocławskim sanepidzie. Dyrektor na kwarantannie

12 pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologocznej przy ul. Pretficza we Wrocławiu zostało poddanych kwarantannie po tym jak u jednej z pracownic potwierdzono zarażenie koronawirusem. Na kwarantannie przebywa również dyrektor placówki.

17:38 Pierwsza ofiara w województwie opolskim

W województwie opolskim potwierdzono pierwszy zgon u pacjenta zarażonego koronawirusem. Z oficjalnych informacji wynika, że zmarł mężczyzna w wieku 65 lat, z powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego. Miał stwierdzone zarażenie COVID-19.

17:29 Obnażyła nieludzkie warunki pracy w pogotowiu

Bez zbędnego przebierania w słowach Marta Kołnacka, ratowniczka medyczna z z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego "Meditrans", opisała, jak ona i jej koledzy z pracy są traktowani. Niedługo potem została zwolniona. Gdy tematem znów zainteresowały się media, dyrekcja zmieniła zdanie. WIĘCEJ >>> SKANDALICZNE traktowanie MEDYKÓW. Po INTERWENCJI ratowniczka PRZYWRÓCONA do pracy!

17:17 Ponad 200 osób w Warszawie zarażonych koronawirusem

Liczba osób zarażonych koronawirusem w powiecie warszawskim przekroczyła 200. Tylko w ciągu ostatniej doby przybyło ich ponad 30. Do czwartku w Warszawie i okolicach z powodu COVID-19 zmarły cztery osoby.

17:08 Kolejne przypadki zarażenia na Śląsku. Jedna osoba nie żyje

W województwie śląskim potwierdzono 7 kolejnych przypadków zarażenia COVID-19. Oznacza to, że liczba zarażonych przekroczyła już 300. Niestety jest kolejna ofiara śmiertelna.

17:00 300 tysięcy testów wykrywających koronawirusa trafi do Polski

Agencja Rozwoju Przemysłu kupiła 300 tysięcy testów genetycznych wykrywających koronawirusa – poinformował w czwartek PAP wiceprezes ARP Paweł Kolczyński. Koszt zakupu to ok. 6 mln euro. Pierwsza partia 150 tys. testów przyleci na lotnisko Chopina z Seulu w czwartek około godz. 17. Kolejne 150 tys. testów dostarczona zostanie w przyszłym tygodniu.

16:52 Druga śmiertelna ofiara w Zachodniopomorskiem

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 59 przypadkach zarażenia koronawirusem. W Zachodniopomorskiem jest również kolejna ofiara śmiertelna. W szpitalu w Koszalinie zmarł 58-letni mężczyzna.

16:41 8 nowych przypadków na Dolnym Śląsku. Dwie osoby nie żyją!

W województwie dolnośląskim potwierdzono zarażenie koronawirusem u kolejnych 8 osób. Tym samym liczba wzrosła do 338. Niestety są również ofiary śmiertelne. WIĘCEJ >>> Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo. 8 nowych przypadków na Dolnym Śląsku. Dwie osoby nie żyją!

16:30 Nowe przypadki zarażenia koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 59 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 11 osób z woj. wielkopolskiego, 9 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 7 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. małopolskiego,  3 osób z woj. pomorskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz 1 osoby z woj. lubelskiego.

Ministerstwo przekazało również informację o śmierci pięciu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 65-letni mężczyzna ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, 61-letni mężczyzna i 77- letnia kobieta ze szpitala w Bolesławcu, którzy mieli choroby współistniejące oraz 56-letni mężczyzna ze szpitala w Krakowie i 58-letni mężczyzna ze szpitala w Koszalinie.

16:21 Kilkudziesięciu policjantów zakończyło kwarantannę

Od 18 marca aż 75 funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim przebywało na przymusowej kwarantannie domowej. Taką decyzję podjął Powiatowy Państwowy Inspektor Sanitarny. Przyczyną był kontakt mundurowych z policjantem, u którego testy laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem. Po dwóch tygodniach stróże prawa w końcu doczekali się powrotu do służby.

16:09 Strefa Płatnego Parkowania w Krakowie nadal zawieszona

Miasto wydłużyło zawieszenie Strefy Płatnego Parkowania w Krakowie. W związku ze stanem epidemii w Polsce przez najbliższe tygodnie nie będzie trzeba płacić za parkowanie. Ostatnie dni pokazały, że taka decyzja pozwala lepiej funkcjonować mieszkańcom.
WIĘCEJ >>> Strefa Płatnego Parkowania w Krakowie nadal zawieszona. Wszystko przez koronawirusa

16:00 Rząd pozwala na polowania

Wprowadzone przez rząd od 1 kwietnia kolejne obostrzenia mają sprawić, że Polacy pozostaną w domach w czasie szalejącego koronawirusa. Wszelkie ograniczenia w przemieszczaniu się po kraju nie dotyczą jednak najwyraźniej jednej grupy społecznej. Jakiej? Myśliwych. Najnowsze rozporządzenie zakłada, że mimo koronawirusa nadal będą mogli oni wchodzić do lasów na polowania.

15:48 Doda prosi o wsparcie dla łódzkiego szpitala

Losem medyków, a także pacjentów szpitala położniczego im. Ludwika Rydygiera w Łodzi zaniepokoiła się Doda. Gwiazda za pośrednictwem mediów społecznościowych apeluje wsparcie dla placówki, która znalazła się w ogromnym kryzysie. [CZYTAJ WIĘCEJ TUTAJ]

15:36 Cmentarze w Warszawie zamknięte z powodu koronawirusa

Zarząd Cmentarzy Komunalnych ogłosił, że w związku ze stanem epidemii zostają zamknięte wszystkie cmentarze w Warszawie. Zakaz wejścia dotyczy osób odwiedzających - pogrzeby mogą się odbywać. WIĘCEJ>>> Cmentarze w Warszawie ZAMKNIĘTE! Z powodu KORONAWIRUSA nie odwiedzisz grobu bliskiej osoby!

15:25 Ukradł piwa ze sklepu. Jak się tłumaczył?

W Sopocie mężczyzna ukradł cztery piwa. Ze zgłoszenia wynikało, że objęty może być kwarantanną. W rozmowie sprawca przyznał się, że wymyślił to, bo liczył, że w ten sposób zostanie wypuszczony ze sklepu bez żadnych konsekwencji.

15:13 Kolejne przypadki łamania obostrzeń

Pomimo licznych apeli ze strony policji i innych służb państwowych, minionej doby na terenie Łodzi doszło do kilkunastu przypadków naruszeń prawa w zakresie ograniczeń przemieszczania się. Przykładem niestosowania się do zleceń Ministra Zdrowia jest m.in. otwarte solarium w centrum miasta.

15:03 WHO: wkrótce będzie ponad 1 mln osób zakażonych

Liczba wszystkich osób zakażonych od wybuchu epidemii Covid-19 wkrótce przekroczy milion, a liczba zgonów – ponad 50 tys. - ostrzega Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Przy obecnym tempie wzrostu infekcji może to nastąpić w ciągu najbliższej doby. Jednak aktywnych zakażeń jest obecnie ponad 700 tys. Pandemia dotarła już do ponad 200 krajów.

14:54 Biedronka i Lidl będą czynne przez całą dobę

Biedronka i Lidl reagują na rządowe ograniczenia w handlu i wydłużają godziny otwarcia swoich sklepów. Większość z nich będzie czynna od 6 do północy, są jednak takie, które już teraz będą pracować przez całą dobę, m.in. w Krakowie czy w Warszawie.

14:51 Koronawirus wykańcza to miasto w USA

W Stanach Zjednoczonych odnotowano już 216 722 przypadki zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Eksperci analizują kolejne zachorowania. W Nowym Orleanie w stanie Luizjana odnotowano aż 2270 przypadków, z czego 115 zmarło. Tempo zachorowań jest o wiele szybsze niż w stanie Nowy Jork, w którym odnotowano ponad 40 tys. przypadków zakażeń. Jak to możliwe?

14:44 Szpital zakaźny w Warszawie nie przyjmuje pacjentów

Szpital MSWiA przy ul. Wołoskiej wstrzymał przyjęcia! W tej chwili w szpitalu nie ma miejsc dla zakażonych COVID-19.

O decyzji dyrekcji Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie poinformował rzecznik Ministerstwa Zdrowia. - Rzeczywiście szpital MSWiA w związku z dużą liczba pacjentów poinformował o chwilowym wstrzymaniu, ale mamy w odwodzie inne szpitale, wojewoda ma też w odwodzie inne szpitale w dyspozycji - powiedział Wojciech Andrusiewicz.

14:36 Wymówki osób na kwarantannie przerażają

Policjanci od kilku dni sprawdzają, czy mieszkańcy Warmii i Mazur na pewno przestrzegają kwarantanny domowej. Większość stosuje się do zasad, jednak zdarzają się tacy, którzy wykazują skrajną nieodpowiedzialność i opuszczają swoje domy i mieszkania. Wymówki niektórych mogą załamać zarówno policjantów, jak i służby sanitarne.

14:31 Wojewoda małopolski przestał informować skąd pochodzą zakażeni

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 79 kolejnych przypadkach koronawirusa w naszym kraju. Jedenaście z nich dotyczy Małopolan, lecz nie wiadomo, z których powiatów pochodzą zakażeni, ponieważ Urzędy Wojewódzkie przestały przekazywać takie dane. Wiadomo, że na terenie województwa infekcję SARS-CoV-2 potwierdzono dotąd u 220 osób.

14:24 Sytuacja osób pracujących w Czechach jest dramatyczna

Wielu mieszkańców województwa śląskiego pracujących za granicą, w tym w Czechach, straciło pracę w wyniku obostrzeń wprowadzonych w kraju przez trwającą epidemię koronawirusa. Sytuacja niektórych osób jest dramatyczna! Praca była dla nich jedynym źródłem utrzymania, którego zostali pozbawieni. Postanowili się skrzyknąć i wspólnie wystosować apel do premiera Mateusza Morawieckiego. Pod listem podpisało się już kilka tysięcy osób.

14:18 Sierpc. Cztery nowe przypadki koronawirusa

Cztery nowe przypadki koronawirusa dotyczą: dwóch mieszkańców gminy Sierpc i po jednym gminy Mochowo i Zawidz. Łącznie zarażonych jest już 8 osób, czyli 4 razy więcej niż w Płocku. Pierwsi czterej chorzy to rodzeni bracia, ich babcia i ojciec, a teraz dołączył do nich kolejny członek rodziny. Pozostałe nowe przypadki dotyczą osób przebywających wcześniej w kwarantannie.

14:11 Polski test na koronawirusa coraz bliżej

Na ten moment czekają wszyscy! Już wkrótce pojawi się polski test na koronawirusa, który stworzyli supernaukowcy z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk z Poznania. Minister Zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział, że najprawdopodobniej będą używane w policyjnych laboratoriach!

14:06 Terytorialsi przywieźli żywność do Rytra

Do Rytra dotarł transport żywności dostarczony przez małopolskich terytorialsów. Niestety nie każdy mieszkaniec gminy będzie mógł z niej skorzystać, ponieważ jest ona przeznaczona dla osób objętych opieką pomocy społecznej. Zainteresowani otrzymają artykuły spożywcze w ściśle określonych terminach, o których zostaną poinformowani.

14:00 2 osoby zmarły w szpitalu w Bolesławcu

Dwie osoby zakażone koronawirusem zmarły w szpitalu w Bolesławcu. To kobieta i mężczyzna w starszym wieku, którzy mieli choroby współistniejące. Obecnie w szpitalu w Bolesławcu przebywa 15 osób z koronawirusem czterech pacjentów w stanie ciężkim znajduje się pod respiratorem.

13:54 Złamali kwarantannę, bo... chcieli iść do pracy

Jędrzejowscy mundurowi postanowili skontrolować w środę dom, w którym kwarantannę powinni odbywać trzej mężczyźni. Okazało się, że wszyscy trzej opuścili miejsce zamieszkania i udali się... do pracy. Obowiązkowi fachowcy mogą mieć teraz poważne problemy - za złamanie kwarantanny grozi grzywna w wysokości 30 tys. zł.

13:47 Fryzjerka z Torunia wpuściła klientów mimo zakazów

W miniony czwartek (1 kwietnia), pomimo nowych obostrzeń jedna z fryzjerek z Torunia, wpuściła do zakładu i obsługiwała dwie kobiety. Obie klientki za złamanie obowiązujących zakazów otrzymały mandaty. - Pracownica salonu fryzjerskiego musi liczy się z tym, że funkcjonariusze skierują wniosek o jej ukaranie do sądu, gdzie grozi jej kara nawet do 5000 zł - informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu.

13:42 Smutne wiadomości od prezydenta Poznania

Docierają do nas kolejne smutne wiadomości. W województwie wielkopolskim odnotowano kolejny zgon z powodu koronawirusa. Taką informację przekazał Jacek Jaśkowiak. - Chce informować rzetelnie - powiedział prezydent Poznania.

13:37 Zignorował kwarantannę i poszedł na zakupy. Trafi na rok do więzienia

26-letni mężczyzna niedawno wrócił do Polski. Powinien siedzieć w domu, ale... postanowił wyjść. Zignorował kwarantannę i poszedł na zakupy. Został zatrzymany przez policję. A że był poszukiwany listem gończym, to teraz trafi na ponad rok do więzienia. Tam przejdzie bardzo długą kwarantannę.

13:29 Tak zabijają zarazę na ulicach Trójmiasta

Walka z koronawirusem to nie tylko zamknięte szkoły, galerie handlowe, place zabaw oraz ograniczenia w poruszaniu się. Żeby zapobiec rozprzestrzenianiu zarazy, dostępna dla mieszkańców Trójmiasta przestrzeń jest codziennie dezynfekowana przez specjalistyczne ekipy. Jak to wygląda?

13:20 Nowy Dwór Mazowiecki. Pracownicy szpitala nie mogą wrócić do pracy!

Chodzi o grupę ok. 30 pracowników Nowodworskiego Centrum Medycznego. Wszyscy mieli kontakt z pierwszym w Nowym Dworze Mazowieckim zarażonym koronawirusem pacjentem, ale to było już blisko dwa tygodnie temu. Od tamtego czasu żadnej z osób przebywających w kwarantannie nie przeprowadzono testów, a do tego nie od wszystkich pobrano wymazy.

13:14 Skawina rozdaje maseczki ochronne i rękawiczki lokalnym przedsiębiorcom

Skawina wspiera lokalny biznes. Urząd Miasta zakupił 17 tysięcy jednorazowych rękawiczek. Straż miejska od rana odwiedza sklepy i bezpłatnie wręcza je lokalnym przedsiębiorcom. 2 kwietnia weszły w życie nowe przepisy i ograniczenia w związku z pandemią koronawirusa w Polsce. Jeden z nich dotyczy zapewnienia przez sklep klientom jednorazowych rękawiczek.

- Urząd w Skawinie zdają sobie sprawę, że wiąże się to z potężnymi utrudnieniami dla lokalnego biznesu, dlatego postanowił pomóc w zrealizowaniu nowych obowiązków - informuje Marcin Kozielski, rzecznik prasowy UM w Skawinie.

13:08 Trzech lekarzy z Olsztyna zakażonych koronawirusem

Koronawirus w Olsztynie. Janusz Dzisko, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej poinformował, że trzech lekarzy z Olsztyna ma koronawirusa. Jeden z nich musi być hospitalizowany, natomiast reszta przechodzi chorobę w domach.

13:02 "Korona mnie dopadła i jestem jakiś dziwny"

To się nie mieści w głowie! Mieszkaniec Szamotuł podczas kwarantanny powiadomił policję o tym, że w jego domu doszło do zbrodni. Ponadto w rozmowie telefonicznej przekazał, że jest zakażony koronawirusem. Funkcjonariusze zostali postawieni na nogi, a prawda okazała się zupełnie inna.

12:55 Imprezka w parku, mecz na boisku, zakupy piwa w celu odkażania

Maksymalne ograniczenie wyjść, inne zasady w sklepach, zamknięte parki, skwery i boiska - to tylko niektóre restrykcje, które obowiązują od początku miesiąca. Tymczasem, jak pokazuje policyjna rzeczywistość nie brakuje ludzi, którzy to wszystko mają za nic. Tylko w ciągu jednego dnia policja w Radomsku (Łódzkie) nałożyła trzy mandaty karne i skierowała trzy wnioski do sądu. Powody dla których ukarani wyszli z domu jeżą włos na głowie.

12:49 500 plus wypłacone z góry na kilka miesięcy?

Zawieszenie programów jak 500 plus, Emerytura plus (czyli popularne trzynastki dla emerytów i rencistów) czy też kosiniakowe to jeden z pomysłów na walkę z koronawirusem, która nadwyręża budżet państwa. Rząd PiS twierdzi, że nie ma takiej potrzeby, ale eksperci uważają, że wkrótce dojdzie do nowelizacji budżetu. Teraz pojawił się inny pomysł - 500 plus nie tylko nie powinno być zawieszone, ale wypłacone z góry by pomóc rodzinom.

12:43 Koronawirus zaatakował podopiecznych Domu Opieki Społecznej

Ewakuacja domu opieki w Koszęcinie. U jednej z pensjonariuszek pod koniec marca wykryto koronawirusa. W czwartek zapadła decyzja starosty lublinieckiego o ewakuacji ośrodka. Potwierdzono bowiem 17 przypadków zachorowania u osób, które przebywały w budynku w kwarantannie.

12:36 Koronawirus zabił bezbronne niemowlę. Miało zaledwie 6 tygodni

Śmiertelne żniwo, jakie zbiera koronawirus SARS-CoV-2 i choroba COVID-19, którą on wywołuje, zdaje się nie mieć końca. Co więcej, każdego dnia dowiadujemy się o coraz młodszych jego ofiarach. Z USA napłynęły właśnie tragiczne wieści o raptem 6-tygodniowym niemowlęciu, które przegrało walkę z chorobą.

12:27 Koronawirus w Narodowym Instytucie Onkologii

W Narodowym Instytucie Onkologii, najważniejszym szpitalu onkologicznym w Polsce stwierdzono koronawirusa. Zarażonym jest pracownik oddziału Nowotworu Płuc. Oddział został odizolowany, wdrożono wszystkie procedury.

Czytaj więcej informacji tutaj!

12:22 Żołnierze Żandarmerii Wojskowej na ulicach Sopotu

Osoby niepełnoletnie mogą wyjść z domu tylko pod opieką dorosłego, w celach rekreacyjnych nie wolno przebywać na plażach czy terenach zielonych, a na ulicach i chodnikach należy zachować co najmniej 2-metrowe odległości między pieszymi. W Sopocie funkcjonariuszom policji przy patrolowaniu zieleńców, promenad, bulwarów czy ogródków jordanowskich pomagają żołnierze Żandarmerii Wojskowej.

12:15 Olbrzymie kolejki do sklepów w Trójmieście

Od wejścia w życie najnowszych obostrzeń, przed trójmiejskimi sklepami tworzą się bardzo długie kolejki. Oczekiwanie klientów na wpuszczenie do środka trwa w niektórych przypadkach ponad półtorej godziny. Najgorzej sytuacja wygląda przed sklepami wielkopowierzchniowymi. Wiąże się to oczywiście z limitem osób, które mogą przebywać na terenie dyskontu.

12:08 Zabranie kolegów na przejażdżkę nie było dobrym pomysłem

W związku z pandemią koronawirusa ręce pełne roboty mają nie tylko lekarze i pielęgniarki. Spora odpowiedzialność spoczywa także na policjantach. Funkcjonariusze z Czarnkowa opowiedzieli o różnych interwencjach z ostatnich dni. Niestety, ludzie nie mają wyobraźni.

12:01 Pomorskie: Chłopiec zakażony koronawirusem!

W czwartkowe przedpołudnie (2 kwietnia) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o pięciu kolejnych przypadkach koronawirusa w województwie pomorskim. Obecność SARS-CoV-2 badania laboratoryjne potwierdziły już u 65 osób w naszym regionie. Wśród nowych zakażonych są cztery osoby dorosłe i chłopiec. Z których powiatów pochodzą osoby chore?

11:59 Koronawirus w Narodowym Instytucie Onkologii 

Narodowy Instytut Onkologii w Warszawie poinformował o pierwszym potwierdzonym przypadku zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na Oddziale Nowotworów Płuc. Oddział jest odseparowany od pozostałej części szpitala. Przeprowadzane są procedury przewidziane na wypadek takiej sytuacji. Jest stworzona lista osób bliskiego kontaktu i te osoby będą poddane kwarantannie i testom.

11:56 Lawina nowych przypadków koronawirusa w Małopolsce

Kolejnych 11 osób w Małopolsce z potwierdzonym koronawirusem. Łącznie liczba zakażonych wzrosła w regionie do 220 osób.

11:51 Policja i wojsko na ulicach Koszalina

W Koszalinie, podobnie jak w całej Polsce i Europie, tra epidemia koronawirusa. W celu opanowania rozprzestrzeniania się SARS-COV-2, koszalińska policja wspólnie ze Strażą Miejską w Koszalinie oraz Żandarmerią Wojskową podejmuje kolejne kroki.

11:44 Burmistrz Szczecinka ostro o wyborach

Burmistrz Daniel Rak przekazał Komisarzowi Wyborczemu w Koszalinie swoje stanowisko w sprawie przygotowania i przeprowadzenia wybór na urząd Prezydenta RP zaplanowanych na dzień 10 maja 2020 roku. Tutaj znajdziesz pełną treść przesłanego pisma.

11:37 Przeszedł przez trzy szpitale! Trzeci przypadek koronawirusa w Ciechanowie

COVID-19 potwierdzono u 76-letniego mieszkańca powiatu legionowskiego, który trafił do Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie na leczenie. Jego stan jest określany jako stabilny. Mężczyznę przewieziono najpierw do placówki w Nowym Dworze Mazowieckim, a następnie do szpitala w Płońsku. To trzeci przypadek koronawirusa w Ciechanowie, choć dwie osoby to mieszkańcy innych powiatów.

11:29 Ofiara śmiertelna koronawirusa w Łańcucie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach koronawirusa w Polsce - mamy 79 nowych przypadków. Dobra wiadomość jest taka, że nie ma wśród nich przypadków z Podkarpacia, jednak bardzo zła jest taka, że w szpitalu w Łańcucie zmarła 88-letnia kobieta.

11:27 Trzy nowe przypadki na Warmii i Mazurach

Wśród 79 nowych przypadków zakażenia są trzy osoby z województwa warmińsko-mazurskiego. Kim są chorzy?

11:25 Kolejne ognisko zakażeń we wrocławskim szpitalu

Niepokojące wieści z kolejnego wrocławskiego szpitala. Przypadki zakażenia COVID-19 stwierdzono u 12 osób związanych z Dolnośląskim Centrum Onkologii przy pl. Hirszfelda. Są to zarówno pracownicy, jak i pacjenci. Zamknięty został już jeden z oddziałów szpitala. Dyrekcja chce przebadać cały personel.

11:20 Kolejny zgon w szpitalu w Tychach

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach poinformowała o jedenastej ofierze koronawirusa w województwie śląskim. To 59-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu lublinieckiego. Jak podało Ministerstwo Zdrowia, był on hospitalizowany w szpitalu w Tychach i tam niestety zmarł. Nie miał chorób współistniejących.

11:18 Ponad pięć tysięcy testów na dobę

Rzecznik prasowy resortu poinformował, że w ciągu ostatniej doby wykonano około 5300 testów. Cały czas ta liczba jest powiększana, a wydajność laboratoriów została zwiększona do 7 tysięcy testów na dobę.

11:16 Około 40 dzieci w szpitalach

Osoby młode - poniżej 18 roku życia są ogólnie w stanie dobrym. W szpitalach w całym kraju przebywa ich około 40 - poinformował Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia

11:13 Aż 79 nowych przypadków, dwie ofiary śmiertelne

Mamy 79 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 22 osób z woj. śląskiego, 14 osób z woj. lubelskiego, 12 osób z woj. wielkopolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 5 osób z woj. pomorskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. łódzkiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz 1 osoby z woj. świętokrzyskiego - poinformowało na Twitterze Ministerstwo Zdrowia. 

Jednocześnie poinformowano o śmierci dwóch osób - 59-letniego mężczyzny ze szpitala w Tychach oraz 88-letniej kobiety ze szpitala w Łańcucie, która miała choroby współistniejące. W sumie liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 2633, z czego 45 osób zmarło. 

10:56 wybrali się na przejażdżkę mimo epidemii koronawirusa

Dąbrowska policja bardzo surowo przestrzega nowych obostrzeń, wprowadzonych w celu zahamowania rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa. Przekonało się o tym dwóch młodych mężczyzn z Olesna, którzy w celach towarzyskich wybrali się na przejażdżkę samochodową. Niestety mieli pecha i na drodze spotkali policyjny patrol, który skierował wobec nich wniosek o ukaranie grzywną.

10:48 Wielka ewakuacja w toruńskim szpitalu

Dramat pacjentów szpitala w Toruniu jest niewyobrażalny. Nie dość, że sami walczą o życie, to teraz ich organizmy będą zmagać się ze śmiertelnym wirusem. Niestety, oddział hematologii na którym leżeli został zamknięty przez jedną z pacjentek, która miała koronawirusa i zaraziła nim innych pacjentów. Zarażeni musieli zostać odtransportowani karetkami do szpitala w Grudziądzu.

10:33 Chiny: władze zgłaszają kolejne infekcje bezobjawowe i przywleczone

Poprzedniej doby w Chinach kontynentalnych wykryto 90 nowych zakażeń koronawirusem, w tym 35 "potwierdzonych przypadków" wśród osób powracających lub przybywających z zagranicy i 55 przypadków bezobjawowych - podała w czwartek państwowa komisja zdrowia.

10:27 Rośnie liczba zakażonych w Rosji

W ciągu ostatniej doby odnotowano w Rosji 771 nowych przypadków zakażenia koronawirusem; łączna liczba zakażeń wzrosła w kraju do 3548 - poinformował w czwartek sztab powołany przez władze do walki z epidemią. To rekordowy dotąd dobowy wzrost zakażeń.

10:20 Nastolatek zaatakował strażnika miejskiego

Strażnicy miejscy w Siemianowicach Śląskich otrzymali zgłoszenie dotyczące złamania zakazu zgromadzeń przez grupkę młodych osób. Podczas interwencji jeden z nastolatków nie chciał posłuchać funkcjonariusza, a później rzucił się na niego z pięściami. Doszło do bójki, która skończyła się zatrzymaniem agresora. Jak się okazało, chłopak był pijany.

10:10 Koronawirus w Wielkopolsce. Ciągłość badań zostanie zachowana? 

Trwa walka z pandemią koronawirusa. Bardzo ważne jest wykonywanie testów na jego obecność. Pojawiły się informacja, że może ich zabraknąć. Głos w sprawie zabrał Łukasz Mikołajczyk, wojewoda wielkopolski.

10:00 Poszli na spacer, zatrzymała ich policja. Byli zaskoczeni

W środę, policjanci z Chrzanowa w Małopolsce zatrzymali dwójkę spacerowiczów, którzy weszli do miejskiego parku. Mimo sprzyjającej pogody, jest to zakazane ze względu na rozprzestrzeniającą się epidemię koronawirusa. Para "bezcelowo" chodząca po parku została ukarana mandatem.

09:50 Dramatyczna relacja pielęgniarki z Sosnowca!

Trwa nierówna walka z koronawirusem. W Szpitalu Miejskim w Sosnowcu przed kilkoma dniami potwierdzono zakażenie koronawirusem u trzech pielęgniarek. W czwartek Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca poinformował, że jest kolejnych 14 przypadków zakażenia w placówce. Jak dowiadujemy się od osób z personelu szpitala sytuacja jest dramatyczna. Brakuje środków do ochrony, panuje chaos organizacyjny, a pielęgniarki przebywające na kwarantannie pracują ponad siły. Dodatkowo na kwarantannę zostały "zwabione podstępem", zostawiając w domach rodziny, w tym dzieci.

09:40 Zaskakujący efekt epidemii. Koronawirus pomaga?

Budowa 16-kilometerowego odcinka autostrady A1 na odcinku Tuszyn – Piotrków Trybunalski idzie zgodnie z planem. Z początkiem kwietnia, po zimowej przerwie ekipy drogowców ruszyły do tworzenia konstrukcji głównej jezdni A1. Co ciekawe w przypadku tej inwestycji dało się zauważyć zaskakujący efekt epidemii. Nie dosyć, że koronawirus nie jest straszny ekipom, to nawet ułatwia prowadzenie inwestycji. Dlaczego?

09:31 Koronawirus w Wielkopolsce. Blisko 200 osób chorych

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu przekazał najnowsze dane dotyczące liczby zakażonych w regionie. Mamy aż 12 nowych potwierdzonych przypadków i zbliżamy się do granicy dwustu zakażeń! Większość z nich dotyczy jednego regionu, który można określić nowym epicentrum w Wielkopolsce.

09:25 Fabryka Whirlpool w łódzkim zawiesza produkcję

Fabryki Whirlpoola w Łodzi i Radomsku wstrzymują produkcję na czas epidemii koronawirusa. Podobnie postąpiły już również inne duże zakłady. Whirlpool to jeden z największych zakładów produkcyjnych w Łodzi.

09:19 W szpitalu we Wrocławiu zmarła zakażona kobieta

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Koszarowej we Wrocławiu zmarła 70-letnia kobieta zakażona koronawirusem. 70-latka trafiła do szpitala 3 dni temu, a w środę wieczorem została przeniesiona na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej. Zmarła nad ranem.

09:12 Urządzili sobie nad rzeką imprezkę z alkoholem

Nie wszyscy wzięli sobie do serca apel rządu dotyczący pozostania w domach na czas trwającej w Polsce pandemii koronawirusa. Mieszkańcy Bielska-Białej mimo zakazu postanowili urządzić sobie nad rzeką imprezkę z alkoholem. Zostali jednak złapani przez policjantów i teraz każdy z nich słono zapłaci za swoją bezmyślność.

09:06 Księża: "Zamiast na szpitale, musimy dać na kurię"

Według zarządzenia metropolity przemyskiego abp Adama Szala wszyscy księża mają przekazać połowę przychodów na utrzymanie swoich parafii, a następnie na kurię. O sprawie poinformował Onet. Jak podaje portal zarządzenie metropolity przemyskiego zaadresowane do księży zostało rozesłane mailem. Jednak część księży jest zbulwersowana zarządzeniem.

08:58 Lista zakupów na kwarantannę

Jak powinna wyglądać lista zakupów na kwarantannę? Co powinno się na niej znaleźć? Rząd zaostrza już istniejące ograniczenia, a to oznacza, że życie codzienne zmieni się jeszcze bardziej. Dlatego warto sprawdzić zapasy w domu i przygotować się na kolejne dni izolacji.

08:51 Alarm w Szpitalu Miejskim w Toruniu

Koronawirus w Toruniu. Już w środę (1 kwietnia) informowaliśmy was o problemie na Oddziale Hematologii Szpitala Miejskiego im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, Placówka medyczna przesłała komunikat, dotyczący wyników badań. Niestety - aż 22 osoby są zakażone koronawirusem z Chin. Jakie działania podejmie teraz lecznica?

08:44 Księża: "Zamiast na szpitale, musimy dać na kurię"

Według zarządzenia metropolity przemyskiego abp Adama Szala wszyscy księża mają przekazać połowę przychodów na utrzymanie swoich parafii, a następnie na kurię. O sprawie poinformował Onet. Jak podaje portal zarządzenie metropolity przemyskiego zaadresowane do księży zostało rozesłane mailem. Jednak część księży jest zbulwersowana zarządzeniem.

08:38 Koronawirus na Śląsku. Olbrzymie kolejki do sklepów

Klienci w maskach i rękawiczkach ochronnych szturmują sklepy w województwie śląskim. Olbrzymie kolejki ustawiają się przed marketami, a mieszkańcy nie kryją irytacji spowodowanej długim oczekiwaniem na swoją kolej. Sprawdziliśmy, jak w praktyce wyglądają ograniczenia w sklepach. Oto, co trzeba wiedzieć przed wyjściem na zakupy.

08:30 42-latek z podejrzeniem COVID-19 uciekł ze szpitala

42-letni mężczyzna z podejrzeniem koronawirusa, który trafił do szpitala zakaźnego im. Biegańskiego w Łodzi miał czekać na wyniki testów, tymczasem wyszedł z placówki. W jego poszukiwania włączyła się policja.

08:23 Maseczki z Chin w drodze do Olsztyna

Do stolicy Warmii i Mazur niebawem powinien dotrzeć sprzęt przydatny do walki z koronawirusem. Miasto Weifang przekaże m.in. 10 tys. maseczek medycznych oraz 200 kombinezonów ochronnych. Taką informację przekazał prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

08:17 Więcej czasu na rejestrację pojazdów

Z 30 do 180 dni został wydłużony termin rejestracji kupionych lub zbytych pojazdów. Nowe terminy wyznaczono także w zakresie wydawania praw jazdy kierowcom wykonującym przewóz drogowy. Zmiana dotyczy mieszkańców Bydgoszczy.

08:12 Polityk celowo zaraził się wirusem

Burmistrz jednej z dzielnic Berlina Stephan von Dassel twierdzi, że celowo zaraził się koronawirusem, bo - jak przekonuje - chciał się uodpornić, a przy okazji być razem ze swoją partnerką podczas jej kwarantanny.

53-letni von Dassel przyznał, że choroba była "poważniejsza" niż się spodziewał. Wydawało mu się, że upora się nią w dwa dni i będzie już odporny. "Tak naprawdę byłem zajęty przez dwa tygodnie. Nie sądziłem, że może być tak ciężko" - powiedział burmistrz.

Stephan von Dassel ma nadzieję, że jeszcze w tym tygodniu powróci do pracy - informuje PAP.

08:05 400 tys. zł na sprzęt i testy dla szpitala w Zawierciu

Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski podjął decyzję o przeznaczeniu łącznie 400 tys. złotych na sprzęt i testy do wykrywania koronawirusa, które trafią do Szpitala Powiatowego w Zawierciu. Lekarze podkreślają, że zakupiona aparatura przyśpieszy proces diagnostyczny i pozwoli szybciej sprawdzić, czy ktoś jest zakażony.

07:55 Szokująca prognoza: ćwierć miliona zgonów!

Co najmniej 884 osoby zmarły w środę w USA z powodu koronawirusa, zwiększając bilans ofiar śmiertelnych epidemii Covid-19 w tym kraju do 5116 osób. Według prognoz Białego Domu koronawiruus może spowodować od 100 tys. do 240 tys. zgonów w Stanach Zjednoczonych przy zachowaniu obecnych ograniczeń.

Telewizja CNBC zauważa, że to liczby przekraczające sumę zabitych Amerykanów w wojnie koreańskiej (1959-53) i w wojnie w Wietnamie (1955-75) - informuje PAP.

07:49 Mapa koronawirusa. Gdzie jest teraz najwięcej zakażonych?

Ile osób jest chorych na COVID-19? W którym regionie Polski znajduje się najwięcej osób zakażonych? Gdzie odnotowano najwięcej zgonów? Wszystkie te informacje można znaleźć na specjalnych mapach koronawirusa, które aktualizowane są na żywo:

Mapa koronawirusa 02.04.2020 NA ŻYWO: Dramatyczny bilans. Gdzie jest teraz koronawirus? Sprawdź MAPĘ ONLINE

07:43 Koronawirus w Bydgoszczy. Zdiagnozowano już 84 osoby

Rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim. Zdiagnozowano tam już 84 osoby, a wśród nich są dzieci. Adrian Mól, rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego informuje, że w kwarantannie znajdują się 9375 osób.

07:37 Koronawirus w Wielkopolsce. Liczba chorych zbliża się do kolejnej granicy

Trwa walka z pandemią koronawirusa. Niestety, z każdym dniem wszystkie liczby dramatycznie rosną. Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu przedstawił nowe dane dotyczące regionu. W oczy rzuca się nie tylko liczba zakażonych, ale także osób poddanych izolacji lub będących na kwarantannie.

07:30 Bydgoskie szkoły dla szpitali

Mechanik, Samochodówka, Elektronik- szkoły w Bydgoszczy włączyły się w pomoc dla szpitali. Na specjalnych drukarkach 3D drukują przyłbice ochronne dla medyków. Jak to wygląda? Zobaczcie sami!

07:22 Szyły czapeczki, a teraz szyją maseczki

W czasach koronawirusa - wszystkie ręce na pokład. Do walki z COVID-19 ruszyły wolontariuszki Fundacji Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio". Do maszyn do szycia zasiadły panie z drużyny Włóczkersów. Do tej pory robiły na drutach między innymi czapki dla afgańskich dzieci.

07:17 Kuba Wojewódzki schował swoje Porsche na czas epidemii

Zgodnie z nowymi przepisami bezpodstawne przemieszczanie się samochodem może skończyć się dla kierowcy wysokim mandatem. Zważywszy na kompletnie puste ulice, posiadacze egzotycznych samochodów muszą poradzić sobie z nie lada pokusą. Przykładem do naśladowania jest Kuba Wojewódzki, który na czas epidemii schował swoje Porsche 911 GT2 RS w garażu. Czytaj więcej tutaj.

07:12 Szkoły w Bydgoszczy pomagają dla szpitali

Mechanik, Samochodówka, Elektronik – szkoły włączyły się w pomoc dla szpitali. Na specjalnych drukarkach 3D drukują przyłbice ochronne dla medyków. Czytaj więcej tutaj.

06:49 Koronawirus w Niemczech: Burmistrz berlińskiej dzielnicy celowo zaraził się koronawirusem

Burmistrz jednej z dzielnic Berlina Stephan von Dassel twierdzi, że celowo zaraził się koronawirusem, bo - jak przekonuje - chciał się uodpornić, a przy okazji być razem ze swoją przyjaciółką podczas jej kwarantanny - podał PAP. 

W wywiadzie radiowym polityk Zielonych wyjaśnił, jak doszło do infekcji. "Prawie celowo sam się zaraziłem, żeby uodpornić się i nie zarażać już później innych ludzi". Nie bez znaczenia było także to, że burmistrz dzielnicy Mitte chciał towarzyszyć w kwarantannie swej partnerce życiowej, która koronawirusem zainfekowała się w Szwajcarii.

53-letni von Dassel przyznał, że choroba była "poważniejsza" niż się spodziewał. Wydawało mu się, że upora się nią w dwa dni i będzie już odporny. "Tak naprawdę byłem zajęty przez dwa tygodnie. Nie sądziłem, że może być tak ciężko" - powiedział burmistrz. Stephan von Dassel ma nadzieję, że jeszcze w tym tygodniu powróci do pracy.

06:36 Włoscy naukowcy: koronawirus preferuje suche zimne powietrze

Jak podaje PAP, włoscy naukowcy ustalili, że koronawirus najlepiej szerzy się w suchym zimnym powietrzu. Według nich epidemia rozwija się szybciej w temperaturze około 5 stopni Celsjusza i przy niskim poziomie wilgotności. Badacze zauważyli, że w gorącym wilgotnym klimacie charakterystycznym dla stref tropikalnych, epidemia zdaje się rozwijać wolniej.

Włoscy eksperci przypomnieli, że zawsze warunki meteorologiczne i klimatyczne mają istotny wpływ na przebieg epidemii, co wcześniej potwierdziły liczne badania. Jak zauważono, wirusy grypy szerzą się mniej i utrzymują się krócej w środowisku, gdy klimat jest gorący i wilgotny.

06:30 Nauczyciele apelują do rządu: Odwołajcie egzaminy i matury

Niecałe trzy tygodnie zostały do egzaminu ósmoklasistów, a pięć – do matury. Związek Nauczycielstwa Polskiego i Komitet Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk apelują: odłóżcie te egzaminy! Czytaj więcej tutaj.

06:24 Rodzina nie miała szansy pożegnać się z Michałem G. kierowcą z ministerstwa sprawiedliwości

Zmarły z powodu koronawirusa pracownik ministerstwa sprawiedliwości Michał G. († 37 l.) odchodził w samotności. Z powodu zagrożenia epidemicznego dostępu do chorego nie miała jego najbliższa rodzina. Czytaj więcej tutaj.

06:07 Minister Zdrowia: Wybory korespondencyjne lepsze, niż zwykłe

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski zabrał głos w sprawie wyborów prezydenckich. Zapowiedział, że wyda rekomendacje dla premiera w tej sprawie. Czytaj więcej tutaj.

06:05 Stan Borys i jego partnerka opowiadają, jak wygląda walka z wirusem w Nowym Jorku

Pandemia koronawirusa zastała Stana Borysa (78 l.) w Nowym Jorku. Gwiazdor polskiej sceny wyjechał do Ameryki, by tam kontynuować rehabilitację po udarze mózgu, którzy przeszedł dokładnie rok temu. Czytaj więcej: Stan Borys. Zaraza uwięziła go w Nowym Jorku. TYLKO U NAS!

06:00 Co z "trzynastkami"?

Grupa ekonomistów, pod przewodnictwem prof. Jerzego Hausnera (71 l.), apeluje o zawieszenie na dwa lata świadczenia 500 plus i trzynastej emerytury. Czytaj więcej: Chcą zawiesić trzynastki i ograniczyć 500 plus! Szokujący pomysł

05:45 Koronawirus w USA: Wielki Kanion zamknięty dla turystów

Niedostępny będzie także cały Park Narodowy Wielkiego Kanionu. Powodem jest pandemia grypy. W USA odnotowano ponad 200 tys. zakażeń - najwięcej na świecie. Ponad 5 tys. osób nie żyje.

5:30 Izraelski Minister Zdrowia zarażony koronawirusem

Izraelski Minister Zdrowia Ja'akow Litzman oraz jego żona są zarażeni koronawirusem. Jak ustalił Haaretz Newspaper, 71-latek i jego żona czują się dobrze. Są izolowani.

5:05 Koronawirus pustoszy budżet Warszawy

To już pewne. Pandemia w ogromnym stopniu odbije się na gospodarce i naszym życiu codziennym. Skutki koronawirusa boleśnie odczują także samorządy, a najlepiej świadczy o tym dokument, do którego dotarł "Super Express". W rozesłanym do burmistrzów warszawskich dzielnic dokumencie, prezydent Rafał Trzaskowski zaleca oszczędności na promocji, remontach, a nawet papierze do drukarek! Czytaj więcej tutaj.

4:48 Koronawirus w Argentynie

BBC poinformowało, że firmy w Argentynie nie będą mogły zwalniać pracowników przez następne 60 dni. Prezydent Alberto Fernandez wydał w tej sprawie specjalny dekret. W Argentynie potwierdzono 1133 przypadków zakażenia koronawirusem. 32 osoby nie żyją.

4:18 Korwin-Mikke ucieka z rodziną z Polski przed koronawirusem

Lider Konfederacji ma dość przymusowej kwarantanny, w której Sejm obraduje online. Właśnie pakuje walizki i zabiera rodzinę do Gwatemali. Poseł zapewne chce tam przeczekać ciężki okres epidemii koronawirusa, bo do Polski wraca dopiero w czerwcu. Czytaj więcej tutaj.

4:06 Koronawirus w Amazonii

Jak podał The Guardian, w Brazylii odnotowano pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Amazonii. Chora na COVID-19 jest 20-latka z plemienia Kokama.

3:31 Tragiczna środa w USA

W środę w Stanach Zjednoczonych z powodu koronawirusa zmarły 884 osoby. Jak podała agencja informacyjna AFP, to najtragiczniejsza doba pod tym względem w USA.

3:23 Koronawirus w Polsce

W Polsce stwierdzono 2 554 przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej w woj. mazowieckim: 612. Zmarło tam 11 osób. Najmniej wykrytych przypadków COVID-19 jest w woj. podlaskim i woj. lubuskim - 47.

3:10 Nowość w białostockim WORD

Z powodu epidemii koronawirusa, wszystkie WORD-y w Polsce zrezygnowały z przeprowadzania egzaminów i szkoleń. Białostocki WORD w piątek 3 kwietnia rusza ze szkoleniami online zmniejszającymi punkty karne. Ich częstotliwość będzie uzależniona od liczby chętnych, podobnie jak cena. Ta ma być porównywalna ze stawkami za kurs stacjonarny

"Wzięcie w nich udziału nie łamie norm epidemiologicznych oraz administracyjnych – wystarczy komputer, laptop, tablet czy smartfon oraz dostęp do internetu. Takie sześciogodzinne szkolenie – podobnie jak kursy prowadzone dotąd stacjonarnie – pozwala zredukować liczbę punktów karnych na swoim koncie o sześć." - czytamy w komunikacie przesłanym do mediów.

2:26 Koronawirus w USA: Adam Schlesinger nie żyje

Jak poinformowało CNN, znany amerykański muzyk Adam Schlesinger nie żyje. Przyczyną śmierci mężczyzny był koronawirus.

52-latek był m.in. współtwórcą zespołu Fountains of Wayne. Artysta zdobył m.in. 3 nagrody Emmy i był nominowany do Oscara za stworzenie tytułowej piosenki do filmu "That Thing You Do!".

02:13 Koronawirus w Polsce: Tragiczna środa

Minionej doby w Polsce odnotowano 243 przypadków zakażeń koronawirusem. W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 10 ofiarach śmiertelnych. Wśród nich jest:

 • 83-letni mężczyzna ze szpitala w Warszawie
 • 68-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach
 • 51-letni mężczyzna hospitalizowany w Tychach
 • 75-letnia kobieta ze szpitala w Zgierzu
 • 77-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu
 • 94-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu
 • 80-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu
 • 87-letnia kobieta ze szpitala w Puławach
 • 59-letnia kobieta i 61-letni mężczyzna ze szpitala w Radomiu

02:00 Brytyjczyk zakaszlał na policjanta

Jak donosi agencja Reuters, pewien Brytyjczyk trafił na 6 miesięcy do więzienia po tym, jak zakaszlał na policjanta grożąc przy okazji, że zaraził go koronawirusem. W zeszłym tygodniu informowaliśmy o sytuacji z Białegostoku. Mężczyzna zadzwonił i zażądał od policjantów, aby ci przywieźli mu pizzę i alkohol. Zagroził, że jeżeli nie spełnią jego żądań sam pójdzie do sklepu i "będzie kichał, kaszlał i zarażał koronawirusem inne osoby". Czytaj: Kwarantanna w Białymstoku. Za pięć minut flacha i pizza, bo inaczej będzie zarażał

01:35 Ponad 900 tys. potwierdzonych zakażeń

Na całym świecie potwierdzono 932 605 przypadków zakażenia koronawirusem. Najgorsza sytuacja jest w Stanach Zjednoczonych, we Włoszech i w Hiszpanii. Od początku pandemii na COVID-19 zmarło 46 809 osób.

01:14 Apel kardynała Dziwisza

W czwartek 2 kwietnia przypada 15. rocznica śmierci Jana Pawła II. Osobisty sekretarz papieża apeluje o duchową łączność i zapalenie o godz. 21.37 świec w oknach. - Potrzebujemy siebie nawzajem, by wspólnie, za wstawiennictwem Świętego Papieża, wołać do miłosiernego Boga i błagać Go, by ustała pandemia koronawirusa - cytuje kard. Dziwisza Katolicka Agencja Informacyjna.

01:03 Minister Zdrowia: sukcesywnie zwiększamy liczbę testów służących wykrywaniu SARS-CoV-2

- Sukcesywnie zwiększamy liczbę testów służących wykrywaniu SARS-CoV-2. Zaczynamy też (...) produkcję polskich testów, które przechodzą teraz walidację – poinformował w środę wieczorem w TVP Info minister zdrowia Łukasz Szumowski.

- Mamy w laboratoriach już teraz blisko 150 tys. testów (…) wykonaliśmy do tej chwili 55,5 tys. – powiedział i dodał, że liczba wykonywanych testów zależy od lekarzy i stacji sanitarno-epidemiologicznych, które je zlecają.

Zauważył, że obecnie w Polsce wykonuje się prawie 5 tys. testów na dobę. Jego zdaniem biorąc pod uwagę etap epidemii oraz liczbę testów wykonywanych w stosunku do liczby chorych „nie jesteśmy gdzieś w ogonie, ale wręcz w czołówce peletonu”. Równocześnie Szumowski zaznaczył, że liczba testów będzie sukcesywnie zwiększana, bo to szansa na wykrycie osób chorych i ich izolację.

00:46 Nowy Jork walczy z zarazą

W Nowym Jorku (USA) stwierdzono do tej pory 45 707 przypadków zakażenia koronawirusem. Jak czytamy na oficjalnej stronie miasta, nie żyją 1 374 osoby. W całych Stanach Zjednoczonych wykryto ponad 200 tys. zakażeń, to najwięcej na świecie.

00:32 Koronawirus: sytuacja w Wielkopolsce

Jak poinformował wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk, w województwie potwierdzono 171 przypadków zakażenia koronawirusem. 107 osób jest hospitalizowanych, a 11 864 znajduje się w izolacji lub kwarantannie. W Wielkopolsce z powodu COVID-19 zmarło 6 osób. Czytaj więcej: Poznań: NIE ŻYJĄ TRZY OSOBY zakażone koronawirusem! Ministerstwo potwierdza

00:21 Koronawirus w USA

Podczas konferencji prasowej w Białym Domu, prezydent Donald Trump powiedział, że kartele narkotykowe wykorzystują pandemię, aby rozszerzyć swoją działalność na Stany Zjednoczone. Z kolei cytowany przez BBC sekretarz obrony USA Mark Esper uważa, że "wiele organizacji przestępczych próbuje wykorzystać ten kryzys".

Czwartek 2.04.2020

00:04 #LOTdoDomu z Argentyny

- Rozpoczęła się odprawa #LotDoDomu z Buenos Aires. Poza Polakami wśród pasażerów są turyści z Wielkiej Brytanii, Irlandii i Danii - podała na Twitterze Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Buenos Aires.

23:45 WHO: Liczba ofiar pandemii sięgnie 50 tysięcy

Dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus ostrzegł w środę w Genewie, że już w najbliższych dniach liczba zakażonych koronawirusem na świecie dojdzie do miliona, a liczba ofiar śmiertelnych pandemii sięgnie 50 tysięcy - podała Polska Agencja Prasowa.

Na internetowej konferencji prasowej w Genewie szef WHO wyraził głębokie zaniepokojenie "szybką eskalacją i globalnym rozprzestrzenianiem się" koronawirusa. "W kolejnych dniach będziemy mieli milion potwierdzonych przypadków koronawirusa i 50 tys. zgonów" - dodał. Przypomniał też, że od ubiegłego tygodnia liczba zmarłych z powodu koronawirusa wzrosła ponad dwukrotnie.

23:40 Wielka Brytania: Żołnierze będą wspierać służbę zdrowia

Wielka Brytania zmobilizowała 3 tys. rezerwistów, podało BBC. Ich zadaniem będzie m.in. udzielanie dodatkowego wsparcia medycznego i logistycznego dla National Health Service.

23:30 We Francji z powodu koronawirusa zmarło 4 tys. osób

Jak podał PAP, we Francji w ciągu ostatniej doby odnotowano 509 zgonów z powodu koronawirusa; łącznie w tym kraju zmarły 4032 osoby. 6017 chorych przebywa na oddziałach intensywnej terapii. Francja stała się czwartym krajem na świecie - po Włoszech, Hiszpanii i Stanach Zjednoczonych - w którym liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa przekroczyła 4 tysiące.

23:12 W USA zmarło 6-tygodniowe dziecko

Ned Lamont, gubernator stanu Connecticut (USA), poinformował o śmierci 6-tygodniowego dziecka z Hartford. Ned Lamont napisał, że może to być najmłodsza jak do tej pory ofiara COVID-19 na świecie. W Stanach Zjednoczonych wykryto ponad 200 tys. zakażeń koronawirusem. 4 633 osób nie żyje.

23:00 Nie wszyscy mogą zostać w domach

Lekarze, pielęgniarki, ratownicy, policjanci, strażacy i inne służby mundurowe w czasie zarazy muszą trwać na posterunkach, aby zadbać o nasze zdrowie i życie. Nie zapominajmy jednak, że jest znacznie więcej zawodów i branż, których pracownicy również nie mogą schować się przed epidemią w domach. Czytaj więcej: Białystok. Pracownik stacji paliw: Ludzie przyjeżdżają tankować skwaszeni, wyczuwa się panikę

22:45 Lekarze rodzinni apelują, aby wprowadzić w Polsce obowiązek noszenia maseczek

- Odpowiedzialne noszenie maseczek pozwoli ograniczyć rozprzestrzenianie się zarazy i tym samym - o czym jesteśmy przekonani - uratuje niejedno ludzkie życie! - piszą lekarze w liście otwartym. I nawołują: nośmy maseczki! [CZYTAJ WIĘCEJ...]

22:20 Na Dolnym Śląsku aż 28 nowych zakażeń

W całym kraju – jak podało dziś wieczorem Ministerstwo Zdrowia – odnotowano 134 nowe przypadki. Blisko 30 z nich to Dolny Śląsk. Skąd tak ogromny skok liczby zakażeń koronawirusem? W całym kraju zachorowało ponad 2,5 tys. osób, a zmarły 43 [CZYTAJ WIĘCEJ...]

22:05 Na Lubelszczyźnie nowy zakażony i ofiara śmiertelna

W szpitalu w Puławach zmarła kobieta zakażona koronawirusem. W woj. lubelskim liczba zakażonych wzrosła do 133, w tym w tym pięć osób zmarło. W całym kraju tragiczny bilans wzrósł do 43 osób. Przed nami szczyt epidemii. [CZYTAJ WIĘCEJ...]

21:45 Pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa w woj. łódzkim

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o siedmiu nowych ofiarach śmiertelnych. Wśród nich jest m.in. 75-letnia kobieta ze Zgierza. To pierwsza ofiara śmiertelna w województwie łódzkim [CZYTAJ WIĘCEJ...]

21:30 Koronawirus w Polsce: Są 134 nowe przypadki zakażenia i 7 kolejnych potwierdzonych zgonów

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 134 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych przypadki dotyczą: 68 osób z woj. mazowieckiego, 28 osób z woj. dolnośląskiego, 11 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 2 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i 1 osoby z woj. lubelskiego.

Jednocześnie poinformowano o śmierci kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 75-letnia kobieta ze szpitala w Zgierzu, 77-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 94-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 80-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu, 87-letnia kobieta ze szpitala w Puławach, 59-letnia kobieta i 61-letni mężczyzna ze szpitala w Radomiu. Wszyscy mieli choroby współistniejące. (o przypadkach zgonów w Poznaniu informowaliśmy o godz. 19:45)

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2554/43 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

21:15 Aplikacja Kwarantanna domowa od dziś obowiązkowa!

Z obowiązkową kwarantanną domową wiąże się od dziś dodatkowy obowiązek – korzystanie z aplikacji.

21:00 Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce rośnie

Na ten moment, w Polsce chorych na koronawirusa jest 2420 osób. Łącznie z przypadkami śmiertelnymi podanymi niedawno przez PAP, na SARS-CoV-2 zmarło w naszym kraju 39 osób.

20:45 Surowe wyroki na Lubelszczyźnie za złamanie kwarantanny

Na Lubelszczyźnie zapadły pierwsze, surowe wyroki za złamanie kwarantanny. Nieprzestrzeganie zasad będzie niektórych słono kosztować. Kary idą w tysiące złotych. Policja zapowiada, że z kolejnymi „niecierpliwymi” będzie postępować podobnie [CZYTAJ WIĘCEJ...]

20:30 Koronawirus ciągle mutuje? Naukowcy z Islandii znają już 40 rodzajów wirusa

Koronawirus ma właściwości zwykłego wirusa, a więc posiada zdolność do mutacji. Jak donosi Poradnik Zdrowie, naukowcy z Islandii przebadali prawie 10 tys. próbek i wykryli do tej pory 40 różnych mutacji wirusa. Jeden z pacjentów był zakażony dwiema odmianami koronawirusa [CZYTAJ WIĘCEJ...]

20:20 Teresa Lipowska, gwiazda "M jak miłość" źle znosi izolację

Teresa Lipowska (83 l.) zgodnie z zaleceniami służb nie opuszcza mieszkania. Niestety, gwiazda „M jak miłość” coraz trudniej znosi samotność - nie spotyka się z przyjaciółmi, rodziną, nie chodzi także do pracy. - Najgorsza jest samotność - przyznaje [CZYTAJ WIĘCEJ...]

20:10 PILNA decyzja Ministerstwa Zdrowia: Od 2 kwietnia ograniczenie sprzedaży leków w Polsce

Walka z koronawirusem w Polsce przybiera coraz większych rozmiarów. Tysiące zakażeń i dziesiątki zmarłych przez COVID-19 w naszym kraju powodują, że rząd decyduje się na kolejne regulacje. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że od 2 kwietnia wprowadza reglamentację leków, które mogą pomóc w walce z koronawirusem [CZYTAJ WIĘCEJ...]

20:00 Wokalista Antek Smykiewicz utknął w Kambodży

Wokalista Antek Smykiewicz, wraz z żoną i przyjaciółmi utknął w Kambodży. Ma problem z powrotem do kraju [CZYTAJ WIĘCEJ...]

19:45 Tragiczne żniwo koronawirusa. W Poznaniu zmarły kolejne 3 osoby

Przerażające wiadomości napływają z Poznania. Jak informuje PAP, w tamtejszym szpitalu jednoimiennym zmarły trzy osoby zakażone koronawirusem. To starsi pacjenci. Lekarze nie mają wątpliwości, że przyczyną zgonów był COVID-19. Mówią wprost: „to nie jest mityczna choroba” [CZYTAJ WIĘCEJ...]

19:30 Mrożący krew w żyłach apel lekarza ws. koronawirusa do rządzących

Eksperci i lekarze są zgodni: jeśli chodzi o epidemię koronawirusa najgorsze dopiero przed nami. - Trzeba liczyć się tym, że problemy zdrowotne wywoływane przez COVID-19 będą trwały jeszcze co najmniej rok. A może i dłużej. To jest olbrzymie wyzwanie dla całej służby zdrowia - twierdzi były prezes Naczelnej Izby Lekarskiej, dr Maciej Hamankiewicz [CZYTAJ WIĘCEJ...]

19:20 Wzruszające pożegnanie 36-letniego kierowcy z Ministerstwa Sprawiedliwości

Jedną z ofiar zabójczej epidemii koronawirusa jest 36-letni kierowca z Ministerstwa Sprawiedliwości, Michał Grajewski, który zmarł w poniedziałek. Jego śmierć i dramatyczny apel jego siostry o pozostanie w domach i respektowanie zasad kwarantanny poruszyła media. Oto wzruszająca relacja przyjaciela zmarłego 36-latka<<

19:10 "Tarcza antykryzysowa". Jeden z zapisów trafi do Trybunału Konstytucyjnego

W ustawie, która ma wesprzeć rząd w walce z kryzysem wywołanym epidemią koronawirusa PiS przemyciło zapis pozwalający premierowi na zmiany w Radzie Dialogu Społecznego. Co to ma wspólnego z wirusem? Nie wiadomo. Senat zaproponował poprawkę, która miała ten zapis wykreślić, ale większość sejmowa poprawkę odrzuciła. Teraz zapis ten wzbudził niepewność prezydenta [CZYTAJ WIĘCEJ...]

18.56 Warszawa: Maseczki, fartuchy i płyny dezynfekujące. Szpitale dostały zapasy

Do dziesięciu miejskich szpitali w Warszawie trafiły już środki ochrony indywidualnej. Fartuchy, maseczki, rękawiczki czy gogle to efekt uruchomionej przez stołeczny ratusz rezerwy kryzysowej w postaci 12 mln zł.

Czytaj dalej: Odebrali setki tysięcy maseczek, fartuchów i gogli! Środki ochrony rozdysponowane [WIDEO, GALERIA].

18.49 Wielkanoc BEZ rodzinnych spotkań?! Ogromne wątpliwości Polaków

Nowe restrykcje budzą wątpliwości, dotyczące na przykład spotkań rodzinnych w Wielkanoc. Podpowiadamy, czy można pojechać do rodziny na święta. Kwestia ta nie została uregulowana prawnie, jednak zaleca się rezygnację ze spotkań w rodzinnym gronie w Święta Wielkanocne.

Przeczytaj: Czy można pojechać do rodziny na święta? Kierujmy się rozsądkiem!

18.42 Pogrzeby w czasach zarazy. Niektórzy nie mogą pożegnać bliskich

Restrykcje i obostrzenia, jakie nałożył na nas rząd w związku z pandemią koronawirusa, dotyczą niemalże każdej sfery życia. Pogrzeb teraz też wygląda inaczej. Wiele osób nie może pożegnać swoich bliskich, ale wszyscy starają się dostosować do nowej sytuacji.

Więcej: Nie mogą pożegnać swoich bliskich. Dramat rodzin w czasach pandemii

18.37 Warszawa: W stolicy nie ma nowych zakażeń. W końcu dobre wiadomości?

Jak podaje stołeczny sanepid, w ciągu ostatniej doby na terenie Warszawy i okolic nie przybyło zakażonych koronawirusem! Czyżby COVID-19 wycofywał się ze stolicy?

Więcej: KORONAWIRUS w Warszawie się zatrzymał? W stolicy NIE MA nowych zakażeń!

18.29 MSWiA: Od czwartku policja przejmuje nadzór nad strażami miejskimi i gminnymi

Kolejne uprawnienia policji zapowiedział minister spraw wewnętrznych i administracji, Mariusz Kamiński. Będzie koordynowała pracę straży miejskich oraz gminnych.

Minister przypomniał również i podkreślił, że za nieprzestrzeganie zasad związanych z zakazami dotyczącymi rozwoju epidemii wprowadzono karę w wysokości maksymalnej 30 tys. zł.

Czytaj dalej: Koronawirus: Ważne słowa ministra i generała. Policja z olbrzymimi uprawnieniami.

18.20 Tu powstają IZOLATORIA. Chorzy w sanatoriach czy hotelach

Czy chory na COVID-19, ale bez ciężkich objawów tej choroby, powinien przebywać w domowej kwarantannie? Dom to nie zbyt dobre izolatorium. Niebawem tacy chorzy będą izolowani w m.in. sanatoriach. Przekształcone będą także niektóre akademiki, hotele i hostele.

Więcej: Hotele dla medyków, SANATORIA dla IZOLOWANYCH. Koszty pokryje NFZ.

18.13 Ukraina wprowadza nowe ograniczenia. Obowiązkowe maseczki i wiele zakazów

Rząd Ukrainy ogłosił w środę nowe, zaostrzone ograniczenia w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Wytyczne zakładają m.in. obowiązek noszenia maseczki ochronnej w miejscach publicznych, zakaz korzystania z parków i przemieszczania się w grupie ponad dwóch osób – informuje Polska Agencja Prasowa.

Dodatkowo bez opieki pełnoletnich w miejscach publicznych nie mogą przebywać osoby poniżej 16. roku życia. Ogłoszono też zakaz spędzania czasu w parkach, na skwerach, terenach rekreacyjnych, w miejskich kompleksach leśnych i nadrzecznych, na placach zabaw i boiskach.

18.01 Wielka Brytania: 563 ofiary śmiertelne w ciągu doby! W sumie ponad 2350 zgonów

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Wielkiej Brytanii zwiększyła się w ciągu poprzedniej doby o 563 i wynosi 2352 – poinformowało w środę po południu brytyjskie ministerstwo zdrowia. To największy dobowy wzrost liczby zgonów od początku epidemii – zauważa PAP.

Równocześnie nastąpił rekordowy wzrost nowych potwierdzonych zakażeń – o 4324 w ciągu 24 godzin. Ich łączna liczba wynosi obecnie 29 474.

17.51 Połowa dochodów księży na... utrzymanie kurii. Kościół ratuje się przed kryzysem!

W jednym miesiącu na parafię, w drugim na Kurię – księża otrzymali od metropolity przemyskiego mail, w którym zarządza podział przychodów. Pojawiają się głosy, że bardziej od Archidiecezji Przemyskiej, pieniędzy potrzebują szpitale.

Więcej: Koronawirus. Zbulwersowani księża: zamiast ratować szpitale, płacimy na biskupa.

17.44 Stany Zjednoczone: COVID-19 ZABIŁ ponad 4000 osób! Dramatyczne dane

Tragiczne informacje zza oceanu! W USA koronawirus zabił ponad 4 tys. osób! Tysiąc osób zmarło przez ostatnią dobę – informują tamtejsze media. Blisko połowa zgonów to stan Nowy Jork. Szczyt zakażeń w Stanach Zjednoczonych ma przypaść w okolicach świąt wielkanocnych – oceniają amerykańskie władze.

17.36 Polscy naukowcy stworzą lek, który pomoże w walce z EPIDEMIĄ koronawirusa?

Naukowcy z Collegium Medicum UMK otrzymali zgodę komisji bioetycznej na badania kliniczne leków, które mogą pomóc w walce z epidemią wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2 – informuje Polska Agencja Prasowa. Leki kardiologiczne mogłyby pomóc osobom we wczesnej fazie choroby oraz jeszcze niezarażonym.

Teraz naukowcy rozmawiają ze szpitalami i ośrodkami badawczymi w całej Polsce, ale także we Włoszech, żeby jak najszybciej rozpocząć badania kliniczne. Testy mogłyby ruszyć za dwa tygodnie. Drugie tyle trzeba byłoby czekać na miarodajne wyniki.

17.26 Zgierz: Zakażona koronawirusem urodziła dziecko. Klara jest ZDROWA!

Mama maleńkiej Klary swoją córeczkę może oglądać na razie jedynie na zdjęciach. Muszą być od siebie izolowane, bo kobieta zarażona jest koronawirusem. Choruje również ojciec dziecka. Ale to maleństwo, które przyszło na świat w szpitalu w Zgierzu koło Łodzi, jest całkowicie zdrowe.

Czytaj dalej: Jej rodzice mają koronawirusa, a Klara urodziła się zdrowa [ZDJĘCIA].

17.21 Holandia: COVID-19 zabił 1173 osoby! Ponad 1000 zakażeń w jeden dzień

W Holandii w ciągu ostatniej doby o 1019 wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem – poinformował w środę Krajowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska O 134 wzrosła liczba osób zmarłych na COVID-19, a ponad 400 kolejnych osób przyjęto do szpitali – podaje PAP.

Od początku epidemii koronawirusa w Holandii stwierdzono 13 614 przypadków zakażenia, 1173 osób zmarło.

17.04 Sklepy czynne całą dobę? Biedronka reaguje na nowe obostrzenia

Sklepy sieci Biedronka wydłużają godziny otwarcia – będą czynne w godz. 6:00 – 24:00. Z kolei przed Wielkanocą, sklepy będą czynne CAŁĄ DOBĘ. Sprawdź, od kiedy planowane są zmiany. Czytaj dalej: Biedronka czynna CAŁĄ DOBĘ! Akcja24 przed Wielkanocą.

16.56 Salon fryzjerki otwarty mimo zakazu?! Efekt? 500 złotych mandatu

Właścicielka jednego z salonów fryzjerskich w Gdańsku dostała dziś (1 kwietnia) mandat. Kobieta, mimo nowych wytycznych, wśród których jest m.in. zakaz funkcjonowania salonów kosmetycznych i fryzjerskich, obsługiwała klientów.

Więcej: Właścicielka salonu fryzjerskiego z Gdańska nie zastosowała się do nowych zasad bezpieczeństwa. Dostała mandat.

16.45 MSWiA: Kilkaset osób zignorowało kwarantannę – w ciągu jednego dnia!

Dane MSWiA nie pozostawiają złudzeń. Część Polaków ignoruje zasady kwarantanny. W ciągu ostatniej doby odnotowano kilkaset takich przypadków. Każdy z nich mógł doprowadzić do groźnych konsekwencji i zapewne zakończy się karą dla samych zainteresowanych.

Kilkaset naruszeń to dużo czy mało? Wszystko zależy od skali, bo – jak mówi Mariusz Kamiński, szef MSWiA – policja skontrolowała w ciągu doby ok. 150 tys. osób, a więc naruszenia kwarantanny dotyczą ok. pół procenta osób na kwarantannie. – Poziom dyscypliny społecznej jest bardzo duży – ocenił szef resortu administracji.

16.37 Wchodzili do pubu... tylnymi drzwiami. Tak niektórzy Polacy KPIĄ Z ZAKAZÓW

Pracownica jednego z osiedlowych pubów w rejonie działania Komisariatu Toruń-Śródmieście wpuszczała klientów... tylnymi drzwiami. Ani ona, ani wpuszczone przez nią osoby nie potrafiły wytłumaczyć swojej obecności w lokalu. Przykładów takich bezczelnych i nieodpowiedzialnych zachowań jest niestety więcej.

Czytaj dalej: Wchodzili do osiedlowego pubu tylnymi drzwiami. Słono za to zapłacą.

16.30 Od dziś nowe ograniczenia w związku z epidemią. Policja zapowiada SUROWE KONSEKWENCJE

Mija pierwszy dzień, w którym obowiązują zaostrzone przepisy związane ze stanem epidemii.

– Policjanci bardzo skrupulatnie będą podchodzić do nowych obostrzeń i osób, które narażają zdrowie i życie innych. Osoby nieodpowiedzialne muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami i wysokimi grzywnami – powiedział w środę PAP rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka.

Przypomnijmy, od 1 kwietnia w całym kraju obowiązują nowe, bardziej rygorystyczne ograniczenia. Zakazano zgromadzeń, zamknięto parki, plaże i bulwary. Osoby poniżej 18. roku życia mogą wychodzić jedynie pod opieką dorosłych.

16.19 Jazda samochodem bez celu jest... zabroniona! Posypią się mandaty?! Pierwszy już jest

Zgodnie z nowymi przepisami określającymi ograniczenia w przemieszczaniu się, bezpodstawna jazda samochodem niesie za sobą możliwość zarobienia mandatu. Tak było w przypadku 21-latka i 19-latka, którzy urządzili sobie wspólną przejażdżkę bez celu. Skończyło się nieciekawie...

Więcej: Jazda bez celu samochodem w czasie ograniczeń wprowadzonych z powodu koronawirusa. Jaki grozi za to mandat?

16.10 W czasie epidemii policja kontroluje, „wlepia” mandaty i... robi zakupy?

Kwarantanna to ciężki czas dla każdego. W trudnej chwili można też jednak liczyć na… policjantów, którzy nie tylko sprawdzają, czy izolacja od innych jest przestrzegana, ale też pomagają. W Środzie Wielkopolskiej na przykład mundurowi nie odmawiają, nawet gdy dla kogoś w kwarantannie trzeba się wybrać do apteki po termometr.

Więcej: Koronawirus. Jesteś na kwarantannie? Możesz poprosić policję o przysługę.

15.56 Dramatyczna sytuacja w szpitalu na Józefowie. W sumie zarażonych jest 115 osób!

Do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego wpłynęły kolejne wyniki testów. Wśród nich jest spora grupa osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Od początku trwania pandemii liczba zakażonych osób wynosi 115.

Przedstawiciele placówki mówią wprost: mamy zdziesiątkowaną kadrę lekarską i pielęgniarską. Obecnie na zwolnieniach lekarskich i kwarantannach przebywa ok. 500 osób! Więcej na ten temat na se.pl/radom.

15.44 Policja przejmuje nadzór nad strażami miejskimi i gminnymi. Ważna decyzja MSWiA

Od czwartku straże gminne oraz straże miejskie zostaną poddane zwierzchniemu nadzorowi policji, która będzie koordynowała pracę patrolową tych formacji – powiedział w środę szef MSWiA Mariusz Kamiński, cytowany przez Polską Agencję Prasową.

15.35 Koronawirus zaatakował w... więzieniu! Co ze strażnikami i osadzonymi?

Niepokojące wieści z jednego z zakładów karnych we Wrocławiu. U jednego z pracujących tam strażników potwierdzono zakażenie COVID-19. Jego współpracownicy zostali poddani kwarantannie, natomiast więźniowie, którzy mieli kontakt z zarażonym, przebywają na obserwacji medycznej.

Więcej: Koronawirus w zakładzie karnym! Strażnicy na kwarantannie, więźniowie na obserwacji

15.31 94-LATEK ZAKAŻONY śmiercionośnym koronawirusem w woj. łódzkim

Koronawirus atakuje bez względu na wiek. Dziś w województwie łódzkim odnotowano kolejne przypadki zakażeń i zachorowań na COVID-19. Wiek pacjentów? Od 20 do... 94 lat!

Czytaj dalej: Zakażonych koronawirusem w łódzkim przybywa! Wśród nowych pacjentów 94-latek [SZCZEGÓŁY]

15.21 Ponad 2400 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce. Dramatyczne dane

W środowe popołudnie Ministerstwo Zdrowia podało nowe dane z frontu walki z koronawirusem. Liczba zakażeń w kraju wzrosła do 2420. W sumie 36 osób zmarło przez COVID-19.

Nowe, potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. dolnośląskiego, 13 osób z woj. łódzkiego, dziewięciu osób z woj. małopolskiego, ośmiu osób z woj. podlaskiego, pięciu osób z woj. świętokrzyskiego, pięciu z woj. podkarpackiego, pięciu z woj. lubuskiego, trzech z woj. zachodniopomorskiego, trzech osób z woj. opolskiego oraz dwóch osób z woj. pomorskiego.

Czytaj też: Młody mężczyzna ZAKAŻONY! Dziesiąty przypadek koronawirusa w powiecie bocheńskim

15.16 DRAMATYCZNE statystyki na Podkarpaciu. W sumie 100 osób zakażonych

Koronawirus atakuje w całym kraju – i to coraz silniej. Na Podkarpaciu odnotowano już 100 osób zakażonych SARS-CoV-2. Więcej: Kolejne 5 przypadków koronawirusa na Podkarpaciu. Już 100 zarażonych.

Są też jednak dobre wiadomości. Na Podkarpaciu liczba ozdrowieńców wzrosła do sześciu. Więcej: Koronawirus Podkarpacie. Wyzdrowiała kolejna, szósta osoba.

15.08 Małopolska: Udawał partnerkę skierowaną na kwarantannę! Śmieszne i straszne

Podczas kontroli osób znajdujących się na kwarantannie mężczyzna, chcąc przechytrzyć mundurowych, podał się za swoją partnerkę. Zmienił głos na dużo wyższy ton i włożył kapelusz na głowę podczas pokazania się w oknie.

Więcej: Skandal na kwarantannie. Ubrał kapelusz i udawał swoją partnerkę. Tej nie było w domu

14:58 Błagał o test na koronawirusa. Nie chciano mu go zrobić

Dramatyczny post pani Marty, której brat wrócił z Wielkiej Brytanii. Mężczyzna podejrzewał, że został zakażony koronawirusem. Wskazywały na to symptomy. Tymczasem sanepid nie chciał wykonać mężczyźnie badania. Później okazało się, że rzeczywiście jest zakażony koronawirusem.

14:55 Gigantyczne kolejki pod marketami w Polsce

Nowe obostrzenia dotyczące wychodzenia z domu i robienia zakupów sprawiły, że pod sklepami tworzą się ciągnące przez wiele metrów kolejki. Ludzie cierpliwie wyczekują, aż będą mogli wejść do środka. Jednak eksperci ostrzegają, że cierpliwość może się skończyć i dojdzie do zamieszek.

14:54 Kolejny zgon w Tychach!

Nie żyje kolejny pacjent z Tychów zakażony koronawirusem. 52-latek jest dziesiątą ofiarą wirusa na Śląsku i siódmą w Tychach.

14:52 Kryminaliści na Śląsku boją się koronawirusa

Jeżeli ktoś szuka pozytywnych aspektów trwającej w Polsce pandemii koronawirusa, znaleźliśmy przynajmniej jeden. Okazuje się, że groźnego wirusa boją się również przestępcy, a świadczy o tym chociażby fakt, że od czasu wprowadzenia w kraju stanu zagrożenia epidemicznego, przestępczość w województwie śląskim spadła o połowę.

14:50 Koronawirus w USA. Bezdomni wylądowali na parkingu

Ten widok dobija. W Las Vegas postanowiono uporać się z koronawirusem w jednym ze schronisk dla bezdomnych i przeniesiono mieszkańców na... parking! Choć każdego dnia na parkingu pojawiają się wolontariusze mierzący temperaturę bezdomnym i informujący o środkach bezpieczeństwa, decyzja władz katolickiego schroniska wywołała burzę.

14:48 Koronawirus w Małopolsce. Najmłodsza zakażona ma 8 miesięcy

Znamy najnowsze dane dotyczące epidemii koronawirusa w Małopolsce. Zakażonych groźnym wirusem SARS-CoV-2 jest już niemal dwieście osób, a ponad dwadzieścia tysięcy objęto kwarantanną i nadzorem służb. Kim są zakażeni? Z jakich regionów pochodzą i gdzie się zarazili? Sprawdź najnowsze dane w poniższym artykule!

14:42 Polski ratownik ratuje życie w Lombardii

Polscy lekarze polecieli z misją do Włoch! Właśnie dziś zaczynają ciężką pracę w Brescii. Są w oku cyklonu, bo właśnie Lombardia jest najbardziej dotkniętym przez pandemię koronawirusa regionem Europy. O tym, co dzieje się teraz w tym miejscu opowiedział "Super Expressowi" Michał Madeyski, koordynator Medycznego Zespołu Ratunkowego Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej.

14:38 Już ponad 2400 zakażonych

W sumie liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 2420 potwierdzonych przypadków, 36 osób zmarło. 

14:36 Kolejne przypadki koronawirusa, jest 36. ofiara

- Mamy 73 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. dolnośląskiego, 13 osób z woj. łódzkiego, 9 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 5 osób z woj. świętokrzyskiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 5 osób z woj. lubuskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. 

Jednocześnie poinformowano o śmierci kolejnej osoby zakażonej koronawirusem. Jest to 51-letni mężczyzna hospitalizowany w Tychach.

14:30 Niepokojące informacje z Poznania

Trwa walka z pandemią koronawirusa. Niestety, lada moment w Poznaniu może zabraknąć testów. Tak stwierdził na środowej konferencji prasowej prezydent Jacek Jaśkowiak. Czy sytuacja będzie dramatyczna?

14:22 Głowa walki z wirusem w Chinach poucza USA i Europę

Tygodnikowi "Science" po przeszło dwóch miesiącach starań udało się przeprowadzić wywiad z szefem chińskiego Centrum Kontroli i Prewencji Chorób. George Gao od początku pojawienia się koronawirusa SARS-CoV-2 i choroby COVID-19, którą wywołuje, stoi na pierwszej linii frontu i uchodzić może za jednego z najlepszych ekspertów na świecie w tym temacie. Uczony w wywiadzie wskazał na jeden, najpoważniejszy błąd, jaki czynią amerykańskie i europejskie władze oraz tamtejsi obywatele zmagający się obecnie z pandemią. Warto wciąż jego słowa pod uwagę!

14:15 Jest polski test na koronawirusa?

Dwunastu supernaukowców z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk z Poznania (woj. wielkopolskie) dopracowuje polski test na koronawirusa. - Pracujemy nad szczegółami technicznymi - mówi dr Luiza Handschuh z Pracowni Genomiki Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk. Naukowcy podkreślają, że polski zestaw do badań będzie dużo tańszy od tego, na którym teraz pracują nasze laboratoria. W Ministerstwie Zdrowia wciąż trwają rozmowy na temat prototypu testu i jego masowej produkcji.

14:10 Zawieszenie 500 plus i 13. emerytur przez kryzys na 3 lata. "Niezbędne"

Wstrzymanie wypłat z niektórych programów socjalnych, w tym 500 plus i trzynastek dla emerytów i rencistów czyli Emerytury plus na lata 2020-2022 to, według Alertu Gospodarczego, elementy konieczny by uchronić Polskę przed kryzysem gospodarczym po pandemii koronawirusa. Dokument przygotowywany jest przez grono znanych ekonomistów, w tym prof. Jerzego Hausnera, byłego wicepremiera, ministra gospodarki, ministra rodziny i członka Rady Polityki Pieniężnej. Już wcześniej pojawiały się apele, by 500 plus na czas koronawirusa zostało zniesione.

14:06 Ważna decyzja MEN. Przerwa w nauczaniu zdalnym!

Zajęcia szkolne na odległość zwane też zdalnym nauczaniem będzie przerwane. Wynika to z przerwy świątecznej związanej z Wielkanocą. Choć przerwa trwa od 9 do 14 kwietnia, tylko dwa dni będą wolne od zajęć. Dodatkowo nie wszystkie placówki obejmie zawieszenie zajęć na czas Świąt Wielkanocnych.

14:00 Starosta bocheński dementuje plotki

Na terenie powiatu bocheńskiego jest obecnie dziewięć potwierdzonych przypadków koronawirusa. Wbrew pogłoskom, żaden z chorych nie pochodzi z Proszówek (gm. Bochnia). Do statystyk nie jest wliczany ksiądz Roman Kopacz. Proboszcz z Drwini był zakażony SARS-CoV-2, lecz lekarze uznali, że w jego przypadku choroba COVID-19 nie była bezpośrednią przyczyną zgonu.

13:48 Odwiedziliśmy sklepowe kolejki w Opolu

Od wtorku obowiązują nas nowe zasady przestrzegania kwarantanny społecznej. Wzrósł rygor, ale czy razem z nim wzrosła odpowiedzialność społeczna? Sprawdziliśmy w paru miejscach w Opolu.

13:40 66-latka w kwarantannie wyzywała policjantów

Policja w Kaliszu odnotowała pierwsze próby łamania obowiązku kwarantanny. Jak informuje TVP Info, 66-letnia mieszkanka miasta w sposób wulgarny zachowała się wobec policjantów i utrudniała im wykonywanie obowiązków. Niewykluczone, że kobieta za swoje zachowanie zostanie ukarana mandatem.

13:36 Przeskoczyli 4-metrowy płot, aby zagrać w koszykówkę

Sport to zdrowie, ale obecna sytuacja związana z koronawirusem zmusza nas do ograniczenia aktywności fizycznych. Niestety, głód sportu dla dwóch mieszkańców Swarzędza był ogromny. Mężczyźni postanowili przeskoczyć wysoki płot, aby pograć w koszykówkę. Sprawą zajęły się odpowiednie służby.

13:28 Koronawirus u lekarki z Jasła

U lekarki z Jasła potwierdzono koronawirusa. Szpital Specjalistyczny w Jaśle wydał komunikat, z którego wynika, że poradnie specjalistyczne, zlokalizowane w budynku przy ul. Szopena będą zamknięte do odwołania.

13:23 Wyzdrowiały dwie nastolatki zakażone koronawirusem

Dwie zarażone koronawirusem nastolatki, które były leczone w klinice przy ul. Chałubińskiego we Wrocławiu są już zdrowe. Kolejne wyniki testu laboratoryjnego potwierdziły, że nie mają już koronawirusa. Oznacza to, że wkrótce będą mogły wrócić do domu.

13:15 Bardzo ważny komunikat z toruńskiego szpitala

Koronawirus wciąż jest bardzo poważnym zagrożeniem nie tylko dla Torunia i okolic. Przybywa zarażonych w całym kraju. Problem pojawił się również w Szpitalu Miejskim im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, który przekazał specjalny komunikat, dotyczący Oddziału Hematologii. Prezentujemy go w całości tutaj.

13:08 Prezydent Bydgoszczy zabrał głos w sprawie wyborów

Prezydent Rafał Bruski, we wtorek 1 kwietnia skierował pismo do posła ziemi bydgoskiej Tomasza Latosa w sprawie organizacji wyborów prezydenckich, 10 maja br. Z całym listem można zapoznać się tutaj.

13:02 Tak sadownicy i burmistrz Grójca walczą z pandemią

W piątek wieczorem na ulice Grójca wyjadą traktory. To nie będzie protest okolicznych sadowników, ale... opryski. Ulice i chodniki zostaną spryskane detergentem niszczącym koronawirusa. - Podobną akcję można przeprowadzić w Warszawie - radzi prezydent Grójca.

12:55 SZOK w Krakowie. Kobieta zakażona koronawirusem urodziła dziecko

Kobieta zakażona koronawirsuem urodziła dziecko w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Pierwsze badania wykazały, że noworodek nie ma koronawirusa. Jego mama będzie dalej leczona. Przeczytaj więcej informacji tutaj!

12:46 Objęty kwarantanną mężczyzna chciał popełnić samobójstwo

36-latek chciał skoczyć z balkonu na Ursynowie. Strażacy, policjanci i ratownicy medyczni w specjalnych kombinezonach przez godzinę próbowali go od tego odwieść. Dramatyczne sceny rozegrały się we wtorek po południu przy al. KEN na Ursynowie.

12:40 Test na koronawirusa. Tak wygląda pozytywny wynik!

Takiego wyniku nie chce dostać nikt! Profesor Marek Karczewski, chirurg ze Szpitala Klinicznego im. H. Święcickiego, poinformował właśnie, że także na jego oddziale pojawiła się zaraza z Chin. Opublikował też wynik swojego pacjenta… Niestety dodatni. Na wyniku z Sanepidu oprócz nazwiska pacjenta, adresu, PESELU, nazwy materiału diagnostycznego i stanu próbki jest rubryka WYKRYWANIE RNA WIRUSA SARS-Cov-2. To tam pojawia się informacja, czy pacjent jest "dodatni" czy "ujemny".

12:33 Duża dostawa dla wielkopolskich szpitali

Bardzo dobre informacje dla wielkopolskich szpitali. Otrzymały one nową dostawę sprzętu ochronnego. Zaopatrzono 53 placówki medyczne na terenie całego województwa! Wojewoda wielkopolski zapewnia, że będą kolejne takie dostawy.

12:30 OIOM w szpitalu przy Grabiszyńskiej we Wrocławiu wciąż zamknięty

Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc to jedno z największych ognisk zakażeń koronawirusem we Wrocławiu i w całym województwie. COVID-19 stwierdzono tu aż u 53 osób, w tym 41 to personel szpitala. Badaniom w kierunku koronawirusa poddano ponad 500 osób. Sytuacja wydaje się już opanowana, a szpital zdecydował o wznowieniu przyjęć na jeden z oddziałów.

12:25 Tarnowska policja i wojsko kontrolują objętych kwarantanną

Tarnowscy policjanci wspólnie z żołnierzami kontrolują osoby, które zostały objęte kwarantanną. Przynajmniej raz na dobę mundurowi podjeżdżają pod wskazany adres i wykonują telefon do potencjalnie zakażonego koronawirusem, który dodatkowo musi się pokazać funkcjonariuszom w oknie. Obecnie na terenie garnizonu tarnowskiego nadzorowanych jest ponad 1300 domostw.

12:19 Koronawirus w Kielcach. Pracownica przychodni zakażona

Rejestratorka zatrudniona w Powiatowym Centrum Usług Medycznych przy ulicy Żelaznej w Kielcach jest zakażona koronawirusem. Kobieta od 24 marca była na zwolnieniu lekarskim, ale jej stan się nie poprawiał. Przed pójściem na "L4" rejestratorka miała kontakt z ok. 40 osobami, głównie pracownikami, nie miała styczności z pacjentami. Sanepid już wszczął odpowiednie procedury.

12:14 Tysiące litrów "lewego" spirytusu w szpitalach

Od piątku, 27 marca łódzki oddział Krajowej Administracji Skarbowej rozpoczął dystrybucję spirytusu do placówek medycznych w Łodzi i całym województwie. Alkohol, który zostanie wykorzystany jako środek do dezynfekcji, pochodzi z nielegalnego obrotu. Łącznie na ten cel zostanie spożytkowanych 8 tysięcy litrów "lewego" spirytusu.

12:08 Stają wielkie fabryki w Łódzkiem

Potentat z rynku produkcji sprzętu AGD wstrzymuje w swoich zakładach produkcję. Polskie fabryki w Radomsku i Wrocławiu Indesit - Whirlpool od dziś (1 kwietnia) stają na okres dwóch najbliższych tygodni. Podobny los czeka zakład w Łodzi. Sytuacja ma oczywiście związek z szalejącą epidemią koronawirusa.

12:05 Ile osób może wejść do sklepu? 

Ile osób może wejść do sklepu? To pytanie zadają sobie miliony Polaków, w związku z zaostrzeniem ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa w Polsce. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział spore ograniczenia w funkcjonowaniu sklepów, będzie wprowadzony odgórny limit klientów. Jakie są szczegóły nowych restrykcji?

11:58 Drony będą kontrolować zgromadzenia

Zakaz zgromadzeń, zamknięte parki, plaże i bulwary - między innymi takie ograniczenia obowiązują od 1 kwietnia w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. Policja sięga po wszelkie środki, by kontrolować przestrzeganie obostrzeń. Mundurowych w sprawdzaniu większych obszarów wesprą drony.

11:50 Kibice Śląska Wrocław wsparli służbę zdrowia

Kibice Śląska Wrocław tydzień temu rozpoczęli zbiórkę na rzecz szpitala zakaźnego im. Gromkowskiego przy ul. Koszarowej. Hojność wrocławian przerosła ich najśmielsze oczekiwania. Dary zostały już przekazane do placówki.

11:44 Policyjni "wodniacy" dbają o bezpieczeństwo bydgoszczan

O nowych zakazach i obostrzeniach przypominają mieszkańcom Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego policyjni "wodniacy", którzy rozpoczęli sezon i zwodowali policyjną łódź motorową na Brdzie. Policjanci będą pełnić służby na Brdzie, a także na Zalewie Koronowskim.

11:38 Gdańsk: Plucie i groźby przed urzędem pocztowym!

W poniedziałkowe popołudnie (30 marca) na gdańskim Jasieniu doszło do niecodziennej sytuacji. Czekającym przed urzędem pocztowym petentom nie pozwolono wejść do środka, tłumacząc to zamknięciem placówki. Rozgorzała dyskusja, a obu stronom konfliktu nerwy coraz bardziej dawały się we znaki. Jedna z kobiet została opluta. Jako że poczuła się zagrożona zarażeniem koronawirusem, zgłosiła sprawę na policję. Nagranie z całego zajścia trafiło do sieci.

11:33 Trójmiejscy przedsiębiorcy likwidują sklepy

Większość firm z Trójmiasta musi stawić czoła nowej rzeczywistości i narastającym skutkom pandemii koronawirusa. Przedsiębiorcy już rozpoczęli zaciskanie pasa i ratują się przed bankructwem. Jedni zamrażają lub obcinają pensje pracownikom, a inni wolą ratować miejsca pracy, rezygnując z wynajmu lokali czy biur w drogich lokalizacjach.

11:26 Koronawirus na Pomorzu. Nowe statystyki z sanepidu

Choć na Pomorzu nie ma jeszcze ofiar śmiertelnych, liczba zarażonych w regionie stale rośnie. Przedstawiamy najnowsze statystyki Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku.

11:22 Ordynator szpitala w Olsztynie ma koronawirusa!

Jeden z ordynatorów miejscowego szpitala jest zakażony koronawirusem. Jak informuje Radio Olsztyn, lekarze określają jego stan jako ciężki, ale stabilny. Ordynator przebywa w ostródzkiej placówce, gdzie z koronawirusem walczy ponad 30 pacjentów. Olsztyński lekarz jest jedną z czterech osób podłączonych do respiratora.

11:15 Mieszkanie dla lekarza pilnie potrzebne

W czasach epidemii pomagać można na różne sposoby. Jedną z form wsparcia może się okazać... udostępnienie mieszkania. Chodzi o lokum dla lekarzy, których sytuacja zmusiła do przebywania poza własnym miejscem zamieszkania. Taka sytuacja miała miejsce między innymi w Szczecinie.

11:08 Stało się! Benzynę da się kupić już poniżej 3 zł za litr

Wydawało się, że tak niskie ceny paliw nie wrócą już nigdy. W tych, niezbyt sprzyjających okolicznościach, możemy się jednak cieszyć tankowaniem tanim jak przed laty. Nakładające się na siebie uwarunkowania doprowadziły do obniżek, a najtańszą benzynę w Polsce możemy kupić za 2,99 zł za litr.

10:59 Wielkopolanie łamią nowe obostrzenia

W Polsce od północy obowiązuje wiele nowych obostrzeń. Niestety, wiele osób się do nich nie stosuje. Wielkopolscy policjanci musieli już interweniować w wielu miejscowościach w regionie. Posypały się mandaty. Przeczytaj o szczegółach tutaj!

10:51 Koronawirus w Trójmieście. Kamery wykryją nielegalny tłum!

Władze Gdyni znalazły sposób na tych, którzy nie chcą zostać w domu w czasie pandemii koronawirusa. Niedozwolone skupiska ludzi na terenie miasta wykryje nowoczesny program, zainstalowany w kamerach monitoringu. Zdjęcia znajdziesz w galerii u góry artykułu - kliknij tutaj.

10:44 Pozytywne informacje z Wrocławia

Znów działa oddział chirurgii w szpitalu przy ul. Fieldorfa, zamknięty z powodu podejrzenia koronawirusa u jednego z pacjentów. Jak się okazało, nie był on zarażony groźnym wirusem z Chin. Z pracy chwilowo wyłączonych było 30 pracowników personelu medycznego.

10:36 Doniósł, że sąsiedzi unikają testów na koronawirusa. Zginął w strasznych mękach

Kolejna, bardzo nietypowa ofiara koronawirusa? Poniekąd tak... Mieszkający w indyjskiej prowincji Bihar mężczyzna zmarł po tym, jak poinformował służby, że dwóch jego sąsiadów unika wykonania obowiązkowego badania na obecność choroby Covid-19. Niestety, za swoją obywatelską i odpowiedzialną postawę zapłacił życiem, gdyż został śmiertelnie skatowany, najprawdopodobniej przez... tychże sąsiadów!

10:27 Dramatyczna sytuacja w brzeskim szpitalu!

Z powodu epidemii w brzeskim szpitalu panuje dramatyczna sytuacja. Koronawirusa potwierdzono tam zarówno wśród pacjentów, jak i członków personelu medycznego, dlatego dyrekcja zawiesiła działalność kilku oddziałów. Liczba lekarzy oraz pielęgniarek objętych kwarantanną przekroczyła setkę.

10:20 Jak wygląda sytuacja w szpitalu w Grójcu i Nowym Mieście nad Pilicą?

Starostwo Powiatowe w Grójcu poinformowało o sytuacji szpitali w Nowym Mieście nad Pilicą i Grójcu. W obu szpitalach sytuacja była dramatyczna. Obecnie jeden ze szpitali jest po dezynfekcji, a w drugim nadal przebywają pacjenci.

10:10 Kolejne przypadki koronawirusa w rejonie Tarnowa

Wśród osób, u których w środę potwierdzono SARS-CoV-2 znalazło się ośmiu Małopolan, w tym pięciu ze wschodniej części województwa. Są to: mężczyzna w sile wieku z Tarnowa oraz po dwoje pacjentów z powiatów: limanowskiego i bocheńskiego. Liczba zakażonych w Małopolsce wynosi obecnie 200.

10:01 Bydgoszcz w czasie epidemii koronawirusa

Miasto od początku epidemii koronawirusa podejmuje szereg działań, by zapobiegać jej rozprzestrzenianiu. - Konsekwentnie apelujemy również o pozostanie w domach. Dziś liczy się przede wszystkim nasze zdrowie i bezpieczeństwo - mówią urzędnicy.

9:50 Prezydent Poznania ostro o Morawieckim

Punktualnie o północy wprowadzono kolejne obostrzenia w walce z pandemią koronawirusa. Do tych odniósł się Jacek Jaśkowiak. Prezydent Poznania pozwolił sobie skomentować działania władz państwowych. Skrytykował także premiera Mateusza Morawieckiego, twierdząc że jest uzależniony od Jarosława Kaczyńskiego.

9:40 Balkonowa impreza w Garwolinie

Jednak mieszkaniec Garwolina znalazł rozwiązanie i bez wychodzenia z domu, pokazał, że można dobrze się bawić i przenieść styl włoskich, balkonowych imprez do Polski. Zapewne ten niedzielny wieczór zapadnie mieszkańcom osiedla Mickiewicza w pamięć. Co tam się działo?

9:33 "Reszta z nas będzie musiała wziąć na siebie ciężar"

To, co powiedział wicepremier Jarosław Gowin, nie brzmi zbyt optymistycznie. Lider koalicyjnego wobec PiS Porozumienia nie owijał w bawełnę. Co powiedział w rozmowie z Konradem Piaseckim, dziennikarzem TVN24?

9:27 Koronawirus na Śląsku: 8 nowych zakażonych

Ośmiu kolejnych zakażonych koronawirusem w województwie śląskim. Kim są i jak się zarazili? W najnowszym raporcie informuje o tym Śląski Urząd Wojewódzki. Poznajcie szczegóły.

9:18 Czy można wyjść na plażę?

Od środy 1 kwietnia obowiązuje zakaz korzystania z parków, bulwarów i.. plaż. Za złamanie tego zakazu grozi wysoka kara pieniężna. Czy to oznacza, że nie będzie już można spacerować po plażach w Gdańsku, Gdyni i Sopocie?

9:04 Gdy zobaczysz te zdjęcia, będziesz w szoku

Małopolscy policjanci postanowili w nietypowy sposób sprawdzać, czy mieszkańcy stolicy Małopolski stosują się do obowiązujących zakazów w związku z pandemią koronawirusa. Z pokładu śmigłowca mundurowi sprawdzają, czy nie dochodzi do nielegalnych zgromadzeń, a zdjęcia opustoszałego Krakowa wywołują ciarki.

Koniecznie zobacz galerię zdjęć!

9:00 Dwieście przypadków koronawirusa w Małopolsce

Osiem kolejnych przypadkach koronawirusa w Małopolsce. Zakażenie stwierdzono u mieszkańców Krakowa, Tarnowa oraz powiatów: limanowskiego, bocheńskiego, olkuskiego i wielickiego - poinformowało biuro prasowe wojewody. Kim są chorzy?

8:49 Zmarł 68-letni pacjent w Tychach

68-letni pacjent zakażony koronawirusem, który przebywał w szpitalu w Tychach nie żyje - to najnowsze informacje płynące z resortu zdrowia. Jest to już szósta ofiara zarazy w tym mieście i jednocześnie dziewiąty zgon w województwie śląskim. 

8:47 Najwięcej nowych przypadków w Wielkopolsce

Najnowsze informacje Ministerstwa Zdrowia mówią o 36 potwierdzonych przypadkach zakażenia. Najwięcej z nich odnotowano w województwie wielkopolskim, gdzie zachorowanie stwierdzono u dziesięciu kolejnych osób.

8:40 Kolejne zakażenia w Polsce

- Mamy 36 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 8 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego - poinformowało na Twitterze Ministerstwo Zdrowia. 

Jednocześnie poinformowano o śmierci dwóch kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 83-letni mężczyzna ze szpitala w Warszawie i 68-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach. Obaj mieli współistniejące choroby - dodało MZ. 

Łącznie liczba zakażonych wzrosła do 2347 osób, 35 z nich zmarło.

8:37 Dramatyczne prognozy dla USA

Dramatyczne prognozy dla Stanów Zjednoczonych w sprawie pandemii koronawirusa. Według prognoz Białego Domu Covid-19 może spowodować od 100 tys. do 240 tys. zgonów przy obecnych ograniczeniach, wobec 1,5 do 2,2 miliona ofiar, gdyby w kraju nie wprowadzono żadnych środków - informuje PAP. 

Do tej pory w Stanach wykryto 189 tysięcy przypadków zakażenia, zmarły ponad 4 tysiące osób.

8:30 Szpital Bródnowski w Warszawie sparaliżowany

W Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim potwierdzono kilkadziesiąt przypadków zakażenia koronawirusem. Jak poinformował PAP rzecznik prasowy Szpitala Bródnowskiego i dyrektor Śródmiejskiego Centrum Klinicznego na warszawskim Bródnie Piotr Gołaszewski, od 20 marca COVID-19 potwierdzono łącznie u 43 pacjentów. Zakażonych jest również 29 członków personelu medycznego.

8:15 Mapa koronawirusa 01.04.2020 NA ŻYWO

Koronawirus - mapa na żywo. Gdzie teraz jest koronawirus? Gdzie odnotowano najwięcej przypadków, a gdzie najwięcej zgonów? Przygotowane zostały specjalne mapy, na których na żywo możecie śledzić zasięg epidemii koronawirusa z Chin - zarówno w Polsce, jak i na świecie!

8:00 Tak policjanci walczą z koronawirusem

Z lądu, wody i z powietrza - tak policjanci pracują w czasie pandemii koronawirusa. Mundurowi mają szereg nowych zadań, m.in. kontrolę i pomoc osobom objętym kwarantanną, sprawdzanie miejsc spotkań, gromadzenia się, czy kontrolowanie ilości pasażerów w środkach komunikacji miejskiej. Jak wygląda ich praca z bliska? Postanowiliśmy to sprawdzić!

7:52 Koronawirus w Wielkopolsce. Liczby rosną

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu przedstawił nowe dane dotyczące regionu. W oczy rzuca się nie tylko liczba zakażonych, ale także osób poddanych izolacji lub będących na kwarantannie. Jakie są najnowsze dane z województwa wielkopolskiego?

7:44 Dobre wiadomości z Warmii i Mazur!

Świetne wiadomości z Warmii i Mazur! Szpital w Ostródzie opuściła już druga osoba zakażona COVID-19 w regionie! Kim jest wyzdrowiały pacjent? Sprawdź aktualne dane o koronawirusie w woj. warmińsko-mazurskim!

7:30 Coraz więcej dzieci z koronawirusem w Bydgoszczy

Rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim. Jak ustaliła nasza reporterka, wśród chorych jest coraz więcej dzieci, a liczba osób objętych kwarantanną zbliża się do dziewięciu tysięcy. 

Koronawirus w Bydgoszczy. Choruje 76 osób. Wśród nich coraz więcej dzieci

7:20 Ostre restrykcje w związku z koronawirusem. Czego nie wolno?

Od północy z wtorku na środę (31 marca na 1 kwietnia) wprowadzono drastyczne ograniczenia w związku z walką z pandemią koronawirusa. Na zewnątrz będzie można wychodzić tylko pojedynczo, zakazane będą jakiekolwiek zgromadzenia.

Z kolei w sklepach wprowadzony zostanie odgórny limit klientów, którzy w jednym czasie będą mogli robić zakupy. Co jest zabronione, a co należy robić? Szczegóły ograniczeń znajdziesz w tym artykule!

7:10 Koronawirus w Polsce: aktualne dane

Obecnie (według najnowszych informacji Ministerstwa Zdrowia) w Polsce wykryto 2311 przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. W związku z epidemią zmarły 33 osoby. 

W szpitalach z podejrzeniem koronawirusa znajduje się niemal 2 tysiące osób, a 172 tysiące Polaków objęto obowiązkową dwutygodniową kwarantanną. Ponad 50 tysięcy osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym. Do tej pory w Polsce wykonano ponad 51 tysięcy testów.

7:00 Informacje z dwóch poprzednich dni

Informacje z poniedziałku i wtorku możecie przeczytaj tutaj: GIGANTYCZNY wzrost liczby zakażonych, nowy zgon. Spełniają się czarne prognozy! Koronawirus w Polsce [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

Koronawirus w Polsce. Relacja na żywo 01.04.2020:

Posłuchaj, ile czasu koronawirus żyje poza organizmem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Koronawirus w Polsce. Rząd wprowadza nowe zakazy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE