Wielka ewakuacja w toruńskim szpitalu. Rozłożyła go jedna pacjentka [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-04-02 10:44 KORZ, PMar, KM
Ewakuacja w szpitalu w Toruniu z powodu koronawirusa
Autor: Paweł Skraba/SUPER EXPRESS Ewakuacja w szpitalu w Toruniu z powodu koronawirusa

Dramat pacjentów szpitala w Toruniu jest niewyobrażalny. Nie dość, że sami walczą o życie, to teraz ich organizmy będą zmagać się ze śmiertelnym wirusem. Niestety, oddział hematologii na którym leżeli, został zamknięty przez jedną z pacjentek, która miała koronawirusa i zaraziła nim innych pacjentów. Zarażeni musieli zostać odtransportowani karetkami do szpitala w Grudziądzu.

Na oddział hematologii trafiają osoby z białaczką. Wszystkie one mają bardzo obniżoną odporność. Nie wiadomo jak to się stało, że kilka dni temu na oddział została przyjęta kobieta zakażona koronawirusem.

Niestety, wirus w szpitalu czuł się jak ryba w wodzie. W kilka godzin dopadł aż 20 pacjentów i 2 lekarzy.

W tej sytuacji władze szpitala podjęły decyzję o przeprowadzeniu ewakuacji i dezynfekcji oddziału. Na razie nie ma oficjalnego komunikatu o stanie zdrowia ewakuowanych pacjentów.

Przypomnijmy - dnia 31 marca Oddział Hematologii został zamknięty z powodu stwierdzenia dodatniego wyniku badania na obecność koronawirusa u jednej z pacjentek. Dzień wcześniej została ona przewieziona do jednoimiennego szpitala zakaźnego w Grudziądzu. Niestety kolejne przeprowadzone tam testy nie przyniosły dobrych wiadomości...

Część personelu oddziału w dniach 1-2 kwietnia została przewieziona do Ośrodka Orion w Ciechocinku. Pozostałe osoby zadeklarowały kwarantannę w warunkach domowych.

Po opuszczeniu oddziału hematologii przez ostatniego pacjenta placówka przystąpiła do sprzątania oddziału połączonego z kompleksową dezynfekcją powierzchni, sprzętu i powietrza.

Ewakuacja szpitala w Toruniu z powodu koronawirusa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.