GIGANTYCZNY wzrost liczby zakażonych, nowy zgon. Spełniają się czarne prognozy! Koronawirus w Polsce [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

2020-04-01 6:54 SSC / AT / PT / AG
Koronawirus w Polsce. Szpital w Przysusze nie przyjął chory pacjentów z Józefowa. Dlaczego?
Autor: archiwum portalu ESKA INFO GIGANTYCZNY wzrost liczby zakażonych, nowy zgon. Spełniają się czarne prognozy! Koronawirus w Polsce [RELACJA NA ŻYWO]

Koronawirus w Polsce. Liczba zarażonych COVID-19 w Polsce rośnie w zastraszającym tempie. W naszym kraju zarażonych jest już 2311 osób. Zmarło 33 pacjentów. Sejm przyjął uchwałę o tarczy antykryzysowej, wprowadzając również zmianę w kodeksie wyborczym. Senat zagłosował jednak za jej usunięciem. Na konferencji prasowej, premier Mateusz Morawiecki poinformował o kolejnych ograniczeniach - dotyczą one funkcjonowania aptek, sklepów spożywczy oraz marketów budowlanych. Przeczytaj zapis relacji na żywo z ostatnich dwóch dni.

Epidemia koronawirusa w Polsce rozprzestrzenia się w szybkim tempie. Według ostatnich informacji podanych przez Ministerstwo Zdrowia, odnotowano 2311 przypadków zarażenia SARS-CoV-2. Niestety, 33 pacjentów w naszym kraju straciło życie z powodu COVID-19. Reporterzy Super Expressu z całej Polski na bieżąco dostarczają najnowsze wiadomości dotyczące epidemii koronawirusa. Najważniejsze informacje znajdziecie w tym artykule. Bądźcie na bieżąco dzięki naszej relacji na żywo!

Koronawirus w Polsce [RELACJA NA ŻYWO]

Liczba zarażonych koronawirusem zmienia się dosłownie z godziny na godzinę. Odnotowanych przypadków jest w Polsce już ponad 2000! Eksperci nie pozostawiają złudzeń, że kulminacyjny moment dopiero przed nami. Wraz z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, zmienia się nasze życie codzienne. Ostatnie dni i tygodnie przyniosły wiele ograniczeń. Celem jest zminimalizowanie przyrostu liczby zachorowań. Na spadki w statystykach trzeba jednak poczekać, a przede wszystkim stosować się do zaleceń i uzbroić w cierpliwość.

7:00 Koronawirus w Polsce. Nowe informacje

Dziękujemy za śledzenie dotychczasowej relacji na żywo. Po najnowsze informacje - przez całą dobę - zapraszamy TUTAJ!

Koronawirus w Polsce. Ostre restrykcje rządu weszły w życie. Co się zmieniło? [RELACJA NA ŻYWO]

6.54 Polska z ponad 2 tys. zachorowań - do najgorszych pod tym względem w Europie jeszcze dużo nam brakuje

Stan na 1 kwietnia to 2311 potwierdzonych przypadków koronawirusa, z czego 33 osoby zmarły. Niechlubnej statystyce nadal przewodzą Włosi, którzy odnotowali już prawie 106 tys. zachorowań i blisko 15 tys. zgonów. Z kolei w Hiszpanii mamy już prawie 96 tys. zakażonych i prawie 8,5 tys. ofiar. Niemcy mają już blisko 72. tys. chorych, z których śmierć poniosło 775 osób. Ponad 52. tys. zachorowań potwierdzono natomiast we Francji, gdzie z powodu koronawirusa zmarło przeszło 3,5 tys. osób.

6.25 Włochy: Kwiaty i rośliny symbolem walki z koronawirusem!

Jak informuje PAP, włoski rząd rząd przywrócił sprzedaż roślin i kwiatów w supermarketach, na targach i w sklepach ogrodniczych. Prosił o to prezes związku rolników Coldiretti - Ettore Prandini, który argumentował to kryzysem, w jakim znalazła się branża ogrodnicza. Związek zainicjował ponadto akcję „"Ukwiecone balkony", która ma zdopingować Włochów do przystrajania ich właśnie kwiatami i roślinami.

6.03 Lekarze i pielęgniarki z całego kraju ratują Nowy Jork!

Jak informuje PAP, to odpowiedź na apel burmistrza Billa de Blasio skierowany do Białego Domu. Liczba zachorowań na koronawirusa w Nowym Jorku jest największa ze wszystkich miast na świecie i wynosi prawie 42 tys. przypadków. W związku z tą sytuacją Federalna Agencja Zarządzania Kryzysowego wysłała na miejsce około 500 techników i ratowników medycznych oraz 250 karetek pogotowia i 85 ciężarówek-chłodni, w których będą kostnice.

5.42 Adam Struzik nie chce wyborów 10 maja

Zdaniem marszałka województwa mazowieckiego przeprowadzenie głosowania w pierwotnym terminie jest niemożliwe z powodów etycznych i praktycznych.

- Nikt o zdrowych zmysłach nie odważy się pójść ani do komisji wyborczych, ani kogokolwiek tam wysłać. Uważam, że rząd powinien bardzo szybko podjąć decyzję o wprowadzeniu stanu klęski żywiołowej, bo z taką klęską żywiołową – „niewidzialnym wrogiem” - mamy do czynienia - pisze Struzik w oświadczeniu skierowanym do mediów.

5.26 Indie: Rząd reaguje na marsz robotników!

Jak informuje PAP, najbiedniejsi Hindusi postanowili 24 marca wrócić z miast do swoich domów na wsi, i to pomimo ogłoszonej kwarantanny. Rząd drugiego najludniejszego państwa świata poinformował teraz, że 600 tys. robotników zostało skierowanych do schronisk i obozów, po pobycie w których będą mogli dopiero wrócić do swoich domostw. Tymczasem Reuters donosi, że hinduskie szpitale nie mają odzieży ochronnej dla personelu, dlatego musi on używać płaszczów przeciwdeszczowych i kasków. Z tego powodu w stanie Uttar Pradeś doszło do strajku kierowców karetek pogotowia, którzy domagają się ponadto ubezpieczenia zdrowotnego.

5.07 Chcesz odebrać pilną przesyłkę? Sprawdź, czy będziesz miał okazję!

Od środy 1 kwietnia musimy się przygotować na zmiany w korzystaniu z placówek pocztowych. Na ich terenie będzie mogło przebywać tyle osób, ile wynosi liczba okienek pocztowych pomnożona przez 2, tj. jeśli w placówce jest 5 okienek, wówczas w jednym momencie skorzysta z nich 10 osób.

4.50 Zaśpiewali mu "100 lat" w maskach i kombinezonach! Był też tort!

Jak informuje Onet.pl, na taki gest wobec swojego pacjenta zdobyli się lekarze z jednego ze szpitali zakaźnych we Włoszech.

4.36 Jak po zmianach zrobimy zakupy na targu?

Od środy 1 kwietnia liczba osób przebywających na targu, bazarze nie może być większa niż trzykrotność liczby punktów handlowych. Jeśli jest ich np. 20, to może tam przebywać maksymalnie 60 klientów.

4.22 Groźba braku żywności w Azji Pd.-Wsch!

Jak informuje PAP, tak twierdzą organizacje Food Industry Asia (FIA) i ASEAN Food and Beverage Alliance. Ich zdaniem zbyt restrykcyjne przepisy dotyczące pandemii koronawirusa mogą doprowadzić do braków żywności w Azji Południowo-Wschodniej. Odpowiada za to głównie jej transport, na który składają się opóźnienia i utrudnienia w produkcji, dostępie do surowców, opakowań i siły roboczej oraz najbardziej dające się we znaki ograniczenia w przemieszczaniu się pracowników do i z fabryk i wytwórni. Jak informuje PAP, na ten problem zwraca także uwagę FAO, czyli Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa. Restrykcje związane z pandemią wprowadziły: Malezja, Filipiny, Tajlandia, Wietnam i Indonezja.

4.09 Czy zamykanie największych miast ma sens?

Prezes jednej z największych polskich firm w Chinach Krzysztof Domarecki mówił w rozmowie z Business Insider, że jednym z warunków zatrzymania epidemii koronawirusa jest zamknięcie największych polskich miast. Jeśli spojrzymy na liczbę zakażonych w Polsce, to ponad połowę wszystkich przypadków (1290) potwierdzono tylko w 4 z 16 województw: mazowieckim (544), łódzkim (208), śląskim (264) i dolnośląskim (274). Do tych wyników zbliża się województwo małopolskie (192). Czy zamykanie największych miast tych województw ma sens?

3.47 Donald Trump z nowym programem dla Amerykanów!

Prezydent USA opublikował na swoim profilu twitterowym główne składowe pakietu "30 dni, by wyhamować epidemię", który zawiera jednak zalecenia, a nie nakazy czy zakazy. Czy pomoże to w walce z koronawirusem?

3.35 Niepełnoletni pod specjalnym nadzorem!

Premier Mateusz Morawiecki poinformował na wtorkowej konferencji prasowej, że dzieci i młodzież, które nie ukończyły 18. roku życia, nie będą mogły wyjść z domu bez opieki. Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego usprawiedliwia ich obecność na ulicy.

3.22 Pierwsza ofiara koronawirusa w Salwadorze!

Poinformował o tym prezydent kraju Nayib Bukele. W niespełna 6,5-milionym Salwadorze odnotowano na razie 32 przypadki zachorowania na COVID-19. Z pozostałych 31 zarażonych 27 znajduje się w stanie stabilnym, natomiast sytuacja 4 z nich określana jest jako poważna.

3.08 W Polsce już bez masażu i tatuażu!

Na wtorkowej konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego podjęto kolejne kroki w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się w Polsce epidemii koronawirusa. W związku z tym zamknięte zostają wszystkie zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, salony tatuażu i piercingu, których to usług nie będzie można także świadczyć w domach. To nie wszystko, bo dotyczy to także wszelkich zabiegów rehabilitacyjnych i masaży w placówkach publicznych i prywatnych. Wyjątkiem są objęte sytuacje, w których rehabilitacja jest bezwzględnie wymagana stanem zdrowia pacjenta.

2.54 Korty US Open zamienią się w szpital!

Poinformował o tym burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio. USTA Billie Jean King National Tennis Center to kompleks sportowy znajdujący się na terenie parku Flushing Meadows w dzielnicy Queens. To tam rozgrywany jest wchodzący w skład Wielkiego Szlema turniej tenisowy US Open.

2.40 Mieszkacie w hotelu? Uwaga, część z was musi się wyprowadzić!

To efekt nowych obostrzeń dotyczących walki z epidemią koronawirusa w Polsce. Hotele i inne miejsca noclegowe działające na zasadzie wynajmu krótkoterminowego zostają zamknięte. Mogą one funkcjonować tylko i wyłącznie wtedy, gdy przebywają w nich osoby w kwarantannie lub izolacji i personel medyczny. Wszystkie osoby, które w nich przebywają, muszą się wykwaterować do czwartku 2 kwietnia. Ta sytuacja nie dotyczy pracowników, którzy są w delegacji.

2.24 Nowy Jork epicentrum pandemii koronawirusa!

Jak informuje Onet.pl, w mieście potwierdzono najwięcej przypadków koronawirusa na całym świecie, bo już 41 771. Wskutek zarażenia COVID-19 zmarło tam 1096 osób, co stanowi ponad 1/4 wszystkich zgonów na terenie USA.

2.15 Od środy nowe kroki w walce z koronawirusem - niuans dotyczący zakupów i wizyt w banku

Od środy 1 kwietnia do każdego sklepu i każdego lokalu usługowego może wejść maksymalnie tyle osób, ile wynosi iloczyn liczby wszystkich kas i liczby 3. Co to oznacza? Jeśli w sklepie (banku) jest 5 kas, to w jednym momencie na jego terenie może przebywać 15 klientów, ale co ważne, liczy się ogólna liczba kas, a nie tych, które są czynne. WIĘCEJ

2.03 Kraje rozwinięte muszą pomagać mniej rozwiniętym - apeluje sekretarz generalny ONZ

Antonio Guterres oczekuje ponadto większej liczby testów, kwarantann i skoordynowanych działań dotyczących leczenia chorych - podaje PAP. Jego zdaniem kraje rozwinięte muszą pomagać mniej rozwiniętym. "W przeciwnym razie staniemy w obliczu koszmaru choroby nasilającej się jak pożar" - mówi. Jak informuje PAP, Guterres zwraca uwagę, by szczególną troską objąć kobiety, osoby starsze, młodzież, pracowników o niskich płacach, małe i średnie przedsiębiorstwach oraz grupy narażone w konfliktach zbrojnych.

1.51 Na jakim wyniku zatrzyma się licznik zarażonych w Polsce?

We wtorek potwierdzono w naszym kraju kolejne 256 przypadków zarażenia koronawirusem, których łączna liczna osiągnęła już 2311. 33 osoby zmarły, ale minister zdrowia Łukasz Szumowski spodziewa się, że te statystyki będą się jeszcze znacznie pogarszać. Jego zdaniem zahamowanie liczby zachorowań i zgonów jest możliwe tylko wtedy, gdy każdy z nas ograniczy kontakty o 80 procent.

1.38 Pierwszy śmiertelny przypadek na Białorusi!

Jak informuje PAP, śmierć z powodu COVID-19 poniósł starszy pacjent, który jednak cierpiał także na inne choroby. O pierwszym śmiertelnym przypadku na Białorusi poinformowało tamtejsze Ministerstwo Zdrowia. Jak dotąd u naszych wschodnich sąsiadów zachorowały na koronawirusa 152 osoby, z których udało się wyleczyć 47.

1.25 Nie wychodził z domu od dawna, a i tak się zaraził - jak?

Jak informuje Gazeta Wyborcza Płock, chodzi o 80-kilkuletniego mężczyznę z powiatu gostynińskiego. Z powodu stanu zdrowia od bardzo dawna nie wychodził z domu, ale i tak doszło u niego do zakażenia koronawirusem. Jak wyjaśnia Maria Wróblewska z sanepidu w Gostyninie, musiała go zarazić osoba będąca nosicielem COVID-19, która nawet o tym nie wiedziała.

- Prowadzimy teraz dochodzenie epidemiologiczne. To znaczy, że sprawdzamy, ustalamy, z kim ten pan mieszka, kto go odwiedzał. Te osoby oraz ich domownicy są obejmowani izolacją domową, w której muszą pozostać przez wiele dni - mówi Gazecie Wyborczej Płock Wróblewska.

1.11 USA przygotowane na 200 tys. zgonów!

Jak informuje Onet.pl, tak powiedziała na konferencji prasowej w Białym Domu dr Deborah Birx. Jej zdaniem ta prognoza jest związana z faktem, że nie wszyscy Amerykanie stosują się do zaleceń dotyczących przeciwdziałania pandemii koronawirusa i przebywania w izolacji. Do tej pory pory śmierć z powodu COVID-19 poniosło w USA 3 780 osób, a niespełna 4 tys. znajduje się w stanie poważnym lub krytycznym.

0.58 "Mógł się zarazić w pracy lub na meczu Legii". Dramatyczny apel siostry pracownika ministerstwa

Jak informuje TVN24.pl, Agnieszka Grajewska apeluje do wszystkich, by nie lekceważyli problemu koronawirusa. Jej brat Mirosław jest jedną z 33 ofiar COVID-19 w Polsce. Jak wyjaśnia jego siostra, mężczyzna był zdrowy i nie chorował, a koronawirus doprowadził do jego zgonu w niespełna dwa tygodnie. Rodzina Grajewskiego przypuszcza, że mógł zarazić się w pracy lub na meczu Legii Warszawa.

- Uważasz, że jesteś młody, silny, niezniszczalny? Właśnie, że nie jesteś! Siedźcie w domach i nie narzekajcie. Cieszcie się, że żyjecie, bo za chwilę może was już nie być. To kilka tygodni w zamknięciu! Nudzisz się? Mój brat chciałby się nudzić, chciałby ponarzekać tak, jak wy. Ale już nie może (...) - mówi w rozmowie z TVN24.pl Grajewska.

0.43 Śmiertelne żniwo koronawirusa dotarło do Omanu!

Jak informuje PAP, w kraju potwierdzono pierwszy śmiertelny przypadek COVID-19. Ofiarą wirusa został 72-letni mężczyzna, o czym powiadomiły za pośrednictwem publicznej telewizji władze Omanu. Denat był jedną ze 192 osób zarażonych koronawirusem - 34 z nich udało się już wyleczyć.

0.32 Nie produkują, a drukują sprzęt do ochrony przed koronawirusem!

Nauczyciele informatyki z Zespołu Szkół numer 6 im. Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju postanowili wykorzystać szkolne i prywatne drukarki 3D. Jeden z nich stworzył prototyp przyłbicy, którą można wydrukować.

- Choć sam projekt wydaje się prosty, wydruk jednego elementu może trwać nawet 2-3 godziny. Do plastikowej opaski stworzonej za pomocą drukarki 3D należy zamontować folię rozmiaru A4 – wyjaśnia Dariusz Przygodzki, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego.

Czy ktoś pójdzie za ich śladem? Więcej na ten temat TUTAJ.

0.20 Wlk. Brytania: Nie żyje 13-latek, który nie miał innych chorób!

Jak informuje PAP, w londyńskim King's College Hospital zmarł Ismail Mohamed Abdulwahab. 13-latek jest najmłodszą ofiarą koronawirusa na Wyspach i jedną z najmłodszych na świecie. Według "The Sun" chłopiec nie cierpiał na inne choroby. W Wielkiej Brytanii odnotowano łącznie 25 150 osób zakażonych koronawirusem, z których zmarło 1 789.

0.07 Gliwice dorzucają cegiełkę w walce z koronawirusem!

Laboratorium Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gliwicach już trzeci dzień bada próbki od pacjentów podejrzanych o zakażenie.

- Nie trzeba przekonywać nikogo, iż jest to renomowana, jedna z najlepszych instytucji badawczych w naszym kraju, która wspomoże nas w badaniach. Skróci się czas oczekiwania na wyniki – podkreśla wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Docelowo będą tam robione badania dla szpitali w Raciborzu, Tychach, Chorzowie i Cieszynie. WIĘCEJ SZCZEGOŁÓW

23.56 Kolumbijska młodzież bardziej odpowiedzialna od polskiej

W czasie gdy w Polsce wiele skarg dotyczących niestosowania się do zaleceń pozostania w domu dotyczy młodych osób, w Kolumbii jest dokładnie odwrotnie. Jak informuje mieszkający tam od kilku lat Andrzej Krymow, miejscowa młodzież podchodzi do problemu pandemii koronawirusa bardziej odpowiedzialnie. Nie dość, że nastolatkowie sami przestrzegają rządowych obostrzeń, które są bardziej restrykcyjne od polskich, to jeszcze zachęcają do tego starsze osoby, mając na uwadze ich zdrowie. W blisko 50-milionowej Kolumbii odnotowano do tej pory 906 przypadków COVID-19 - 16 osób zmarło.

23.43 Wyskoczył przez okno z powodu nałogu, ale wpadł w ŁAPY policji!

Ze szpitala w Łapach w województwie podlaskim uciekł mężczyzna podejrzewany o koronawirusa. 44-latek nie chciał się poddać podaniu i wyskoczył przez okno izolatki. Na miejsce zdarzenia natychmiast pojechali policjanci wyposażeni w specjalne kombinezony ochronne. Po kilku minutach mundurowi zauważyli 44-latka na jednej z pobliskich ulic, który po zatrzymaniu wyznał im, że musiał zapalić papierosa. WIĘCEJ

23.33 Wall Street - DIJA z największą stratą w historii!

Dow Jones Industrial Average zanotował we wtorek 31 marca spadek o prawie 2 procent, a cały pierwszy kwartał tego roku zakończył z największą stratą w historii, która wyniosła ponad 22 procent. Jego pierwsza publikacja miała miejsce 26 maja 1986 r. i od tamtej pory stał się on jednym z najważniejszych indeksów na nowojorskiej giełdzie.

23.18 Ceny wzrosły o 100% - szpital w Przeworsku prowadzi zbiórkę pieniędzy

To kolejna placówka, która stanęła przed dramatycznym wyborem: zaopatrzyć się w sprzęt droższy o 100% czy pozostawić personel bez ochrony? Wybór był prosty, bo do szpitala w Przeworsku w województwie podkarpackim trafiło 200 przyłbic, gogle i inne środki ochrony osobistej personelu. To jednak i tak kropla w morzu potrzeb, dlatego placówka organizuje zbiórkę pieniędzy - więcej na ten temat TUTAJ.

22:50 Znaleźli sposób na święcenie wielkanocnych koszyczków! Czy to się SPRAWDZI? 

Panoszący się koronawirus demoluje nie tylko nasze codzienne, ale to religijne. Kościół już kilka dni temu postanowił: w Wielką Sobotę - nie będzie tradycyjnego święcenia pokarmów. Są jednak parafie, w których poświęcenia koszyczka dokonają kapłani. Księża z pw. Św. Mikołaja Biskupa w Wolborzu (Łódzkie) znaleźli sposób, by poświęcić pokarmy. Zachęcają zatem, by poświęcenie koszyczków odbyło się w… samochodach parafian! SZCZEGÓŁY TUTAJ

22:35 Prezydent Andrzej Duda podpisał "Tarczę antykryzysową" 

Jak poinformowała Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda niezwłocznie po wtorkowym ponownym głosowaniu w Sejmie, podpisał pakiety ustaw składające się na tzw. "Tarczę antykryzysową". - Wsparcie polskiej gospodarki, przedsiębiorstw, rolnictwa, pracowników jest najważniejsze w tym trudnym czasie! - podkreślił na Twitterze Błażej Spychalski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta. WIĘCEJ

22:28 Wałęsa LEKCEWAŻY epidemię. "Na coś trzeba umrzeć"

- Nie zwracam uwagi na koronawirusa, nie boję się go, pracuję i koniec – mówi „Super Expressowi” Lech Wałęsa. Przy okazji zapytaliśmy byłego prezydenta, jakie rady dałby innym seniorom w tym trudnym dla nich czasie. Ta odpowiedź Wałęsy zdumiewa! CIĄG DALSZY TUTAJ

22:15 Strażacy z Podkarpacia też walczą z wirusem

Od 9 marca strażacy pełnią dyżur w punktach kontrolnych na granicach z Ukrainą i Słowacją. Ich zadaniem jest pomiar temperatury ciała osób przekraczających granicę. W tym czasie wykonali pomiary u ponad 65 400 podróżnych. Dodatkowo przy wybranych szpitalach w naszym regionie strażacy rozstawili namioty, które mogą pełnić funkcje polowych izb przyjęć. WIĘCEJ TUTAJ

22:01 Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo we Francji

We Francji w ciągu ostatniej doby w szpitalach z powodu zakażenia koronawirusem zmarło 499 osób, liczba zgonów na Covid-19 zwiększyła się tym samym do 3523 - poinformował we wtorek francuski resort zdrowia.

To trzeci dzień z rzędu, w którym dramatycznie wzrósł bilans ofiar śmiertelnych.

21:42 Mazowsze: Dramatycznie rośnie liczba chorych na COVID-19. Kolejny zgon!

Liczba zakażonych stale rośnie. Chorobę potwierdzono u kolejnych 57 osób z woj. mazowieckiego! Zakażona została m.in  salowa oraz pacjent ze Szpitala Grochowskiego. Zmarł 37-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu otwockiego. Jego stan był ciężki. Pacjent miał choroby współistniejące. SZCZEGÓŁY TUTAJ

21:25 Koronawirus w Szpitalu Grochowskim. Dwa ODDZIAŁY ZAMKNIĘTE!

W Szpitalu Grochowskim przy ul. Grenadierów potwierdzono kolejne przypadki zakażenia. Pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 uzyskała salowa pracująca na I Oddziale Chorób Wewnętrznych. - Pięciu pracowników tego oddziału przebywa na kwarantannie. To lekarz, salowa oraz trzy pielęgniarki - informuje Karolina Gałecka, rzecznik ratusza. WIĘCEJ

21:15 Rośnie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce. Zobacz, jak wygląda to na mapie

20:57 Polak złamał kwarantannę i wywołał burzę. Wpadł przez sąsiadów

Media i społeczeństwo Korei Południowej są mocno oburzone postawą naszego rodaka, który uznał, że siedzenie w domu na kwarantannie jest... nie dla niego. Mężczyzna, u którego zdiagnozowano zarażenie koronawirusem, jak gdyby nigdy nic wyprowadzał psa i spacerował sobie ulicami Seulu. CZYTAJ WIĘCEJ

20:38 Nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce!

- Mamy 96 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 57 osób z woj. mazowieckiego, 9 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. lubuskiego, 4 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego, zachodniopomorskiego i pomorskiego oraz 1 osoby z woj. lubelskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 37-letniego mężczyzny zakażonego koronawirusem, który był hospitalizowany w Warszawie - informuje na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2311/33 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

20:26 Marszałek Sejmu Elżbieta Witek wygłosiła orędzie

Elżbieta Witek w telewizyjnym wystąpieniu odniosła się do działań, które zostały podjęte przez polski rząd w związku z koronawirusem. Zdaniem marszałek narzędzia i metody do walki z epidemią zostały wybrane właściwie.

- W obliczu zagrożenia pokazaliśmy, że jesteśmy odpowiedzialni i rozważni. Mierzymy się z niewidzialnym wrogiem. Przez te ostatnie tygodnie, codziennie zdajemy test z odpowiedzialności i wytrwałości. Ze wspólnego trwania w determinacji, by pokonać tę epidemię - mówiła marszałek Witek.

20:17 Były bramkarz reprezentacji Polski drży o najbliższych. "Są na pierwszej linii frontu"

Dziś były reprezentant Polski Aleksander Kłak mieszka w Belgii, gdzie nie ma już zbyt wiele wspólnego z piłką - pracuje jako kierowca autobusu. Jak przyznaje w rozmowie ze Sport.pl, w tym roku jak zawsze wziął urlop na okres wielkanocny, ale nie wróci do kraju. Z powodu pandemii koronawirusa zostanie w Antwerpii. Były reprezentant Polski w tej chwili najbardziej obawia się o zdrowie swoich bliskich. Jak się okazuje syn jest lekarzem w Holandii, a siostra pracuje w jednym z wrocławskich szpitali. WIĘCEJ TUTAJ

20:10 Łódzkie: JEST DECYZJA abp. Rysia w sprawie Wielkanocy i sakramentów!

31 marca metropolita łódzki, abp Grzegorz Ryś wydał zarządzenia dla księży i wiernych z podległej mu archidiecezji odnoszące się zarówno do celebracji zbliżających się świąt Wielkiej Nocy, jaki sakramentów: I Komunii Świętej i Bierzmowania.

Decyzje mają bezpośredni związek z rozwijającą się epidemią koronawirusa. SZCZEGÓŁY TUTAJ

19:58 PRZERAŻAJĄCE wystąpienia polityka w trumnie! Czy DUDA to widział?! Poszło o wybory

Burmistrz Wieruszowa Rafał Przybył postanowił wyśmiać pomysł majowych wyborów prezydenckich. - Szanowni Państwo, drodzy wyborcy. Torpedowanie ustalonego terminu wyborów to także dla naszej małej gminy cios... – zaczyna burmistrz, przemawiając zza biurka. Po kilkunastu sekundach widzimy go już jednak w... trumnie. Zobacz WIDEO

19:50 Opolskie: Już 66 zarażonych COVID-19. Prawie wszyscy związani z poprzednimi chorymi!

Dziś w woj. opolskim potwierdzono 12 przypadków zarażenia COVID-19. Zakażonych wirusem jest 4 mężczyzn i 8 kobiet. Wszyscy mężczyźni pochodzą z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego i wszyscy są w wieku senioralnym. WIĘCEJ TUTAJ

19:43 Ministerstwo Zdrowia z zaleceniami dla pracodawców

Resort zdrowia na profilu społecznościowym opublikował kilka bardzo ważnych zasad, o których powinien pamiętać każdy pracodawca w obliczu pandemii koronawirusa.

19:35 BIEGANIE NOWE OBOSTRZENIA. Czy można biegać od 1 kwietnia?

Dotychczas nie było z tym problemu w świetle prawa, ale co od 1 kwietnia, kiedy to wejdą w życie nowe restrykcje ogłoszone przez rząd? Z odpowiedzią pospieszył minister zdrowia, Łukasz Szumowski.

- To nie tak, że mamy prawo biegania, uprawiania sportu. Traktujmy to uprawnienie do pewnego ruchu jako niezbędny środek higieny zdrowia psychicznego - powiedział podczas konferencji. SZCZEGÓŁY TUTAJ

19:30 Eksperci: poziom lęku z powodu koronawirusa dość wysoki

Jak informuje PAP, Polacy najbardziej obawiają się choroby bliskich, kryzysu finansowego, przepełnionych szpitali i niewydolnego systemu ochrony zdrowia.

75 proc. badanych niepokoi się, że niektórzy ludzie nie zastosują się do zaleceń i wirus będzie rozprzestrzeniał się zbyt szybko. 73 proc. obawia się przepełnienia szpitali i niewydolności systemu ochrony zdrowia, 72 proc. - zachorowania bliskich, 71 proc. - kryzysu finansowego i załamania rynku, a 70 proc. - paniki i nieracjonalnych zachowań innych ludzi.

19:21 Tarcza Antykryzysowa. Przepychanki w Sejmie, padły słowa o OSZUSTWIE

"Tarcza Antykryzysowa" uchwalona. We wtorek posłowie przyjęli część poprawek Senatu, ale większość z nich odrzucili. Aby zdążyć przed 1 kwietnia, głosowanie odbywało się tzw. blokami, gdyż łącznie do procedowania było kilkadziesiąt poprawek. Teraz ustawa czeka na podpis prezydenta. WIĘCEJ TUTAJ

19:10 Szef MON: wojsko będzie z policją patrolować ulice

- Wojsko Polskie będzie wspólnie z policją patrolować ulice. Jeden policjant, jeden żołnierz, przede wszystkim Żandarmeria Wojskowa - powiedział Polskiej Agencji Prasowej szef MON, przypominając, że ta formuła była już wykorzystywana np. podczas świąt i wzmożonego ruchu.

18:54 Turystyczne miasta przerażają w czasie pandemii!

Pandemia koronawirusa sprawiła, że świat się zatrzymał. Miejsca, które do tej pory tłumnie odwiedzali turyści i mieszkańcy, dziś są puste jak nigdy przedtem. Jeszcze do niedawna, żeby zobaczyć popularne atrakcje, trzeba było stać w kolejkach i przedzierać się przez tłumy na zatłoczonych ulicach. Dziś większość miast przypomina raczej miasta-widma. Zobacz SZOKUJĄCE ZDJĘCIA

18:48 Kaliskie autobusu miejskie będą jeździć rzadziej! Powodem koronawirus

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Kaliszu informuje, że z powodu ogłoszonego w kraju stanu epidemii, liczba kursów Kaliskich Linii Autobusowych zostanie ograniczona. Od kiedy zaczną obowiązywać zapowiadane zmiany? SZCZEGÓŁY TUTAJ

18:25 Pijacki spacer w Pińczowie. Trafili do miejsca kwarantanny, bo "SZUKALI WRAŻEŃ"!

Do interwencji pińczowskiej policji doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. Około godz. 2.00 mundurowi otrzymali zgłoszenie o próbie wtargnięcia do miejsca odosobnienia, wyznaczonego przez starostę pińczowskiego dla osób poddanych kwarantannie, którzy nie mogą jej odbywać w domu. WIĘCEJ

18:16 Prawie 400 nowych zgonów w Wielkiej Brytanii

Rekordową liczbę zgonów z powodu koronawirusa w Wielkiej Brytanii! W ciągu doby zmarło aż 381 osób, wskutek czego łączny bilans ofiar śmiertelnych epidemii wzrósł do 1789 - informuje brytyjskie ministerstwo zdrowia.

18:05 Ministerstwo Zdrowia publikuje dzienny raport o koronawirusie w Polsce

17:55 Limanowa. Nie żyje 86-letnia pacjentka, u której stwierdzono koronawirusa

Na oddziale wewnętrznym tamtejszego szpitala w nocy z poniedziałku na wtorek (z 30 na 31 marca) zmarła 86-latka. Kobieta była zakażona koronawirusem, ale jak informuje personel szpitala pacjentka przeszła udar mózgu i cierpiała na wiele chorób współistniejących. WIĘCEJ INFORMACJI

17:44 APEL ministra zdrowia w sprawie Wielkanocy

Niebawem święta, i wielu z nas chciałoby wyruszyć do bliskich. W tym roku będzie to jednak bardzo trudne.  Minister Łukasz Szumowski zaapelował do Polaków, aby w święta jak najbardziej przestrzegali ograniczeń. - Oczywiście czas świąt jest szczególny, ale na pewno jeśli ma to być święto nowego życia, to powinniśmy maksymalnie stosować zalecenia i reżim niespotykania się - powiedział polityk. WIĘCEJ

17:33 Belgia: Nie żyje 12-latka zakażona koronawirusem!

W ciągu ostatniej dobry zakażenie koronawirusem w Belgii stwierdzono u 876 kolejnych osób, a wskutek infekcji zmarło kolejnych 98 osób - podały belgijskie władze. Wśród ofiar śmiertelnych jest 12-latka.

Dziennik "Le Soir" podał, że jest to najmłodsza jak dotąd ofiara COVID-19 w Europie.

17:26 Putin ZAGROŻONY?! Lekarz, z którym się widział, MA WIRUSA!

Procenko to główny lekarz szpitala w moskiewskim szpitalu nr 40 na osiedlu Kommunarka. Kilka dni temu gościł tam nie byle kogo - prezydenta Rosji, Władimira Putina. Oprowadzał Putina po szpitalu, a świat obiegły zdjęcia rosyjskiego prezydenta ściskającego dłoń lekarza i wizytującego szpital w ciężkim kostiumie przeciwskażeniowym. Teraz okazało się, że lekarz również jest chory. WIĘCEJ

17:20 Włoski Instytut Zdrowia: mamy szczyt zakażeń koronawirusem

- Doszliśmy do szczytu, ale ten szczyt to nie punkt, ale płaskowyż, z którego powinniśmy teraz zacząć schodzić - stwierdził Brusaferro na dzisiejszej konferencji prasowej w Rzymie.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, zaprezentowany w poniedziałek oficjalny bilans koronawirusa we Włoszech to 101 tys. potwierdzonych przypadków i ponad 11 tys. zgonów.

17:18 Przejmujący apel siostry zmarłego na koronawirusa kierowcy z ministerstwa

Wielki smutek ogarnął Ministerstwo Sprawiedliwości. Nie tak miało być, nikt się nie spodziewał, że koronawirus odbierze życie kierowcy z resortu Zbigniewa Ziobry. Przecież Michał Grajewski (+ 37 l.) był młody, silny, nie chorował… Miał tyle planów, każdą wolną chwilę poświęcał na pomoc zwierzętom. Jego śmierć to cios dla współpracowników, przyjaciół oraz rodziny. Jego siostra, pani Aleksandra wystąpiła do Polaków z poruszającym apelem. - Cieszcie się że żyjecie, bo za chwilę może was już nie być – przestrzega. CZYTAJ DALEJ

17:06 Po 20 dniach WYGRALI WALKĘ z COVID-19! Są kolejni ozdrowieńcy

Kolejne pozytywne informacje dotyczące COVID-19 w Wielkopolsce. Dwoje pacjentów zakażonych koronawiursem zostało ozdrowieńcami. Kobieta i mężczyzna byli pacjentami szpitala jednoimiennego w Poznaniu. CZYTAJ WIĘCEJ

16:55 Pełne Błonia i tłumy spacerowiczów. Krakowianie masowo ruszyli na ulice 

Piękne słońce, bezchmurne niebo i wysokie temperatury zachęcały w miniony weekend do aktywności na świeżym powietrzu. Krakowianie zdecydowali się masowo wyjść na ulice, mimo licznych próśb i apeli o pozostanie w domach. W czasie pandemii koronawirusa wychodzenie z miejsca zamieszkania może okazać się nawet zabójcze. ZOBACZ

16:39 Młody wolontariusz schroniska dla zwierząt ZMARŁ na KORONAWIRUSA. Kim był?

Kochał zwierzęta, którym niósł pomoc jako wolontariusz w schronisku i inspektor Otwockiego Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt. Był ciepły, uśmiechnięty, pełen pasji... Tak wspominają go koledzy. CZYTAJ WIĘCEJ

16:29 Przedsiębiorcy z „Pietryny” wyręczają rząd. Przekazali tysiące rękawiczek dla służb

Od kilku dni mieszkańcy Łodzi udzielają pomocy tym, którzy pracują w specyficznych warunkach pandemii koronawirusa. Teraz dołączyli do nich właściciele firm usługowych – przede wszystkim salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuażu - działających przy popularnej „Pietrynie”. Ich działalność biznesowa została zawieszona, więc rękawiczki i maseczki są im w tej chwili nie potrzebne. WIĘCEJ TUTAJ

16:22 Nocne spotkanie na stacji benzynowej. Hot dogi i głupie tłumaczenie

Policjanci z woj. podlaskiego konsekwentnie reagują wobec osób, które nie przestrzegają wprowadzonych obostrzeń. W miniony weekend, policjanci ukarali mandatami trzech mężczyzn z powiatu wysokomazowieckiego, którzy spotkali się na stacji benzynowej na hot-dogi. WIĘCEJ TUTAJ

16:17 Są nowe zakażenia koronawirusem w woj. łódzkim. Chorzy to osoby od 13 do 81 lat

W województwie łódzkim jest 6 kolejnych potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych przypadków.

Potwierdzone wyniki dotyczą:

  • jednej młodej kobiety
  • dwóch kobiet w średnim wieku
  • jednej starszej kobiety
  • jednego nastoletniego chłopca
  • jednego młodego mężczyzny

Są to osoby w wieku od 13 do 81 lat. SZCZEGÓŁY

16:07 Ile osób może jechać w samochodzie? Jakie ograniczenia w przemieszczaniu się?

W związku z epidemią koronawirusa w Polsce nie można swobodnie przemieszczać się poza celami: bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi, wykonywania wolontariatu w walce z koronawirusem czy załatwiania niezbędnych spraw życia codziennego.

Obowiązek pozostania w domu nie dotyczy dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb, takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi. Używać auta możemy tylko wtedy, kiedy faktycznie wymaga tego sytuacja. CZYTAJ WIĘCEJ

16:02 Koronawirus atakuje też młodych i zdrowych

Lekarze rodzinni apelują do młodych ludzi, by nie lekceważyli zagrożenia związanego z koronawirusem. Lekkomyślność i łamanie zasad izolacji również w ich przypadku może skończyć się tragicznie – podkreśla Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia.

Specjaliści przypominają, że w Wielkiej Brytanii z powodu zakażenia koronawirusem zmarła 21-letnia kobieta, która nie należała do grupy podwyższonego ryzyka, zaś we Francji 16-letnia dziewczyna.

15:51 Rząd zaostrzył zasady izolacji domowej. Czy można wyjść na spacer?

- Najważniejsza zasada to zasada dystansu społecznego - rozpoczął konferencję prasową premier Mateusz Morawiecki. Minister zdrowia apeluje o ograniczenie kontaktów w przestrzeni publicznej nawet o 80 procent. Na spacerach należy zachować odległość minimum dwóch metrów - dotyczy to także rodzin i bliskich. SZCZEGÓŁY TUTAJ

15:46 Kujawsko-Pomorskie: kolejne przypadki zakażenia. Jeden z chorych pochodzi z Torunia!

W tej chwili w skali kraju liczba zakażonych osiągnęła poziom 2215 osób. W przypadku województwa kujawsko- pomorskiego liczba chorych według najświeższych danych osiągnęła 76 osób. Jedną z zakażonych osób jest mężczyzna w sile wieku z Torunia, który wrócił z zagranicy i obecnie przebywa w Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Toruniu. W jakim jest stanie? WIĘCEJ

15:40 Radom: Wolontariusze pomagają seniorom

Miasto ruszyło z akcją "Siła w pomocy". Z pomocą osobom starszym, osobom z niepełnosprawnościami i wszystkim tym, którzy z różnych przyczyn nie mogą wychodzić z domu ruszyli harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego i Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej oraz żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. WIĘCEJ

15:35 Ile osób może wejść do sklepu?

Od północy w środę będą obowiązywały drastyczne ograniczenia w związku z walką z pandemią koronawirusa. Na zewnątrz będzie można wychodzić tylko pojedynczo, zakazane będą jakiekolwiek zgromadzenia. Z kolei w sklepach wprowadzony zostanie odgórny limit klientów, którzy w jednym czasie będą mogli robić zakupy. SZCZEGÓŁY TUTAJ

15:27 Koronawirus na Podkarpaciu. Wyzdrowiała kolejna osoba!

Dobre informacje z Podkarpacia! Kolejna, piąta już osoba wyzdrowiała. - To kobieta z powiatu dębickiego w sile wieku, która przebywała w szpitalu w Dębicy, a od 19 marca w Szpitalu w Łańcucie - informuje Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego. WIĘCEJ

15:20 Rośnie liczba zakażonych w Małopolsce! W jakim stanie są pacjenci?

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 7 osób. W tej grupie są mieszkańcy powiatów: wielickiego (2 starsze kobiety, kobieta i 2 mężczyzn w sile wieku) oraz myślenickiego (kobieta i mężczyzna w sile wieku). WIĘCEJ TUTAJ

15:15 13 nowych zakażeń na Podkarpaciu, w tym dziecko i młode osoby!

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Nowe zakażenia to aż 13 osób, w tym dziecko z pow. strzyżowskiego a także 3 młode osoby. W jakim stanie są pacjenci? ZOBACZ

15:10 Cud w Zgierzu? Kobieta zakażona koronawirusem urodziła małą Klarę! 

W szpitalu zakaźnym w Zgierzu (Łódzkie) przyszła na świat dziewczynka, której rodzice są zakażeni koronwirusem. Mała Klara jest zdrowa, wynik jej testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 jest ujemny. Jak się czuje mama dziewczynki. ZOBACZ

15:07 Koniec z kartami lokalizacji na granicach. Teraz każdy trafi bezpośrednio do bazy danych

Do tej pory każda osoba przekraczająca granicę Polski musiała wypełnić kartę lokalizacji, która później przekazywana była do odpowiedniego dla miejsca zamieszkania urzędu wojewódzkiego. Od poniedziałku system rejestracji osób, które muszą odbyć kwarantannę po przyjeździe do Polski został usprawniony. WIĘCEJ TUTAJ

15:01 Na Mazurach koronawirusa się nie boją! Kupują samochody i robią sobie głupie żarty

Koronawirus na Warmii i Mazurach. W ostatnim czasie policja warmińsko-mazurska coraz częściej informuje o przypadkach łamania kwarantanny domowej lub gromadzenia się ludzi w miastach. Do niektórych osób nie przemawiają statystyki: ponad 2 tys. zakażonych koronawirusem w Polsce i ponad 30 ofiar śmiertelnych COVID-19. WIĘCEJ TUTAJ

15:00 Piękny gest kibiców Korony Kielce! Zbiórka dla szpitali dała EFEKTY!

Kibice kieleckiej Korony zorganizowali akcję pod hasłem "Bez Was nie będzie Nas", która miała na celu zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów dla kieleckich szpitali. Jak się okazało, mobilizacja dała błyskawiczne efekty - w poniedziałek w godzinach popołudniowych artykuły codziennego użytku otrzymały dwa szpitale w Mieście Scyzoryków. ZOBACZ

14:58 Koronawirus w Polsce: Czy osoba nieletnia może sama wyjść z psem na spacer?

Koronawirus, a spacer z psem. Czy osoba nieletnia może sama wyjść z psem na spacer? Według najnowszych obostrzeń, od środy 1 kwietnia będzie obowiązywał zakaz wychodzenia na ulicę osób nieletnich bez opieki dorosłego. Jak w takiej sytuacji powinni zachować się młodzi ludzie posiadający w swoim domu psy? Nie masz 18 lat, a chcesz wyjść z psem na spacer? Sprawdź czy możesz! Przeczytaj tutaj

14:56 Nie żyje trzech pacjentów z objawami koronawirusa. OIOM w Ostrowcu zamknięty!

Ostrowieckie starostwo zadecydowało o zamknięciu oddziału intensywnej terapii w powiatowym szpitalu. W poniedziałek w placówce zmarły trzy osoby, które wykazywały niepokojące objawy, podobne do symptomów koronawirusa. Władze powiatu podkreślają jednak, że to działanie prewencyjne. PRZECZYTAJ

14:54 Koronawirus, nowe obostrzenia. Ile osób może jechać w samochodzie? Jakie ograniczenia w przemieszczaniu się?

Rząd podjął kolejne kroki w walce z rozprzestrzeniającym się koronawirusem w Polsce. Żeby opanować epidemię wprowadzony jest szereg zaostrzonych środków ostrożności. Jakie są ograniczenia w jeździe samochodem? Ile osób może poruszać się autem osobowym? Jakie nowe zasady obejmują przejazdy w transporcie zbiorowym? ZOBACZ - kliknij tutaj

14:53 Koronawirus w warmińsko-mazurskim. NOWY przypadek zakażenia COVID-19, zmarła kolejna osoba!

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek (31 marca) o nowych przypadkach zakażenia COVID-19. Według aktualnych danych zachorowały 83 osoby. Jedna z osób pochodzi z woj. warmińsko-mazurskiego. Sprawdź najnowsze informacje! PRZECZYTAJ

14:47 Nowe obostrzenia. Dodatkowe zabezpieczenia dla pracowników w miejscu pracy

Rząd wprowadza nowe zakazy. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił kolejne obostrzenia w związku z walką z koronawirusem. Niektóre z nich dotyczą miejsc pracy: wprowadzony zostaje nakaz zachowania dystansu między pracownikami oraz obowiązek zapewnienie środków do dezynfekcji. Sprawdź, od kiedy obowiązują. Przeczytaj więcej TUTAJ

14:44 Koronawirus w Poznaniu. ZAKAŻONY student z Hiszpanii jest ZDROWY! 

Dobre informacje dotyczące koronawirusa w stolicy Wielkopolski. Zakażony student z Hiszpanii jest zdrowy. To pierwszy taki przypadek w Poznaniu. Pozostałe osoby, które przebywały na kwarantannie w akademiku nie były zakażone. Tutaj więcej informacji na ten temat

14:42 Przedsiębiorcy z „Pietryny” wyręczają rząd. Przekazali tysiące rękawiczek dla służb

Blisko 4 tysiące jednorazowych rękawiczek i kilkadziesiąt maseczek ochronnych przekazali dziś (31.03) przedstawicielom służb mundurowych w Łodzi przedsiębiorcy z ulicy Piotrkowskiej. Przeczytaj

14:40 Koronawirus w Polsce. Nie żyje pacjentka z Tychów. To ósma ofiara wirusa na Śląsku

Tragiczna informacja z Ministerstwa Zdrowia. Nie żyje 70-letnia kobieta, która przebywała w szpitalu w Tychach z potwierdzonym koronawirusem. To ósma ofiara zarazy z woj. śląskim. Ministerstwo poinformowało o 83 nowych przypadkach zakażenia, w tym 19 w woj. śląskim. Przeczytaj więcej - kliknij tutaj

14:36 83 nowe przypadki zachorowań na koronawirusa. Nie żyje kolejna osoba

- Mamy 83 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - informuje Ministerstwo Zdrowia. - Potwierdzone przypadki dotyczą: 19 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. podkarpackiego, 12 osób z woj. opolskiego, 10 osób z woj. lubelskiego, 7 osób z woj. małopolskiego, 6 osób z woj. łódzkiego, 6 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po jednej osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i woj. pomorskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 70-letniej kobiety zarażonej koronawirusem, która była hospitalizowana w Tychach.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2215/32 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

14:34 8-latka z Krotoszyna ZAKAZIŁA się od dziadka, który NIE JEST chory! 

Pandemia koronawirusa szaleje w Polsce. Aż 18 potwierdzonych przypadków zakażenia dotyczy powiatu krotoszyńskiego (woj. wielkopolskie). Jedną z chorych jest 8-letnia dziewczynka, która miała tylko lekki katar, a chorobę do domu przyniósł jej dziadek. PRZECZYTAJ

14:31 BIEGANIE NOWE OBOSTRZENIA. Czy można biegać od 1 kwietnia? Czy bieganie jest dozwolone?

We wtorek, 31 marca, polski rząd ogłosił nowe obostrzenia związane z walką z epidemią koronawirusa, które wejdą w życie od środy, 1 kwietnia. Minister zdrowia, Łukasz Szumowski, wypowiedział się także na temat biegania. Czy dozwolone są indywidualne treningi biegowe, czy nadal możemy uprawiać ten sport mimo wszystkich restrykcyjnych zasad? Koronawirus a bieganie - czy można biegać? Nowe obostrzenia. PRZECZYTAJ

14:23 Towarzyskie spotkanie za garażami. "Sytuacja w innych krajach jest poważniejsza"

Pandemia koronawirusa szaleje w Polsce. Niestety, nie wszyscy zdają sobie sprawę z powagi sytuacji. Każdego dnia słyszymy o złamanych zasadach kwarantanny bądź też o nieprzestrzeganiu wprowadzonych obostrzeń dotyczących spotkań z innymi. W ostatnich dniach policja w Pile musiała interweniować kilka razy. Przeczytaj więcej - kliknij TUTAJ

14:14 Trójmiasto: Czy można wyjść na plażę?

Koronawirus, a wyjście na plaże. Według najnowszych obostrzeń, od środy 1 kwietnia będzie obowiązywał zakaz korzystania z parków, bulwarów i.. plaż. Za złamanie tego zakazu grozi wysoka kara pieniężna. Czy to oznacza, że nie będzie już można spacerować po plażach w Gdańsku, Gdyni i Sopocie? SPRAWDŹ

14:10 Anonimowy Darczyńca: pomagajmy, bo jutro ratownicy mogą nie wrócić do domu

Nie wiadomo skąd się wziął i kim jest, ale człowieka o tak wielkim serce ze świecą szukać! Nie straszny jest mu koronawirus, bo swoje zdrowia naraża dla innych - ratowników, którzy są na pierwszej lini frontu w walce z koronawirusem. Mowa o Anonimowym Darczyńcy, który w rozmowie z „Super Expressem” podkreśla, jak ważną rolę w służbie zdrowia pełnią ratownicy medyczni, którzy narażają swoje życie dla innych. Więcej przeczytasz TUTAJ

14:02 Ten święty ma ochronić Ryglice przed koronawirusem! Właśnie wrócił na swoje miejsce

W trudnym czasie epidemii koronawirusa burmistrz Ryglic i proboszcz parafii św. Katarzyny postanowili o przeniesieniu figury Jana Nepomucena z miejscowego kościoła do odrestaurowanej kapliczki przy moście nad stawami. Święty znany przede wszystkim jako patron spowiedników i osób tonących, ma pomóc również w walce z rozprzestrzeniającą się chorobą. "Służba zdrowia pracuje 24 godziny na dobę za co im bardzo dziękujemy, ale potrzeba nam również modlitwy" - powiedział Paweł Augustyn, burmistrz Ryglic. ZOBACZ

13:50 Kolejne ograniczenia w handlu. Rząd wprowadza limity klientów w sklepach

Epidemia koronawirusa wymaga od nas wszystkich zmiany codziennych nawyków i konieczności ograniczenia wychodzenia z domu. Wprowadzane są kolejne obostrzenia, które mają maksymalnie zredukować rozprzestrzeniania się wirusa w społeczeństwie. We wtorek, 31 marca rząd zadecydował o kolejnych zmianach w działalności branży handlowej. Sklepy spożywcze i drogerie będą otwarte, ale ich działania będzie sztywnie określone. Zobacz, jak bezpiecznie robić zakupy. PRZECZYTAJ

13:41 Koronawirus. Wójt gm. Świlcza rozdaje uczniom LAPTOPY: "szkoda by były nieużywane"

Szkoły w całym kraju są zamknięte do 11 kwietnia. Do tego czasu uczniowie, jak i nauczyciele muszą mierzyć się z nauką zdalną. Problem pojawia się, kiedy w domu nie ma odpowiedniego sprzętu lub po prostu większej ilości komputerów, które są niezbędne do nauki. Wójt gminy Świlcza Adam Dziedzic postanowił rozwiązać ten problem w swojej gminie. Więcej informacji TUTAJ

13:35 Kolejne kroki w walce z koronawirusem: Nowe zasady na poczcie, w hotelu i u fryzjera

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił kolejne obostrzenia w związku z walką z koronawirusem. Nowe zasady będą obowiązywać od 1 kwietnia, do odwołania. Sprawdźcie jak teraz należy zachowywać się na poczcie, oraz jak zmieniły się zasady korzystania z usług hoteli. Ponadto, na razie musimy zapomnieć o usługach fryzjerów i tatuażystów. PRZECZYTAJ

13:31 Pięć osób z Torunia złamało kwarantannę. Kara może być bardzo surowa

Pięć osób z Torunia złamało kwarantannę. Kara może być bardzo surowa - przeczytaj

13:30 Koronawirus w Polsce: Rząd wprowadza zakaz wychodzenia dla nieletnich. Szczegóły

Koronawirus w Polsce. Rząd wprowadza zakaz wychodzenia dla nieletnich. - Osoby do 18 roku życia mogą przebywać w przestrzeni publicznej tylko z osobą dorosłą - podkreślił Mateusz Morawiecki na specjalnej konferencji prasowej, która odbyła się po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. na czym dokładnie polegają regulacje? Sprawdź szczegóły - kliknij TUTAJ

13:28 Chrzciny warte każdych pieniędzy! 50-latka z Wielenia ZLEKCEWAŻYŁA kwarantannę!

Chrzest święty to ważna uroczystość rodzinna i to nie ulega wątpliwości. Niestety, w czasie pandemii koronawirusa utrudniona jest organizacja takich uroczystości. 50-latka z Wielenia udała się na chrzciny wnuka, choć powinna przebywać na kwarantannie. Sprawa swój finał znajdzie w sądzie. PRZECZYTAJ

13:23 NOWE przepisy dotyczące kwarantanny. Więcej osób będzie izolowanych! 

Jak wynika z danych Ministerstwa Zdrowia, liczba osób objętych kwarantanną wynosi ponad 100 tysięcy. Od 1 kwietnia rząd wprowadza nowe przepisy dotyczące obowiązkowej izolacji domowej. Chodzi o rozszerzenie listy osób, które będą jej podlegać. Zapowiedziane są również większe kontrole. ZOBACZ - KLIKNIJ

13:22 Czy można wyjść na spacer? Rząd zaostrzył zasady izolacji domowej

Spacery tylko we dwoje, w odległości minimum dwóch metrów - rząd wprowadził nowe restrykcje dotyczące izolacji domowej. SPRAWDŹ

13:17 Zamiast na tacę, dali na służbę zdrowia. Wierni z łódzkiego uzbierali ponad milion złotych

Ponad milion złotych przekazali na konto Okręgowej Izby Lekarskiej wierni z regionu łódzkiego po apelu metropolity łódzkiego Grzegorza Rysia. Tutaj więcej na ten temat

13:15 Jeden wyszedł po alkohol, drugi posiedzieć na ławce. Za złamanie kwarantanny grozi im nawet 30 tys. zł

Zduńskowolscy policjanci w ostatnich dniach odnotowali dwa przypadki złamania zasad kwarantanny domowej. Zgodnie z nowymi przepisami, za nieprzestrzeganie tych przepisów, grozi grzywna do 30 000 złotych. Przeczytaj więcej o tej sprawie

13:13 Trzy razy ZŁAMAŁ kwaratannę! Rekordzista z Krotoszyna

Dla niektórych osób kwarantanna powinna się chyba łączyć z przymusową izolacją. 63-latek z Krotoszyna (woj. wielkopolskie) złamał kwarantannę aż trzy razy i zupełnie nie rozumiał, o co policjanci mają do niego pretensje. - Skierowaliśmy już sprawę do sądu - mówi Piotr Szczepaniak z Komendy Policji w Koszalinie. Przeczytaj

13:10 Koronawirus w Polsce. Musisz zrobić przegląd pojazdu albo oddać go do warsztatu? Zachowaj ostrożność!

Eksploatacja pojazdu mechanicznego wiąże się z koniecznością dokonywania okresowych przeglądów oraz napraw. W czasach rozprzestrzeniającego się w Polsce koronawirusa i zagrożenia zarażeniem, stacje diagnostyczne i warsztaty samochodowe szybko muszą przystosować się do nowej rzeczywistości, zachować szczególną ostrożność przy kontakcie z klientem i mocno dbać o higienę osobistą oraz miejsca pracy. Przeczytaj więcej - kliknij tutaj

12.55 Ograniczenia w sklepach

Wszystkie zmiany dotyczące funkcjonowania sklepów zebraliśmy dla Was w tym miejscu: Kolejne ograniczenia w handlu. Rząd wprowadza limity klientów w sklepach

12.45 Ważne słowa szefa resortu zdrowia

- Nie ma szczepionki i nie ma leku na koronawirusa. Stąd potrzeba izolacji społecznej - stwierdził Łukasz Szumowski.

12.35 Głos zabrał minister zdrowia

- Obecnie codziennie mamy 200-250 nowych zakażeń. Wszystkie modele dotyczące przebiegu epidemii mówią o podwajaniu co kilka dni tych przyrostów. Musimy ograniczyć nasze kontakty, żeby ograniczyć przyrosty, ale nie o 50 proc. tylko o 80-90 proc - powiedział Łukasz Szumowski.

12.25 Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego

O godzinie 12 powinna rozpocząć się konferencja prasowa szefa rządu. W naszej relacji znajdziecie najważniejsze informacje, gdy tylko głos zabierze Mateusz Morawiecki.

- Musimy ograniczać dystans społeczny i z tego wynikają nasze ograniczenia - mówi Mateusz Morawiecki. - Wprowadzamy ograniczenia do parków, skwerów, plaż. Były to miejsca, gdzie spotykało się dużo ludzi - zapowiedział szef rządu. W weekendy zamknięte zostaną sklepy budowlane, a funkcjonowanie sklepów spożywczych zostanie ograniczone - trzech klientów na jedną kasę. Oznacza to, że jeżeli w sklepie znajduje się pięć kas, na terenie sklepu może przebywać piętnaście osób.

Apteki i sklepy spożywcze w godzinach 10-12 będą obsługiwać tylko seniorów. Ponadto osoby poniżej 18. roku życia będą mogły wychodzić z domu tylko w towarzystwie osoby dorosłej.

11:56 Koronawirus szaleje, a polska europosłanka zajmuje się... VEGGIE BURGERAMI. "Mam gdzieś"

Koronawius to w zasadzie teraz jedyny temat w Europie i w Parlamencie Europejskim. Okazuje się, że są jeszcze inne "ważne" problemy. Polska europosłanka w tym trudnym czasie postanowiła zająć się bowiem... veggie burgerami. Nie bardzo wiadomo, o co jej dokładnie chodzi, bo sprawa jest zawiła. Zresztą, zobaczcie sami. Przeczytaj więcej - kliknij tutaj.

11:50 W trzy miesiące epidemia ZABIŁA tam 500 osób. Burmistrz Piwnicznej OSTRZEGA przed powtórką! [WIDEO]

Burmistrz Piwnicznej-Zdroju Dariusz Chorużyk w nietypowy sposób przestrzega mieszkańców gminy przed koronawirusem. W tym celu powstało wideo z przypomnieniem, że w XIX wieku podczas epidemii cholery, przez zaledwie trzy miesiące zmarło 500 mieszkańców tej miejscowości. Spoczywają oni na cmentarzu cholerycznym w Piwnicznej. Przeczytaj

11:42 Porodówka Szpitala Miejskiego w Rzeszowie dedykowana dla kobiet z koronawirusem

Szpital Miejski Im. Jana Pawła II w Rzeszowie poinformował o tym, że Kliniczny Oddział Ginekologiczno - Położniczy szpitala został wyznaczony przez wojewodę podkarpackiego Ewę Leniart dla ciężarnych kobiet z koronawirusem. Przeczytaj więcej - kliknij TUTAJ.

11:36 Prezydent Torunia skierował apel do mieszkańców. Są też podziękowania

Koronawirus w Toruniu to czas ogromnej mobilizacji. Wprawdzie policja przekazywała informacje o przypadkach złamania zasad kwarantanny narodowej na terenie naszego miasta, ale mimo to zachowanie większości zasługuje na uznanie. Dostrzega to również prezydent Michał Zaleski, który za pośrednictwem strony Urzędu Miasta Torunia skierował apel do mieszkańców. Prezentujemy go w całości! ZOBACZ WIĘCEJ

11:29 Gowin: rok akademicki zostanie przedłużony, jeśli w maju uczelnie nie wrócą do normalnego funkcjonowania

Jeżeli uczelnie nie wrócą do normalnego funkcjonowania w maju, to z całą pewnością rok akademicki będzie musiał być wydłużony - zasugerował we wtorek szef resortu nauki Jarosław Gowin. Dodał, że w związku z epidemią koronawirusa MNiSW pracuje nad przedłużenie grantów i ich rozliczeń - informuje PAP.

11:20 Niegdyś tętniły życiem, dziś przerażają ciszą. Turystyczne miasta w czasie pandemii, jak wyglądają? 

Pandemia koronawirusa sprawiła, że świat się zatrzymał. Miejsca, które do tej pory tłumnie odwiedzali turyści i mieszkańcy, dziś są puste jak nigdy przedtem. Jeszcze do niedawna, żeby zobaczyć popularne atrakcje, trzeba było stać w kolejkach i przedzierać się przez tłumy na zatłoczonych ulicach. Dziś większość miast przypomina raczej miasta-widma. Zobacz zdjęcia - kliknij tutaj.

11:12 Na Warmii i Mazurach z koronawirusa nic sobie nie robią! Ulice pełne ludzi

Epidemia koronawirusa wywróciła życie Polaków do góry nogami. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze przez kilka tygodni nie będziemy mogli swobodnie wychodzić z domu i spotykać się na świeżym powietrzu z liczną grupą znajomych. Niestety, coraz więcej osób łamie obowiązujące obostrzenia. Policjanci mają pełne ręce roboty, również w woj. warmińsko-mazurskim. ZOBACZ więcej

11:01 Koronawirus w Polsce. Dom Pomocy Społecznej w Niedabylu otrzymał dodatkową pomoc!

W kwarantannie w Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu pod Białobrzegami przebywa 81 osób. Pozytywne wyniki na obecność koronawirusa ma 52 pensjonariuszy i 8 pracowników. Natomiast 21 osób ma wynik negatywny. Chorymi opiekowała się tylko jedna pielęgniarka. W poniedziałek udało się zorganizować dodatkową pomoc. Przeczytaj - kliknij tutaj.

10:50 Wrócił z Włoch i poszedł nad Wisłę. Chciał pograć w szachy?

W miniony piątek strażnicy miejscy interweniowali na Bulwarze Czerwieńskim w Krakowie. Zastali na nim mężczyznę, który wybrał się tam, by zagrać w partię szachów. W rozmowie z mundurowymi stwierdził, że rządowe obostrzenia są nieważne, a on sam wrócił kilka dni temu z Włoch. Przeczytaj więcej - tutaj.

10:41 Lekarz jest ZAKAŻONY koronawirusem! Gorlicki sanepid szuka jego pacjentów

Lekarz przyjmujący pacjentów w NZOZ Sp. z o.o. Ropa 680 (nie chodzi o przychodnię Gamed) jest zakażony koronawirusem. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorlicach poszukuje teraz osób, które pomiędzy 16 a 30 marca miały z nim kontakt i również mogą być zarażone. Zainteresowani powinni bezzwłocznie skontaktować się telefonicznie z sanepidem, lub prezesem OSP Ropa. Przeczytaj więcej.

10:32 Koronawirus we Wrocławiu. Politechnika Wrocławska drukuje przyłbice ochronne dla lekarzy

Politechnika Wrocławska włączyła się w akcję produkcji sprzętu ochronnego, który może być wykorzystywany przez lekarzy w trakcie trwającej epidemii koronawirusa. Na drukarkach 3D na Wydziale Mechanicznym drukowane są m.in. przyłbice ochronne dla lekarzy. ZOBACZ - kliknij TUTAJ

10:21 Zasiłek opiekuńczy do 18 roku życia na czas koronawirusa i stanu epidemii. Zapadła decyzja

Zasiłek opiekuńczy na czas koronawirusa i stanu epidemii według założeń rządu miał być wypłacany dla dzieci do 8. roku życia jako część tarczy antykryzysowej. Sejm poparł ten pomysł, ale Senat miał inne zdanie. Senatorzy zdecydowali, że tarcza antykryzysowa musi zostać rozszerzona, w tym zasiłek opiekuńczy na dzieci. Zobacz, w których przypadkach Senat chce, by wypłaty zasiłku były możliwe do lat 12, a w którym nawet do 18. roku życia. PRZECZYTAJ

10:15 Znany chirurg z Poznania KRYTYKUJE władze! "Chorzy ludzie, realizujący chorą wizję, chorego człowieka"

Profesor Marek Karczewski bardzo dobrze znany jest w Poznaniu i w Wielkopolsce. Chirurg zamieścił w internecie nagranie wideo, w którym opowiada o trudach walki z koronawirusem. W dosadny sposób skrytykował on także władze i organizacje wyborów 10 maja 2020 roku! Przecztaj

10:07 Tak wygląda respirator Forda i General Electric. Amerykanie walczą ze śmiercionośnym koronawirusem

Pandemia COVID-19 z każdym dniem przybiera na sile w Stanach Zjednoczonych. Wsparcie w walce ze śmiercionośnym koronawirusem niosą m.in. firmy motoryzacyjne. Ford Motor Company w ekspresowym tempie przebranżowił się i we współpracy z firmami General Electric Company i Airon Corp, w ciągu najbliższych 100 dni wyprodukuje 50 000 respiratorów. ZOBACZ - kliknij tutaj.

9:58 W szpitalu zakaźnym zmarł w nocy starszy mężczyzna. Czy zabił go koronawirus?

Zmarł kolejny pacjent szpitala przy ul. Koszarowej we Wrocławiu. Nie wiadomo jednak, czy przyczyną śmierci był groźny wirus z Chin. Na wyniki testu trzeba jeszcze poczekać. Przeczytaj więcej

9:47 Niecodzienny sposób na walkę z koronawirusem. Personelowi medycznemu mogą pomóc... maski do nurkowania!

Maski używane na co dzień do nurkowania, mogą pomóc w walce z koronawirusem. Tak twierdzi lekarz ze szpitala w Szczecinie Zdrojach. Jego zdaniem maski używane na co dzień do nurkowania, są bardziej szczelne, a co za tym idzie - bardziej zabezpieczają przed zarażeniem koronawirusem, niż tradycyjne maseczki na twarz. ZOBACZ WIĘCEJ

9:41 Wybory prezydenckie. Wójt gminy Korycin: "Są pewne granice, których przekraczać nie można"

- Nadzwyczajna sytuacja z jaką nie mieliśmy do czynienia od czasów II wojny światowej wymaga nadzwyczajnej konsolidacji sił i środków, wymiany informacji i współpracy - napisał na Facebooku wójt gminy Korycin. - Są pewne granice, których przekraczać nie można! Obsesję władzy należy dziś zastąpić ideą dobra publicznego! Przeczytaj

9:30 Młody mężczyzna z Tarnowa ZAKAŻONY koronawirusem. Nieoficjalnie: to ratownik medyczny!

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o jedenastu kolejnych przypadkach koronawirusa w Małopolsce. Trzy z nich dotyczą wschodniej części województwa. SARS-CoV-2 wykryto w organizmie czwartej osoby z Tarnowa, jest to młody mężczyzna. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, zakażony jest ratownikiem medycznym pracującym w krakowskim szpitalu. Przeczytaj

9:21 Koronawirus w Pomorskiem. Kolejne potwierdzone przypadki

Ministerstwo Zdrowia we wtorek rano przekazało informacje o kolejnych 77 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Wśród nich są trzy osoby z woj. pomorskiego. Jak informuje sanepid, stan zdrowia osób u których wykryto obecność wirusa SARS-CoV-2 jest dobry, będzie przeprowadzona konsultacja lekarska. Przeczytaj więcej - tutaj

9:16 Piotr Müller, rzecznik rządu zapowiada: będziemy analizować poprawki do specustawy, które pojawiły się w Senacie

Senat zaproponował w nocy z poniedziałku na wtorek kilkadziesiąt poprawek do specustawy o wsparciu firm w związku z epidemią koronawirusa. Jedna ze zmian zawiesza pobór podatków od przedsiębiorców na czas trwania epidemii. Senat wykreślił natomiast ze specustawy zmiany w Kodeksie wyborczym i zmiany dotyczące Rady Dialogu Społecznego. Müller w Programie 3 Polskiego Radia był pytany, po co w specustawie znalazły się zapisy dotyczące RDS. - W ramach dyskusji dotyczącej Rady Dialogu Społecznego pojawiły się kwestie związane z lustracją, więc ten przepis, który pojawił się w pracach parlamentarnych, miał być narzędziem do tego typu działań, w związku z tym będziemy analizować te poprawki, które pojawiły się w Senacie - odpowiedział. - Dziś jest posiedzenie Sejmu, więc liczymy, że rozpatrzymy je na tym posiedzeniu - informuje PAP.

9:10 Koronawirus w Świętokrzyskiem! Kolejne przypadki, wśród chorych DZIECI!

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o kolejnych 77 przypadkach koronawirusa w Polsce. W sumie w całym kraju z chorobą COVID-19 zmaga się 2132 osób, 31 pacjentów zmarło. W Świętokrzyskiem we wtorek potwierdzono 9 nowych zachorowań, wśród chorych są dwie dziewczynki. Przeczytaj więcej

9:04 Jacek Jaśkowiak nie ma wątpliwości. "Jaruzelski i stan wojenny to przy tym delikatne porównanie"

Prezydent Poznania nie widzi możliwości zorganizowania wyborów prezydenckich 10 maja 2020 roku. Jacek Jaśkowiak przedstawił swoją opinię na ten temat w wideokonferencji z premierem Mateuszem Morawieckim. - Zapewniam wszystkich Poznaniaków, że będę wypełniał swoje obowiązki zgodnie ze swoim sumieniem. Nie będę narażał zdrowia i życia mieszkańców organizując wybory, nawet jeżeli czeka mnie za to odpowiedzialność karna - przekazał prezydent Poznania. Przeczytaj więcej - kliknij tutaj.

8:58 Bezcenny dar dla szczecińskiego szpitala. Dziesięć tysięcy testów trafiło na Arkońską

Dziesięć tysięcy testów na obecność koronawirusa trafiło w poniedziałek do szpitala zakaźnego przy ulicy Arkońskiej w Szczecinie. PRZECZYTAJ - kliknij tutaj

8:53 Kontrole policyjne na ulicach. Wszystko jasne. Gowin WPROST: NIEZBĘDNE

Epidemia koronawirusa w Polsce niestety nie przystopowała. W szybkim tempie wzrasta liczba zarażonych, przybywa także ofiar śmiertelnych strasznego wirusa z chińskiego Wuhan. Wszystko wskazuje na to, że rząd zmuszony będzie wprowadzić kolejne restrykcje, które mają pomóc w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawiusa. Rąbka tajemnicy uchylił właśnie Jarosław Gowin. WIĘCEJ NA TEN TEMAT PRZECZYTASZ TUTAJ

8:51 Tak policjanci walczą z koronawirusem. Ujawniamy kulisy pracy mundurowych 

Z lądu, wody i z powietrza - tak krakowscy policjanci pracują w czasie pandemii koronawirusa. Mundurowi mają szereg nowych zadań, m.in. kontrolę i pomoc osobom objętym kwarantanną, sprawdzanie miejsc spotkań, gromadzenia się, czy kontrolowanie ilości pasażerów w środkach komunikacji miejskiej. Jak wygląda ich praca z bliska? Przejdź do galerii i zobacz zdjęcia! Kliknij TUTAJ

8:48 11 nowych przypadków koronawirusa w Małopolsce. Ministerstwo Zdrowia podało nowe dane

We wtorek kilka minut przed godziną 9 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych wykrytych przypadkach zakażenia koronawirusem. Najwięcej zachorowań odnotowano w województwach śląskim, wielkopolskim, małopolskim i świętokrzyskim. Łącznie liczba chorych na COVID-19 wzrosła do 2132, zmarło 31 osób. WIĘCEJ NA TEN TEMAT TUTAJ

8:46 Koronawirus w Wielkopolsce. Nowe przypadki w regionie! DRAMATYCZNIE rośnie liczba zakażonych!

Ministerstwo zdrowia opublikowało najnowsze dane dotyczące koronawirusa. Liczba zakażonych stale rośnie. W Polsce mamy 77 potwierdzonych nowych przypadków. Wśród nich są także osoby z województwa wielkopolskiego. PRZECZYTAJ

8:44 Gigantyczny wzrost zakażeń na Śląsku! Prawie 30 nowych przypadków!

We wtorek 31 marca rano Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach podał najnowsze dane dotyczące zakażenia koronawirusem w w naszym województwie. W ciągu ostatnich 12 godzin odnotowano kolejnych 27 przypadków COVID-19. Dane potwierdziło Ministerstwo Zdrowia. W sumie liczba zakażonych koronawirusem wynosi w Polsce 2132, a woj. śląskim już 236. Więcej TUTAJ

8:40 Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych 77 chorych osobach

- Mamy 77 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych  - informuje Ministerstwo Zdrowia. - Potwierdzone przypadki dotyczą: 27 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. wielkopolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 9 z woj. świętokrzyskiego, 7 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego i 3 z woj. pomorskiego.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2132/31 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

8:33 Gowin: - Kontrole policyjne wydają się niezbędne. Co jeszcze czeka Polaków w najbliższych dniach? Co w wyborami?

W rozmowie z Beatą Lubecką w programie „Gość Rada ZET” Jarosław Gowin powiedział, że należy zaostrzyć pewne rozwiązania dotyczące przestrzeni publicznej. - Wydaje się, że specjalne kontrole policyjne są niezbędne - powiedział Gowin. Minister nauki i szkolnictwa wyższego zapytany o to, czy będą specjalne kontrole policyjne powiedział na antenie Radia ZET, że wydaje się, że to jest niezbędne.
Gowin: Jeżeli tempo rozszerzania się epidemii będzie takie jak w ostatnich dniach, to w oczywisty sposób dla każdego z nas, wybory 10 maja nie będą możliwe - powiedział w czasie rozmowy z Beatą Lubecką.

8:31 W Łapanowie martwy mężczyzna znaleziony w mieszkaniu przez rodzinę. Przebywał na kwarantannie!

Nie żyje 49-letni mężczyzna z Łapanowa, który niedawno wrócił z zagranicy i dlatego był objęty kwarantanną. Martwego znaleźli go członkowie rodziny. Zjawili się oni w mieszkaniu mężczyzny, żeby dostarczyć mu żywność. Według ustaleń w śmierć 49-latka nie były zaangażowane osoby trzecie. PRZECZYTAJ

8:20 Nowe Miasto Lubawskie: Kilkunastu policjantów objętych kwarantanną!

Koronawirus w warmińsko-mazurskim. 16 policjantów oraz 10 pracowników cywilnych w Nowym Mieście Lubawskim zostało objętych kwarantanną, po tym jak potwierdzono zakażenie koronawirusem u Komendanta Powiatowego Policji. Taką informację przekazał oficer prasowy nowomiejskiej policji. Więcej informacji TUTAJ.

8:12 Gdy zobaczysz te zdjęcia, będziesz w szoku. Tak wygląda Kraków w kwarantannie! [Z LOTU PTAKA]

Małopolscy policjanci postanowili w nietypowy sposób sprawdzać, czy mieszkańcy stolicy Małopolski stosują się do obowiązujących zakazów w związku z pandemią koronawirusa. Z pokładu śmigłowca mundurowi sprawdzają, czy nie dochodzi do nielegalnych zgromadzeń, a zdjęcia opustoszałego Krakowa wywołują ciarki. ZOBACZ WIĘCEJ

7:57 Koronawirus w Wielkopolsce. REKORDOWY poniedziałek w regionie!

Pandemia koronawirusa szaleje w Polsce. W naszym kraju potwierdzono 2055 przypadków zakażenia wirusem. Miniony poniedziałek był rekordowy w woj. wielkopolskim. Chorobę potwierdzono u 24 nowych osób! Rośnie także liczna osób poddanych izolacji lub będących na kwarantannie. Przeczytaj więcej - TUTAJ.

7:42 Koronawirus: Nowa lista zakazów i ograniczeń. Rząd podjął decyzję 

Koronawirus w Polsce. W poniedziałek Michał Dworczyk potwierdził to, o czym już wcześniej nieoficjalnie mówili politycy Prawa i Sprawiedliwości. Rząd wprowadzi nowe ograniczenia związane z walką z pandemią koronawirusa. Poszczególne ministerstwa nadal naradzają się w sprawie potencjalnych zakazów. Więcej o kolejnych ograniczeniach przeczytasz TUTAJ.

7:30 Koronawirus w warmińsko-mazurskim. Ile osób w regionie jest chorych, skąd są pacjenci?

Koronawirus w Polsce. Ile osób jest zakażonych COVID-19 na Warmii i Mazurach? Ile osób znajduje się w kwarantannie domowej? Ile wykonano testów na obecność koronawirusa w regionie? Sprawdź najnowszy raport z aktualnymi informacjami! Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

7:23 Koronawirus w Bydgoszczy. Chore są 72 osoby! Ponad 8 tysięcy jest w kwarantannie

Rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem. W województwie kujawsko-pomorskim chore są już 72 osoby. Wśród nich są dzieci. Adrian Mól, rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego informuje, że w kwarantannie znajdują się 8143 osoby. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

7:13 CZARNY poniedziałek w radomskim szpitalu! NIE ŻYJĄ trzy osoby zakażone koronawirusem!

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze informacje dotyczące epidemii koronawirusa. Niestety dowiedzieliśmy się również o śmierci pięciu kolejnych pacjentów, w tym trzech osób przebywających w radomskim szpitalu. To dwie kobiety i mężczyzna. Jak głosi oficjalny komunikat, wszyscy mieli choroby współistniejące. Przeczytaj więcej TUTAJ

7:07 ZŁODZIEJ wpadł do sklepu! KASZLAŁ na ludzi. KRZYCZAŁ, że choruje na COVID-19

Epidemia koronawirusa wywołała drugą epidemię - głupoty. W Sosnowcu w jednym z dyskontów spożywczych zatrzymano pijanego 51-latka, który najpierw chciał ukraść kilka fantów ze sklepu, potem wszczął awanturę, kaszlał na ludzi i krzyczał, że choruje na COVID-19. Sprowadzony do parteru przez służby przyznał, że żadnych objawów wirusa z Chin nie ma. Co tam się stało? Przeczytasz TUTAJ

6:55 Koronawirus niestraszny Lechowi Wałęsie, jednak syn próbuje przemówić mu do rozsądku

Choć były prezydent jest w grupie ryzyka, nic sobie z tego nie robi. Drugą niedzielę z rzędu udał się do świątyni, mimo próśb bliskich mu osób. - Apeluję do ojca, żeby modlił się w domu. Chodząc do kościoła, stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla wnuczka czy innych w rodzinie - mówi nam Jarosław Wałęsa [CZYTAJ WIĘCEJ].

6:50 Koronawirus w Warszawie. Dziesiątki kierowców i motorniczych nie przyszło do pracy

Epidemia koronawirusa coraz bardziej dotyka komunikację miejską w stolicy, a urzędnicy ostrzegają, że będzie jeszcze gorzej [CZYTAJ SZCZEGÓŁY].

6:40 "Tarcza Antykryzysowa" wraca do Sejmu. Walka z koronawirusem przedmiotem politycznego sporu

Minionej nocy odbyło się posiedzenie Senatu RP w sprawie ustaw dotyczących zwalczania epidemii koronawirusa oraz jej skutków. Głosowania trwały jeszcze po 3:00 nad ranem. Brało w nich udział 76 spośród 100 uprawnionych senatorów. W gronie tym wyraźną większość miała opozycja. Przegłosowano liczne poprawki. Dlatego też tzw. "Tarcza Antykryzysowa" będzie musiała zostać ponownie rozpatrzona przez Sejm RP. Wciąż nie wiadomo, w jakim kształcie ostatecznie zostanie przyjęty projekt pomocy polskim przedsiębiorcom. Senatorzy przed trzema godzinami odrzucili również m.in. kontrowersyjne zmiany w kodeksie wyborczym.

6:20 Koronawirus w Polsce. Niepokojące statystyki

Wczoraj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 193 nowych przypadkach koronawirusa, potwierdzonych testami laboratoryjnymi, a także 9 zgonach. W odnotowano 2055 zarażeń, a z powodu COVID-19 życie straciło 31 pacjentów. Minister Łukasz Szumowski spodziewa się jednak, że najgorsze dopiero przed nami. Największa fala zachorowań ma przyjść w najbliższych tygodniach.

6:05 Panama walczy z koronawirusem, dzieląc obywateli według płci

Od środy w malutkim kraju Ameryki Łacińskiej mężczyźni będą mogli wyjść z domu do supermarketu lub apteki tylko we wtorki, czwartki i soboty, a kobiety w poniedziałki, środy i piątki. W niedziele wyjścia będą całkowicie zabronione. Jak podają lokalne media, nowe przepisy mają obowiązywać przez co najmniej 15 dni.

6:00 Koronawirus w Pomorskiem. Starostowie, urzędnicy, samorządowcy pod kwarantanną. Szokujące tłumaczenia marszałka

Ponad 60 osób z otoczenia Mieczysława Struka zostało poddanych obowiązkowej kwarantannie. To ważne postaci dla lokalnego samorządu, m.in. starostowie powiatów. Jak się okazuje marszałek województwa pomorskiego w trwającym miesiącu odwiedził Brukselę i... Włochy! Mając świadomość, że na Półwyspie Apenińskim szaleje już epidemia koronawirusa, po powrocie do kraju nie poddał się izolacji. Jak tłumaczy "w tamtym czasie nie było jeszcze takiego wymogu" [CZYTAJ WIĘCEJ].

5:45 Zespół Formuły 1 ruszył na pomoc. Prześcignie koronawirusa?

Zamiast skupiać się na rywalizacji o mistrzostwo Formuły 1, Mercedes stawia na CPAP. Nie ma to nic wspólnego ze ściganiem się na torze. Może natomiast pomóc w walce z koronawirusem. Czytaj więcej o aparacie wspomagający oddychanie, który może pomóc wielu zarażonym pacjentom.

5:25 Koronawirus w Polsce. Aktualna mapa zarażeń:

5:10 Koronawirus w Polsce. Nowe obostrzenia to kwestia czasu

- Apeluję jeszcze raz do wszystkich! Nie bagatelizujmy sytuacji, nie traćmy czujności. Pozostańmy w domach - mówił w poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie wprowadzone przez rząd restrykcje zostaną jeszcze zaostrzone. Wczorajsze wypowiedzi polityków Prawa i Sprawiedliwości nie pozostawiają co do tego żadnych złudzeń.

4:45 Pandemia koronawirusa. Rośnie liczba chorych i przypadków śmiertelnych

Najnowsze statystyki mówią o ponad 785 tysiącach potwierdzonych zarażeniach w skali globu. Niestety, życie z powodu COVID-19 straciło przeszło 37,8 tysiąca osób. Wyzdrowiało natomiast 165 tysięcy pacjentów. W wielu krajach problemem jest oczywiście dostępność testów. Nie ulega więc żadnej wątpliwości, że wspomniane dane są niedoszacowane.

4:25 Koronawirus w Chinach. Zmarło 5 kolejnych pacjentów

Z powodu COVID-19 w Państwie Środka zmarło już 3305 osób. Tymczasem w Stanach Zjednoczonych liczba zgonów wzrosła do 3164 i przybywa ich coraz szybciej. Dla porównania, we Włoszech koronawirus zabił 11591 pacjentów. Z informacji Ministerstwa Zdrowia wynika natomiast, że w Polsce odnotowano 31 śmiertelnych przypadków.

4:10 Firma Airbnb przeznaczy ogromne środki na walkę z koronawirusem!

- Wspólnie z gospodarzami pomagamy zapewnić czyste i wygodne miejsca pobytu dla 100 tysięcy pracowników służby zdrowia, pomocy humanitarnej i ratowników, aby mogli przebywać blisko pacjentów i w bezpiecznej odległości od swoich rodzin. Możemy być osobno, ale przejdziemy przez to razem - czytamy na stronie internetowej firmy. To jednak nie wszystko. Na rekompensatę strat gospodarzy w różnych krajach przeznaczonych ma zostać 250 milionów dolarów!

3:50 Trójmiasto: Akcja #zostańwdomu tylko w sieci? Popołudniami plaże są oblegane!

Ze względu na stan epidemii na Pomorzu zamknięto m.in. place zabaw, parki, mola czy skwery. Wprowadzone ograniczenia wcale nie zatrzymały wszystkich mieszkańców w domach. Wielu nie posłuchało apeli władz i... wyruszyło na spacery po plażach, lasach oraz rezerwatach. Jakie mogą być tego skutki? [CZYTAJ WIĘCEJ].

3:33 Koronawirus w Europie. Amerykanie przyjdą z pomocą? Deklaracja Trumpa!

Prezydent USA zapowiedział, że Stany Zjednoczone prześlą do włoskich szpitali sprzęt medyczny o wartości około 100 milionów dolarów. Poinformował, że produkcję respiratorów zwiększyły amerykańskie firmy. Wyraził gotowość do wysłania tych urządzeń do Włoch, Francji, Hiszpanii oraz innych państw dotkniętych epidemią. Ma to nastąpić po zaopatrzeniu w nie amerykańskich szpitali. (PAP)

3:30 Koronawirus w Polsce. Co dalej z "Tarczą Antykryzysową"?

Przegłosowane przez senatorów poprawki sprowadzają dyskusję o propozycji partii rządzącej na nowe tory. W jakiej formie zostanie przyjęta tzw. "Tarcza Kryzysowa"? Kiedy istotne dla przedsiębiorców i pracowników zmiany wejdą w życie? Wszystko zależy teraz od tego, jak szybka będzie reakcja rządzących.

3:25 Koniec głosowania w Senacie RP ws. walki z epidemią koronawirusa

Przyjęto poprawki dotyczące wsparcia przedsiębiorców w dobie kryzysu oraz usunięcia przepisów o Radzie Dialogu Społecznego. Ustawa wróci teraz do Sejmu, gdzie ponownie głosować będą nad nią posłowie.

3:10 Koronawirus w Polsce. Senat za usunięciem z noweli specustawy zmian w kodeksie wyborczym!

Senatorowie opozycji triumfują. Zagłosowali przeciw ingerencji w kodeks wyborczy i głosowaniu korespondencyjnemu w dobie szerzącej się epidemii koronawirusa. Przechodzimy do kolejnych ustaw.

3:05 Senat głosuje. Za nami 75. poprawka

Senatorowie ziewają, ale twardo głosują. Na razie bez niespodzianek, ponieważ parlamentarzyści pozostają wierni barwom partyjnym. Większość wyników: 45 za i 31 przeciw przyjęciu poprawki, a momentami wszyscy za. Jeszcze sporo przed nami.

3:00 Epidemia koronawirusa hamuje? Zbigniew Boniek komentuje

- To dlaczego ciągle umiera tyle ludzi? Jak to tłumaczyć? - pyta prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej [CZYTAJ WIĘCEJ].

2:48 Głosowanie nad poprawkami do "Tarczy Antykryzysowej" trwa

W posiedzeniu bierze udział 76 ze 100 senatorów.

2:35 Senat i informatycy kontra koronawirus

Głosowanie nad poprawkami zostało wznowione. Problemy techniczne udało się zwalczyć.

2:33 Koronawirus w Polsce. Początek głosowania w Senacie i... problemy techniczne!

W pierwszej kolejności głosowanie ws. specustawy bez poprawek. Spośród 76 senatorów, aż 66 było przeciw. W związku z tym dalsze głosowania dotyczyć mają poszczególnych zgłoszonych poprawek. Kiedy tylko je rozpoczęto, trzeba było przerwać procedurę. Słyszymy, że "coś tam brzęczało i przestało brzęczeć". Na sali głównej śmiech i dyskusje. Warto dodać, że parlamentarzyści siedzą w kilku różnych pomieszczeniach. Wszystko wskazuje na to, że posiedzenie się przeciągnie. Noc jeszcze młoda... "Tutaj już działa, Tomku" - w kierunku marszałka Grodzkiego. Czy to się dzieje naprawdę?

2:20 Senatorowie już wracają na swoje miejsca. Za chwilę koniec przerwy i głosowania ws. "Tarczy Antykryzysowej"

Przypomnijmy, że w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej trwa 8. posiedzenie obecnej kadencji. Głównym tematem są oczywiście ustawy dotyczące walki z epidemią koronawirusa i jej skutkami. Za chwilę Tomasz Grodzki powinien zabrać głos.

2:15 W Stanach Zjednoczonych liczba ofiar koronawirusa przekroczyła granicę 3000!

Jak podaje The New York Times, w USA z powodu COVID-19 zmarło już 3002 pacjentów, z czego ponad 1200 w samym Nowym Jorku. Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że Polsce do poniedziałkowego wieczora zmarło 31 ofiar koronawirusa.

2:08 Przerwa w Senacie potrwa do godziny 2:20

Wciąż czekamy na najważniejsze głosowania w sprawie "Tarczy Antykryzysowej". Transmisję na żywo znajdziesz poniżej.

2:00 Koronawirus. W Stanach Zjednoczonych przebadano ponad milion osób!

Dla porównania w Polsce do poniedziałku testom poddano... 46607 próbek.

1:55 Głosowanie w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej nad ustawami "Tarczy Antykryzysowej" coraz bliżej

Za 10 minut kończy się przerwa w izbie wyższej. Senatorowie niebawem będą głosować. Transmisję na żywo można oglądać poniżej.

1:35 Koronawirus w Polsce. Czy tylko dwie osoby mogą jechać jednym autem?

Obowiązującym przepisom przyjrzeli się dziennikarze działu motoryzacyjnego Super Expressu [CZYTAJ WIĘCEJ].

1:25 Koronawirus zmorą małych przedsiębiorców. Przerażające liczby

Jak wynika z analizy portalu Money.pl, w ciągu ostatniego tygodnia ponad 11 tysięcy polskich firm złożyło wniosek o zawieszenie działalności. Podmioty te nie będą więc płacić podatków dochodowych, rozliczać się z VAT oraz zostaną wyrejestrowanie z ZUS.

1:15 Koronawirus w Indiach. Straszna zbrodnia zamiast kwarantanny!

Poddany kwarantannie 32-latek wybiegł nago na ulicę, a następnie zagryzł kobietę na śmierć. Jak informuje pakistański dziennik The Express Tribune, do zdarzenia doszło 27 marca w stanie Tamilnadu na południu Indii. Mężczyzna miał zostać poddany domowej izolacji po powrocie ze Sri Lanki.

0:55 Koronawirus w USA. Lawinowy wzrost liczby zakażonych

Już ponad 161 tysięcy potwierdzonych przypadków koronawirusa w Stanach Zjednoczonych i 2971 zgonów z powodu COVID-19. Oznacza to, że w ciągu najbliższej doby liczba ofiar w USA może przekroczyć tę odnotowaną w Chinach.

0:35 Młodzi roznoszą koronawirusa? GIS apeluje!

- Blisko 1/4 zakażeń koronawirusem w Polsce to osoby poniżej 30. roku życia! Zastanów się, czy naprawdę musisz wyjść z domu. Nie narażaj zdrowia i życia swojego oraz swoich bliskich. Nie lekceważ zagrożenia i #zostanwdomu - czytamy we wpisie Głównego Inspektoratu Sanitarnego na Twitterze.

0:25 Koronawirus zabił pracownika Ministerstwa Sprawiedliwości. COVID-19 przyczyną zgonu

Informację o śmierci mężczyzny przekazała Agnieszka Borowska. - Jesteśmy głęboko poruszeni informacją o śmierci naszego pracownika, która pokazuje jak straszny jest koronawirus - powiedziała rzeczniczka MS [CZYTAJ WIĘCEJ]. (PAP)

Wtorek (31 marca) - 0:10 Turystyczna tajska prowincja Phuket się zamyka!

Malownicza kraina, bardzo popularna wśród turystów z Europy, nie wpuszcza osób z zewnątrz. Zapowiedziano również zakaz lotów w regionie.

23:55 Koronawirus we Włoszech. Trwa oczekiwanie na spadki w statystykach

- Blokady i rygorystyczne środki stosowane we Włoszech przez ostatnie dwa tygodnie powinny wkrótce doprowadzić do stabilizacji epidemii koronawirusa, ale konieczna będzie czujna obserwacja - powiedział w poniedziałek ekspert Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Mike Ryan.

Bilans zgonów z powodu Covid-19 we Włoszech wynosi 11591, z czego 812 osób zmarło w ciągu ostatniej doby. Potwierdzonych zakażeń koronawirusem jest w całym kraju 101739, przy czym dobowy wzrost o 4050 jest najniższy od 17 marca. (PAP)

23:45 Test na koronawirusa, dający wynik w ciągu 5 minut!

Zaprezentowano go na konferencji prasowej przed Białym Domem. Urządzenie pokazał przed kamerami Donald Trump.

23:35 Koronawirus na świecie. Ponad 37,5 tysiąca ofiar!

Z najnowszych danych wynika, że na wszystkich kontynentach odnotowano w sumie ponad 780 tysięcy potwierdzonych przypadków koronawirusa. Przypomnijmy, że w Polsce SARS-CoV-2 wykryto u 2055 osób. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, w naszym kraju z powodu COVID-19 zmarło już 31 pacjentów.

23:20 Nie żyje pracownik Ministerstwa Sprawiedliwości. Zmarł z powodu COVID-19

O tym, że jedna z ofiar koronawirusa pracowała dla resortu, informują w poniedziałkowy wieczór dziennikarze wPolityce.pl.

- Jesteśmy głęboko poruszeni informacją o śmierci naszego pracownika, która pokazuje jak straszny jest koronawirus - powiedziała dla portalu wPolityce.pl rzeczniczka prasowa ministra sprawiedliwości. - Od prawie miesiąca przebywał na urlopie, a potem na zwolnieniu lekarskim. Podczas jego nieobecności okazało się, że jest zarażony koronawirusem. Dziś dotarła do nas tragiczna wiadomość, że choroba go pokonała. Zmarł w szpitalu. Jest nam bardzo przykro. Łączymy się bólu z jego bliskimi i zapewniamy o udzieleniu wszelkiej niezbędnej pomocy rodzinie zmarłego - dodała Agnieszka Borowska.

Jak podaje portal, zmarły mężczyzna był kierowcą Marcina Romanowskiego. - Był dobrym, szlachetnym i lubianym przez wszystkich człowiekiem - cytuje wiceministra sprawiedliwości wPolityce.pl.

22:58 Testy genetyczne na obecność koronawirusa

Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia w Zabrzu jako druga placówka w woj. śląskim prowadziła testy genetyczne na obecność koronawirusa. Laboratorium uzyskało akredytację Ministerstwa Zdrowia – poinformował wicemarszałek woj. śląskiego Dariusz Starzycki.

22:41 Co z tarczą antykryzysową?

Trwają prace nad ustawami dotyczącymi walki z epidemią koronawirusa i jej skutkami, stanowiącymi tzw. tarczę antykryzysową.

22:26 Kiedy senat wróci do obrad?

Senatorowie wznowią obrady o godz. 1:00 i przystąpią do głosowania nad ponad 100 poprawkami.

22:14 Mapa zachorowań na koronawirusa w Polsce

- 2055 zakażonych

- 31 zmarłych

21:56 Wsparcie psychologiczne podczas epidemii

We wtorek na kanale YouTube Akademia NFZ rusza cykl filmów na temat wsparcia psychologicznego w czasie epidemii. Informację podało Ministerstwo Zdrowia.

21:44 Kolejna ofiara koronwirusa na Śląsku

Siódma ofiara koronawirusa na Śląsku. To 73-letnia kobieta, która w stanie ciężkim przebywała w tyskim szpitalu. Według oficjalnego komunikatu miała choroby współistniejące.

ZOBACZ WIĘCEJ: W Tychach ZMARŁA kobieta zakażona koronawirusem! Miała choroby współistniejące

21:32 Żołnierze rozwożą rękawiczki

- Żołnierze z brygad logistycznych Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych właśnie rozpoczęli transport 3 mln par rękawiczek ochronnych do 16 punktów zarządzania kryzysowego - napisał na Twitterze Mariusz Błaszczak, szef MON.

21:18 Zmarł 60-latek w woj. lubelskim

W szpitalu w Biłgoraju zmarł 60-letni mężczyzna. Przyczyną śmierci była niewydolność wielonarządowa spowodowana infekcją.

ZOBACZ WIĘCEJ: W Biłgoraju ZMARŁ mężczyzna zakażony koronawirusem! "Niewydolność wielonarządowa"

21:04 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 193 zakażonych

W poniedziałek (29 marca) Ministerstwo Zdrowia poinformowało łącznie o 193 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. 9 osób zmarło. W sumie na COVID-19 w naszym kraju zachorowało 2055 osób, 31 nie żyje.

20:53 Koronawirus: Trzy osoby zmarły w Radomiu

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze informacje dotyczące epidemii koronawirusa. Niestety dowiedzieliśmy się również o śmierci pięciu kolejnych pacjentów, w tym trzech osób przebywających w radomskim szpitalu. To dwie kobiety i mężczyzna. Jak głosi oficjalny komunikat, wszyscy mieli choroby współistniejące.

ZOBACZ WIĘCEJ: CZARNY poniedziałek w radomskim szpitalu! NIE ŻYJĄ trzy osoby zakażone koronawirusem!

20:44 Senat przerwał obrady

Senat przerwał poniedziałkowe obrady. Wznowione zostaną o godz. 23. Wtedy senatorowie będą głosować nad nowelami ustaw, dotyczącymi walki z epidemią koronawirusa i jej skutkami, stanowiącymi tzw. tarczę antykryzysową. W przerwie zbiorą się komisje senackie, które rozpatrzą poprawki zgłoszone w trakcie debaty.

20:36 Pięć nowych ofiar koronawirusa w Polsce. Kim są?

Ministerstwo Zdrowia poinformowało wieczorem o pięciu zmarłych pacjentach zakażonych koronawirusem. Są to:

- 71-letni mężczyzna, 87-letnia kobieta i 73-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu

- 73-letnia kobieta ze szpitala w Tychach

- 60-letni mężczyzna ze szpitala w Biłgoraju.

ZOBACZ WIĘCEJ: Aż pięć nowych ZGONÓW! Ministerstwo Zdrowia podało najświeższe dane dotyczące epidemii!

20:28 Koronawirus. W Tychach zmarła 73-letnia kobieta

Kolejna ofiara śmiertelna w woj. śląskim. Jest nią 73-letnia mieszkanka Mysłowic. Kobieta zmarła w szpitalu zakaźnym w Tychach. Miała choroby współistniejące.

- Kobieta zgłosiła się do lekarza z powodu infekcji grypowej i duszności, które nie chciały ustąpić od kilku dni. W ciągu kilkunastu godzin jej stan gwałtowanie się pogorszył i z powodu powikłań wywołanych zakażeniem kobieta zmarła - poinformował rzecznik wojewody śląskiego.

20:25 Koronawirus w Polsce. Przekroczona kolejna granica

Już 2055 osób w Polsce zachorowało na COVID-19. Najwięcej, bo prawie pół tysiąca zakażonych jest w woj. mazowieckim (487). 258 zachorowań potwierdzono w woj. dolnośląskim. Ponad 200 chorych jest też na Śląsku (209) i w woj. łódzkim (202).

20:20 Już 31 ofiar koronawirusa w Polsce

Spośród 31 ofiar koronawirusa w Polsce, 7 osób zmarło w szpitalach w województwie mazowieckim. Tyle samo pacjentów zmarło w śląskich szpitalach. 4 osoby zmarły w dolnośląskim i podkarpackim, 3 w lubelskim i wielkopolskim, a po 1 w zachodniopomorskim, małopolskim i świętokrzyskim.

20:14 Ponad 2 tys. zakażonych, 5 ofiar śmiertelnych

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych zakażonych koronawirusem w Polsce. Jest też 5 ofiar śmiertelnych.

- Mamy 71 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 26 osób z woj. mazowieckiego, 17 osób z woj. wielkopolskiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. śląskiego, 3 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. lubelskiego oraz 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci pięciu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 71-letni mężczyzna, 87-letnia kobieta i 73-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, wszyscy z chorobami współistniejącymi; 73-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, która była w stanie ciężkim i miała choroby współistniejące oraz 60-letni mężczyzna ze szpitala w Biłgoraju.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2️055/31 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - napisało Ministerstwo Zdrowia.

20:04 LOT do Domu. Połączenia z Warszawy do Toronto

3 i 4 kwietnia 2020 r. kwietnia kolejne loty w ramach akcji "LOT do Domu".

19:53 Samorządowcy nie chcą wyborów w maju

Coraz więcej lokalnych polityków sprzeciwia się organizacji wyborów prezydenckich w maju. O zmianę terminów wyborów zaapelował Śląski Związek Gmin i Powiatów. Samorządowcy uważają, że ich przeprowadzenie to ryzyko dla życia i zdrowia mieszkańców, wobec epidemii koronawirusa.

19:40 Niższe emerytury przez zasiłek opiekuńczy?

Koronawirus w Polsce i na świecie wywrócił życie do góry nogami. Rząd Mateusza Morawieckiego wśród licznych restrykcji, które mają pomóc w walce z epidemią, wydłużył termin zamknięcia szkół do Wielkanocy. Rodzicom na ten czas przysługuje zasiłek opiekuńczy z ZUS. Eksperci alarmują, że jego pobieranie sprawi, że jego beneficjenci w przyszłości otrzymają niższą emeryturę!

ZOBACZ WIĘCEJ: Pobierasz zasiłek opiekuńczy? Dostaniesz niższą emeryturę!

19:30 Koronawirus na Warmii i Mazurach

Jak wygląda sytuacja w woj. warmińsko-mazurskim. Według najnowszych danych zakażonych koronawirusem jest w regionie 57 osób.

19:20 W Szczecinie pomagają lekarzom

Okręgowa Izba Lekarska w Szczecinie chce pomóc lekarzom. Poszukuje dla nich mieszkań. Z powodu epidemii medycy musieli wyprowadzić się ze swoich domów, aby nie narażać własnych rodzin.

19:10 Policjanci w kwarantannie

16 policjantów oraz 10 pracowników cywilnych zostało objętych kwarantanną, po tym jak potwierdzony został pozytywny wynik badania na obecność koronawirusa u Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Mieście Lubawskim.

Pomieszczenia w jednostce zostały poddane dekontaminacji, dzięki czemu pozostali funkcjonariusze wrócili do służby. Jednostka funkcjonuje bez przeszkód, z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności w związku z epidemią koronawirusa. Informację przekazał oficer prasowy nowomiejskiej policji.

19:00 Tusk zdradził wyniki swoich badań

Podczas internetowego czatu zorganizowanego przez GW z udziałem Radosława Sikorskiego i Donalda Tuska, były polski premier przyznał, że miał robione testy na obecność koronawirusa i ich wynik był negatywny. To oznacza, że Tusk nie jest zakażony.

18:52 Orlen wyda ogromną sumę na walkę z koronawirusem

Daniel Obajtek, prezes koncernu PKN Orlen zapowiedział, że firma przeznaczy dodatkowe 60 milionów złotych na walkę z koronawirusa. 

18:45 W Łapanowie alkohol wygrał z bezpieczeństwem

Mimo zakazu wynikającego z trwającej epidemii koronawirusa, w rejonie zalewu w Łapanowie (woj. małopolskie, powiat bocheński) trzech mężczyzn urządziło spotkanie, pijąc przy tym alkohol w niedozwolonym miejscu. Wszyscy dostali po kilkaset złotych mandatu. Przeczytaj TUTAJ

18:40 Zabytkowe miasta, to teraz miasta-widma

Pandemia koronawirusa sprawiła, że świat się zatrzymał. Miejsca, które do tej pory tłumnie odwiedzali turyści i mieszkańcy, dziś są puste jak nigdy przedtem. Jeszcze do niedawna, żeby zobaczyć popularne atrakcje, trzeba było stać w kolejkach i przedzierać się przez tłumy na zatłoczonych ulicach. Dziś większość miast przypomina raczej miasta-widma. Przeczytaj TUTAJ

18:35 Stan nadzwyczajny w Polsce?

"Nie widzę podstaw to wprowadzania stanu nadzwyczajnego. Państwo sobie radzi korzystając z dotychczasowych środków" - odpowiedział na pytanie internauty prezydent Andrzej Duda.

18:31 Epidemia zagrozi wypłatom rent i emerytur?

Prezydent Andrzej Duda zapewnił, że trwająca epidemia koronawirusa nie wpłynie na terminowość, ani wysokość świadczeń emerytalnych, czy rentowych.

18:27 Internauci pytają, prezydent odpowiada 

Za pośrednictwem portalu Facebook prezydent Andrzej Duda odpowiada na zadawane na żywo pytania internautów. 

18:18 Dr Paweł Grzesiowski o powszechnym noszeniu maseczek

Dr n. med. Paweł Grzesiowski, ekspert w dziedzinie immunologii i terapii zakażeń, prezes fundacji Instytut Profilaktyki Zakażeń i wykładowca Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP, zaapelował 24 marca na Tweeterze: stop "maskowaniu" społeczeństwa. Jego zdaniem nie ma logicznych przesłanek za tym, byśmy wszyscy chodzili w maskach przez cały dzień. Jest to zasadne tylko w obliczu zagrożenia. Przeczytaj TUTAJ

18:07 Na kwarantannie i pod wpływem alkoholu!

Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca samochodu marki BMW, który w miniony weekend (28-29 marca) na terenie gminy Kamień (woj. lubelskie) zakończył jazdę na ogrodzeniu posesji. Jak się okazało, pijany mężczyzna był objęty kwarantanną. Teraz za jazdę pod wpływem grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy. Dodatkowo za naruszenie przepisów kwarantanny zostanie wobec zatrzymanego skierowany wniosek o ukaranie do sądu. Przeczytaj TUTAJ

17:59 Lokaj królowej Elżbiety ma koronawirusa

Według gazety The Sun bliski współpracownik brytyjskiej królowej Elżbiety II jest zakażony koronawirusem. Lokaj pracuje w Pałacu Buckingham od sześciu lat, ale dopiero w tamtym roku dostał awans na zaufanego współpracownika królowej. Od tamtego czasu może nosić jej posiłki i opiekować się jej psami. Do jego zadań należy także donoszenie korespondencji. Nie wiadomo, kiedy zdiagnozowano u niego koronawirusa. Pałac Buckingham poinformował jedynie, że królowa od 19 marca przebywa w kwarantannie. Przeczytaj TUTAJ

17:52 W ten sposób Ruda z Red Lips dziękuje medykom

Za pośrednictwem "Super Expressu" medykom, którzy dzień i noc walczą z rozszerzającym się wirusem i pomagają zarażonym, podziękowali już m.in. Robert Biedroń, Jurek Owsiak oraz nasi czytelnicy. Dołącza też do nich Joanna "Ruda" Lazer, która nagrała dla medyków specjalne wideo, które możecie zobaczyć tylko u nas. Przeczytaj TUTAJ

17:45 Złamał zasady kwarantanny! Przed policją uciekał przez płot!

Niestety, coraz częściej łamane są też zasady domowej kwarantanny. Nie inaczej było w woj. warmińsko-mazurskim. Jeden z mężczyzn przed interweniującymi policjantami uciekał przez płot. W piątek (27 marca) policjanci z gminy Rybno chcieli sprawdzić, czy pewien mężczyzna przestrzega zasad kwarantanny domowej. Okazało się, że w trakcie kontroli nie było go w domu. Mężczyzna przebywał na sąsiedniej posesji i dopiero na widok policjantów wrócił na swoją posesję. Zrobił to jednak w nietypowy sposób, ponieważ... przeskoczył przez płot. Przeczytaj TUTAJ

17:39 Rodzice urozmaicają sobie izolację alkoholem

Pijany ojciec postanowił zabrać swoje dziecko na sobotni spacer ulicami Woli. 6-letnia dziewczynka jechała rowerem wzdłuż ruchliwej al. Solidarności. Nieodpowiedzialny tatuś szedł kilka metrów za nią, mocno chwiejąc się na nogach. Gdyby nie interwencja strażników miejskich, sobotnie wyjście mogłoby zakończyć się tragicznie. Przeczytaj TUTAJ

17:33 Problem ze śmieciami z kwarantanny

Niektóre gminy czy firmy wywożące odpady twierdzą, że nie powinno się traktować śmieci z kwarantanny jak zwykłych odpadów komunalnych. Uważają, że firma odbierająca powinna być poinformowana, że pod danymi adresami przebywa osoba objęta kwarantanną. Według nowych przepisów decyduje o tym wojewoda. Przeczytaj TUTAJ

17:25 Ile laboratoriów przeprowadza testy na obecność koronawirusa?

Według informacji Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego w Polsce jest 46 laboratoriów przeprowadzających testy na obecność koronawirusa. Ich wydajność, to 5 tysięcy testów na dobę.

17:15 Szumowski: "Wzrost liczby zakażonych w Polsce będzie gwałtowny"

Według Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego dopiero wchodzimy w najgorszy etap epidemii koronawirusa, podczas którego gwałtownie będzie rosła liczba osób zakażonych. "Obawiam się, że będzie ich kilka tysięcy" - dodał minister.

17:08 Dwie osoby z bydgoskiego szpitala dziecięcego zakażone SARS-CoV-2

Dwie osoby z personelu szpitala dziecięcego w Bydgoszczy są zakażone koronawirusem - poinformował PAP rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól. To potwierdzenie nieoficjalnych informacji w tej sprawie z niedzieli. W placówce prowadzone jest postępowanie epidemiologiczne. Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego Edward Hartwich powiedział w poniedziałek, że szpital pracuje "w swoim pełnym zakresie". Przeczytaj TUTAJ

17:00 Będą kolejne ograniczenia związane z koronawirusem

W poniedziałek Michał Dworczyk potwierdził to, o czym nieoficjalnie mówili wcześniej politycy Prawa i Sprawiedliwości. Rząd wprowadzi nowe ograniczenia związane z walką z pandemią koronawirusa. Szczegóły nowych obostrzeń mamy poznać już jutro. Przeczytaj TUTAJ 

16:55 Lekarze walczą z mową nienawiści

Nie milkną echa śmierci prof. Wojciecha Rokity, który 18 marca targnął się na własne życie. Świętokrzyska Izba Lekarska jest zdania, że profesor został zaszczuty przez media i internautów po publikacji informacji, jakoby zakażony koronawirusem lekarz miał nie przestrzegać kwarantanny i narażać na infekcje swoje pacjentki. Przeczytaj TUTAJ

16:46 M. Morawiecki: Jeśli kryzys długo potrwa, dotknie naszą służbę zdrowia

O godzinie 16 rozpoczęło się ósme posiedzenie Senatu, które pierwotnie było zaplanowane na jutro. Marszałek Senatu Tomasz Grodzki zdecydował się zwołać wcześniej obrady, aby szybko przygotować poprawki do pakietu ustaw antykryzysowych, uchwalonych przez Sejm. Przeczytaj TUTAJ

16:41 Wrocławski szpital na Fieldorfa zamyka oddział. Pacjent ma objawy koronawirusa!

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Marciniaka przy Fieldorfa we Wrocławiu zamyka oddział chirurgii ogólnej i naczyniowej. Taką decyzję podjęto po tym, jak u jednego z pacjentów pojawiły się objawy typowe dla koronawirusa. Być może mężczyzna jest chory na COVID-19. Przeczytaj TUTAJ

16:31 Kim była najmłodsza, jak dotąd ofiara koronawirusa?

32-letnia kobieta, która zmarła na chorobę COVID-19 w szpitalu w Łańcucie jest, jak dotąd najmłodszą ofiarą epidemii koronawirusa w naszym kraju. Mieszkańcy miejscowości, z której pochodziła twierdzą, że kobieta mogła się zarazić podczas terapii odchudzającej. Uczestniczyła w niej bezpośrednio przed chorobą. Przeczytaj TUTAJ

16:25 Pięciu zakażonych koronawirusem wyzdrowiało!

Z województwa kujawsko-pomorskiego dotarły dobre informacje dotyczące pięciu osób zakażonych koronawirusem. Obecnie nie mają one żadnych symptomów infekcji i są traktowane jako tzw. "ozdrowieńcy". Przeczytaj TUTAJ

16:18 Jak doszło do zarażenia się koronawirusem przez ludzi? Naukowcy mają teorię

Naukowcy wykluczają, by człowiek zaraził się koronawirusem bezpośrednio od nietoperzy. Trwa poszukiwanie ogniwa pośredniego. W magazynie "Nature" ukazał się artykuł wskazujące na jeden gatunek zwierząt. Miałyby być to łuskowce. Przeczytaj TUTAJ

16:11 Minister Szumowski o poziomie przygotowania szpitala na wzrost liczby chorych

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski zdradził, że w szpitalach jednoimiennych i posiadających oddziały zakaźne jest obecnie zajętych około 1300 łóżek, natomiast 50 pacjentów korzysta z respiratorów. Czy wolnych miejsc oraz sprzętu ratującego życie wystarczy dla wszystkich chorych na COVID-19? Przeczytaj TUTAJ

16:04 W Łódzkiem już ponad dwustu zakażonych

O dwunastu nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie łódzkim poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Tym samym w tej części Polski, SARS-CoV-2 wykryto w organizmach już ponad dwustu ludzi. Przeczytaj TUTAJ

15:55 Kancelaria Premiera nie chce pomóc Wielkiej Orkiestrze?

Jurek Owsiak na swoim Facebooku opisał trudności z jakimi spotkała się Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ze strony rządu. WOŚP poprosiła o transport wojskowymi samolotami zakupionych w Chinach artykułów medycznych. Początkowo MON miał przystać na taką prośbę, lecz e sprawę wmieszali się urzędnicy Kancelarii Premiera, stawiając Owsiakowi nierealne, według niego warunki do spełnienia. 

15:45 Przebiegli MARATON we własnym ogrodzie!

Edyta i Tomasz, para ze Śremu (woj. wielkopolskie) postanowiła nietypowo spędzić czas kwarantanny i przebiec maraton we własnym ogrodzie. Ile czasu im to zajęło? Przeczytaj TUTAJ

15:37 Liczba zakażonych na Podkarpaciu zbliża się do stu

Cztery kolejne osoby z Podkarpacia są zarażone koronawirusem. Do tej pory w tym województwie potwierdzono już 80 przypadków SARS-CoV-2. Kim są nowi pacjenci?

- To starszy mężczyzna z powiatu przemyskiego (ścisła kwarantanna), mężczyzna w sile wieku z powiatu przeworskiego (hospitalizowany), mężczyzna w sile wieku z powiatu niżańskiego (hospitalizowany) oraz mężczyzna w sile wieku z powiatu ropczycko-sędziszowskiego (hospitalizowany) - informuje Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego. Przeczytaj TUTAJ

15:29 Pielęgniarki w Skarżysku-Kamiennej czują się szykanowane

Pielęgniarki ze szpitala w Skarżysku-Kamiennej wydały oświadczenie, w którym twierdzą, że są szykanowane. Niektórzy pacjenci oskarżają je o celowe roznoszenie koronawirusa! "To z powodu luki w przepisach i słabego zaopatrzenia w środki ochrony osobistej, oraz swobodnego dostępu do szybkich testów dochodzi do zakażeń" - czytamy między innymi w przygotowanym przez nie komunikacie. Przeczytaj TUTAJ

15:18 Ksiądz z KUL przekonuje, że... w kościele nie można się zarazić!

Zdaniem ks. prof. Tadeusza Guza – komunia przyjmowana do ust jest nieszkodliwa, bo kapłani mają... „konsekrowane ręce”. Swoje zaskakujące teorie kapłan ogłosił w TV Trwam. Dodatkowo ekspert z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego przekonuje, że każdy powinien mieć swobodny dostęp do kościoła i sakramentów – codziennie. Przeczytaj TUTAJ

15:12 Ogromny wzrost zarażonych w okolicach Torunia!

Niestety najnowsza aktualizacja danych dotyczących zakażeń koronawirusem jest bardzo brutalna dla Torunia i województwa kujawsko-pomorskiego. W tym regionie jest już 72 pacjentów z SARS-CoV-2 Przeczytaj TUTAJ

15:06 Cztery nowe zakażenia potwierdzono w Wielkopolsce

Koronawirus nie daje za wygraną. Każdego dnia dramatycznie rośnie liczba zakażonych. Ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnych 79 potwierdzonych przypadkach zakażenia! Do tej pory w Polsce chorobę potwierdzono łącznie u 1984 osób! Przeczytaj TUTAJ

15:00 Nowe przypadki koronawirusa. Rekordowy przyrost zakażeń w Małopolsce!

W poniedziałek kilka minut przed godziną 15 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 79 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Najwięcej przypadków odnotowano w województwach kujawsko-pomorskim oraz małopolskim. Kim są chorzy? Mamy najnowsze informacje od wojewody małopolskiego! Przeczytaj TUTAJ

14:58 Koronawirus we Wrocławiu! 74-latka opuściła szpital! Jest ZDROWA!

Dobre wieści płyną ze szpitala przy ul. Koszarowej we Wrocławiu. Placówkę opuściła 74-latka, która była jedną z pierwszych zarażonych osób na Dolnym Śląsku. Pacjentka, choć jej stan na początku choroby był ciężki, jest już zdrowa. O tej sprawie przeczytasz TUTAJ

14:55 Oszukiwali na sprzedaży maseczek i rękawiczek! Oszuści wykorzystali epidemię koronawirusa

Kobieta i dwóch mężczyzn wpadli w ręce policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Wykorzystując panującą w Polsce epidemię koronawirusa, oferowali sprzedaż maseczek, rękawiczek i kombinezonów ochronnych, których nie mieli. Ich ofiarami padły między innymi osoby, które chciały kupić środki ochronne i podarować je szpitalom. WIĘCEJ o tej sprawie tutaj

14:49 Ministerstwo Zdrowia: 79 nowych przypadków zakażenia

- Mamy 79 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - informuje Ministerstwo Zdrowia. - Potwierdzone przypadki dotyczą: 25 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 19 osób z woj. małopolskiego, 12 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. opolskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego oraz 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego. 

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 1984/26 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

14:48 Groził, że ma bombę biologiczną i zainfekuje Polaków! Do akcji wkroczyła ABW!

Pewien wałbrzyszanin zamieścił w internecie bardzo niepokojącą wiadomość. Groził, że ma bombę biologiczną i użyje jej, by zainfekować Polaków. I choć okazało się, że to tylko głupi żart, to w akcję zaangażowano nawet Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. 24-latek zapamięta ten żart na długo. PRZECZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ

14:46 Zlekceważyli epidemię i spotkali się przy ognisku. "Są zdrowi, jest ciepło i nie będą siedzieć w domu"

Najwyraźniej nie do wszystkich dociera powaga sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy. Niektórzy lekceważą epidemię i pomimo zakazu zgromadzeń wciąż się spotykają. Tak było m.in. w Nowej Soli, gdzie grupa młodzieży zorganizowała ognisko i nawet przyłapani na gorącym uczynku przez policję, przyznali, że nadal będą się spotykać. Więcej o tej sprawie przeczytasz TUTAJ.

14:40 Koronawirus w Wuhan zabił 14 razy więcej osób, niż podają?! Makabryczne obliczenia

Nieco ponad trzy tysiące osób - tyle według chińskich władz było ofiar śmiertelnych koronawirusa w prowincji Hubei, w tym w samym ognisku zarazy, czyli mieście Wuhan. Ale mieszkańcy w rozmowie z Radio Free Asia podają te liczby w wątpliwość. Mało tego, są pewni, że koronawirus zabił w samym tylko Wuhan o wiele, wiele więcej ludzi. Opierają się na makabrycznych obliczeniach. Więcej informacji TUTAJ

14:35 Łodzianie pomagają w walce z koronawirusem. Na drukarkach 3D drukują przyłbice dla medyków

W całej Polsce posiadacze drukarek 3D ruszyli do akcji. Drukują m.in. bezpieczne przyłbice i gogle dla pracowników służby zdrowia. W Łodzi na apel odpowiedziało m.in. Centrum Druku 3D, mające siedzibę w Inkubatorze Bionanoparku i fundacja e-Nable. Przeczytaj więcej - kliknij TUTAJ

14:31 Zrozpaczona Marina Szczęsna ZAMARTWIA SIĘ o synka: To bardzo źle wpływa na mój stan emocjonalny! 

Te słowa Mariny Łuczenko-Szczęsnej (31 l.) aż rozdzierają serce! Piękna piosenkarka opowiedziała o potwornej tęsknocie za mężem. Marinę i Wojciecha Szczęsnego (30 l.) rozdzieliła epidemia koronawirusa i nie widzieli się już ponad miesiąc. WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ

14:26 Ginekolog zakażony SARS-CoV-2. Zamknięty oddział szpitala w Otwocku i przychodnia w Celestynowie

Do odwołania wstrzymano przyjęcia na oddział ginekologiczno-położniczy w Powiatowym Centrum Zdrowia w Otwocku oraz zamknięto poradnię ginekologiczną w SPZOZ w Celestynowie - informuje PAP. Powodem jest zdiagnozowanie koronawirusa u lekarza ginekologa, który pracował w obydwu placówkach. O zamknięciu poradni ginekologicznej gmina Celestynów poinformowała w poniedziałek na Facebooku. "Informujemy, że na podstawie decyzji Sanepidu w związku z wykryciem zarażenia koronawirusem u lekarza pracującego w Poradni Ginekologicznej w SPZOZ w Celestynowie, Poradnia będzie nieczynna do odwołania" - czytamy.

14:20 Łódź: Przed szpitalem miejskim stanęły wojskowe namiot

Przed miejskim szpitalem im. Jonschera w Łodzi stanęły wojskowe namioty, które mogą zostać mobilną poczekalnią i Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym. ZOBACZ ZDJĘCIA

14:17 Służby Graniczne: od dziś osoby przekraczające granicę nie muszą wypełniać kart lokalizacyjnych

Od dziś osoby przekraczające polską granicę i kierowane na obowiązkową 14-dniową kwarantannę nie muszą wypełniać kart lokalizacji - poinformowała PAP rzeczniczka prasowa Komendanta Głównego Straży Granicznej por. Agnieszka Golias. Ich dane są już wprowadzane do ewidencji elektronicznej. Jak zaznaczyła SG, do tej pory podróżni musieli wypełniać karty lokalizacyjne, które Straż Graniczna przekazywała do właściwych miejscowo urzędów wojewódzkich. Tam dane z kart wprowadzano do systemu teleinformatycznego. Obecnie - od północy - informacje dotyczące osób odbywających kwarantannę wprowadzane są bezpośrednio do bazy danych już podczas kontroli na granicy - informuje PAP.

14:13 Koronawirus Podkarpacie. Kolejne dwie osoby wyzdrowiały! 

Koronawirus Podkarpacie. Świetna wiadomość! Jak poinformowała Wojewódzka Stacja Epidemiologiczna w Rzeszowie, kolejne 2 osoby zakażone koronawirusem wyzdrowiały. W sumie już 4 osoby, które zachorowały na Podkarpaciu, są zdrowe. WIĘCEJ TUTAJ

14:10 Lekarz PRZERAŻAJĄCO o wyborach: Spotkamy się przy urnach, ale niewyborczych

Koronawirus w Polsce. Epidemia zabójczej choroby wywołuje potężne spory polityczne o termin wyborów prezydenckich, zaplanowanych na 10 maja. W związku z tym, z przejmującym apelem wystąpił immunolog, doktor Paweł Grzesiowski. Jego słowa są przerażające. WIĘCEJ PRZECZYTASZ TUTAJ

14:07 6. przypadek koronawirusa w Płocku! Kolejna osoba z rodziny chorego!

Do ojca i brata mieszkańca powiatu sierpeckiego dołączyła teraz jego babcia. Pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa przyszedł do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w czasie weekendu. 21-latek zgłosił się do placówki w piątek 20 marca i był pierwszą osobą w Płocku, u której zdiagnozowano chorobę. WIĘCEJ TUTAJ

14:05 Ksiądz złamał zakaz zgromadzeń? "Przecież nie wyproszę ludzi z kościoła"

Czy ksiądz z położonego pod Skarżyskiem Ostojowa złamał zakaz zgromadzeń? Nasza czytelniczka napisała do nas, że w niedzielnej mszy uczestniczyło ponad 50 osób. Proboszcz parafii Sławomir Molendowski zapewnia, iż ta liczba jest przesadzona, ale jednocześnie dodaje, że nie wie, ilu wiernych brało udział w nabożeństwie. Przeczytaj więcej, kliknij TUTAJ

14:00 Zrobili sobie posiadówkę w aucie. Wydało się, bo WJECHALI W MUR

Pięcioro młodych osób zlekceważyło ograniczenia wprowadzone z uwagi na epidemię koronawirusa i zorganizowało sobie spotkanie w samochodzie. Sprawa się wydała, bo... wjechali autem w mur. Więcej o tej sprawie TUTAJ

13:51 Wsparcie dla toruńskich szpitali, walczących z koronawirusem

Ponad 900 produktów spożywczych, środków czystości i artykułów higienicznych zasiliło potrzeby Szpitala Specjalistycznego dla Dzieci i Dorosłych w Toruniu. Przeczytaj - kliknij TUTAJ

13:45 Dramatyczna sytuacja w Niedabylu. "Nie wiemy, jak długo będziemy musieli tu zostać"

W Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu pod Białobrzegami w kwarantannie przebywa 81 osób. Pozytywne wyniki na obecność koronawirusa ma 52 pensjonariuszy i 8 pracowników. Stan pacjentów na chwile obecną jest dobry. Więcej o tej sprawie TUTAJ

13:38 Mieszkanka Bydgoszczy wyszła do hipermarketu. Zapłaci sporą cenę

Koronawirus i łamanie kwarantanny - temat wraca jak bumerang nie tylko w województwie kujawsko-pomorskim. W minionym tygodniu bydgoscy policjanci odnotowali pierwszy przypadek złamania kwarantanny. WIĘCEJ TUTAJ

13:33 Prawie 20 tysięcy osób pod nadzorem służb sanitarnych

Prawie dwadzieścia tysięcy osób objętych zostało obowiązkową kwarantanną lub nadzorem epidemiologicznym - wynika z najnowszych danych Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.Więcej przeczytasz TUTAJ

13:29 Tak wygląda Toruń okiem policyjnego drona. Patrol wysłał ważne komunikaty 

Koronawirus i kontrole kwarantanny to obecnie bardzo gorący temat nie tylko w Toruniu. Podczas weekendu policjanci w patrolowaniu miasta skorzystali nawet z drona. Mundurowi z powietrza sprawdzali miejsca rekreacyjne i kontrolowali czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących zaleceń. Przeczytaj więcej - kliknij TUTAJ.

13:26 Kraków: Koronawirus w szpitalu im. Żeromskiego. Zamknięto oddziały, wstrzymano porody

Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie zamknął oddział ginekologiczno-położniczy i wstrzymał wszystkie porody do odwołania. Wszystko przez epidemię koronawirusa i kwarantannę na trzech oddziałach placówki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz TUTAJ

13:21 Prezydent Płocka: Nie będzie możliwe zorganizowanie wyborów w sposób bezpieczny

Prezydent Andrzej Nowakowski napisał list do Komisarza Wyborczego w Płocku Edyty Dzielińskiej. Informuje w nim, że "zadania wynikające z kalendarza wyborczego, w sytuacji minimalizowania zarażenia się wirusem, nie będą możliwe do zrealizowania".

Przeczytaj więcej TUTAJ

13:15 Blisko jedna czwarta Polaków chorych na koronawirusa to osoby poniżej 30 roku życia

Główny Inspektor Sanitarny informuje, że w Polsce około jedna czwarta osób u których potwierdzono zakażenie koronawirusem to osoby poniżej trzydziestego roku życia. Jan Bondar, rzecznik GIS-u, informuje, że zakażenia wśród młodych Polaków jest przyczyną rozwoju epidemii. przebieg choroby u tych osób najczęściej jest lżejszy niż u osób starszych. Młodzi ludzie przenoszą chorobę na rodziców i dziadków stwarzając tym samym zagrożenie dla nich., dlatego rzecznik apeluje o nie opuszczanie domów.

13:09 Nabór do przedszkoli: wyniki rekrutacji w Internecie

Ministerstwo Edukacji Narodowej wprowadziło możliwość publikowania wyników rekrutacji na stronach internetowych szkół i przedszkoli. Więcej informacji TUTAJ

13:00 Proboszcz z Sądecczyzny ZAKAŻONY koronawirusem! Inni duchowni objęci kwarantanną

Potwierdziły się najgorsze przypuszczenia. Ksiądz Krzysztof Prokop, proboszcz parafii w Niskowej (gm. Chełmiec) na Sądecczyźnie jest zakażony koronawirusem. Kapłan oczekiwał na wyniki badań, które ostatecznie wykazały obecność SARS-CoV-2 w jego organizmie. Kwarantanną zostali objęci wszyscy duchowni z parafii św. Stanisława Kostki w Niskowej. PRZECZYTAJ

12:54 Nagrali nową wersję przeboju "Moja i Twoja Nadzieja". Wyjątkowa inicjatywa szczecińskich artystów przeciw koronawirusowi

Kilkudziesięciu artystów ze Szczecina zaśpiewało w podziękowaniu dla personelu medycznego. To efekt inicjatywy, która zrodziła się na Facebooku dosłownie kilka dni temu. Przeczytaj więcej TUTAJ.

12:48 Falstart rowerów miejskich w Płocku! Z powodu koronawirusa będą później!

Ledwie w czwartek 26 marca operator systemu Płockiego Roweru Miejskiego poinformował, że jednoślady wrócą na ulice Płocka od 1 kwietnia, ale ta informacja jest już nieaktualna. Przeczytaj więcej

12:46 WIELKIE PIENIĄDZE od Marszałka Wielkopolski na walkę z ZARAZĄ!

Trwa walka z pandemią koronawirusa. Marszałek Województwa Wielkopolskiego przekazał duże środki finansowe na walkę z zarazą. Marek Woźniak informuje, że przygotowywane są zbiorcze zakupy. Na co dokładnie zostaną przeznaczone pieniądze? Szczegóły TUTAJ

12:44 Koronawirus w Zielonej Górze. Policjanci będą kontrolować mieszkańców dronem!

Jak sprawdzić, czy mieszkańcy nie łamią zakazu zgromadzeń powyżej dwóch osób? Zielonogórscy policjanci znaleźli na to sposób. Będą kontrolować zielonogórzan za pomocą drona. Które miejsca w szczególności będą sprawdzać z lotu ptaka? Więcej przeczytasz TUTAJ

12:42 Potwornie NIEBEZPIECZNE tezy kolegi Rydzyka. Inni księża oburzeni: „PRZERAŻAJĄCE”

To się nie mieści w głowie! W trudnym czasie epidemii, trzeba zachowywać wzmożoną czujność. Każdego dnia przybywa zarażonych koronawirusem, a także zmarłych z jego powodu. Niestety, testu na odpowiedzialność nie zdał ks. Tadeusz Guz. Zamiast świecić przykładem i odpowiedzialnie ostrzegać wiernych przed potencjalnym zagrożeniem, on przekonywał na antenie telewizji o. Tadeusza Rydzyka, że podczas mszy, ani przyjmowania komunii, zarazić się nie można. Więcej o tej sprawie przeczytasz TUTAJ

12:36 Ministerstwo Zdrowia ostrzega przed sklepowymi wózkami

- Pamiętaj o bezpieczeństwie swoim i innych podczas zakupów: do sklepu idź pieszo lub jedź samochodem, zachowaj bezpieczny dystans, zrób listę zakupów, aby w sklepie spędzić jak najmniej czasu - pisze na swoim koncie na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

12:30 Byli objęci KWARANTANNĄ, ugościli znajomego. Teraz odpowiedzą przed SĄDEM

Szczytem bezmyślności zabłysnęli dwaj mieszkańcy gminy Radymno, którzy będąc w kwarantannie przyjęli u siebie w domu znajomego, tym samym ŁAMIĄC zasady kwarantanny. Teraz obaj za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Grozi im za to kara grzywny. Poznaj szczegóły tej sprawy. Kliknij TUTAJ.

12:21 Gospodarz Torunia nie będzie apelował o przełożenie wyborów. Ostra reakcja Tomasza Lenza

Koronawirus w Polsce - problem wywołał sporą dyskusję dotyczącą majowych wyborów prezydenckich. To właśnie wtedy obywatele powinni zgodnie z planem ruszyć do urn i zagłosować na swojego kandydata. Wiele środowisk uważa, że przeprowadzenie wyborów prezydenckich 2020 nie byłoby rozsądne, ze względu na pandemię koronawirusa. Apel o ich przełożenie poparł m.in. gospodarz Bydgoszczy. Tymczasem Michał Zaleski ma na ten temat inne zdanie, co już spotkało się z ripostą lokalnych polityków. Przeczytaj cały artykuł TUTAJ

12:15 Zorganizowali w restauracji CHRZCINY! Zamiast prezentów dla dziecka były mandaty!

W Polsce obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej dwóch osób. W związku z obostrzeniami jest też zakaz organizacji uroczystości rodzinnych. Niestety, nie wszyscy się do tego stosują. Pewna rodzina ze Środy Wielkopolskiej zorganizowała chrzciny w jednej z restauracji. Na miejscu interweniowała policja. Poznaj szczegóły tej sprawy. Przeczytaj cały artykuł - kliknij TUTAJ.

12:09 Weekend w czasach zarazy. 40 osób na rybach, inni pod sklepem, na piwku!

Tylko w miniony weekend policjanci z Radomska (Łódzkie) interweniowali blisko dwadzieścia razy. Powód wyjazdów mundurowych? Gromadzenie się większej ilości osób, mimo obowiązującego zakazu spotykania się w szerszym gronie. Szczytem bezmyślności wykazała się grupa około 40 wędkarzy, którzy wyszli łowić ryby w Kodrębie. Więcej informacji o tej sprawie znajdziesz TUTAJ.

12:00 Wybory Prezydenckie 2020. Opolskie: Włodarze masowo apelują do PKW:"To niemożliwe!"

Wokół Wyborów Prezydenckich 2020 narosło już wiele pytań i jeszcze więcej kontrowersji. Czy faktycznie się odbędą - wciąż oficjalnie nie wiadomo, bo choć rząd podtrzymuje deklarację gotowości - samorządowcy tę możliwość wykluczają i mówią wprost: "To niemożliwe". Podobne apele wystosowali także do Państwowej Komisji Wyborczej włodarze z woj. opolskiego. PRZECZYTAJ WIĘCEJ

11:50 Hajnówka. Młodzież zamknięta w szkole. Przechodzą kwarantannę

W woj. podlaskim stwierdzono 32 przypadków zakażenia koronawirusem, ponad 4 tys. osób przechodzi kwarantannę. Wśród nich są uczniowie oraz ich opiekunowi z Zespołu Szkół Zawodowych w Hajnówce. Jakiś czas temu wrócili z praktyk z Niemiec. W tej chwili są zamkniecie w budynku ZSZ w Hajnówce. Przeczytaj cały artykuł. Kliknij TUTAJ.

11:42 Walka z koronawirusem. W Poznaniu dezynfekowano przystanki

Trwa codzienna walka z pandemią koronawirusa. Wszyscy zachowujemy szczególne środki ostrożności. W Poznaniu postanowiono zdezynfekować przystanki komunikacji miejskiej. W akcji udział wzięli strażacy. Przeczytaj więcej na ten temat. Kliknij TUTAJ.

11:35 Lublin: Koronawirus zaatakował policjantów! 13 zakażonych. Komisariat został zamknięty

W Lublinie koronawirus zaatakował policjantów! 13 mundurowych jest zakażonych. Kilkudziesięciu kolejnych trafiło na kwarantannę. Jeden z komisariatów (ten przy ul. Kunickiego) został zamknięty. Czy mieszkańcy mogą czuć się bezpieczni? Komendant policji wydał specjalne oświadczenie. Przeczytaj - kliknij TUTAJ.

11:28 Lekarze ofiarami "JĘZYKA NIENAWIŚCI"? Protest i mocne słowa!

Nie milkną echa śmierci prof. Wojciecha Rokity, który 18 marca targnął się na własne życie. Świętokrzyska Izba Lekarska jest zdania, że profesor został zaszczuty przez media i internautów po publikacji informacji, jakoby zakażony koronawirusem lekarz miał nie przestrzegać kwarantanny i narażać na infekcje swoje pacjentki. - Zawsze będziemy go z dumą wspominać - podkreśla Paweł Barucha, prezes ŚIL. Więcej o tej sprawie TUTAJ.

11:20 Prezydent Ciechanowa odmawia przeprowadzenia wyborów! Poinformował już PKW!

Prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński poinformował w poniedziałek Państwową Komisję Wyborczą, że nie przeprowadzi na terenie miasta procedury wyborów powszechnych prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, które zaplanowano na 10 maja. Argumentuje swoją decyzję ograniczeniem w ten sposób ryzyka pojawienia się kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem. Więcej informacji na ten temat znajdziesz TUTAJ.

11:13 Alkohol z Podlasia pomoże w walce z koronawirusem 

Alkohol, który wpadł w ręce służb podczas prób przemytu do Polski i podczas działań kontrolnych na terenie woj. podlaskiego, teraz będzie pomagał w walce z koronawirusem. Wysokoprocentowy alkoholu zostanie przekazanych do sanepidu. Będzie wykorzystany do zabiegów dezynfekcyjnych. Przeczytaj więcej - kliknij TUTAJ.

11:07 Burmistrz ODWOŁUJE doroczne święto miasta i KUPUJE RESPIRATOR!

Być może to nie pierwsza z takich decyzji, ale z pewnością jest jedną z pierwszych w kraju i naszym regionie. W miniony piątek (29 marca) burmistrz Działoszyna wspólnie z radnymi tej gminy poinformowali o odwołaniu dorocznego święta samorządu. W tym roku Dni Miasta i Gminy Działoszyn nie będzie! Powodem jest oczywiście koronawirus. Pieniądze, które zostały w ten sposób zaoszczędzone poszły na zakup respiratora i środków ochrony osobistej dla wieluńskiego szpitala. Więcej o tej sprawie przeczytasz TUTAJ.

11:02 Drugie laboratorium w Białymstoku. Nawet pół tysiąca testów dziennie

Uniwersytet Medyczny uruchomił drugie laboratorium w Białymstoku, w którym będą przeprowadzane testy na obecność koronawirusa. Do tej pory takie badania wykonywała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Czy to wpłynie na wzrost liczby wykrywanych przypadków zachorowań na COVID-19? Więcej informacji na ten temat znajdziesz TUTAJ.

10:58 Wrócił z zagranicy i miał obowiązkową kwarantannę. Wolał pić alkohol pod sklepem z innymi

Koronawirus wymaga zastosowania odpowiednich środków ostrożności. Niestety mieszkaniec gminy Lipno je zlekceważył i naraził na niebezpieczeństwo nie tylko siebie. W miniony piątek (27 marca) po godzinie policjanci otrzymali informację o osobach grupujących się przy sklepie. Wszystko się potwierdziło. Teraz amatorom napojów alkoholowych grożą surowe kary. O ich losie zdecyduje sąd. Przeczytaj więcej - TUTAJ

10:54 Koronawirus Bydgoszcz. Pięcioro zakażonych w szpitalu im. Jana Biziela w Bydgoszczy

Koronawirus w Bydgoszczy - poważnie wygląda sytuacja w Szpitalu Uniwersyteckim im. dr. J. Biziela. Pięć przypadków zakażenia koronawirusem wśród personelu potwierdziła w rozmowie z "Gazetą Pomorską" rzecznik szpitala Kamila Wiecińska. Łącznie w województwie kujawsko-pomorskim mamy już aż 47 chorych na koronawirusa z Chin. PRZECZYTAJ - TUTAJ.

10:47 Koronawirus. Toruń i okolice mają już 10 tysięcy maseczek od TZMO. Będzie znacznie więcej

Trwa walka z pandemią koronawirusa w Polsce. Toruń i okolice mogą na szczęście liczyć na wsparcie Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych, Produkty najwyższej jakości trafiły już w ręce służb z województwa kujawsko-pomorskiego. Na razie jest ich 10 tysięcy, ale to dopiero początek, bo w końcu zapotrzebowanie na środki ochronne jest zdecydowanie większe. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

10:40 Zbigniew Boniek ujawnił prawdę o PANDEMII. Stracił bliskie osoby przez koronawirusa

Zbigniew Boniek robi wszystko, by pandemia koronawirusa jak najmniej wpłynęła na polski futbol. Prezes PZPN codziennie pracuje, by uniknąć późniejszego kryzysu. W minionym tygodniu piłkarska centrala nad Wisłą opublikowała specjalny program pomocy klubom w trudnych czasach. "Zibi" pracował nad nim w pocie czoła, choć wcześniej koronawirus zabrał kilku jego bardzo dobrych kolegów we Włoszech. Więcej informacji TUTAJ.

10:32 Niemcy: z powodu koronawirusa zmarło dotąd 455 osób, dobowy wzrost o 66

W Niemczech z powodu koronawirusa zmarło do tej pory 455 osób - poinformował w poniedziałek Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. To wzrost liczby ofiar śmiertelnych o 66 w porównaniu z niedzielą. Do tej pory stwierdzono ponad 57,2 tys. zakażeń. Od początku pandemii odnotowano 57298 przypadków zakażenia koronawirusem; w ciągu ostatnich 24 godzin liczba zainfekowanych wzrosła o 4751 - przekazał RKI. Oznacza to większą dynamikę w stosunku do danych przekazanych przez RKI w niedzielę, kiedy dobowa liczba nowych przypadków wyniosła 3965 - informuje PAP.

10:25 Chiny: 31 nowych przypadków koronawirusa

W Chinach kontynentalnych zarejestrowano w niedzielę 31 nowych przypadków koronawirusa, w porównaniu z 45 dzień wcześniej - poinformowała w poniedziałek Narodowa Komisji Zdrowia. Cztery kolejne osoby zmarły, co zwiększyło liczbę ofiar śmiertelnych od początku epidemii do dnia 29 marca do 3.304 - informuje PAP.

10:20 Cieszyński: w statystykach dotyczących koronawirusa liczymy tylko testy genetyczne

Inne państwa włączają do statystyk szybkie testy na koronawirusa, czyli badające przeciwciała, one mają pewne wady – mówił w poniedziałek wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Dodał, że Polska raportuje tylko testy genetyczne -informuje PAP.

10:13 Koronawirus. Burmistrz Białogardu apeluje o przełożenie wyborów prezydenckich!

Koronawirus zmienił życie każdego z nas. Także w Białogardzie, gdzie zmarła jedna z osób zakażonych koronawirusem. Kilka osób choruje. W pomoc mieszkańcom w tych trudnych chwilach włączyła się bardzo aktywnie burmistrz miasta Emila Bury. W poniedziałek zaapelowała ona także do rządzących w sprawie terminu wyborów. Przeczytaj więcej - TUTAJ.

10:11 Koronawirus na Śląsku. Nie żyje 83-letnia kobieta. Kim była?

Ministerstwo Zdrowia w poniedziałek rano podało informację o śmierci czterech pacjentów zakażonych koronawirusem, w tym jednej osoby ze Śląska. Chodzi o 83-letnią kobietę, która przebywała w szpitalu w Tychach. Kim była? PRZECZYTAJ WIĘCEJ

10:04 Koronawirus w Bydgoszczy. 47 osób chorych, w tym 4 dzieci. Ponad 7 tysięcy w kwarantannie

Rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem. W województwie kujawsko-pomorskim chorych jest już 47 osób. Wśród nich są dzieci. Adrian Mól, rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego informuje, że w kwarantannie znajdują się 7783 osoby. Więcej informacji TUTAJ

9:50 Łańcut: 32-latka zmarła na kronawirusa. Kim była?

Dziś rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce, a także o czterech zgonach z powodu COVID-19. Dwie spośród nich zmarły w szpitalu w Łańcucie: 32-letnia kobieta i 80-letni mężczyzna. Więcej informacji TUTAJ

9:47 Koronawirus w Bydgoszczy. UTP produkuje przyłbice ochronne dla służby zdrowia

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy wykorzystując potencjał naukowy i technologiczny rozpoczął produkcję przyłbic ochronnych, by wesprzeć sprzętowo regionalną służbę zdrowia w walce z koronawirusem. Więcej informacji TUTAJ

9:40 Zmiany w porannych rozkładach jazdy MPK Łódź pod pracowników zakładów pracy

Łódzki magistrat skonsultował się z największymi łódzkimi firmami, efektem czego jest wprowadzenie zmian w rozkładach MPK Łódź. Przede wszystkim wzmocnione zostało kursowanie linii W obsługującej Widzew i Dąbrowę Przemysłową, a także linii G1 kursującą na Nowy Józefów. Zmiany obowiązują od dziś (30 marca). Poznaj szczegóły. Kliknij TUTAJ

9:33 Koronawirus w Kaliszu i regionie! Nowe przypadki ZAKAŻENIA! Kim są pacjenci? 

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażeń COVID-19 w naszym kraju. Tym samym liczba chorych wzrosła do 1905. Na liście są także osoby pochodzące z naszego regionu! Poznaj szczegóły. Kliknij TUTAJ

9:26 Koronawirus na Podlasiu. Kolejne cztery przypadki COVID-19. Kim są zarażeni?

Koronawirus na Podlasiu. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. Chorych na COVID-19 jest już w naszym kraju 1905. Miniona doba była tragiczna. Resort zdrowia poinformował o czterech zgonach. W sumie z powodu koronawirusa w Polsce zmarło 26 osób. Więcej szczegółów TUTAJ

9:21 Koronawirus w Wielkopolsce. NIE ŻYJE zakażony 71-latek. Kim był?

Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo w Polsce. Do tej pory w Polsce zmarło 26 osób. Trzy z nich to mieszkańcy województwa wielkopolskiego. W poniedziałek rano dowiedzieliśmy się o śmierci 71-latka, który przebywał w szpitalu w Poznaniu. Kim był mężczyzna? Więcej informacji TUTAJ

9:15 Mława rozdaje mieszkańcom 32 tys. maseczek!

Pozyskanie darmowych maseczek dla mieszkańców udało się dzięki wzięciu udziału w akcji społecznej Maseczki dla Polski. Konsultantem medycznym projektu jest dr Łukasz Grabarczyk, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Olsztynie i szef kliniki „Budzik”. Mława jest czwartym miastem obok właśnie Olsztyna, Międzyrzeca Podlaskiego i Jedlińska, które postanowiło wziąć udział w akcji. PRZECZYTAJ

9:07 Łódź: Kwarantanna w szpitalu WAM! Jeden z pacjentów zakażony koronawirusem

W weekend Klinika Kardiologii Interwencyjnej UM w Łodzi poinformowała o zamknięciu oddziału. U jednego z pacjentów wykryto koronawirusa. Przeczytaj WIĘCEJ

9:01 Koronawirus. Dwie osoby zmarły w szpitalu w Łańcucie, młoda kobieta i starszy mężczyzna

Koronawirus Podkarpacia. Przed chwilą Ministerstwo Zdrowia poinformowało o dwóch przypadkach zgonów z powodu koronawirusa. Dwie osoby zmarły w szpitalu w Łańcucie. To młoda kobieta i starszy mężczyzna. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

9:00 Koronawirus w Wielkopolsce. Trzy nowe przypadki! NIE ŻYJE kolejny chory z regionu! 

Rośnie liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. W poniedziałek rano ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnych. Wśród zakażonych są także osoby z województwa wielkopolskiego. Niestety, nie żyje też kolejna osoba, która przebywała w szpitalu miejskim w Poznaniu. PRZECZYTAJ WIĘCEJ - TUTAJ

8:51 Już 26 ŚMIERTELNYCH OFIAR w kraju! Zmarła 32-latka. Koronawirus w Polsce

- Mamy 43 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - informuje Ministerstwo Zdrowia. - Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. lubuskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i pomorskiego.

Ministerstwo Zdrowia informuje także o śmierci 32-letniej kobiety.

- Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci czterech kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 83-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 32-letnia kobieta i 80-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie. Wszyscy pacjenci mieli współistniejące choroby.
W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 1905/26 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

8: 46 Trump: szczyt umieralności w USA prawdopodobnie na Wielkanoc

Prezydent Donald Trump ocenił w niedzielę, że prawdopodobnie na Wielkanoc przypadnie w USA szczyt umieralności na koronawirusa. Wyraził nadzieję, że liczbę zgonów uda się ograniczyć do 100-200 tys. - informuje PAP. -Nawet 2,2 mln Amerykanów zginęłoby gdybyśmy nie podjęli działań - powiedział Trump na konferencji prasowej w Białym Domu. - Jeśli uda się ograniczyć zgony do 100-200 tys., to będzie to oznaczało bardzo dobrą robotę - dodał.

8:34 Dziennik pielęgniarki ze szpitala zakaźnego. Płakała ale musiała to robić

Jest pielęgniarką, która od dwóch tygodni pracuje na jednym z oddziałów zakaźnych w Polsce. Kiedy dowiedziała się, że będzie miała kontakt z zarażonymi koronawirusem zalała się łzami. Pani Anna jest odcięta od rodziny i jak zdradza naszej dziennikarce, nawet nie wie czy nie ma koronawirusa. Przeczytaj całą historię - kliknij TUTAJ.

8:22 Unijne pożyczki – koło ratunkowe dla małych i średnich biznesów

Przedsiębiorcy, którzy wzięli pożyczkę unijną, już teraz mogą skorzystać z ułatwień w spłacie zobowiązania. Jeśli ich dochody z dnia na dzień drastycznie spadły, mogą liczyć na specjalne warunki ze strony instytucji finansowych współpracujących z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK). Przeczytaj więcej - kliknij TUTAJ.

8:12 Badania tysięcy próbek potwierdzają, że psy i koty nie przenoszą koronawirusa

Analiza tysięcy próbek pobranych od psów i kotów nie przyniosła ani jednego wyniku dodatniego na obecność koronawirusa SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19 – informuje globalna spółka IDEXX Laboratories, Inc., zajmująca się diagnostyką i oprogramowaniem w dziedzinie weterynarii. Testom poddano tysiące - pobranych od, psów i kotów - próbek, które zostały dostarczone przez laboratoria referencyjne IDEXX na całym świecie, zaznaczono w informacji prasowej przesłanej PAP. Zdaniem przedstawicieli firmy otrzymane wyniki pozostają w zgodzie z aktualnymi poglądami specjalistów, że COVID-19 przenosi się przede wszystkim z człowieka na człowieka. Dlatego eksperci nie zalecają przeprowadzania testów wśród zwierząt domowych na obecność SARS-CoV-2. W przypadku psów i kotów z objawami oddechowymi zalecana jest wizyta u weterynarza w celu przeprowadzenia badań w kierunku bardziej pospolitych patogenów układu oddechowego. O tym, że nie ma żadnych dowodów, aby zwierzęta domowe, w tym koty i psy, przenosiły SARS-CoV-2 i stanowiły źródło zakażenia dla ludzi, przekonują też m.in. amerykańskie Centra ds. Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) w Atlancie na swojej stronie internetowej. Podobną opinię można przeczytać na stronie Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób.

8:02 Nosić maseczki czy nie? Dr Paweł Grzesiowski wyjaśnia

Azjaci już od dawna są nauczeni chodzenia w maseczkach, a tymczasem w Polsce nadal trwają zażarte dyskusje, czy jest to zasadne. Wpis dr. Pawła Grzesiowskiego na Tweeterze na temat "maskowania" społeczeństwa wywołał burzliwą dyskusję. Dr n. med. Paweł Grzesiowski, ekspert w dziedzinie immunologii i terapii zakażeń, prezes fundacji Instytut Profilaktyki Zakażeń i wykładowca Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP, zaapelował 24 marca na Tweeterze: stop "maskowaniu" społeczeństwa. Jego zdaniem nie ma logicznych przesłanek za tym, byśmy wszyscy chodzili w maskach przez cały dzień. Jest to zasadne tylko w obliczu zagrożenia.  Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ

7:55 Wielka Brytania: przeżyła grypę hiszpankę, została najstarszą ofiarą koronawirusa

1Ta dzielna Brytyjka przeżyła epidemię grypy hiszpanki i dwie wojny światowe, ale pokonał ją koronawirus! Hilda Chruchill (+109 l.) to jedna z najstarszych ofiar chińskiej zarazy na świecie. Zmarła w Wielkiej Brytanii. Do końca twierdziła, że nie boi się nowej pandemii. PRZECZYTAJ: Przeżyła epidemię hiszpanki, zabił ją koronawirus

7:41 TAJEMNICZA przepowiednia ojca Klimuszki. Przewidział tragedię we Włoszech!? 

Z przepowiedni jasnowidza ojca Klimuszko wynika, że epidemia koronawirusa jest zapowiedzią końca świata. Wszyscy czekamy na to, że będzie można bezpiecznie wychodzić z domu. Tymczasem scenariusz jasnowidza jest czarny i zapowiada tragedię Włoch po ustaniu epidemii. Przeczytaj więcej TUTAJ.

7:22 Sasin: będą wzmożone patrole policji; być może będziemy chcieli dołączać do nich żołnierzy

- Będą wzmożone patrole i kontrole policji; być może będziemy również chcieli do tych policyjnych zespołów dołączać żołnierzy, tak, żeby wyegzekwować obowiązujące przepisy - mówił w niedzielę wicepremier Jacek Sasin o kontrolach przestrzegania przez Polaków rozporządzenia ministra zdrowia - informuje PAP.

7:00 Polska: W niedzielę mniej zachorowań niż w sobotę - informuje Ministerstwo Zdrowia

Jak informuje PAP w niedzielę (29.03.2020) potwierdzono w Polsce 224 zakażenia koronawirusem, o 25 mniej niż w sobotę - wynika z danych Ministerstwa Zdrowia. Łącznie odnotowano do tej pory 1862 zakażenia, zmarły 22 osoby - o czterech ofiarach poinformowano w niedzielę.
W poniedziałek potwierdzono 116 nowych zakażeń, we wtorek - 152, w środę – 151, w czwartek – 170, w piątek - 168, sobotę - 249 nowych zachorowań.
Łącznie odnotowano do tej pory 1862 przypadki zakażenia koronawirusem, najwięcej w woj. mazowieckim – 461. W woj. dolnośląskim zdiagnozowano 234 zakażenia, łódzkim - 190, śląskim - 195, w małopolskim 150. Najmniej potwierdzonych przypadków zakażenia stwierdzono w woj. podlaskim – 28.

Według podawanych przez resort zdrowia danych COVID-19 był do tej pory przyczyną śmierci 22 osób. W niedzielę poinformowano o śmierci czterech osób: szpitalu w Bytomiu zmarł 75-letni mężczyzna (był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące); w szpitalu w Raciborzu (woj. śląskie) zmarł 82-letni mężczyzna (był w stanie ciężkim i miał choroby współistniejące), w szpitalu w Tychach zmarł 72-letni mężczyzna (miał choroby współistniejące) oraz w szpitalu w Myślenicach zmarł 89-letni mężczyzna (miał współistniejące choroby) - informuje PAP.

ZOBACZ: Pielęgniarka boi się o życie. Nie robią nam testów na koronawirusa [WIDEO]

Posłuchaj, jak można zarazić się koronawirusem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Super Raport - odc. 6. Goście: Budka, Rotkiel

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Koronawirus w Polsce. Czytaj najnowsze informacje o epidemii!