Koronawirus. Prezydent Ciechanowa odmawia przeprowadzenia wyborów! Poinformował już PKW!

2020-03-30 10:32 Michał Michalak
Prezydent Ciechanowa odmawia przeprowadzenia wyborów! Poinformował już PKW!
Autor: Hubert Śmietanka/CC BY-SA 2.5/Wikimedia Commons Czy w Ciechanowie odbędą się wybory powszechne prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej?

Prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński poinformował w poniedziałek Państwową Komisję Wyborczą, że nie przeprowadzi na terenie miasta procedury wyborów powszechnych prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, które zaplanowano na 10 maja. Argumentuje swoją decyzję ograniczeniem w ten sposób ryzyka pojawienia się kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem.

O swojej decyzji prezydent Ciechanowa poinformował już PKW. Kosiński przekazał to mieszkańcom za pośrednictwem swojego profilu facebookowego. Jak sam pisze, ",mam świadomość, iż taka decyzja może spowodować próbę usunięcia mnie z funkcji prezydenta Ciechanowa oraz zastąpienia wyznaczonym przez rząd komisarzem. Dla mnie jednak priorytetem jest zdrowie i życie mieszkańców".

Jego decyzja ma oczywiście związek z epidemią koronawirusa i ograniczeniem - poprzez odmowę przeprowadzenia wyborów - ryzyka pojawienia się następnych zakażeń. Jak dodaje Kosiński, "wybory to nie tylko sam akt głosowania, który - wielu może powiedzieć - odbędzie się dopiero za ponad miesiąc. To liczne procedury, które wymagają spotkań, obowiązkowych szkoleń członków komisji, częstego przemieszczania się wielu osób pomiędzy różnymi miejscami".

Powszechne wybory prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zaplanowano na niedzielę 10 maja.

Jak możesz zarazić się wirusem?

Alkohol z przemytu pomoże w walce z koronawirusem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.