Pełne Błonia i tłumy spacerowiczów. Krakowianie masowo ruszyli na ulice [ZDJĘCIA]

2020-03-31 14:55 AC

Piękne słońce, bezchmurne niebo i wysokie temperatury zachęcały w miniony weekend do aktywności na świeżym powietrzu. Krakowianie zdecydowali się masowo wyjść na ulice, mimo licznych próśb i apeli o pozostanie w domach. W czasie pandemii koronawirusa wychodzenie z miejsca zamieszkania może okazać się nawet zabójcze.

Rolkarze, rowerzyści i tłumy spacerowiczów - tak w miniony weekend wyglądały m.in. okolice Błoń, Parku Jordana, Planty czy bulwary wiślane. Mieszkańcy Krakowa pomimo próśb o pozostanie w domach, ruszyli na ulice, by skorzystać z pięknej pogody.

O bezpieczeństwo i zachowanie ostrożności apelowali policjanci, którzy patrolowali miasto z lądu, wody, a nawet powietrza (Zobacz niezwykłe zdjęcia z policjnego śmigłowca TUTAJ).

Jak przekazują mundurowi, nie doszło do groźnych incydentów, a przypadki gromadzenia się w grupach były raczej incydentalne. Jak zwracją uwagę specjaliści - krakowianie powinni jednak unikać tłumów i spacerować w mniej obleganych miejscach, by ograniczyć transmisję wirusa.

Koronawirus w Małopolsce. Ilu jest zakażonych?

W województwie małopolskim ciągle niepokojąco rośnie liczba zakażeń koronawirusem. Do wtorku do godzin porannych potwierdzono 175 przypadków choroby COVID-19 - najwięcej u mieszkańców Krakowa oraz powiatów krakowskiego i wielickiego. Jedna osoba zmarła w lecznicy w Myślenicach. Duża część chorych przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, niewielka grupa jest też hospitalizowana w Szpitalu im. S. Żeromskiego. Ci, których stan jest lepszy przebywają w domowej izolacji. 

Na kwarantannie i w nadzorze epidemiologicznym znajduje się około 20 tysięcy osób.

Koronawirus w Krakowie. Zobacz najnowsze informacje:

Posłuchaj dlaczego mycie włosów to także profilaktyka koronawirusa. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Tak wygląda Kraków z lotu ptaka w czasie kwarantanny. Ten film szokuje!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.