Przegląd samochodu, Stacja Kontroli Pojazdów

i

Autor: Rafał Mądry Przegląd samochodu, Stacja Kontroli Pojazdów

Koronawirus w Polsce. Musisz zrobić przegląd pojazdu albo oddać go do warsztatu? Zachowaj ostrożność!

2020-03-19 11:36

Eksploatacja pojazdu mechanicznego wiąże się z koniecznością dokonywania okresowych przeglądów oraz napraw. W czasach rozprzestrzeniającego się w Polsce koronawirusa i zagrożenia zarażeniem, stacje diagnostyczne i warsztaty samochodowe szybko muszą przystosować się do nowej rzeczywistości, zachować szczególną ostrożność przy kontakcie z klientem i mocno dbać o higienę osobistą oraz miejsca pracy.

Przedsiębiorcy oraz pracownicy Stacji Kontroli Pojazdów w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, wraz z Ministerstwem Infrastruktury współpracym m.in. z Instytutem Transportu Samochodowego (ITS) i Polską Izbą Stacji Kontroli Pojazdów (PISKP), polecają stosowanie praktyk, które mają na celu zapobieganie oraz ograniczenie sytuacji zagrożenia zdrowia.

Przeczytaj również: Koronawirus w Polsce. Jak bezpiecznie korzystać z samochodu podczas codziennej jazdy? To TRZEBA wiedzieć

W obliczu walki państwa z koronawirusem, bardzo ważne jest, aby w stacjach kontroli, serwisach i warsztatach przestrzegane były procedury bezpieczeństwa związane z unikaniem bezpośredniego kontaktu z klientami, a także innymi pracownikami. Podczas badania technicznego użytkownik pojazdu powinien w nim pozostać i wykonywać polecenia diagnosty związane z wykonywaniem badania.

Konieczne jest restrykcyjne przestrzeganie higieny miejsc pracy, ich mycie oraz dezynfekcja. Dystrybutorzy części sugerują, aby mechanicy dokonywali zamówień części i akcesoriów za pośrednictwem ich autoryzowanych, internetowych katalogów. Także kierowcy mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo swoje oraz mechaników.

Dowiedz się: Ile czasu koronawirus utrzymuje się w samochodzie? Rodzaj powierzchni ma duże znaczenie

– Coraz więcej warsztatów stawia na nowoczesną, wirtualną komunikację z klientem. Warto więc poprosić o wstępną wycenę naprawy online. Odwiedzając warsztat, zapytajmy mechanika o procedury i kwestię dezynfekcji pojazdu po naprawie. Płatności dokonujmy za pośrednictwem karty – radzi Adam Lehnort, eksperci ProfiAuto.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany