Koronawirus. Zorganizowali w restauracji CHRZCINY! Policja WTARGNĘŁA do lokalu

2020-03-30 12:00 BM
Zorganizowali w restauracji CHRZCINY! Policja WTARGNĘŁA do lokalu
Autor: Shutterstock

W Polsce obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej dwóch osób. W związku z obostrzeniami jest też zakaz organizacji uroczystości rodzinnych. Niestety, nie wszyscy się do tego stosują. Pewna rodzina ze Środy Wielkopolskiej zorganizowała chrzciny w jednej z restauracji. Na miejscu interweniowała policja.

Do zdarzenia doszło w sobotę (28 marca) w centrum Środy Wielkopolskiej. W jednej z restauracji odbywała się uroczystość rodzinna, jaką były chrzciny. O sprawie powiadomiono policję.

- Właściciel udostępnił lokal do organizacji chrzcin. Blisko 20 osób spotkało się mimo zakazu zgromadzeń, mimo apeli, komunikatów i próśb. Skończyło się na mandatach i poleceniu powrotu do domów. Ukarano wszystkich uczestników oraz właściciela lokalu gastronomicznego - przekazali policjanci ze Środy Wielkopolskiej.

Wszyscy obecni w lokalu otrzymali mandaty w wysokości 100 złotych, co jest bardzo łagodną karą, bowiem za złamanie zakazu gromadzenia się grozi nawet 5 tys. zł! Następnie policja nakazała się rozejść, a restauracja została zamknięta.

Specjalne namioty przy polskich szpitalach. Do czego służą? Rzeczniczka PCPM wyjaśnia [Super Raport]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.