Policja kwarantanna

i

Autor: policja.gov.pl

Działdowo: Złamał zasady kwarantanny! Przed policją uciekał przez płot!

2020-03-30 17:39

Rośnie liczba zachorowań i ofiar koronawirusa w naszym kraju. Polacy w większości przestrzegają panujących obecnie zasad bezpieczeństwa i unikają wychodzenia z domów. Niestety, coraz częściej łamane są też zasady domowej kwarantanny. Nie inaczej było w woj. warmińsko-mazurskim. Jeden z mężczyzn przed interweniującymi policjantami uciekał przez płot.

Skakał przez płot, by uniknąć policji

W miniony weekend, szczególnie w sobotę pogoda dopisywała i sprzyjała wyjściom na spacer. W związku z epidemią koronawirusa w Polsce, gromadzenie się w większych grupach osób na świeżym powietrzu nie jest wskazane. Grożą za to surowe kary. Nic nie robili sobie z tego mieszkańcy powiatu działdowskiego.

W piątek (27 marca) policjanci z gminy Rybno chcieli sprawdzić, czy pewien mężczyzna przestrzega zasad kwarantanny domowej. Okazało się, że w trakcie kontroli nie było go w domu.

Mężczyzna przebywał na sąsiedniej posesji i dopiero na widok policjantów wrócił na swoją posesję. Zrobił to w nietypowy sposób, ponieważ... przeskoczył przez płot. Funkcjonariusze przypomnieli mu o zasadach obowiązujących podczas kwarantanny i sporządzili stosowną notatkę z tego zdarzenia. Teraz mężczyzna odpowie za swoje zachowanie przed sądem. O incydencie poinformowano również miejscowy sanepid.

Działdowo: pili alkohol na ławce

Z kolei w sobotni wieczór (28 marca) w Działdowie policjanci dwukrotnie interweniowali w stosunku do czterech mężczyzn, którzy zlekceważyli wprowadzony kilka dni wcześniej zakaz przemieszczania się i gromadzenia osób na terenie całego kraju.

Mężczyźni w późnych godzinach wieczornych spotkali się na ławce w centrum miasta. Podczas pierwszej interwencji policjanci pouczyli uczestników spotkania o właściwym zachowaniu i nakazali udać się do domów. Po pewnym czasie ci sami mężczyźni postanowili ponownie spotkać się na ławce, tym razem umilając sobie spotkanie spożywaniem alkoholu.

Tym razem nie skończyło się na pouczeniu. Wszyscy odpowiedzą przed sądem za niestosowanie się da zakazów porządkowych oraz spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym.

Rząd ogłosi nowe obostrzenia w walce z epidemią! Koronawirus w Polsce [RELACJA NA ŻYWO]

Jak bronić się przed koronawirusem. Posłuchaj zaleceń immunologów. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Express Biedrzyckiej - Michał Kamiński (Super Raport)