Kolejna osoba z koronawirusem w warmińsko-mazurskim! To mieszkanka powiatu elbląskiego! [AKTUALIZACJA]

2020-03-30 11:09 Krzysztof Wójcik
Koronawirus
Autor: Canva.com

Dynamicznie powiększa się grupa osób zarażonych COVID-19. W całym kraju to już niemal 2 tys. przypadków. Niestety stale rośnie także liczba zmarłych z powodu koronawirusa. Ministerstwo zdrowia informuje, że jest już 26 przypadków śmiertelnych.

AKTUALIZACJA, PONIEWDZIAŁEK (30.03), GODZ. 13:30, WARMIŃSKO-MAZURSKI URZĄD WOJEWÓDZKI SPROSTOWAŁ INFORMACJĘ DOTYCZĄCĄ ZAKAŻONEJ KOBIETY. JEST TO MIESZKANKA POWIATU ELBLĄSKIEGO, NIE ZAŚ MIASTA ELBLĄG.

30 marca Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki poinformował o nowym przypadku zarażenia koronawirusem. Chora to kobieta w średnim wieku z powiatu elbląskiego. Jej stan określa się jako dobry.

Obecnie w całym województwie jest 57 osób zarażonych w tym jedna osoba wyleczona.

Urząd wojewódzki podaje liczbę zarażonych osób z poszczególnych powiatów.

To grypa czy koronawirus? Posłuchaj, jakie są podobieństwa, a jakie różnice? To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

W tym czasie w całej Polsce Ministerstwo Zdrowia notuje aż 43 nowe przypadki zakażenia. Poza warmińsko-mazurskim nowe przypadki zachorowań dotyczą jeszcze 9 województw.

Niestety z dnia na dzień rośnie też liczba ofiar śmiertelnych. Ministerstwo mówi o czterech kolejnych osobach zmarłych z powodu koronawirusa. Większość z nich to osoby w podeszłym wieku, a u wszystkich zdiagnozowano choroby towarzyszące..

Ogólna liczba zachorowań na COVID-19 w kraju to 1905 osób spośród których nie żyje 26 osób.

TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!