Koronawirus. Dramatyczna sytuacja w Niedabylu. "Nie wiemy, jak długo będziemy musieli tu zostać"

2020-03-30 10:14 MK
Dramatyczna sytuacja w Niedabylu. Nie wiemy, jak długo będziemy musieli tu zostać
Autor: Dom Pomocy Społecznej w Niedabylu Dramatyczna sytuacja w Niedabylu. "Nie wiemy, jak długo będziemy musieli tu zostać"

W Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu pod Białobrzegami w kwarantannie przebywa 81 osób. Pozytywne wyniki na obecność koronawirusa ma 52 pensjonariuszy i 8 pracowników. Stan pacjentów na chwile obecną jest dobry.

W Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu zarażonych jest 60 osób. Są to pacjenci i pracownicy ośrodka. Przed DPS-em stoi patrol policji. Do budynku nikt nie może wejść, nikt też nie może z niego wyjść.

- Nie wiemy, jak długo będziemy musieli tu zostać. Jesteśmy zamknięci, bez wyjścia. Policja wszystko nadzoruje. Mamy zakaz wyjścia czy wejścia do placówki. Jesteśmy zaopatrzeni w żywność. Nikt nie chodzi głodny – powiedział Arkadiusz Śliwa, dyrektor placówki.

Pomoc do ośrodka płynie od mieszkańców okolicznych miejscowości oraz władz samorządowych. Ponadto w niedzielę radomianki z grupy #PrzeszyjToSam przekazały placówce 80 bawełnianych maseczek.

Jak poinformował Arkadiusz Śliwa, dyrektor placówki, 21 osób ma wyniki negatywne.

- Potencjalnie jesteśmy wszyscy zawirusowani. We wtorek chcę wysłać próbki tych niezarażonych osób, aby wiedzieć, czy wszyscy są chorzy. Wtedy nie będzie potrzeby izolowania osób chorych od zdrowych – dodał Arkadiusz Śliwa.

Obecnie największym problemem placówki są braki kadrowe. Chorymi opiekuje się jedna pielęgniarka i pracownicy z negatywnymi wynikami.

CZYTAJ TAKŻE >>> TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!
ZOBACZ >>> Lekarz przez telefon wystawi ci zwolnienie i receptę. Jak to działa?

KoronawirusRaport: Radom 30.03

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.