Łańcut: 32-latka zmarła na koronawirusa. Kim była?

2020-03-30 9:41
Koronawirus w Polsce
Autor: GADOM / archiwum se.pl

Dziś rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce, a także o czterech zgonach z powodu COVID-19. Dwie spośród nich zmarły w szpitalu w Łańcucie: 32-letnia kobieta i 80-letni mężczyzna.

Cztery zmarłe osoby, o których poinformowano to 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 83-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 32-letnia kobieta i 80-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie.

Jedną ze zmarłych na koronawirusa osób jest 32-letnia kobieta, która zmarła w szpitalu w Łańcucie. Kobieta była mieszkanką  powiatu lubaczowskiego. Jak informuje szpital przyczyną zgonu było zakażenie COVID-19 z ciężkim zapaleniem płuc, niewydolnością oddechową oraz niewydolnością wielonarządową. 32-latka miała choroby współistniejące m.in. cukrzycę i nadciśnienie.

Dwie osoby zmarły w szpitalu w Łańcucie, młoda kobieta i starszy mężczyzna

- Kobieta zmarła w dziewiątej dobie, w dniu 30.03.2020 o godz. 7.00. Pacjentka obciążona chorobami towarzyszącymi (otyłość olbrzymia, cukrzyca ty 2, nadciśnienie tętnicze, zespół depresyjny). Ze względu na olbrzymią otyłość chora zdyskwalifikowana z terapii ECMO. - informuje szpital.

Powszechnie uważa się, że z powodu koronawirusa umierają tylko starsze osoby, tymczasem to kolejny przypadek, który pokazuje, że również młode osoby umierają na COVID-19. Jak podaje Główny Inspektorat Sanitarny, blisko 1/4 zakażeń koronawirusem w Polsce to osoby poniżej 30. roku życia! Na Podkarpaciu również dziecko zachorowało na koronawirusa.

Koronawirus Podkarpacie. Skąd pochodzą zakażeni? Podział na powiaty

Koronawirus: co zaleca minister zdrowia?

- Blisko 1/4 zakażeń koronawirusem w Polsce to osoby poniżej 30. roku życia! Zastanów się, czy NAPRAWDĘ musisz wyjść z domu? Nie narażaj zdrowia i życia swojego i swoich bliskich. Nie lekceważ zagrożenia - poinformował GIS na Twitterze.

Specjalne namioty przy polskich szpitalach. Do czego służą? Rzeczniczka PCPM wyjaśnia [Super Raport]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.