Tarnowianin w sile wieku ZAKAŻONY koronawirusem! Kolejne przypadki w powiecie bocheńskim i limanowskim

2020-04-01 9:30 AT
Koronawirus
Autor: pixabay/geralt

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem. Wśród osób, u których wykryto SARS-CoV-2 znalazło się ośmiu Małopolan, w tym pięciu ze wschodniej części województwa. Są to: mężczyzna w sile wieku z Tarnowa oraz po dwoje pacjentów z powiatów: limanowskiego i bocheńskiego. Liczba zakażonych w Małopolsce wynosi obecnie 200.

Dzisiaj (1 kwietnia) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 36 kolejnych osobach zakażonych SARS-CoV-2. Aż osiem z nich pochodzi z Małopolski, w tym pięć ze wschodniej części województwa. Dodatni wyniki badań na obecność koronawirusa mają: tarnowianin w sile wieku, dwoje starszych mieszkańców powiatu limanowskiego oraz starsza kobieta i mężczyzna w sile wieku z powiatu bocheńskiego. Małopolski Urząd Wojewódzki nie informuje, czy mieli oni kontakt z zarażonymi SARS-CoV-2. 

Wśród nowo potwierdzonych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 jest też 87-letnia mieszkanka powiatu limanowskiego, która zmarła w Szpitalu Powiatowym w Limanowej. Jeżeli do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej zostanie przekazane potwierdzenie, że przyczyną zgonu tej osoby była choroba zakaźna COVID-19, będzie to podstawą do ujmowania tego zgonu w prezentowanych statystykach.

Przypominamy najważniejsze fakty dotyczące koronawirusa! Koronawirus ciągle mutuje? Naukowcy z Islandii znają już 40 rodzajów wirusa

KoronawirusRaport: Nowy Sącz 01.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

PRZECZYTAJ TAKŻE: