Zaskakujący efekt epidemii! COVID-19 nie straszny budowie autostrady A1. Ba, nawet pomaga! [FOTO]

2020-04-02 9:11 mj-s
Zaskakujący efekt epidemii! COVID-19 nie straszny budowie autostrady A1. Ba, nawet pomaga!
Autor: Budimex S.A. Zaskakujący efekt epidemii! COVID-19 nie straszny budowie autostrady A1. Ba, nawet pomaga!

Budowa 16-kilometerowego odcinka autostrady A1 na odcinku Tuszyn – Piotrków Trybunalski idzie zgodnie z planem. Z początkiem kwietnia, po zimowej przerwie ekipy drogowców ruszyły do tworzenia konstrukcji głównej jezdni A1. Co ciekawe w przypadku tej inwestycji dało się zauważyć zaskakujący efekt epidemii. Nie dosyć, że koronawirus nie jest straszny ekipom, to nawet ułatwia prowadzenie inwestycji. Dlaczego?

Jak informuje wykonawca, z początkiem kwietnia ruszyły prace związane z układania pierwszych odcinków docelowej nawierzchni betonowej autostrady A1.

- Prace trwają obecnie na trzypasmowym odcinku, który będzie prowadził ruch z północy na południe Polski i trwają na całym 16-kilometrowym odcinku autostrady. Zaawansowanie całości prac wynosi obecnie 30%. Możliwe do wykonania prace realizowane były także w trakcie przerwy zimowej między 15 grudnia a 15 marca – informuje Michał Wrzosek Rzecznik Prasowy Budimex S.A

Choć trudno to sobie wyobrazić, są branże, które w obecnej sytuacji odczuwają pozytywny efekt epidemii, to właśnie ekipy drogowców realizujące inwestycję na A1.

- Zakaz wychodzenia z domu skutkuje dużo mniejszym ruchem na autostradzie. Według nas jest on mniejszy nawet o połowę, dzięki czemu łatwiej pracuje się ekipom budowlanym – wyjaśnia Michał Wrzosek.

Planowo prace na 16-kilometrowym odcinku Tuszyn-Piotrków Trybunalski powinny zakończyć się w trzecim kwartale 2021 roku. Na terenie województwa łódzkiego trwają jeszcze trzy budowy brakującego odcinka autostrady A1. Konsorcjum Budimex i Strabag realizuje także inny odcinek budowy A1: Kamieńsk – Radomsko.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Koronawirus: Stają wielkie fabryki w Łódzkiem. Pracownicy będą mieli wypłacane „postojowe”

- Zaawansowanie prac na tym odcinku wynosi 25% a zakończenie prac planowane jest dwa miesiące później niż odcinka Tuszyn – Piotrków – dodaje Michał Wrzosek.

Całość prac na A1 w Łódzkiem jest podzielona na pięć odcinków o łącznej długości 81 km. Po ich wybudowaniu autostradą będzie można przejechać z Trójmiasta do granicy z Czechami.

Zobacz galerię zdjęć z budowy A1. Te zdjęcia robią wrażenie!

Kto jest najlepszym piłkarzem świata? Wielki ranking "Super Expressu"!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.