Koronawirus: Stają wielkie fabryki w Łódzkiem. Pracownicy będą mieli wypłacane „postojowe”

2020-04-01 10:32 mj-s
Koronawirus: Stają wielkie fabryki w Łódzkiem. Pracownicy będą mieli wypłacane tzw. „postojowe”
Autor: UM Radomsko Koronawirus: Na dwa tygodnie fabryka Indesit-Whirpool wstrzymuje produkcję m.in. w tym zakładzie w Radomsku.

Potentat z rynku produkcji sprzętu AGD wstrzymuje w swoich zakładach produkcję. Polskie fabryki w Radomsku i Wrocławiu Indesit - Whirlpool od dziś (1 kwietnia) stają na okres dwóch najbliższych tygodni. Podobny los czeka zakład w Łodzi. Sytuacja ma oczywiście związek z szalejącą epidemią koronawirusa.

W Łódzkiem działają dwa zakłady Indesit – Whirpool, obie są rozlokowane w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, jedna w stolicy województwa przy ulicy Dąbrowskiego, druga w Radomsku. Od 1 kwietnia staje ta druga z wymienionych, do końca tego tygodnia podobny los czeka zakład w Łodzi.

- Produkcja w fabryce w Radomsku zostanie wstrzymana 1 kwietnia 2020 r. Tego samego dnia wstrzymamy produkcję w zakładzie we Wrocławiu, natomiast do końca tygodnia w zakładach w Łodzi – wyjaśnia w rozmowie z portalem Radomsko24.pl, rzecznik firmy Zygmunt Łopalewski.

W tej chwili zapadła decyzja, by produkcję wstrzymać na okres dwóch tygodni.

- Decyzja została uzgodniona ze związkami zawodowymi. Pracownicy będą mieli wypłacane tzw. „postojowe”. Będą wykorzystywać urlopy. W pierwszej kolejności urlopy zaległe. Jeśli chodzi o pracowników biurowych, zostali zobligowani do wykonywania pracy zdalnej – mówi dla Radomsko24.pl Zygmunt Łopalewski.

Idąc za informacjami money.pl na koniec 2018 roku potentat zatrudniał w Polsce 6 tys. osób.