Koronawirus. Alarm w Szpitalu Miejskim im. M. Kopernika w Toruniu! 22 osoby zakażone

i

Autor: archiwum portalu ESKA INFO Koronawirus. Alarm w Szpitalu Miejskim im. M. Kopernika w Toruniu! 22 osoby zakażone

Koronawirus. Alarm w Szpitalu Miejskim im. M. Kopernika w Toruniu! 22 osoby zakażone

2020-04-02 8:51

Koronawirus w Toruniu. Już w środę (1 kwietnia) informowaliśmy was o problemie na Oddziale Hematologii Szpitala Miejskiego im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, Placówka medyczna przesłała komunikat, dotyczący wyników badań. Niestety - aż 22 osoby są zakażone koronawirusem z Chin. Jakie działania podejmie teraz lecznica?

Koronawirus w Toruniu i w województwie kujawsko-pomorskim - rzecz jasna ten temat najbardziej interesuje obecnie naszych czytelników. Przypomnijmy - dnia 31 marca Oddział Hematologii został zamknięty z powodu stwierdzenia dodatniego wyniku badania na obecność koronawirusa u jednej z pacjentek. W poniedziałek (30 marca), pacjentka została przewieziona do jednoimiennego szpitala zakaźnego w Grudziądzu. Niestety kolejne przeprowadzone testy nie przyniosły dobrych wiadomości.

- Wyniki badań otrzymane w dniu 1 kwietnia potwierdzają zakażenie koronawirusem u 22 osób. Dzień później od godziny 8:00 - 20 pacjentów Oddziału hematologii będzie przewożonych do szpitala w Grudziądzu. Pozostałych 4 pacjentów z oddziału hematologii z wynikami ujemnymi nie wymagających hospitalizacji w godzinach wieczornych w dniu 1 kwietnia zostało przewiezionych do Sanatorium Orion w Ciechocinku pełniącym funkcje izolatorium - przekazuje w komunikacie Justyna Wileńska, dyrektor SSM.

Część personelu oddziału w dniach 1-2 kwietnia została przewieziona do Ośrodka Orion w Ciechocinku. Pozostałe osoby zadeklarowały kwarantannę w warunkach domowych. W godzinach południowo-wieczornych w dniu 01.04.2020 badaniami w kierunku koronawirusa objęto kolejne osoby - personel medyczny i pomocnicy oddziału hematologii, którzy w okresie hospitalizacji pacjentów zakażonych przebywali w oddziale oraz osoby spoza oddziału mające kontakt pośredni z pracownikami oddziału. Po opuszczeniu oddziału hematologii przez ostatniego pacjenta placówka przystąpi do sprzątania oddziału połączonego z kompleksową dezynfekcją powierzchni, sprzętu i powietrza.

W czwartek (2 kwietnia) zostaną podjęte decyzje o objęciu badaniami kolejnej grupy z kontaktów bezpośrednich oraz pośrednich z osobami zakażonymi koronawirusem.

Niebawem więcej informacji w tej sprawie przekaże również prezydent Torunia Michał Zaleski. Do tematu będziemy wracać na naszym portalu.

Koronawirus Toruń - to warto wiedzieć

Super Raport - odc. 9. Goście: Michał Woś, Maciej Hamankiewicz (01.04.2020)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE