Koronawirus w Apatorze Toruń! Trzech kluczowych zawodników zakażonych

2021-03-23 18:03 Konrad Marzec
Koronawirus w Apatorze Toruń! Trzech kluczowych zawodników zakażonych
Autor: archiwum portalu Koronawirus w Apatorze Toruń! Trzech kluczowych zawodników zakażonych

Koronawirus w eWinner Apatorze Toruń! Jack i Chris Holderowie, Kamil Marciniec oraz jeden z mechaników uzyskali pozytywny wynik testu PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2 (COVID-19). - W związku z tym Klub i Ekstraliga Żużlowa sp. z o. o. wdrożyły procedury kryzysowe przewidziane na taką okoliczność, a wszystkie osoby zostały poddane natychmiastowej izolacji - informuje PGE Ekstraliga w komunikacie.

Koronawirus w Apatorze Toruń! Trzech kluczowych zawodników zakażonych

Apator Toruń ma poważny problem. Lada moment miały zacząć się sparingi, ale klub boryka się teraz z atakiem koronawirusa w zespole. Badania przeprowadzono 23 marca w godzinach porannych. Po otrzymaniu wyników nastąpiło niezwłoczne skierowanie zawodników i mechanika na izolację oraz zgłoszenie do klubowego Komisarza Sanitarnego i Koordynatora Sanitarnego Ekstraligi Żużlowej, a także lekarza. U zawodników i mechanika nie ma żadnych objawów klinicznych i aktualnie czują się dobrze. Izolacja oznacza, że Chris Holder, Jack Holder, Kamil Marciniec i wcześniej wspominany mechanik zostali wykluczeni z udziału w treningach do czasu uzyskania statusu ozdrowieńca, a więc do 2 kwietnia. Warto pamiętać, że już 4 kwietnia Apator miał podjąć Falubaz w ramach 1. kolejki sezonu 2021.

Czytaj też: PGE Ekstraliga. Wiemy, kiedy Apator Toruń podejmie Falubaz! Gdzie szukać transmisji? Godziny meczów 1. i 2. kolejki

- Zgodnie z Regulaminem Sanitarnym PZM, w przypadku organizacji zawodów sparingowych wszystkie osoby w nich uczestniczące muszą posiadać negatywne wyniki testu na obecność koronawirusa SARS-CoV-techniką RT-PCR (przeprowadzonego na 48 godzin przed sparingiem) i stosować się do zapisów Regulaminu Sanitarnego dotyczącego organizacji zawodów. Przed pierwszą rundą rozgrywek PGE Ekstraligi każdy klub jest zobowiązany przeprowadzić testy na obecność koronowirusa SARS-CoV-2 techniką RT-PCR wszystkim osobom uczestniczącym w meczu i uprawnionym do przebywania w strefach stadionu, w których jest to wymagane regulaminowo. Test musi zostać przeprowadzony na 48 godzin przed meczem - czytamy w komunikacie PGE Ekstraligi.

Wszystkim przedstawicielom klubu życzymy dużo zdrowia. O kolejnych działaniach włodarzy w związku z zaistniałą sytuacją będziemy informować na naszym portalu.

Policyjni wodniacy z Torunia rozpoczęli sezon! Pokazali imponujący sprzęt
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE