Koronawirus zabił młodego sędziego z Torunia! Pracownicy w szoku. "Nie możemy w to uwierzyć"

2021-04-27 9:00 km Mariusz Korzus
Koronawirus zabił młodego sędziego z Torunia! Pracownicy w szoku. Nie możemy w to uwierzyć
Autor: Sąd Okręgowy w Toruniu / Paweł Skraba Koronawirus zabił młodego sędziego z Torunia! Pracownicy w szoku. "Nie możemy w to uwierzyć"

Szok w Sądzie Okręgowym w Toruniu. Sędzia Marek Biczyk zmarł po przegranej walce z paskudnym koronawirusem. Miał 47 lat. Jego pogrzeb ma się odbyć w najbliższą sobotę (1 maja). Pracownicy są w szoku. - Jego mądrość, spokój, życzliwość pozostaną w naszej pamięci - czytamy na stronie sądu.

Koronawirus zabił młodego sędziego z Torunia! Pracownicy w szoku. "Nie możemy w to uwierzyć"

Koronawirus wciąż zbiera śmiertelne żniwo, także w grodzie Kopernika. W żałobie są pracownicy Sądu Okręgowego w Toruniu, którzy stracili kolegę. - Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 23 kwietnia 2021 r. przegrał walkę z chorobą i zmarł nasz kolega Marek Biczyk - Sędzia Sądu Okręgowego w Toruniu, Przewodniczący II Wydziału Karnego, Koordynator do spraw współpracy międzynarodowej i praw człowieka w sprawach karnych - czytamy na stronie sądu.

Czytaj też: Koronawirus, 27 kwietnia. Ile jest dzisiaj zakażeń? [Raport Ministerstwa Zdrowia z 27 kwietnia woj. kujawsko-pomorskie]

- Pogrzeb sędziego odbędzie się w najbliższą sobotę. Pracownicy są w żałobie, nie mogą w to uwierzyć - powiedziała "Super Expressowi" sędzia Justyna Kujaczyńska-Gajdamowicz, rzeczniczka Sądu Okręgowego w Toruniu.

Rodzinie i bliskim zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia. Dodajmy, że 22 kwietnia w Sądzie Okręgowym w Toruniu rozpoczął się proces 14 osób z Grudziądza, oskarżonych o działalność w gangu handlującym narkotykami. Po odczytaniu aktu oskarżenia wybuchło spore zamieszanie. Jeden z oskarżonych źle się poczuł. - Podejrzani i towarzyszący im w specjalnym pomieszczeniu dla zatrzymanych policjanci zostali skierowani na kwarantannę - informują "Nowości".

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Wszystko co w Toruniu:

Tak od środka wygląda walka z koronawirusem. Pacjentka opowiada o dramacie w szpitalu
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE