Koronawirus w Wielkopolsce. Blisko 200 osób chorych! Nowe epicentrum w regionie?!

2020-04-02 9:23 EIPOZ
Są wyniki badań 45-latka z gminy Lipno. Zmarły mężczyzna nie miał koronawirusa
Autor: Shutterstock - zdjęcie ilustracyjne

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu przekazał najnowsze dane dotyczące liczby zakażonych w regionie. Mamy aż 12 nowych potwierdzonych przypadków i zbliżamy się do granicy dwustu zakażeń! Większość z nich dotyczy jednego regionu, który można określić nowym epicentrum w Wielkopolsce.

We czwartek po. 9:00 Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu poinformował o 12 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Liczba rośnie każdego dnia i zbliża się do dwustu chorych na COVID-19 w naszym regionie.

Większość przypadków pochodzi z powiatu krotoszyńskiego. Są to:

- Kobieta lat 65, stan dobry, powiat krotoszyński, przebywa w szpitalu powiatowym w Krotoszynie, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem
- kobieta lat 53 , stan dobry, powiat krotoszyński, leży w szpitalu powiatowym w Krotoszynie, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem,
- kobieta lat 69 stan dobry , powiat krotoszyński, leży w szpitalu powiatowym w Krotoszynie, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.
- kobieta lat 49 stan dobry, powiat krotoszyński, leży w szpitalu powiatowym w Krotoszynie, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.
- mężczyzna lat 74, stan dobry, powiat krotoszyński, leży w szpitalu powiatowym w Krotoszynie, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.
- kobieta lat 40, stan dobry, powiat krotoszyński, leży w szpitalu powiatowym w Krotoszynie, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.
- Mężczyzna lat 69, szpital powiatowy w Krotoszynie, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.
- mężczyzna lat 72, stan dobry, powiat krotoszyński, leży w szpitalu powiatowym w Krotoszynie, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.
- mężczyzna lat 68, stan dobry, powiat krotoszyński, leży w szpitalu powiatowym w Krotoszynie, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.
- kobieta lat 54, stan dobry, powiat krotoszyński, leży w szpitalu powiatowym w Krotoszynie, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.
- kobieta lat 65, stan dobry, powiat gostyński, leży w szpitalu powiatowym w Krotoszynie, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.
- kobieta lat 48, stan dobry, powiat krotoszyński, leży w szpitalu powiatowym w Krotoszynie, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.

Czytaj też: Fakty i mity o wirusie z Chin

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 181 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym sześć osób zmarło. Warto nadmienić, że w powiecie krotoszyńskim zachorowały już 32 osoby. Więcej chorych pochodzi tylko z Poznania i pow. poznańskiego!

Koronawirus w Polsce

Każdego dnia rośnie liczba osób zakażonych. Najnowsze informacje z Polski i ze świata znajdują się w naszej RELACJI NA ŻYWO.

Rządzący potrzebują terapii, bo zaraz nie będą mieli kim rządzić (Super Raport)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.