Test na koronawirusa. Tak wygląda pozytywny wynik!

2020-04-01 11:21 MROK
Wynik dodatni na koronawirusa
Autor: Chirurg Marek Karczewski/facebook Wynik dodatni na koronawirusa

Takiego wyniku nie chce dostać nikt! Profesor Marek Karczewski, chirurg ze Szpitala Klinicznego im. H. Święcickiego, poinformował właśnie, że także na jego oddziale pojawiła się zaraza z Chin. Opublikował też wynik swojego pacjenta… Niestety dodatni. Na wyniku z Sanepidu oprócz nazwiska pacjenta, adresu, PESELU, nazwy materiału diagnostycznego i stanu próbki jest rubryka WYKRYWANIE RNA WIRUSA SARS-Cov-2. To tam pojawia się informacja, czy pacjent jest „dodatni” czy „ujemny”

Prof. Marek Karczewski to znany poznański chirurg, doktor habilitowany nauk medycznych, specjalista chirurg, flebolog, transplantolog kliniczny. Pracuje w Szpitalu Klinicznym im. H. Święcickiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, na Oddziale Transplantologii, Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Plastycznej. Ostatnio zasłynął w sieci ze swojej odważnej oceny sytuacji dotyczącej epidemii i organizowaniu przez władze wyborów prezydenckich w maju. Prof. Marek Karczewski w swoim nagraniu zagroził złożeniem pozwu wobec decydentów, chodzi o „bezpośrednie narażenie na utratę zdrowia i życia ludzkiego”. - To są chorzy ludzie, realizujący chorą wizję, chorego człowieka - podkreśla w nagraniu profesor.

Niestety koronawirus pojawił się także u pacjenta na jego oddziale. - I strach… o pozostałych chorych, pracowników Oddziału, rodziny w domach. Izolacja, przewiezienie pacjenta do Szpitala Zakaźnego. Po kolei wymazy u wszystkich, lekarzy, pielęgniarek, pomocy medycznych, salowych oraz pozostałych pacjentów. Później godziny niepokoju w oczekiwaniu na wyniki, podejmowanie decyzji o powrocie do domu lub ewentualnej ochronie najbliższych i szukanie miejsca, gdzie zostać. Część w kwarantannie domowej, a pozostali przejąć muszą obowiązki nieobecnych - opisuje Karczewski.

Chirurg Marek Karczewski
Autor: archiwum prywatne Chirurg Marek Karczewski

Tymczasem ministerstwo zdrowia opublikowało najnowsze dane dotyczące koronawirusa. Liczba zakażonych stale rośnie. Wśród nich są także osoby z województwa wielkopolskiego. Coraz więcej zakażonych jest z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego!

Czytaj też: Mamy polski test na wirusa!

Koronawirus w Polsce

Każdego dnia rośnie liczba osób zakażonych. Najnowsze informacje z Polski i ze świata znajdują się w naszej RELACJI NA ŻYWO.

Prezydent Białorusi drwi z koronawirusa i zdradza swój sposób na ochronę [Super Raport]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.