Odebrali setki tysięcy maseczek, fartuchów i gogli! Środki ochrony rozdysponowane [WIDEO, GALERIA]

2020-04-01 17:59 Mateusz Nadworski (mnadworski@grupazpr.pl)
Setki tysięcy sztuk sprzętu ochronnego trafiło do szpitali
Autor: Paweł Dąbrowski/Super Express Setki tysięcy sztuk sprzętu ochronnego trafiło do szpitali

Do dziesięciu miejskich szpitali w Warszawie trafiły już środki ochrony indywidualnej. Fartuchy, maseczki, rękawiczki czy gogle to efekt uruchomionej przez stołeczny ratusz rezerwy kryzysowej w postaci 12 mln zł.

Do dyspozycji szpitali od środy jest 140 tys. maseczek różnej klasy (głównie chirurgicznych), 35 tys. przyłbic, 40 tys. rękawic ochronnych, 170 tys. różnego rodzaju fartuchów ochronnych, a także ponad 60 tys. litrów płynów dezynfekujących do rąk. - Środki ochrony zostały rozdysponowane między dziesięć miejskich szpitali, z których siedem znajduje się w sieci zabezpieczenia epidemiologicznego stolicy. Przy podziale środków ochrony wzięto pod uwagę liczbę łóżek, pracowników oraz oddziałów. Dodatkowo uruchomiliśmy kolejne 10 mln zł z rezerwy na dalsze zakupy, by jak najlepiej chronić lekarzy i pielęgniarki – stwierdził w rozmowie z „Super Expressem” wiceprezydent Warszawy, Paweł Rabiej.

Studenci UW produkują przyłbice ochronne dla lekarzy w DRUKARCE 3D!

Stołeczny ratusz przekazał też środki ochrony ponad 20 organizacjom i wolontariuszom, zajmującym się osobami w kryzysie bezdomności – prowadzącym schroniska, noclegownie, jadłodajnie i łaźnie oraz leczącym bezdomnych. Dostali płyny do dezynfekcji, maseczki i rękawiczki jednorazowe.

Zjesz batoniki z alkoholem! Możesz przekroczyć normę i stracić prawo jazdy?