Studenci UW produkują przyłbice ochronne dla lekarzy w DRUKARCE 3D!

2020-04-01 17:34 MB
przyłbice_koronawirus_druk 3d
Autor: CKZ Jastrzębie-Zdrój

Na Wydziale Fizyki UW ruszyła produkcja przyłbic ochronnych dla szpitali i innych instytucji medycznych. Przyłbice produkowane są z wykorzystaniem drukarek 3D. W ciągu doby powstaje ponad 100 przyłbic.

Epidemia koronawirusa jest ogromnym zagrożeniem nie tylko dla starszych i schorowanych, ale również dla młodych. Chorych nieustannie przybywa, dlatego też potrzebne są środki ochrony, szczególnie w szpitalach i przychodniach. Niestety brakuje maseczek, gogli i kombinezonów, a lekarze niekiedy ryzykują własnym zdrowiem i życiem po to, by ratować tych najbardziej potrzebujących. Studenci postanowili pomóc i wyprodukować tego typu środki ochronne za pomocą… drukarek 3D.

ZOBACZ TEŻ: Pożar auta na Targówku! Czy to było PODPALENIE?


Na Wydziale Fizyki UW ruszyła produkcja przyłbic ochronnych dla szpitali i innych instytucji medycznych. - Przyłbice produkowane są z wykorzystaniem drukarek 3D przez zespół pod kierunkiem prof. Andrzeja Wysmołka, dr. Radosława Łapkiewicza i Piotra Kaźmierczaka. Przyłbice są obowiązkowym elementem wyposażenia służb medycznych mających bezpośredni kontakt z osobami zakażonymi koronawirusem. Ich przygotowanie jest jednak czasochłonne, a dostępna liczba niewystarczająca – poinformował Uniwersytet Warszawski.

W akcję wspierającą produkcję tych środków ochronnych włączył się zespół naukowców z Wydziału Fizyki UW. - Przyłbice tworzone są z wykorzystaniem technologii druku 3D. W drukarkach powstają opaski przyłbic, do których osobno dołączana jest wykonana z tworzywa sztucznego przesłona ochronna, wycinana na ploterze – poinformowali naukowcy z Wydziału Fizyki UW.

ZOBACZ TEŻ: Burmistrz Bielan NIE ZGADZA SIĘ na wybory!
 

W ciągu doby powstaje ponad 100 sztuk przyłbic, a w ramach pierwszej partii powstało aż 260 sztuk. Studenci poinformowali, że przyłbice zostaną bezpłatnie przekazane Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu oraz innym instytucjom medycznym.

Super Raport - odc. 9. Goście: Michał Woś, Maciej Hamankiewicz (01.04.2020)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.