DPS Tomczyce

i

Autor: http://dpstomczyce.2ap.pl/

Koronawirus. Dom Pomocy Społecznej w Tomczycach na kwarantannie. Ponad 100 osób czeka na wyniki!

2020-04-02 17:21

W województwie mazowieckim kolejny Dom Pomocy Społecznej został objęty kwarantanną. Mowa o ośrodku w Tomczycach w gminie Mogielnica w powiecie grójeckim. W środę sanepid podjął taką decyzję, po tym jak potwierdzono zakażenie konronawirusem u jednej z pielęgniarek.

Obecnie w ośrodku w Tomczycach przebywa 88 pacjentów i 30 pracowników. W środę rano grójecki sanepid wydał decyzje o objęciu kwarantanną pensjonariuszy i pracowników Domu Pomocy Społecznej w Tomczyczach. Powodem takiej decyzji jest potwierdzenie zakażenia koronawirusem u jednej z pielęgniarek, która pracowała w ośrodku. Ostatni dyżur w Tomczycach miała dwa tygodnie temu. Starosta Grójecki Krzysztof Ambroziak podjął decyzje o wykonaniu testów wszystkim przebywającym w DPS-ie, to ponad 100 osób.

- Po otrzymaniu informacji wspólnie z sanepidem w Grójcu podjęliśmy decyzję, że należałoby przebadać wszystkich pensjonariuszy oraz pracowników.  Udało nam się pozyskać testy,  próbki zostały pobrane przez lekarzy i pielęgniarki w Domu Pomocy Społecznej. W środę próbki zostały dostarczone do laboratorium do Warszawy. Teraz oczekujemy na wyniki – powiedział starosta grójecki Krzysztof Ambroziak.

Przypomnijmy, że dotychczas zakażenie u 60 osób potwierdzono w Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu w powiecie białobrzeskim.

WIĘCEJ INFORMACJI >>> Koronawirus. Dramatyczna sytuacja w Niedabylu. "Nie wiemy, jak długo będziemy musieli tu zostać"

ZOBACZ TAKŻE >>> Koronawirus w Polsce. Dom Pomocy Społecznej w Niedabylu otrzymał dodatkową pomoc!

QUIZ. Wydarzyło się w marcu. Pamiętacie? Nie tylko koronawirus

Pytanie 1 z 11
W dobie pandemii jedna z tych piłkarskich lig wciąż funkcjonuje normalnie. Która?
Szokujące realia pracy ratowników medycznych w czasie pandemii. Piechnik: To łajdactwo [SUPER RAPORT]

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki