Koronawirus. Dramatyczna sytuacja w szpitalu na Józefowie. W sumie zarażonych jest 115 osób!

2020-04-01 15:29 MK
Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu
Autor: Paweł Dąbrowski Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu

Do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego wpłynęły kolejne wyniki testów. Wśród nich jest spora grupa osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Od początku trwania pandemii liczba zakażonych osób wynosi 115. W piątek szpital informował o 23 osobach, które są zarażone. Do wtorku, 30 marca, nie było żadnych potwierdzonych przypadków. Oznacza to, że w ciągu doby ta liczba wzrosła o 92 osoby.

Jak poinformowała Karolina Gajewska, rzecznik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego, najtrudniejsza sytuacja jest na oddziałach: wewnętrznym II, neurologii, rehabilitacji. Tam nie przyjmowani są już nowi pacjenci.

- Pozostałe oddziały funkcjonują, ale mamy zdziesiątkowaną kadrę lekarską i pielęgniarską. Obecnie na zwolnieniach lekarskich i kwarantannach przebywa ok. 500 osób. O bieżącej sytuacji szpitala poinformowaliśmy już wojewodę mazowieckiego, prosząc w trybie pilnym o wsparcie kadrowe i rzeczowe. Wysłaliśmy również stosowne pisma do sanepidu oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Na razie czekamy na odzew – poinformowała Karolina Gajewska.

Część pacjentów z dodatnimi wynikami testów jest już relokowana do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego oraz do szpitala w Kozienicach. Szpital MSWiA w Warszawie już nie przyjmuje pacjentów.

- Mamy bardzo duży problem z przekazywaniem pacjentów do odpowiednich miejsc. W przypadku pozostałych pacjentów zarząd szpitala podjął decyzję o wypisywaniu ich ze szpitala, oczywiście jeśli ich stan zdrowia nie wymaga dalszego leczenia w warunkach szpitalnych. W planach jest również łączenie oddziałów – dodała Gajewska.

Szpital nadal potrzebuje środków ochrony osobistej, w szczególności masek z filtrem FFP3 i FFP4. masek ochronnych, kombinezonów, fartuchów.
W przypadku osoby, która potrzebowałaby pomocy medycznej, np. przy ostrym bólu brzucha, to zgodnie z obecnymi procedurami, taka osoba trafia do naszego szpitala.

- Zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą - potrzebujemy wolontariuszy, którzy pomogą naszemu personelowi w opiece nad pacjentami, choćby w karmieniu pacjentów czy dostarczaniu im paczek przygotowanych przez rodziny. Zabezpieczymy wolontariuszy w środki ochrony osobistej. Osoby chętne do pomocy prosimy o kontakt z rzecznikiem szpitala przez profil facebook'owy szpitala lub na maila: karolina.gajewska18@gmail.com Liczymy na Państwa wsparcie – powiedziała Karolina Gajewska.

- Pragniemy również wyjaśnić opinii publicznej, że nie ukrywamy żadnych informacji o sytuacji naszej placówki. Zgodnie z przyjętymi zasadami polityki informacyjnej, od poniedziałku do piątku informujemy Państwa o bieżącej sytuacji szpitala za pośrednictwem mediów. Aktualne komunikaty przesyłamy do przedstawicieli mediów lokalnych w wyżej wymienionych dniach ok. godz. 14:00 – kończy Gajewska.

Rządzący potrzebują terapii, bo zaraz nie będą mieli kim rządzić (Super Raport)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.