Koronawirus w Bełchatowie. Tak miasto walczy z zarazą: AKCJA - DEZYNFEKCJA! [ZDJĘCIA]

2020-04-06 9:44

W niedzieli, 5 kwietnia ruszyła w Bełchatowie wielka akcja dezynfekcji. Procesowi ma być poddanych kilkadziesiąt wiat przystankowych, ławki, barierki, a także węzeł przesiadkowy i publiczna toaleta. To kolejne kroki podejmowane przez samorząd miasta w walce z szerzącą się w kraju epidemią koronawirusa.

W obecnej sytuacji dezynfekcja tak wielu punktów w mieście ma przede wszystkim charakter prewencyjny. Chodzi bowiem o to, by zminimalizować ryzyko zakażenia się koronawirusem.  

- Specjalne ekipy pracować będą przede wszystkim w tych punktach, z których każdego dnia korzysta wielu mieszkańców. Dezynfekowany więc będzie węzeł przesiadkowy przy ul. Czaplnieckiej oraz toaleta publiczna znajdująca się na pl. Narutowicza. Do tego dochodzi 70 wiat przystankowych, a w ich obrębie ławki, poręcze czy kosze. Specjalnym płynem wirusobójczym czyszczone będą także punkty wymiany książek, czyli wszystkie „Literki B” - informują miejscy urzędnicy.

Pracowników wyposażonych w specjalne kombinezony oraz sprzęt do dezynfekcji spotkamy zarówno w centrum, jak i na miejskich osiedlach. Akcja odkażania miasta prowadzona była w niedzielę, 5 kwietnia. Prace prowadzono również w nocy z niedzieli na poniedziałek.

- Dezynfekcję newralgicznych punktów w naszym mieście zaplanowano tak, by nie kolidowała ona z codziennymi sprawami mieszkańców. Niedziela to dzień wolny, zatem i natężenie ruchu w mieście jest najmniejsze – mówi wiceprezydent miasta Dariusz Matyśkiewicz. – Mieszkańców prosimy jednocześnie o to, by w poniedziałek, 6 kwietnia, starali się nie korzystać z miejsc siedzących na przystankach. Pamiętajmy też o przestrzeganiu wszystkich rozporządzeń rządu i stosowaniu się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego – dodaje wiceprezydent Matyśkiewicz.

Bądź odpowiedzialny i zostań w domu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.