Koronawirus w kościele w gminie Kluki! Zakażony proboszcz, sanepid szuka wiernych

2020-10-16 10:32 Magdalena Jaśkiewicz-Stawowczyk
Koronawirus w kościele w gminie Kluki! Zakażony proboszcz, sanepid szuka wiernych
Autor: Wikipedia/ By Krzysztof Wisniewski, CC BY-SA 4.0 Koronawirus w kościele w gminie Kluki! Zakażony proboszcz, sanepid szuka wiernych

Kaszewice. Proboszcz tamtejszej parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w jest zakażony koronawirusem. Sanepid apeluje: wierni, którzy w ostatnich dniach brali udział w mszach w kaszewickim kościele, muszą zwrócić uwagę, czy nie występują u nich objawy COVID-19.

Apel stacji sanitarno-epidemiologicznej w Bełchatowie skierowany jest do wiernych, którzy brały udział w nabożeństwach 10 października.

- Osoby uczestniczące w mszach świętych, u których występują objawy zakażenia proszone są o niezwłoczny kontakt telefoniczny z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej aby ustalić termin odbycia zdalnej konsultacji (teleporady) lub porady osobistej i poinformowanie o tym fakcie Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Bełchatowie - informuje bełchatowski sanepid.

TO WARTO WIEDZIEĆ: Metropolita Łódzki, abp. Ryś z ważnym komunikatem do wiernych! Jest DYSPENSA! Od czego?

O tym, że wynik w kierunku COVID-19 jest pozytywny ksiądz proboszcz otrzymał w środę wieczorem.

- Osobiście czuję się dobrze, przebywam na plebanii i dziękuję serdecznie za bardzo wiele przejawów pamięci, życzliwości i chęci pomocy. Bóg zapłać wszystkim. Musimy przetrwać z Bożą Pomocą ten trudy czas – napisał na stronie internetowej parafii ks. Zdzisław Kuropatwa.

CZYTAJ: NOWE OBOSTRZENIA w żółtej i czerwonej strefie. Limity osób w przestrzeni publicznej [KOŚCIOŁY, SIŁOWNIE, IMPREZY]

Proboszcz w komunikacie poinformował, że zawieszone zostają nabożeństwa różańcowe i mszę święte w tym tygodniu do soboty włącznie.

- W niedziele mszę św. będą odprawione o godz. 9, 11 i 16 z nabożeństwem różańcowym. Zastąpi mnie ks. Sebastian Krawczyk , zastępca ca dyrektora Caritas Archidiecezji Łódzkiej w łodzi - poinformował proboszcz Kuropatwa.

Targi Antycovidowe w Expo Kraków

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.