Metropolita Łódzki, abp. Ryś z ważnym komunikatem do wiernych! Jest DYSPENSA! Od czego?

2020-10-15 15:35
Metropolita Łódzki, abp. Ryś z ważnym komunikatem do wiernych! Jest DYSPENSA
Autor: Pixabay

W dobie szalejącej pandemii koronawirusa, abp Grzegorz Ryś. metropolita łódzki ogłosił dyspensę dla wiernych. Co to oznacza dla wiernych? Ano, to, że uczestnictwo w niedzielnych mszach, jak i w święta nie jest obowiązkowe. Do kiedy wierni archidiecezji łódzkiej mogą skorzystać z dyspensy? Szczegóły w artykule.

Jak czytamy w komunikacie Archidiecezji Łódzkiej, w związku z pandemią koronawirusa i ciągłym wzrostem zachorowań oraz zwiększającą się liczbą osób przebywających na kwarantannie, metropolita łódzki arcybiskup Grzegorz Ryś, udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we mszy świętej w niedzielę i święta.

Dyspensa ta obowiązuje do dnia 15 listopada br. i tyczy się wszystkich wiernych archidiecezji łódzkiej i osób przebywających w tym czasie na jej terenie.

Poniżej pełna treść komunikatu abp. Grzegorza Rysia:

"Mając na uwadze trwające wciąż zagrożenie zdrowia i życia, przedłużam udzielenie (zgodnie z kanonami: 87 §1, 1245 i 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego) dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedzielę i święta nakazane do dnia 15 listopada br. wszystkim wiernym archidiecezji łódzkiej i osobom przebywającym w tym czasie na jej terenie.

Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem.

Jednocześnie korzystających z dyspensy zachęcam do udziału we Mszy świętej w dni powszednie, z zachowaniem roztropności, wzajemnej troski o siebie i wszystkich przepisów sanitarnych.

Zachęcam również, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie, i do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe."

PRZECZYTAJ TAKŻE: Wszystkich Świętych 2020: Czy w Bełchatowie odbędzie się cmentarna kwesta?

Express Biedrzyckiej - Leszek Miller: PiS ma pieniądze, ale nie na służbę zdrowia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE