Ksiądz chory na koronawirusa STRASZNIE nagrzeszył. To właśnie wyszło na jaw!

2020-10-13 10:21 mj-s
Ksiądz chory na koronawirusa - spowiadał wiernych, sam nagrzeszył?
Autor: Pixabay/ kisistvan77 Proboszcz zakażony koronawirusem rozdawał komunię! Część wiernych na kwarantannie

Nie ma tygodnia, by stacje sanitarno – epidemiologiczne nie wystosowywały komunikatu do wiernych, w związku z zakażeniami koronawirusem. Chorują i współuczestnicy mszy i księża odprawiający nabożeństwa. Do niecodziennej sytuacji doszło w Piotrkowie Trybunalskim. Jak podaje Dziennik Łódzki jeden z duchownych w kościele św. Jacka i Doroty zataił fakt, że miał kontakt z parafianami. Wszystko wskazuje na to, że zakażony ksiądz spowiadał mając „covida”, a pracownicy sanepidu dowiedzieli się o tym z…. Facebooka!

Piotrkowska stacja sanitarno epidemiologiczna, w miniony poniedziałek, 12 października wystosował komunikat na podstawie którego pilnie szuka wiernych, którzy uczestniczyli w nabożeństwach w parafii św. Jacka i Doroty. Chodzi o msze 3 i 4 października.

CZYTAJ: Wracają godziny dla seniorów. Są sklepy, w których ich nie będzie! Które?

Apel ma związek z potwierdzeniem zakażenia COVID-19 u jednego z księży parafii. Duchowny od dnia potwierdzenia wyniku, to jest od 8 października jest w izolacji. Skąd więc 4-dniowe opóźnienie w podaniu komunikatu?

Jak donosi dzienniklodzi.pl powodem jest sam ksiądz. Wyszło bowiem na jaw, że duchowny pytany o to z kim kontaktował się za nim otrzymał wynik testu, nie wskazał żadnej osoby, z którą miał kontakt. Ale pracownicy sanepidu dopatrzyli się nieco innej wersji zdarzeń, i co ciekawe pomógł im w tym Facebook!

- W wywiadzie przeprowadzanym po otrzymaniu pozytywnego wyniku nie podano nam żadnych kontaktów, a o tym, że zakażony uczestniczył w mszy, dowiedzieliśmy się z Facebooka - informuje Dziennik Łódzki Elżbieta Dobrzyńska, dyrektor sanepidu w Piotrkowie.

W związku z zaistniałą sytuacją piotrkowski sanepid wydał komunikat:

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie Trybunalskim informuje, że wśród księży w Parafii Świętego Jacka i Doroty w Piotrkowie Trybunalskim ul. Wojska Polskiego 35 wykryto zachorowanie na COVID-19.

W związku z powyższym prosimy wiernych i znajomych księży będących z nimi w kontakcie w dniu 03.10 – 04.10.2020r. o kontakt ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną Piotrkowie Trybunalskim pod numer alarmowy 661 616 805 lub 44 647 76 26, 44 649 50 63, 44 647 64 98.

Osoby, które miały kontakt poniżej 15 minut prosimy o samoobserwację stanu zdrowia przez najbliższe 10 dni.Z uwagi na powagę sytuacji proszę potraktować sprawę jako PILNĄ!

Protesty antymaseczkowców. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 130
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE