Łódzkie: Drogowcy WSTRZYMAJĄ ruch na autostradzie A1. Utrudnienia w nocy z 4 na 5 sierpnia!

2020-08-04 17:08 Magdalena Jaśkiewicz-Stawowczyk
Autostrada A1: Drogowcy WSTRZYMAJĄ kilkanaście razy ruch na autostradzie. Utrudnienia w nocy z 4 na 5 sierpnia!
Autor: GDDKiA Autostrada A1: Drogowcy WSTRZYMAJĄ kilkanaście razy ruch na autostradzie. Utrudnienia w nocy z 4 na 5 sierpnia!

W nocy z 4 na 5 sierpnia kierowcy muszą liczyć się z kolejnymi utrudnieniami na przebudowywanej autostradzie A1 w Łódzkiem. Między Piotrkowem Trybunalskim a Kamieńskiem ruch będzie wstrzymany aż 11 razy! Uciążliwości będą związane z budową nowych wiaduktów.

W związku z kolejnym etapem prac na odcinku "B" autostrady A1 Piotrków Trybunalski - Kamieńsk, dziś w nocy będą występowały czasowe zatrzymania ruchu. Ma to związek z budową wiaduktu drogowego nad autostradą na wysokości miejscowości Huta Porajska (ok. 5 km przed Kamieńskiem jadąc od strony Łodzi).

- Wykonawca będzie układał belki konstrukcyjne, co - ze względów bezpieczeństwa - wymusza konieczność wstrzymania ruchu. Takich zatrzymań w ciągu nocy będzie jedenaście, w godzinach od 23 do 5. Każde zatrzymanie będzie trwało maksymalnie do 15 minut, po czym nastąpi około półgodzinna przerwa, kiedy ruch będzie się odbywał normalnie - informują służby Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi.

Prace i utrudnienia z nimi wiązane mogą generować spore korki. Można je ominąć jadąc z Piotrkowa Trybunalskiego drogą krajową 91 i wracając na DK1 w Kamieńsku (analogicznie w przeciwnym kierunku).

Kolejne nocne utrudnienia z 12 na 13 sierpnia

Identyczne prace zaplanowano na przyszły tydzień ze środy na czwartek (z 12 na 13 sierpnia). W tym przypadku dotyczy to budowy wiaduktu na węźle Kamieńsk (DK1/DW484). Ponieważ konstrukcja przeprawy jest taka sama, jak w przypadku wiaduktu na wysokości Huty Porajskiej, liczba zatrzymań będzie identyczna, a prace będą wykonywane również w godzinach 23-5.

Wydłuży się natomiast objazd, o ile ktoś zdecyduje się pojechać DK 91. Z Piotrkowa Trybunalskiego trzeba będzie tą trasą dojechać do Radomska i tam DK 42 wrócić na trasę. Podobnie w przeciwną stronę: w Radomsku należy zjechać na DK42, którą dotrzemy do DK91 i tą trasą pojechać do Piotrkowa Trybunalskiego.

Apelujemy do kierowców, aby zdjęli nogę z gazu i zachowali maksymalną ostrożność.

 

Wariacki rajd na S5 koło Bydgoszczy. Pędził 224 km/h!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.