Łódzkie. Ile jest wolnych łóżek dla pacjentów z COVID-19? Jest szpital, w którym już brakuje miejsc!

2020-09-28 17:56 Magdalena Jaśkiewicz-Stawowczyk
Łódzkie. Ile jest wolnych łóżek dla pacjentów z COVID-19? Jest szpital, w którym już brakuje miejsc!
Autor: Pixabay/ 1662222 Łódzkie. Ile jest wolnych łóżek dla pacjentów z COVID-19? Jest szpital, w którym już brakuje miejsc!

W szpitalach Łódzkiego przygotowanych jest 350 łóżek dla pacjentów którzy zmagają się z koronawirusem. Do leczenia „covidowych” przypadków wyznaczono pięć placówek w całym województwie. W tej chwili, jak informują służby wojewody wolne są 134 łóżka. Najbardziej poważna sytuacja jest w Bełchatowie, gdzie osiągnięto 100-procentowe obłożenie miejsc przeznaczonych dla osób chorych na COVID-19.

Służby wojewody podkreślają, że na bieżąco monitorują sytuację w całym województwie, a w razie potrzeby szpitale są przygotowane na zwiększenie liczby łóżek zakaźnych. W tej chwili z 350 miejsc, w pięciu placówkach Łódzkiego przebywa nieco ponad 200 pacjentów z koronawirusem.

Najbardziej poważna sytuacja jest w Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Bełchatowie, gdzie obłożenie sięgnęło 100 procent. To jedyny taki szpital w Łódzkiem, gdzie zajęte są wszystkie łóżka przygotowane dla pacjentów z COVID-19.

W ostatnich dniach do bełchatowskiej lecznicy trafili m.in. pensjonariusze z DPS-u w Bełchatowie, których stan zdrowia się pogorszył. W ubiegłym tygodniu w Domu Pomocy Społecznej ujawniono aż 56 przypadków zarażenia koronawirusem.

CZYTAJ TAKŻE: Koronawirus w woj. łódzkim. W którym powiecie jest TERAZ najwięcej zakażonych? [DANE]

Łódzkie – ile jest wolnych łóżek zakaźnych w regionie?

Najwięcej bo w sumie 63 łóżka dostępne są w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. M. Skłodowskiej - Curie w Zgierzu, 50 wolnych miejsc jest w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu im. dr Wł. Biegańskiego w Łodzi, 3 w Szpitalu Powiatowym w Radomsku (z możliwością zwiększenia liczby miejsc o 20) oraz 18 w Tomaszowskim Centrum Zdrowia Sp. z o.o.

W tej chwili nie brakuje również miejsc respiratorowych.  Jak informują służby wojewody, na 143 takie miejsca 99 jest wolnych.

Express Biedrzyckiej - Marcin Kierwiński: Wzrost zakażeń to efekt Szumowskiego

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.