Łódzkie: Napadł na nich W LESIE Z BAGNETEM w ręku. Grozi mu nawet 15 lat ZA KRATKAMI

2021-03-29 17:32 Emilia Białecka
Łódzkie: Napadł na nich W LESIE Z BAGNETEM w ręku. Grozi mu nawet 15 lat ZA KRATKAMI
Autor: Policja /KWP Łódź

Do 15 lat więzienia grozi 29-letniemu mieszkańcowi powiatu bełchatowskiego, który usłyszał zarzuty usiłowania rozboju oraz gróźb karalnych. Agresor napadł na dwóch braci pracujących w lesie przy wycince drzew. Wymachując bagnetem i grożąc im pozbawieniem życia chciał wymusić pieniądze. Chwilę po zdarzeniu sprawca został namierzony i zatrzymany przez policję. Sąd na wniosek prokuratury zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu około godz. 15:00 w kompleksie leśnym pomiędzy miejscowościami Dubie i Chrząstawa, usytuowanymi na pograniczu powiatów bełchatowskiego i łaskiego. Jak podaje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi, napastnik napadł na dwóch braci pracujących w lesie i wymachując bagnetem próbował wymusić od nich pieniądze. Groził im również pozbawieniem życia. Finalnie, swoją złość wyładował wbijając ostrze noża w oponę ciągnika, którym pokrzywdzeni przyjechali do lasu. Sprawca w końcu uciekł, oddalając się w kierunku miejscowości Dubie. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostały skierowane policyjne patrole łaskiej i bełchatowskiej policji.

ZOBACZ TEŻ: Tragiczny wypadek na S8 w Wieruszowie. Chciał włączyć się do ruchu, ZGINĄŁ wjeżdżając w TIR-a

Ukradli samochód. Wszystko nagrała kamera

- W rozmowie z pokrzywdzonymi mundurowi ustalili wygląd sprawcy. Agresor namierzony został przez łaskich policjantów zaraz po zdarzeniu, kiedy niczego się nie spodziewając wyszedł z pobliskiego sklepu. Policjanci znaleźli i zabezpieczyli również bagnet, który podejrzewany miał przy sobie. 29-latek został przewieziony do bełchatowskiej jednostki. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że był pijany. Miał on pond półtora promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty usiłowania rozboju i gróźb karalnych - opisuje policja.

Sąd na wniosek prokuratury zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 29-latka. Za rozbój przy użyciu niebezpiecznego narzędzia grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Groźby karalne to czyn zagrożony karą do 2 lat więzienia.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE