Łódzkie: SMOG dusi miasta w regionie. Służby kryzysowe alarmują! Gdzie jest najgorzej?

2021-03-04 13:38 mj-s PAP
Łódzkie: SMOG dusi miasta w regionie. Służby kryzysowe alarmują! Gdzie jest najgorzej?
Autor: Pixabay/ JerzyGorecki Smog dusi mieszkańców Kalisza! Fatalny stan powietrza w całym regionie

Między innymi w Łodzi, Pabianicach, Zgierzu, Piotrkowie Trybunalskim, Łasku czy Radomsku w ciągu ostatniej doby przekroczono poziom dla pyłu zawieszonego PM10 – podało w czwartek Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Łodzi. Lepszy stan powietrza przewidywany jest wraz ze zmianą warunków atmosferycznych, lepiej ma być już w czwartek i piątek. Szczegóły w poniższym artykule!

W województwie łódzkim ostatniej doby zostały przekroczone normy zanieczyszczenia dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu. Dotyczy to kilku miast w regionie - wynika z podanych przez WCZK informacji uzyskanych z Regionalnego Wydziału Monitoringu Środowiska w Łodzi i Departamentu Monitoringu Środowiska Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

PRZECZYTAJ: Bełchatów: „Pacjenta zero” ujawniono kilkanaście dni, po pierwszym, polskim przypadku koronawirusa. Zachorowała 21-latka

Jak informuje WCZK, złe i bardzo złe odczyty dotyczące zawartości PM10 uzyskano na stacjach w Łodzi, Pabianicach, Łasku, Piotrkowie Trybunalskim, Radomsku i Zgierzu. Liczba mieszkańców obszaru, na którym wystąpiło przekroczenie poziomu informowania wynosi od 10 tys. osób (Pabianice) do 50 tys. (Zgierz).

CZYTAJ: Bełchatów: Nie takiej pogody spodziewaliście się na weekend! Zima wraca, idzie ochłodzenie!

PM10 to mieszanka cząsteczek zawieszonych w powietrzu, których średnica nie przekracza 10 mikrometrów. Pył jest szkodliwy, bo może zawierać m.in. rakotwórcze cząsteczki metali ciężkich. Przyczyną złego stanu powietrza ostatniej doby były warunki meteorologiczne utrudniające rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń. Lepszy stan powietrza przewidywany jest w czwartek i piątek.

Wyniki pomiarów zanieczyszczenia powietrza można sprawdzić na stronach internetowych: www.powietrze.lodzkie.pl lub powietrze.gios.gov.pl.

TO WARTO WIEDZIEĆ >>> Koronawirus: Ponad 15 tys. nowych przypadków. W powiecie 2 ofiary śmiertelne i FATALNE liczby nowych zakażeń! [Raport MZ 4.03.20201]

dr Łukasz Jankowski: Najgorsze wspomnienie tego roku? Dwie reanimacje w jednym czasie [Super Raport]
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE